داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع : چرخه قاعدگی یک زن معمولاً 28 روز طول می کشد ، اگرچه همه خانم ها برابر نیستند و گاهی اوقات ممکن است عادت ماهانه به تأخیر بیفتد یا زودتر بیاید. اگر چرخه های قاعدگی نامنظمی دارید که به دلایل مختلف از جمله سندرم تخمدان پلی کیستیک ایجاد می شود – ممکن است بخواهید بدانید که چگونه قاعدگی را به طور طبیعی القا کنید.

پريود چيست

قاعدگی ، خونریزی طبیعی از واژن است که به عنوان بخشی از چرخه ماهانه یک زن اتفاق می افتد. بسیاری از خانم ها پریود دردناک هستند که دیسمنوره نیز نامیده می شود. درد بیشتر اوقات گرفتگی های قاعدگی است که یک درد سفت کننده و گرفتگی شکم است. همچنین ممکن است علائم دیگری مانند کمردرد ، حالت تهوع ، اسهال و سردرد نیز داشته باشید. درد دوره با سندرم قبل از قاعدگی (PMS) یکسان نیست  .

پریودی یک دوره زمانی است که بدن زنان بافتی را که دیگر نیازی به آن نیست آزاد می کند. این بافت از رحم می آید ، جایی که (جنین) می تواند در بدن زنان رشد کند. هر ماه یا بیشتر ، پوشش رحم ضخیم تر می شود تا در صورت بارداری برای تخمک بارور آماده شود.

اگر تخمک لقاح پیدا نکند ، آن لایه از بدن از طریق واژن از بدن آزاد می شود. به این روند ماهیانه قاعدگی یا پریود گفته می شود.

بنابراین وقتی دختری پریود می شود ، بدن او فقط از مقدار کمی خون و برخی از بافت های غیر ضروری خلاص می شود. این یک روند طبیعی بدن برای همه خانمها است و از نظر جسمی بالغ می شوند.

دلایل پریود نشدن در یک ماه

بارداری شایعترین علت پریود نشدن در یک ماه است ، اما برخی دیگر از عوامل پزشکی و سبک زندگی وجود دارد که می تواند بر چرخه قاعدگی شما تأثیر بگذارد. کاهش شدید وزن ، بی نظمی هورمونی و یائسگی از جمله دلایل عمده در صورت عدم بارداری است.

ممکن است یک یا دو ماه یک دوره را از دست بدهید ، یا ممکن است دچار آمنوره کامل شوید – یعنی هیچ دوره ای برای سه ماه یا بیشتر پشت سر هم نداشته باشید.

استرس روحی

استرس جسمی و روانی هم می تواند باعث تاخیر در دوره شود. اما سطح استرس که قادر به ایجاد این اثر است معمولاً شدیدتر از داشتن یک روز بد است.

ورزش شدید

ورزش شدید می تواند باعث تغییر در هورمون های هیپوفیز و هورمون های تیروئید شود ، که می تواند تخمک گذاری و قاعدگی را تحت تأثیر قرار دهد. یک یا دو ساعت تمرین در روز نباید بر چرخه قاعدگی شما تأثیر بگذارد.

بیماری

بیماری های مزمن است که می تواند چرخه قاعدگی را تحت تاثیر قرار دهد عبارتند از:

 • بیماری تیرویید
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)
 • تومورهای هیپوفیز (که ممکن است سرطان باشند یا نباشند)
 • بیماری های غده فوق کلیه
 • کیست های تخمدان
 • اختلال عملکرد کبد
 • دیابت

تغییر وزن

اضافه وزن ، کمبود وزن یا تغییرات شدید در وزن همگی بر چرخه شما تأثیر می گذارد. چاقی بر تنظیم استروژن و پروژسترون تأثیر می گذارد و حتی ممکن است منجر به مشکلات باروری شود. شاخص توده بدنی بسیار بالا (BMI) با از دست رفتن دوره های قاعدگی همراه است و کاهش وزن می تواند به تنظیم چرخه قاعدگی در خانم های چاق کمک کند.

یائسگی و یائسگی

از بین رفتن یائسگی دوره انتقال بین سن باروری به سن غیر باروری است. در این مدت پریودهای شما ممکن است سبک تر ، سنگین تر ، مکرر یا کمتر باشد. در بیشتر موارد ، آنها فقط با آنچه شما به آن عادت کرده اید متفاوت خواهند بود.

شیر دادن

هنگام شیردهی ممکن است دوره های آمنوره داشته باشید ،به خصوص اگر شیردهی تمام یا تقریباً تمام کالری کودک شما را تأمین کند. بسیاری از زنان معتقدند که شیردهی نوعی کنترل بارداری است ، اما اینگونه نیست. حتی اگر در دوران شیردهی پریود نشوید ، می توانید باردار شوید. اگر برای کودک دیگری آماده نیستید ، باز هم باید از داروی ضد بارداری استفاده کنید.

حاملگی خارج رحمی

حاملگی خارج رحمی گاهی اوقات به دلیل شکل آی یو دی ممکن است اتفاق بیفتد و ممکن است در تست بارداری نیز آزمایش مثبت نداشته باشید. پزشک می تواند با معاینه لگن یا سونوگرافی بررسی کند.

علائم بارداری خارج رحمی شامل گرفتگی شکم ، درد شانه ، ضعف یا سرگیجه ، حالت تهوع و حساسیت به پستان است. بعضی از خانمها پریود نشده اند ، در حالی که بعضی دیگر خونریزی واژن یا لکه بینی دارند.

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

چرا ایجاد قاعدگی مهم است؟

زنان و دختران برای تعطیلات راحت تر ، از هورمون درمانی برای تسریع در چرخه قاعدگی استفاده کنند. 

شاید بهترین راه برای تنظیم چرخه قاعدگی ، شروع مصرف قرص های ضد بارداری باشد. اما ، برای این منظور ، باید با پزشک خود صحبت کنید ، وی بهترین گزینه را برای شرایط شما توصیه می کند. این قرص میزان استروژن و پروژسترون در بدن را تنظیم می کند. این قرص ها اغلب برای زنان زیر 35 سال تجویز می شوند و می توانند مشکلات دیگر مانند آکنه را بهبود بخشند.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که وزنی که دارید می تواند بر قاعدگی شما تأثیر بگذارد: اضافه وزن باعث تولید استروژن بیشتر می شود که از تخمک گذاری جلوگیری می کند. بنابراین ، کاهش وزن یک روش عالی برای تنظیم قاعدگی ست .

 بعد از تخمک گذاری 14 تا 15 روز خونریزی پریودی رخ می دهد و نمی توان به طور طبیعی دوره را به تأخیر انداخت ، اما می توانید ظاهر او را کمی تسریع کنید.

اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید به هر طریقی پریود شدن سریع ایجاد کنید ، برای تشخیص به موقع بارداری تست بارداری انجام دهید ، زیرا بسیاری از موارد زیر ممکن است روی بارداری تأثیر منفی بگذارد و عواقب ناخوشایندی را ایجاد کند. بنابراین ، اگر احتمال بارداری دارید ، سعی نکنید پریود را تسریع کنید.

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع

1-قرص پرو ورا

از جمله انواع قرص باز شدن پريود می توان به پرو ورا اشاره کرد. این دارو، اولین دارو در لیست ماست که برای پریود شدن استفاده می­ شود. این دارو در اصل برای تنظیم هومورن­ های زنانه استفاده مصرف می­ شود. ترکیب اصلی این دارو مدروکسی پروژسترون است که خودش نوعی هورمون زنانه محسوب می­ شود. این دارو در زنانی که باردار نیستند و چرخه قاعدگی منظم دارند استفاده می­ شود. با استفاده از این دارو، مشکل پریودهای نامنظم با نرمال کردن خونریزی حل می­ شود و یک چرخه قاعدگی سالم را برای خانم ها به ارمغان خواهد آورد.

2- مپرات

اگر می پرسید که چه قرصی بخورم تا پریود شوم ما به شما مصرف قرص مپرات را زیر نظر پزشک پیشنهاد می کنیم. مپرات نوعی دیگر از داروهای حاوی مدروکسی پروژسترون است که برای درمان مشکل پریودهای نامنظم و یا پریود نشدن استفاده می­ شود. این دارو خودش نوعی هورمون پروژسترون است و معمولا باعث تنظیم شدن چرخه قاعدگی می­ شود. این دارو برای درمان سرطان سینه و جلوگیری از بارداری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

3- بلک کوهوش

این دارو از ریشه های گیاهی تهیه شده است که در در درمان مشکل بی نظمی قاعدگی تاثیر گذار است و می تواند هورمون های بدن زنان را تنظیم کند. این دارو در فرمولاسیون های مختلفی تهیه شده، مانند پودر، قرص و کپسول. می توانید هر شکلی از این دارو که برایتان مناسب تر است با تجویز پزشک متخصص تهیه کنید و برای همیشه مشکل پریودهای نامنظم تان را حل کنید.

داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

حمام و پوشش گرم

کمپرس گرم

یکی از محبوب ترین روش های تسریع خفیف پریودی . نه تنها این باعث آرامش شما می شود و بخشی از علائم PMS را اعمال می کند ، بلکه گرما باعث شل شدن عضلات شکم و در نتیجه تحریک جریان خون از رحم می شود. به همین ترتیب ، یک کمپرس گرم را که روی ناحیه معده قرار می گیرد ، اعمال کنید.

 برای بهتر شدن گردش خون ، پاها ، دست ها ، صورت و پوست سر خود را ماساژ دهید.

نوشته های مرتبط

ورزش

با بهبود گردش خون ، کمی ورزش شدیدتر می تواند پریود شما را کمی زودتر “فراخوانی” کند. اما در این کار زیاده روی نکنید ، زیرا می توانید به نتیجه معکوس برسید.

تغذیه

البته باید از نحوه غذا خوردن نیز مراقبت کنید. غذای خیلی شور و سنگین برای شما خوب نیست زیرا با آن احساس نفخ و سختی می کنید .غذاهای غنی از کاروتن بخورید:

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی

پاپایا ، هویج ، زردآلو ، هلو ، اسفناج ، … داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

همچنین ، زردچوبه بخورید. اعتقاد بر این است که زردچوبه درد قاعدگی را تسکین می دهد و باعث تنظیم چرخه پریودی می شود. برای تبدیل آن به یک نوشیدنی ، یک قاشق چای خوری زردچوبه 1 فنجان آب اضافه کنید. 

  حمام افتاب

خود را در معرض نور خورشید قرار دهید! ویتامین D برای جذب کلسیم و بسیاری دیگر از عملکردهای بدن ضروری است. کمبود این ویتامین می تواند باعث غده پاراتیروئید غیرفعال شود و مستقیماً بر هورمون های جنسی مانند استروژن تأثیر بگذارد. مطالعات اخیر حاکی از آن است که رژیم غذایی و مصرف مکمل ها میزان کافی ویتامین D را تأمین نمی کنند. در حال حاضر ، ما توصیه می کنیم روزانه 15 دقیقه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرید و مناطق بدون پوست را بدون هیچ گونه کرم ضد آفتاب رها کنید.

– برای تقویت دوره قاعدگی روزانه 3-4 فنجان چای سبز یا سایر چای های گیاهی بنوشید. داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

– در طول دوره قاعدگی مقدار زیادی غذای سرشار از آهن (مانند گوشت و زرده تخم مرغ) بخورید تا به دلیل از دست دادن خون ، جایگزین هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز شود.

– هنگام تلاش برای ایجاد قاعدگی در مصرف آن زیاده روی نکنید ، زیرا می تواند به سلامتی شما آسیب برساند. هرگز استفاده از نوار بهداشتی را در همه جا فراموش نکنید.

استرس و اضطراب گاهی اوقات منجر به پریود نامنظم می شود. اما این می تواند با عادات خوب زندگی و رژیم غذایی سالم تصحیح شود . اگر از خود می پرسید که چگونه سریع تر پریود شوید و می خواهید تاریخ قاعدگی شما زودتر فرا برسد ، این 5 درمان گیاهی ساده را بررسی کنید.

سریع ترین روش باز شدن قاعدگی با قرص

ویتامین سی

ویتامین C می تواند به طور موثر پریود شما را القا کند. این می تواند سطح استروژن شما را افزایش داده و سطح پروژسترون را کاهش دهد. این باعث می شود که پوشش رحم شکسته شود و منجر به پریود شود. برای شروع فرآیند می توانید میوه های غنی از ویتامین C را امتحان کنید. مقدار توصیه شده روزانه ویتامین C 60 میلی گرم است. اگر تصمیم به مصرف مکمل دارید ، اطمینان حاصل کنید که از دوز توصیه شده بیشتر نشود. مقدار زیادی پاپایا ، فلفل ، کلم بروکلی ، کیوی ، مرکبات ، سبزیجات برگ دار و گوجه فرنگی بخورید. این یک درمان خانگی آسان خواهد بود.

 شکر زرد

یک قاشق چای خوری شکر زرد را با آب مخلوط کنید و دو بار در روز بنوشید. ترجیحا این محلول را از یک یا دو هفته قبل از تاریخ واقعی پریودی مصرف کنید.

به غیر از منبع غنی از مواد مغذی، شکر زرد دارای خواص افزایش حرارت بدن است که می تواند به زودتر اتفاق افتادن پریودی شما کمک کند. 

دانه کنجد 

یک قاشق چایخوری دانه کنجد را با عسل مخلوط کنید و دو بار در روز بخورید. حداقل 15 روز قبل از تاریخ شروع پریودی این ماده را مصرف کنید.

دانه های کنجد داراي ویژگی های استثنایی می باشند که می توانند باعث پریودی حتی قبل از تاریخ مورد انتظار شوند.

پاپایا

این میوه موثرترین درمان برای پیش از قاعدگی است. می توانید پاپایا را به صورت خام و دو بار در روز بعد از وعده های غذایی بخورید. همچنین می توانید آب پاپایا را برای نتایج فوری مصرف کنید. پاپایا شناخته شده است که باعث تحریک انقباضات رحم در دوره های اولیه می شود.

قهوه تازه

یک هفته قبل از تاریخ پریودی مصرف قهوه را بصورت روزانه شروع کنید.

قهوه حاوی کافئین و دارای خواص استروژن تحریک کننده است. همانطور که می دانیم، استروژن به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می کند و بنابراین افزایش تولید آن می تواند باعث شود دوره های شما زودتر از حد انتظار رخ دهد.

قرص برای پریود شدن فوری

زنجبیل

چای زنجبیل یکی از مفید ترین ها برای القا پریود (عادت ماهیانه )است. این گرما تولید می کند و جریان قاعدگی را تحریک می کند. به مقدار کافی مصرف کنید زیرا زنجبیل اضافی نیز می تواند اسیدیته ایجاد کند. 

 برگ جعفری خشک شده

جعفری منبع غنی از ترکیباتی مانند میریستیکین است که باعث انقباضات رحم می شود. این ترکیبات می توانند به قاعدگی سریع کمک کنند.

زردچوبه

زردچوبه یکی از موثرترین درمان های سنتی برای بدن است. می تواند به روش های مختلفی در وعده های غذایی مصرف شود یا می توانید یک لیوان شیر گرم به همراه پودر زردچوبه بنوشید. مطمئناً تاریخ قاعدگی شما تقریباً 5-10 روز قبل از موعد مقرر خواهد بود.

خرما

خرما ماده غذایی دیگری است که به عنوان تولید گرما در بدن شناخته می شود. می توانید هر روز مقدار کافی خرما بخورید تا پریود شود. گرمای بدن باعث تحریک انقباضات رحم در دوره های اولیه می شود.

چای

باید مراقب آنها باشید. آنها را به مقدار مجاز برسانید (ترجیحاً فقط حدود دو فنجان) و در بقیه موارد با پزشک خود مشورت کنید. ملایم ترین گیاهان این گروه که می توانید برای تسریع در پریودی چای آنها را بنوشید ، بابونه ، جعفری ، زنجبیل ، رزماری ، مریم گلی ، برگ تمشک ، گلپر ، بومادران ،…

برای لذت بردن از یک چای جعفری: داروی گیاهی برای پریود شدن سریع

 • 1/4 فنجان جعفری تازه را بشویید و خرد کنید. تنوع تازه حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به جعفری خشک است و عطر و طعم خوبی به چای می بخشد.
 • 1 فنجان آب را بجوشانید.
 • روی جعفری آب بریزید و بگذارید 5 دقیقه دم بکشد.
 • صاف کرده و چای جعفری بنوشید.

بیشتر بخوانید :  10 راه برای تناسب اندام در تابستان

تاخیر در پریود تا چند روز طبیعی است

معمولا یک دوره ی پریودی معمولا 28 روزه است اما در افرادی که پریودشان هفت روزه است، فاصله ی بین پریودها تا 35 روز هم می‌رسد. با این حساب 4 الی 5 روز تاخیر در زمان پریود طبیعی است.

برخی از داروها مانند داروهای ضد افسردگی ، ضد روان پریشی ، داروهای تیروئیدی ، ضدتشنج و برخی از داروهای شیمی درمانی ممکن است باعث از بین رفتن یا تأخیر پریود شما شوند.

پیشگیری از بارداری های هورمونی مانند Depo-Provera ، MiniPill فقط پروژسترون ، IUD Mirena  نیز می توانند بر چرخه شما تأثیر بگذارند.

انواع مختلف پیشگیری از بارداری می تواند از طرق مختلف چرخه قاعدگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از داروهای پیشگیری از بارداری با دوره های سنگین ، بعضی با دوره های کم و برخی دیگر با آمنوره همراه خواهد بود. دلایل پریود نشدن در یک ماه دلایل زیادی برای تأخیر در عادت ماهانه وجود دارد و اگرچه بیشتر آنها دلیلی برای هشدار نیستند ، اما اگر بیش از یک قاعدگی را کاملاً از دست داده باشید ، نیاز به ارزیابی و درمان دارید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک