راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی( نی نی سایت )

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی : داروی تقلبی نوعی داروی است که آنچه تصور می شود نیست. این هر دارویی است که فرموله شده یا به نظر می رسد بهتر از حد واقعی است

. این اصطلاح همچنین می تواند به دارویی اطلاق شود که از نظر هویت و / یا منبع یا بسته بندی جعلی ، عامداً و متقلبانه از آن نامگذاری شده باشد.

طریقه مصرف قرص سایتوتک اصل

سایتوتک (میزوپروستول) یک داروی تجویزی است که برای جلوگیری از زخم معده در افرادی که از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده می‌کنند، استفاده می‌شود. اگرچه میزوپروستول به عنوان داروی زخم معده شناخته می‌شود، اما معمولاً در ترکیب با میفپرکس (میفپریستون) برای پایان دادن به یک زخم معده استفاده می‌شود.

قرص میزوپروستول جایگزین پروستاگلاندین های طبیعی در بدن می شود تا به کاهش خطر زخم های ناشی از NSAID و عوارض جدی زخم مانند خونریزی کمک کند. اگر قبلا زخمی دارید، سایتوتک نیز به درمان آن کمک می کند.

این تصمیم گیری همچون ممکن است اولین تصمیم بزرگی باشد که زن در زندگی خود می گیرد. چنین تصمیمی ممکن است به نظر خسته کننده برسد و به همین خاطر آرزو می کنند ای کاش قدرت تصمیم گیری در اختیار آن ها نبود.

با اینحال این شما هستید که می توانید نحوه تفسیر این تصمیم را انتخاب کنید و تاثیر آن بر روی زندگیتان را تعیین کنید. به جای اینکه خسته و نا امید شوید، می توانید از این تصمیم برای قدرتمند تر کردن خود استفاده کنید. این تصمیم فقط و فقط برای شماست.

ماده فعال CYTOTEC میزوپروستول نام دارد. میزوپروستول بسیار شبیه به گروهی از مواد به نام پروستاگلاندین است که به طور طبیعی در معده و سایر قسمت های بدن وجود دارد. زمانی که مقدار این پروستاگلاندین های طبیعی کمتر از حد طبیعی باشد، خطر بروز زخم در معده یا اثنی عشر وجود دارد.

این کاهش در پروستاگلاندین ها اغلب یک عارضه جانبی NSAID ها است. CYTOTEC می تواند جایگزین پروستاگلاندین ها شود و به پیشگیری از زخم کمک کند، یا اگر قبلا زخمی دارید به بهبود زخم کمک کند. اگر از NSAID استفاده می کنید، CYTOTEC به محافظت از معده شما کمک می کند در حالی که همچنان از مزایای تسکین درد و کاهش تورم مفاصل از داروی آرتریت خود استفاده می کنید.

شما می توانید این دارو را در واژن قرار دهید یا از طریق دهان مصرف نمایید. اگر میزوپرستول را از طریق دهان مصرف می کنید سعی کنید آن را به همراه غذای خود میل نمایید. اینکار باعث می شود درد شکمی، ناراحتی شکمی یا اسهال کمتر شود. اگر این دارو را از طریق دهان مصرف می کنید آن  را به همراه آنتی اسیدها یا کلسیم ها میل ننمایید.

آنتی اسیدها داروهایی هستند که برای درمان سوزش سر دل یا رفلاکس اسید معده به مری مورد استفاده قرار می گیرند.  اگر قرص را از طریق واژن مورد استفاده قرار دهید عوارض جانبی کمتری خواهید داشت. اگر اینکار را می کنید بهتر است قبل از قرار دادن قرص در واژن به حمام بروید، برای سی دقیقه دراز بکشید. سپس راهنمایی های پزشک را دنبال کنید. درمان را همانطور که پزشک دستور داده است به اتمام برسانید. پزشک  نحوه مصرف دارو را به هنگام تجویز ان، شرح خواهد داد.

دوز معمول CYTOTEC یک قرص دو، سه یا چهار بار در روز است.

CYTOTEC بهتر است همراه با غذا مصرف شود. سیتوتک را با معده خالی مصرف نکنید.

دستورالعمل های پزشک خود را دقیقاً دنبال کنید، در مورد میزان مصرف سیتوتک و مدت زمان مصرف آن. اگر از NSAID استفاده می کنید، CYTOTEC ممکن است تا زمانی که از NSAID استفاده می کنید، چه درد معده یا سایر علائم زخم داشته باشید یا نه، تجویز شود. برخی از زخم ها بدون درد هستند، به ویژه زخم هایی که توسط NSAID ها ایجاد می شوند.

اگر یک نوبت را فراموش کردید:

اگر یک دوز از سیتوتک را فراموش کردید، آن را در اسرع وقت مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دوز معمولی خود بازگردید.

دو دوز را با هم مصرف نکنید.

اگر در به خاطر سپردن زمان مصرف دارو مشکل دارید، از داروساز خود بخواهید تا نکاتی را به شما بدهد.

عواقب مرگبار استفاده از داروی تقلبی به خوبی درک شده است که یک چالش برای یکپارچگی سیستم های بهداشت عمومی در سراسر جهان است و همچنین تهدیدی برای سلامت و رفاه فردی ما است. موضوع داروی  تقلبی علی رغم همه تلاش های نهادهای نظارتی برای انطباق با استانداردها ، همچنان پابرجا مانده است.

به عنوان یک مصرف کننده ، ممکن است به بیشتر تجهیزات آزمایش مورد استفاده دستگاه های نظارتی برای تأیید هویت یک محصول دارویی دسترسی نداشته باشید .

نکات زیر به عنوان راهنمای خرید محصولات دارویی اصل عمل می کند.

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

 1. بازرسی بصری

بازرسی بصری که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) (1999) بیان شده است ، صرف نظر از روشهای تحلیلی مورد استفاده ، همچنان اولین قدم در شناسایی داروهای تقلبی بالقوه است. دلیل این امر این است که چنین مشاهداتی حتی درصورت عدم آگاهی از مشخصات فیزیکی یک محصول دارویی اصلی ، منجر به شناسایی محصولات تقلبی می شود. انتظار می رود قبل از خرید یا استفاده ، بسته و محتوای آن را به دقت بررسی کنید.

 1. بسته را بررسی کرده و مشکوک یا متفاوت از آنچه قبلاً می دانید به نظر می رسد.
 2. با جستجوی شکستگی یا پارگی در نوار آب بندی و مهر و موم ها ، بررسی کنید که آیا مهر و موم امنیتی دستکاری شده است.
 3. به دنبال قلم های غیرمعمول ، اندازه قلم ، رنگ چاپ و اشتباهات املایی باشید.
 4. خوانایی اطلاعات هر دو بسته اصلی و ثانویه را بررسی کنید.
 5. بررسی کنید آیا تعداد دسته ، تاریخ انقضا و آدرس سازنده در بسته ثانویه با شماره بسته اصلی یکسان است یا خیر.
 6. بررسی کنید آدرس تولید کننده قابل ردیابی است ، یعنی حاوی محل دقیق شرکت و نه فقط آدرس کشور است.
 7. بررسی کنید آیا شماره ثبت (شماره NAFDAC برای کالاهایی که در نیجریه به بازار عرضه می شوند یا به فروش می رسند) به درستی چاپ شده است یا به نظر می رسد دستکاری شده است.
راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

در این مرحله ، شما قصد دارید:

اگر خونریزی را تجربه می کنید که شدید است باید با پزشک خود تماس بگیرید. عوارض جانبی شدید نشانه های هشداردهنده ای دارد. اگر نشانه های زیر را تجربه کردید با پزشک خود تماس بگیرید:
• خونریزی بسیار شدیدی که در هر ساعت دو نوار بهداشتی نیاز دارد
• درد شکمی یا ناراحتی که با مسکن یا پد گرم بهبود پیدا نمی کند.
• ترشحات واژینال که بوی نامطبوعی دارد
• تبی که بیش از ساعت طول می کشد.
لطفا به خاطر داشته باشید که هر فردی کاندید خوبی برای سقط جنین دارویی نیست. با اینحال شما ممکن است برای سقط جنین جراحی گزینه خوبی باشید. در جلسه مشاوره با پزشک در مورد چنین گزینه هایی بحث کنید و ببینید کدام یک برایتان امن تر است

بعد از اینکه سایتوتک مصرف کردید، برای شکمتان درد احساس می کنید و خون می بینید. برخی از زنان (نه همه) می روند تا خون غلیظ را ببینند. تو نمی دانی درد ون دو خوشگل و خون شروع می شود. اغلب اوقات، در 24 ساعت اول شروع می شود، اما ساعت ها بعد مناسب است.

قرص سایتوتک اصل نی نی سایت

 1. تفاوت های ظاهری (یکنواختی رنگ ، اندازه ، شکل ، قوام و غیره) دارو را بررسی کنید. همانطور که توسط WHO بیان شده است ، نقایص جسمی معمولاً مورد استفاده در قرص ها شامل موارد زیر است:
  1. مقدار زیاد پودر و / یا تکه های قرص در ته ظرف (از قرص های ساییده ، خرد شده یا شکسته).
  2. ترک یا تراشه در قرص ها ، تورم ، ایجاد لکه ، تغییر رنگ ، همجوشی قرص ها.
  3. ظاهر کریستال روی دیواره های ظرف یا روی قرص.
  4. همچنین باید به سختی یا نرم شدن ، ترک خوردگی ، تورم ، ایجاد حفره یا تغییر رنگ پوسته کپسول توجه کرد.
 2. در صورت استفاده از دارو ، خواص ارگانولپتیک فرم دوز را نیز بررسی کنید.

2. سرویس احراز هویت موبایل با استفاده از سرویس پیام کوتاه (پیام کوتاه)

سرویس احراز هویت سیار (MAS) یکی از فناوری های پیشرفته ای است که برای جلوگیری از تهدید داروهای تقلبی استفاده می شود. این یک فناوری است که قدرت شناسایی محصولات ساختگی دارویی را در اختیار بسیاری از کاربران تلفن همراه قرار داده است. MAS شامل بسته بندی داروها با کارت خراش از محل تولید روی بسته بندی است.  .

در صورت خراش ، کدهای فاش شده بسته به خدماتی که سازنده انتخاب کرده است می توانند به صورت رایگان به 38353 (Sproxil) ، 38351 (Pharmasecure) ، 20966 (UBQ) ، 1393 (Goldkeys) و غیره ارسال شوند. اندکی پس از آن ، فرستنده پاسخی دریافت می کند که اصل یا جعلی بودن دارو را تأیید می کند.

3- منبع

منبع دارو همچنین مشخص می کند که شما داروی تقلبی خریداری می کنید یا خیر. پر کردن نسخه در داروخانه های معتبر شانس خرید داروهای تقلبی را بسیار کاهش می دهد در حالی که از فروشندگان بی سواد و بی صلاحیت که در اتوبوس ها ، پارکینگ ها و خیابان ها دارو قاچاق می کنند شانس خرید داروهای جعلی را افزایش می دهد.

4- قیمت

این روش دیگری برای شناسایی محصول جعلی است. اگر قیمت به مراتب ارزان تر از آن چیزی است که انتظار می رود ، باید دوبار فکر کنید. با این حال ، این ممکن است همیشه درست نباشد ، به خصوص برای برخی از محصولات (مبتکر جعلی / مارک های عمومی) که ممکن است با همان قیمت اصلی به فروش برسند.

5- اثر جانبی غیر منتظره

داروهای تقلبی در بیشتر اوقات حاوی مواد بی اثر به غیر از ماده فعال دارویی فعال (API) است. آنها همچنین ممکن است حاوی مواد نادرست ، دوز نامناسب یا مواد خطرناک باشند که هیچگونه اثر درمانی ندارند. عوارض جانبی غیرمعمول ، واکنش های آلرژیک یا بدتر شدن وضعیت پزشکی پس از مصرف دارو می تواند نشانه ای برای شناسایی داروی جعلی باشد. با مشاهده هر یک از موارد بالا ، دارو باید قطع شود.

نتیجه

امروز هزار و یک داروی تقلبی ، خاکستری و نامرغوب در بازار وجود دارد. و تأثیرات منفی این داروها حد و مرزی ندارند. مواد مخدر سم هستند و باید مراقب بود که از موارد ساختگی جلوگیری شود. 

نکات مطرح شده در این مقاله نه تنها به شما در کاهش شانس خرید ، استفاده و رنج بردن از اثرات ناخوشایند محصول دارویی جعلی کمک می کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. 

با به اشتراک گذاشتن این اطلاعات می توانید سهمیه خود را در جنگ با داروهای تقلبی سهیم کنید. نظرات خود را در بخش نظرات به من اطلاع دهید.

نوشته های مرتبط

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید از این دارو استفاده نکنید. این دارو در صورت مصرف در دوران بارداری می تواند باعث سقط جنین، زایمان زودرس یا نقص مادرزادی شود. قبل از شروع مصرف این دارو باید در عرض 2 هفته تست بارداری منفی بدهید. پس از قطع مصرف این دارو حداقل تا 1 ماه به استفاده از داروهای ضد بارداری ادامه دهید. اگر باردار شدید فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

استفاده از این دارو را در روز دوم یا سوم قاعدگی ماهانه بعدی خود شروع کنید. این برای اطمینان از اینکه باردار نیستید است.

عکس قرص سایتوتک اصل و تقلبی

برای اطمینان از اینکه سقط جنین شما جواب داده است، یک سونوگرافی یا آزمایش آزمایشگاهی یا آزمایش بارداری در خانه انجام خواهید داد. به شما گفته می شود که چه زمانی این کار را انجام دهید.

از پزشک خود بپرسید که چه زمانی مناسب است که رابطه جنسی داشته باشید.

برای جلوگیری از عفونت و بارداری، هنگام شروع مجدد آمیزش، حتماً طبق دستور پزشک از کاندوم استفاده کنید. این زمان خوبی برای شروع یک روش پیشگیری از بارداری بسیار مؤثر است که متناسب با سبک زندگی شما باشد.

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی
راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

حتی اگر قرص های سقط جنین را به نام خود بخواهید ، برخی از فروشندگان دارو ممكن است سعی كنند قرص های تقلبی به شما بفروشند كه موثر نیست و ممكن است سقط جنین را به تأخیر بیندازد. قرص های سقط جنین بی خطر و موثر باید:

 • رنگ سفید
 • قرص یا قرص ، نه کپسول
 • در حالت ایده آل ، در یک بسته تاول زده نشده و دو آلومینیومی بسته بندی شده است
 • توسط داروخانه یا فروشنده دارویی که به شما اعتماد دارید به شما فروخته می شود

منقضی نشده است (تاریخ انقضا باید روی بسته باشد)

سایتوتک معمولاً برای کسی که قصد سقط جنین دارد گزینه مقرون به صرفه ای است. البته برخی از داروسازان یا فروشندگان دارو ممکن است از افرادی که به دنبال سایتوتک هستند استفاده کنند و سعی کنند هزینه های بیش از حد قرص ها را بپردازند. اگر می دانند هزینه قرص ها در زندگی شما چقدر است ، یا می توانید در اینترنت اطلاعات هزینه محلی را جستجو کنید ، می توانید از افرادی که به آنها اعتماد دارید سال کنید. اما به یاد داشته باشید: سایتوتک نباید گران باشد.

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

قرص سایتوتک اصل را از کجا تهیه کنیم

سقط جنین کامل  یکی از مواردی است که بارداری قطع می شود و قبل از کامل شدن در میانه دفع می شود. این را می توان از طریق داروها و همچنین از طریق گزینه های مختلف جراحی انجام داد.

نکته اصلی این است که ، ایمن باشید. گرچه ممکن است حریم خصوصی سقط جنین در منزل مطلوب تر از مراجعه به پزشک باشد ، اما ارزش آن را ندارد که خطر کنید. از بدن و سلامت باروری در آینده محافظت کنید.

برخی از سایت ها هم از این تقاضاها سوء استفاده می کنند و شروع به فروش داروهای سقط جنین تقلبی می کنند. سایتوتک یا میزو یکی از قرص های سقط جنین است که در فرانسه در سال 1998 تایید شد و استفاده از آن نیازمند تایید پزشک است. این دارو که با عنوان RU-486 نیز شناخته شده دارویی است که توسط RousselUclaf SA توسعه یافته است.

اخیرا فایزر حق فروش در خارج از ایالت متحده آمریکا را از آنِ خود کرده است. اگرچه فایزر داروی سایتوتک را به فروش می رساند اما سایت هایی که داروهای سقط جنین تقلبی را به فروش می رسانند می گویند که این داروها در چین یا هند ساخته شده اند.

یکی از گزارش های اخیر انگیزه ها و تجربیات زنانی که به طور آنلاین داروهای سقط جنین را خریداری کرده بودند را اشکار ساخته است.  معمولا این حرکت خانم ها به خاطر نبود دسترسی ازاد به چنین داروهایی انجام می شود یا زمانی صورت می گیرد که فرد بخواهد سقط جنین را به جای کلینیک در منزل خود مدیریت نماید.

محققان دریافتند که گزینه های آنلاین ممکن است اطلاعات یا داروها را در اختیار افراد قرار دهد اما هر دوی این موارد را به صورت همزمان در اختیارشان قرار نخواهد داد.

سایتوتک در ابتدا به عنوان یک داروی زخم معده است و به عنوان یک عامل القاء کننده سقط جنین تأیید نشده است. کنگره متخصصین زنان و زایمان و مامایی امریکا، اظهارات متعددی را در مورد استفاده ایمن از میزوپروستول برای تخلیه رحم بیان كرده است، اما تنها در صورتی كه تحت نظارت پزشکی انجام شود.

میزوپروستول به صورت خوراکی یا واژینال تجویز می شود و دوز تجویزی به میزان قابل توجهی بستگی به وضعیت کلی سلامت زنان،حاملگی و وضعیت حاملگی (اینکه جنین زنده است یا خارج رحم است) متفاوت است. اگر دقت نکنید و بر فعالیت رحم نظارت نداشته باشید، خطر پارگی رحم وجود دارد و ممکن است در معرض خطر بیشتر پارگی رحم یا خونریزی بیش از حد باشد .

سقط جنین پزشکی فرآیندی است که داروها در دو مرحله برای پایان دادن به بارداری اولیه مورد استفاده قرار می گیرند.  دو قرص درگیر – قرصهای سقط جنین میف‌پریستون و میزوپروستول هستند.

این دو، دو نوع ضروری قرص هایی هستند که برای پایان دادن به بارداری لازم است که هنوز تا 10 هفته نرسیده است.پزشکان در سایر کشورها به دقت از داروهایی همچون داروی سقط جنین سایتوتک استفاده می کنند زیرا ممکن است عوارض جانبی مانند سقط ناقص را به دنبال داشته باشد.

فروشنده های غیرقانونی قرص های سقط جنین سعی دارند دارو را بدون در نظر گرفتن امن بودنش بفروشند. حتی پس از مصرف یک قرص جعلی سقط جنین، حاملگی بیمار ممکن است باز هم پیشرفت کند.
داروها جزو داروهای مهمی هستند که در دنیا سوء استفاده های زیادی از آن ها می شود. به زودی نسخه سخت گیرانه تری از قوانین اعمال می شود و فروش غیر قانونی این قرص ها محدود به نسخه پزشک معتبر و ثبت نام کرده در سیستم خواهد بود.

زمانی که بارداری تایید می شود و فرد نمی خواهد به این بارداری ادامه دهد می تواند فرایند سقط را در پیش بگیرد. این قرص ها دارای عوارض جانبی همچون خونریزی،درد شکمی، استفراغ و حالت تهوع هستند و در برخی از موارد باعث بروز اسهال و تب می شوند. زمانی که تنها هستید نباید اقدام به سقط کنید.

به خاطر داشته باشید که اگر از اولین روز آخرین قاعدگی خود حساب می کنید، برای سقط جنین با دارو برای 13 هفته یا کمتر بگویید. از آنجایی که ما هیچ آموزشی برای حمایت از سقط جنین پس از گذشت 13 هفته دریافت نمی‌کنیم، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شما را به شخصی بفرستیم.

برای اینکه مطمئن شوید روش دیس برای شما ایمن است، توصیه می کنیم اگر از داروی سقط جنین استفاده می کنید، آخرین جلسه را در مورد منع مصرف بخوانید. اگر مطمئن نیستید که می گویید برای شما خوب است، با ما تماس بگیرید.

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

عوارض قرص سایتوتک برای بارداری بعدی

عوارض قرص سایتوتک تا چند روز است

خونریزی و دل درد پس از مصرف قرص اغاز میشود و معمولا چندساعت طول میکشد و شما ممکن است لخته های خونی و یا بافت جنینی را ببینید.سقط جنین با این قرصها بسیار موثر است گاهی ممکن است مجبور به تکرار دوز دارو شوید.

اگر زن Rh منفی باشد.

آزمایشات معمول توسط پزشک ارجاع ، گروه خونی را بررسی می کند. اگر گروه خونی Rh منفی باشد ، تزریق برای جلوگیری از تشکیل آنتی بادی انجام می شود که در صورت بارداری مجدد ، ممکن است مشکل ساز شود. مشاوره سقط جنین تلفنی

ممکن است چندین هفته خونریزی کنید. اگر خونریزی زیاد است (بیش از دو عدد ماکسی در ساعت و به مدت دو ساعت

باید با کلینیک ، پزشک ارجاع یا خدمات پزشکی بیمارستان فوریت تماس بگیرید.

 • اگر بیماری پزشکی مانند شکایت قلبی ، فشار خون بالا یا دیابت دارید.
 • اگر به شدت از آسم رنج می برید یا به هر دلیل دیگری تحت درمان طولانی مدت استروئید هستید.
 • اگر کم خون هستید یا اختلال خونریزی دارید یا داروهای ضد انعقاد خون دریافت می کنید.
 • پزشک در مورد مناسب بودن درمان و گزینه های شما بحث خواهد کرد.

میزوپروستول به صورت خوراکی نیز مصرف می شود. باعث نرم شدن دهانه رحم و منقبض شدن رحم برای دفع بارداری می شود.

سقط دارویی شامل استفاده از داروهای میفپریستون و میزوپروستول به جای جراحی برای پایان دادن به بارداری است. به محض مشاهده بارداری در سونوگرافی می توان آن را انجام داد. در استرالیا، سقط دارویی تا هفته نهم بارداری انجام می شود.

بارداری برای ادامه به سطوح بالایی از هورمون پروژسترون نیاز دارد. میفپریستون با مسدود کردن عملکرد پروژسترون باعث توقف پیشرفت بارداری می شود. میزوپروستول باعث نرم شدن دهانه رحم و انقباض رحم می شود تا بارداری از رحم خارج شود.

روش قرص سقط جنین اخیراً توسط FDA اصلاح شده است تا سقط جنین را تا 10 هفته با استفاده از روش قرص سقط جنین خاتمه دهد.  برای زنانی که بیش از 10 هفته باردار هستند ، هنوز ممکن است روش قرص سقط جنین انجام شود.

مطالعات نشان می دهد که روند قرص سقط جنین می تواند برای بیمارانی که 6 هفته یا کمتر دارند تا 93٪ تا 100٪ موثر باشد. روش تجویز می تواند عامل مهمی در تکمیل روش سقط جنین باشد.

از طرف دیگر ، قرار دادن قرص ها به صورت باکال یا زیر زبانی ممکن است محقق نشود.

زنانی که پس از مصرف قرص میزوپروستول بدون خونریزی ، خونریزی بسیار کم ، خونریزی کم و یا بدون درد احساس می کنند ، باید از نظر بارداری خارج رحمی یا عدم سقط جنین پزشکی ارزیابی شوند. به ندرت اما ممکن است که خونریزی یا گرفتگی عضلات پایین شکم یا لگن اتفاق نیفتد و سقط درمانی موفقیت آمیز باشد. این در زنانی رخ می دهد که 3 تا 4 هفته بارداری دارند.

 میزوپروستول ممکن است به صورت زیر زبانی ، یا مقعدی تجویز شود. خونریزی به طور کلی 15 تا 20 دقیقه پس از مصرف قرص ها شروع به کاهش می کند.

اگر به سقط جنین نیاز دارید ، باید یک پزشک را برای نظارت بر سقط جنین خود ببینید .
اگر در مدت 4 ساعت از مصرف سایتوتک خونریزی شروع نکردید ، باید 2 قرص دیگر مصرف کنید. اگر هنوز در طی 24 ساعت خونریزی نکرده اید و نسبت به بارداری مثبت هستید ، در این صورت یا حاملگی خارج رحمی دارید یا بارداری مداوم دارید. شما باید سونوگرافی کنید.
اگر عوارضی مانند تب ، ضعف یا درد شدید شکم را تجربه می کنید ، باید سریعاً به کمک پزشکی برسید ، زیرا می توانید حاملگی خارج رحمی داشته باشید. اگر بارداری خارج رحمی داشته باشید ، پزشک معالج آن را درمان می کند.

این دارو ممکن است در برخی افراد باعث اسهال، گرفتگی معده یا حالت تهوع شود. این اثرات معمولاً در عرض چند روز از بین می روند زیرا بدن شما با دارو سازگار می شود. با این حال، اگر اسهال، گرفتگی عضلات یا حالت تهوع شدید است و/یا بعد از یک هفته متوقف نمی شود، با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است پزشک مجبور شود دوز میزوپروستول مصرفی شما را کاهش دهد.

instagram banner
1 دیدگاه
 1. رابین هود می گوید

  هرکی قرص سایتوتک اصل میخات ارزان تماس بگیر 09387812589

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک