حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی | بدنسازی در قاعدگی

حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی : ورزش تأثیرات متفاوتی بر بدن ما دارد. ورزش ها گردش خون را در بدن تحریک می کنند و بنابراین عملکرد بهتر سیستم های داخلی را تضمین می کنند.

ترشح هورمون های مختلف در بدن نیز می تواند به دلیل برخی تمرینات خاص تحریک شود. چرخه قاعدگی در زنان توسط هورمون ها کنترل می شود و بنابراین با انجام ورزش های خاص می توانید انتظار داشته باشید که قاعدگی فوری داشته باشید.

حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی

گفته می شود که آهسته دویدن  برای تحریک فوری چرخه قاعدگی موثر است. از طریق آهسته دویدن نقطه ای نه تنها گردش خون در قسمت پایین شکم بدن افزایش می یابد بلکه هورمون هایی را تنظیم می کند که قاعدگی را تنظیم می کنند.

می توانید به مدت 10-15 دقیقه ایستاده در یک مکان خاص آهسته دویدن انجام دهید تا قاعدگی فوری داشته باشید. شما باید آن را هر روز دو بار تکرار کنید.

بسیاری از دختران و خانم های جوان وقتی پریود می شوند درد عضله دارند. گرفتگی عضلات معمولاً مانند درد در ناحیه شکم (شکم) ، لگن (ناحیه ران) ، کمر و بالای پاها احساس می شود. درد معمولاً در روز قبل از شروع قاعدگی و در روز اول قاعدگی بدتر می شود.

اگر درد ها زیاد باشد (بسیار دردناک) ، ممکن است احساس کنید که نمی توانید به مدرسه بروید. به جای از دست دادن  مدرسه ، می توانید ورزش های کششی و با شدت متوسط ​​را برای تسکین درد ناشی از درد عضلات را امتحان کنید.

در اولین روزهای قاعدگی که معمولاً خونریزی و گرفتگی عضلات بیشتر است ، ممکن است احساس کنید انرژی کمتری نسبت به حد نرمال دارید. تمرینات با شدت بالا مانند دویدن ممکن است مناسب نباشد. در عوض ، تمرینات یوگا و تنفس می توانند راهی مناسب برای کمک به کاهش درد ناشی از گرفتگی عضلات باشند. یوگا همچنین استرس را کاهش می دهد ، انعطاف پذیری را بهبود می بخشد و عضلات را تقویت می کند.

بدنسازی در قاعدگی

هنگام شروع دوره های قاعدگی ، کرنچ بسیار مفید است. دقیقاً مانند سایر تمرینات شکمی که در بالا ذکر شد ، این تمرین نیز در ایجاد فشار در اطراف ناحیه شکم شما کمک می کند و بنابراین در پریود شدن سریع نیز کمک می کند.

برای انجام کرانچ ، به پشت روی زمین دراز بکشید و دستان خود را پشت سر قرار دهید. مطمئن شوید که صاف دراز کشیده اید و سعی در کشیدن فشار به شکم دارید.

همچنین به یاد داشته باشید که در حالی که می خواهید خود را بالا بکشید ، زانوهایتان صاف است. تا جایی که می توانید ست های بیشتری را برای فشار بیشتر به پایین شکم تکرار کنید.

حرکات ورزشی برای کاهش درد پریود

ژست های یوگای کبرا ، گربه ، گاو و ماهی چند تمرین خوب برای شماست. آنها ممکن است به شما کمک کنند تا با درد شدید کنار بیایید و برای روزهای قاعدگی سنگین تر شما بهترین هستند. حرکات کششی بهتر است در صورت گرم بودن بدن انجام شود (همانطور که بعد از استحمام یا دوش گرفتن). هر کشش باید 30 تا 60 ثانیه نگه داشته شود. لطفاً تا حد درد و ناراحتی فشار نیاورید.یوگا برای دردهای  قاعدگی مفیدهستند.

 حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی

ژست کبرا  : روی شکم دراز بکشید و پاها را صاف کنار هم قرار دهید و دستان خود را زیر شانه ها قرار دهید. با استفاده از دستان خود برای هل دادن ، سر و شانه ها را بلند کنید. تنفس عمیق. این ژست را به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید ، به شرطی که احساس راحتی کنید. سپس به حالت اصلی خود برگردید نفس کشیدن باید عمیق باشد. سعی کنید هنگام تنفس شکم را کاملا پر کنید .

در (استنشاق) ، اجازه می دهید شکم هنگام استنشاق منبسط شود. وقتی نفس خود را بیرون می دهید (بازدم) ، شکم به داخل حرکت می کند و نرم می شود. اگر قادر به نفس کشیدن در شکم نیستید ، باید کشش را ول کنید و باید کمی از آن راحت شوید. برای 2 تا 3 تنفس به طور معمول نفس بکشید ، سپس این کار را تکرار کنید.

حالت گربه / گاو : روی دست ها و زانوها قرار بگیرید. مطمئن شوید که دستان شما مستقیماً زیر شانه ها قرار دارند ، و زانوها نیز مستقیماً زیر لگن قرار دارند. نفس عمیق بکشید ، و شکم خود را به سمت زمین پایین بیاورید ، در حالی که سر و پایین خود را به آرامی به حالت ژست  یک گاو دراز می کنید .

نوشته های مرتبط
 حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی

برای 2 تا 3 تنفس به طور معمول نفس بکشید. هنگامی که آماده تغییر وضعیت هستید ، نفس عمیق بکشید ، سپس هنگامی که نفس می کشید ، پشت خود را به سمت آسمان حلقه کنید ، در حالی که سر و پایین به آرامی به سمت زمین کشیده می شوند. این ژست گربه است .

برای 2 تا 3 تنفس به طور معمول نفس بکشید. بین دو حالت به آرامی به عقب و جلو بروید و هرکدام را برای 2 تا 3 تنفس نگه دارید.

 حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی

ژست ماهی  : بالش را روی زمین قرار دهید. پشت و سر خود را روی بالش قرار دهید و پاها را مستقیم در مقابل خود روی زمین قرار دهید. بازوها را به راحتی در کنار خود قرار دهید ، کف دست ها رو به بالا باشد. تا زمانی که احساس راحتی می کنید ، در این حالت بمانید و به آرامی نفس بکشید. اگر صاف بودن پاها باعث ناراحتی کمر می شود ، لطفاً زانوها را با پاها صاف روی زمین خم کنید.

ورزش های مناسب دوران قاعدگی

در روزهای قاعدگی سبک تر ، ورزش های هوازی با شدت متوسط ​​مانند پیاده روی یا دویدن آرام را امتحان کنید. این نوع فعالیت بدنی می تواند نفخ (وزن اضافی آب) و درد گرفتگی را کاهش دهد. ورزش هوازی به گردش خون و ترشح “هورمون های خوب” به نام  اندورفین  کمک می کند. اینها همچنین می توانند برای تسکین سردرد و بهبود خلق و خو کار کنند.

برای پریود شدن سریع می توانید قیچی را نیز امتحان کنید که یک تمرین موثر برای تقویت زیر شکم است. روی زمین به پشت دراز بکشید. اکنون پاها و دست ها را بالا ببرید تا در کف 90 درجه قرار گیرند.

بالاتنه را در این حالت کمی بالا بیاورید. در مرحله بعد پای راست و دست چپ خود را به سمت پایین بیاورید ، اما زمین را لمس نکنید ، در حالی که دست راست خود را به عقب حرکت می دهید اما پای چپ خود را در موقعیت اولیه ثابت نگه دارید.

حالا با پا و دست طرفین دیگر این کار را تکرار کنید. تا جایی که ممکن است ست ها را انجام دهید تا حداکثر فشار را به ناحیه تحتانی شکم وارد کنید. نتایج تمرینات ذکر شده در بالا بسته به تعداد دیگری از عوامل فیزیولوژیکی در افراد مختلف متفاوت است.

با این حال ، اگر اخیراً زایمان کرده اید ، از این تمرینات دور باشید زیرا این تمرینات اصلی شکم می تواند به بدن شما آسیب برساند که در حال بهبود است.

قبل از انجام هر گونه تمرین برای کنترل رفتارهای درونی بدن ، بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

ورزش برای باز شدن قاعدگی

پیلاتس و یوگا ، کاردیو سبک ، پیاده روی متوسط ​​، تمرینات قدرتی با حجم کم ، ورزش هوازی .

آیا ورزش در دوران قاعدگی اثر منفی دارد؟

خیر .بسته به نوع بدن ، ورزش ممکن است در طی 3-3 روز باعث پریود شود.حرکات یوگا برای باز شدن قاعدگی

! به طور سنتی توصیه نمی شود که در طول دوره خود یوگا تمرین کنید ، زیرا این اعتقاد وجود دارد که وارونگی جریان انرژی از پایین رفتن به سمت بالا را در طول دوره قاعدگی شما معکوس می کند. 

همچنین اعتقاد بر این بود که این می تواند به بدن آسیب برساند اما نادرست بودن آن ثابت شده است. شما می توانید با خیال راحت در طول دوره خود یوگا انجام دهید بدون اینکه ترس و نگرانی از آسیب دیدن آن داشته باشید ، در واقع بسیار مفید است.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک