راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی : داروی تقلبی نوعی داروی است که آنچه تصور می شود نیست. این هر دارویی است که فرموله شده یا به نظر می رسد بهتر از حد واقعی است

. این اصطلاح همچنین می تواند به دارویی اطلاق شود که از نظر هویت و / یا منبع یا بسته بندی جعلی ، عامداً و متقلبانه از آن نامگذاری شده باشد.

عواقب مرگبار استفاده از داروی تقلبی به خوبی درک شده است که یک چالش برای یکپارچگی سیستم های بهداشت عمومی در سراسر جهان است و همچنین تهدیدی برای سلامت و رفاه فردی ما است. موضوع داروی  تقلبی علی رغم همه تلاش های نهادهای نظارتی برای انطباق با استانداردها ، همچنان پابرجا مانده است.

به عنوان یک مصرف کننده ، ممکن است به بیشتر تجهیزات آزمایش مورد استفاده دستگاه های نظارتی برای تأیید هویت یک محصول دارویی دسترسی نداشته باشید .

نکات زیر به عنوان راهنمای خرید محصولات دارویی اصل عمل می کند.

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

 1. بازرسی بصری

بازرسی بصری که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) (1999) بیان شده است ، صرف نظر از روشهای تحلیلی مورد استفاده ، همچنان اولین قدم در شناسایی داروهای تقلبی بالقوه است. دلیل این امر این است که چنین مشاهداتی حتی درصورت عدم آگاهی از مشخصات فیزیکی یک محصول دارویی اصلی ، منجر به شناسایی محصولات تقلبی می شود. انتظار می رود قبل از خرید یا استفاده ، بسته و محتوای آن را به دقت بررسی کنید.

 1. بسته را بررسی کرده و مشکوک یا متفاوت از آنچه قبلاً می دانید به نظر می رسد.
 2. با جستجوی شکستگی یا پارگی در نوار آب بندی و مهر و موم ها ، بررسی کنید که آیا مهر و موم امنیتی دستکاری شده است.
 3. به دنبال قلم های غیرمعمول ، اندازه قلم ، رنگ چاپ و اشتباهات املایی باشید.
 4. خوانایی اطلاعات هر دو بسته اصلی و ثانویه را بررسی کنید.
 5. بررسی کنید آیا تعداد دسته ، تاریخ انقضا و آدرس سازنده در بسته ثانویه با شماره بسته اصلی یکسان است یا خیر.
 6. بررسی کنید آدرس تولید کننده قابل ردیابی است ، یعنی حاوی محل دقیق شرکت و نه فقط آدرس کشور است.
 7. بررسی کنید آیا شماره ثبت (شماره NAFDAC برای کالاهایی که در نیجریه به بازار عرضه می شوند یا به فروش می رسند) به درستی چاپ شده است یا به نظر می رسد دستکاری شده است.
راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی

در این مرحله ، شما قصد دارید:

 1. تفاوت های ظاهری (یکنواختی رنگ ، اندازه ، شکل ، قوام و غیره) دارو را بررسی کنید. همانطور که توسط WHO بیان شده است ، نقایص جسمی معمولاً مورد استفاده در قرص ها شامل موارد زیر است:
  1. مقدار زیاد پودر و / یا تکه های قرص در ته ظرف (از قرص های ساییده ، خرد شده یا شکسته).
  2. ترک یا تراشه در قرص ها ، تورم ، ایجاد لکه ، تغییر رنگ ، همجوشی قرص ها.
  3. ظاهر کریستال روی دیواره های ظرف یا روی قرص.
  4. همچنین باید به سختی یا نرم شدن ، ترک خوردگی ، تورم ، ایجاد حفره یا تغییر رنگ پوسته کپسول توجه کرد.
 2. در صورت استفاده از دارو ، خواص ارگانولپتیک فرم دوز را نیز بررسی کنید.

2. سرویس احراز هویت موبایل با استفاده از سرویس پیام کوتاه (پیام کوتاه)

سرویس احراز هویت سیار (MAS) یکی از فناوری های پیشرفته ای است که برای جلوگیری از تهدید داروهای تقلبی استفاده می شود. این یک فناوری است که قدرت شناسایی محصولات ساختگی دارویی را در اختیار بسیاری از کاربران تلفن همراه قرار داده است. MAS شامل بسته بندی داروها با کارت خراش از محل تولید روی بسته بندی است.  .

در صورت خراش ، کدهای فاش شده بسته به خدماتی که سازنده انتخاب کرده است می توانند به صورت رایگان به 38353 (Sproxil) ، 38351 (Pharmasecure) ، 20966 (UBQ) ، 1393 (Goldkeys) و غیره ارسال شوند. اندکی پس از آن ، فرستنده پاسخی دریافت می کند که اصل یا جعلی بودن دارو را تأیید می کند.

نوشته های مرتبط

3- منبع

منبع دارو همچنین مشخص می کند که شما داروی تقلبی خریداری می کنید یا خیر. پر کردن نسخه در داروخانه های معتبر شانس خرید داروهای تقلبی را بسیار کاهش می دهد در حالی که از فروشندگان بی سواد و بی صلاحیت که در اتوبوس ها ، پارکینگ ها و خیابان ها دارو قاچاق می کنند شانس خرید داروهای جعلی را افزایش می دهد.

4- قیمت

این روش دیگری برای شناسایی محصول جعلی است. اگر قیمت به مراتب ارزان تر از آن چیزی است که انتظار می رود ، باید دوبار فکر کنید. با این حال ، این ممکن است همیشه درست نباشد ، به خصوص برای برخی از محصولات (مبتکر جعلی / مارک های عمومی) که ممکن است با همان قیمت اصلی به فروش برسند.

5- اثر جانبی غیر منتظره

داروهای تقلبی در بیشتر اوقات حاوی مواد بی اثر به غیر از ماده فعال دارویی فعال (API) است. آنها همچنین ممکن است حاوی مواد نادرست ، دوز نامناسب یا مواد خطرناک باشند که هیچگونه اثر درمانی ندارند. عوارض جانبی غیرمعمول ، واکنش های آلرژیک یا بدتر شدن وضعیت پزشکی پس از مصرف دارو می تواند نشانه ای برای شناسایی داروی جعلی باشد. با مشاهده هر یک از موارد بالا ، دارو باید قطع شود.

نتیجه

امروز هزار و یک داروی تقلبی ، خاکستری و نامرغوب در بازار وجود دارد. و تأثیرات منفی این داروها حد و مرزی ندارند. مواد مخدر سم هستند و باید مراقب بود که از موارد ساختگی جلوگیری شود. 

نکات مطرح شده در این مقاله نه تنها به شما در کاهش شانس خرید ، استفاده و رنج بردن از اثرات ناخوشایند محصول دارویی جعلی کمک می کند بلکه باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. 

با به اشتراک گذاشتن این اطلاعات می توانید سهمیه خود را در جنگ با داروهای تقلبی سهیم کنید. نظرات خود را در بخش نظرات به من اطلاع دهید.

عکس قرص سایتوتک اصل و تقلبی

برای اطمینان از اینکه سقط جنین شما جواب داده است، یک سونوگرافی یا آزمایش آزمایشگاهی یا آزمایش بارداری در خانه انجام خواهید داد. به شما گفته می شود که چه زمانی این کار را انجام دهید.

از پزشک خود بپرسید که چه زمانی مناسب است که رابطه جنسی داشته باشید.

برای جلوگیری از عفونت و بارداری، هنگام شروع مجدد آمیزش، حتماً طبق دستور پزشک از کاندوم استفاده کنید. این زمان خوبی برای شروع یک روش پیشگیری از بارداری بسیار مؤثر است که متناسب با سبک زندگی شما باشد.

راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی
راه تشخیص قرص سایتوتک اصل تقلبی
instagram banner
1 دیدگاه
 1. رابین هود می گوید

  هرکی قرص سایتوتک اصل میخات ارزان تماس بگیر 09387812589

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک