بهترین زمان تزریق امپول اچ سی جی (5000)

زمان تزریق امپول اچ سی جی : تزریق امپول hcg برای باردار شدن نقش بزرگی در درمان ناباروری مردان و زنان دارد. گنادوتروپین یک ترکیب عمومی در جفت انسان (HCG) است .HCG یک هورمون پلی پیتیدی است که توسط ( تخم بارور شده) تولید شده است.

5000 واحد hcg در درمان ناباروری زنان و افزایش تعداد اسپرم مردان استفاده می شود. این هورمون پلی پیتیدی نقش بسیار حیاتی در رشد طبیعی تخم در تخمدان زنان دارد و عرضه تخم در تخمک گذاری را تحریک میکند.امپول اچ سی جی

هورمون HCGتوسط جفت انسان ترشح میشود و سطوح انرا میتوان دریک آزمایش خون درحدود11 روز پس از لقاح و حدود 12 – 14 روزدر یک آزمایش ادرار تشخیص داد.

امپول اچ سی جی

 سطح HCGدر هفته های بارداری

 • 3 weeks LMP: 5 – 50 mIU/ml
 • 4 weeks LMP: 5 – 426 mIU/ml
 • 5 weeks LMP: 18 – 7,340 mIU/ml
 • 6 weeks LMP: 1,080 – 56,500 mIU/ml
 • 7 – 8 weeks LMP: 7, 650 – 229,000 mIU/ml
 • 9 – 12 weeks LMP: 25,700 – 288,000 mIU/ml
 • 13 – 16 weeks LMP: 13,300 – 254,000 mIU/ml
 • 17 – 24 weeks LMP: 4,060 – 165,400 mIU/ml
 • 25 – 40 weeks LMP: 3,640 – 117,000 mIU/m
 • در 90% حاملگیها مقدار این هورمون طی48-72 ساعت دوبرابر می شود. هرچه سن حاملگی بیشتر می شود، زمان دوبرابر شدن این هورمون طولانی تر شده و حداکثر به 96 ساعت می رسد.
  • در برخی حاملگیهای طبیعی مقدار این هورمون می تواند کم باشد ولی نوزادی کاملا سالم به دنیا بیاید. سونوگرافی در هفته های ۶ صحت بیشتری نسبت به اندازه گیری hCG دارد.
  • سطح هورمون hCG کمتر از 5 نشاندهنده عدم حاملگی است. هر مقداری بیش از 25 نشاندهنده وجود حاملگی می باشد.
  • زمانی که سطح hCG به ۲۰۰۰ برسد، سونوگرافی ترانس واژینال می تواند ساک حاملگی را تشخیص دهد. چون سطوح این هورمون می تواند مختلف باشد و زمان لقاح نیز به درستی مشخص نشده باشد، تشخیص با یافته های سونوگرافی تا زمانی که مقدار هورمون به ۲۰۰۰ نرسد قابل انجام نخواهد بود.

با استفاده از تزریق گونادوتروپین جفتی انسان HCG  برای درمان  ناباروری شانس باروری و باردار شدن را افزایش می دهد .تزریق برای زنان بزرگسالی که مشکل در حاملگی به دلیل عدم تخمک گذاری دارند تزریق تجویز می شود.

دلیل این مشکل تخمک گذاری این است که عملکرد غده هیپوفیز درست نیست و همچنین قادر به تحریک تخمدان برای تخمک گذاری نمی باشد. این تزریق باروری می تواند باعث شود که سلول تخمک به بلوغ رسیده و از تخمدان ترشح شود .

جفت در عین حال در بدن زنان 5000 واحد هورمون پروژسترون تولید می کند که کاشت سلول تخمک در رحم با موفقیت انجام می شود.

زمان تزریق امپول اچ سی جی

امپول اچ سی جی ( hcg) تجویز نمی شود : زمان تزریق امپول اچ سی جی

اگر شما با استفاده از گنادوتروپین آلرژی دارید

کسانی که از تیروئید رنج می برند و یا اختلال غده آدرنال دارند

مشکلات مربوط به قلب

مشکلات مرتبط با پروستات

بیماری های کلیه

صرع

یک اختلال غده تیروئید یا adrenal

کیست تخمدان

بلوغ زودرس

یا یک تومور سرطان سینه, تخمدان و رحم , پروستات , هیپوتالاموس, یا غده هیپوفیز ;

خونریزی رحمی تشخیص داده نشده

میگرن

 تزریق امپول اچ سی جی برای باردارشدن

نوشته های مرتبط

در مورد زنان برای درمان ناباروری در خانم ها کمک می کند. دو زیر واحد مهم گونادوتروپین جفتی انسان زیر واحد آلفا و زیر واحد بتا است. گونادوتروپین جفتی انسان تا حدودی شبیه به هورمون لوتئینی است.

هورمون تحریک کننده فولیکول نقش مهمی در بلوغ فولیکول عادی تخمدان و روش تخمک گذاری و روش آغاز تخمک گذاری در خانم ها دارد.هورمون hcg جسم زرد تخمدان به نام هورمون پروژسترون را تحریک می کند و این هورمون در تداوم حاملگی در زنان بسیار مهم است.

در مورد مردانHCG تولید هورمون تستوسترون که مسئول توسعه ویژگی های جنسی مردان است را تحریک می کند و همچنینHCG  مقدار اسپرم را افزایش می دهد.hcg به سادگی بر روی سلولهای بینابینی ارگان خصوصی مردان و شکل گیری آندروژن در تحریک مردان کار می کند.عمدتا تزریق برای درمان ناباروری در زنان تایید شده است.تعداد اسپرم در مردان را افزایش می دهد.زمان تزریق امپول اچ سی جی

در پسران نوجوان برای درمان هیپوگنادیسم ( سطح پایین بیضه ها) استفاده می شود.

زمان تزریق امپول اچ سی جی

امپول اچ سی جی رین زمان تزریق hcg

گونادوتروپین جفتی انسان هورمون پلی پیتیدی درفرم گلیکو پروتئین محلول به دست آمده از ادرار خانم باردار است. گنادوتروپین کوریون انسانی شامل دو زیر واحد – واحد فرعی آلفا و زیر واحد بتا است.  تزریق 5000 واحد تخمک گذاری را بین 38 تا 40 ساعت تحریک می کند. تزریق زیر پوست شما بین ماهیچه هایتان است.

این هورمون HCG شبیه به هورمون لوتئینیLH است. هورمون جسم زرد همراه با هورمون تحریک کننده فولیکول است در رشد و بلوغ فولیکول معمولی تخمدان و در اواسط چرخه LH تسریع آغاز تخمک گذاری نقش دارد. تخمک گذاری بین 36 تا 48 ساعت بعد از آخرین تزریق آمپول HCGصورت می گیرد.

رو زهای 12، 14، 16، 18 و 20 سیکل معمولا روزهای تخمک گذاری هستند تخمک از زمان آزاد شدن حدود 24 ساعت زمان برای بارور شدن دارد پس باید کاری کرد که در طی این زمان حتماً اسپرم باشد.اسپرم حدود 48 ساعت می تواند در دستگاه تناسلی زن زنده بماند.

. بنابراین اگر روز 12سیکل پریودی قصد دارید جهت تزریق آمپول اقدام کنید پس سعی کنید 36 ساعت بعد از آن نزدیکی داشته باشید. یا اینکه دقیقاً روز 13  نسبت به تزریق آمپول اقدام کنید تا شانس بیشتری داشته باشید.

ترجیحاً یک روز در میان نزدیکی داشته باشید تا به اصطلاح هیچ فرصتی از دست ندهید.
به هر حال  آمپول hcg تخمدان ها را وادار به تحریک و تولید تخمک های بالغ در زمان معمول می کنند، بیشترین زمان مقاربت شما باید زمانی حول و حوش تخمک گذاری باشد تا احتمال بارداری با شانس موفقیت بیشتری همراه باشد.

نقش هر دو HCG و LH مشابه است که روند تخمک گذاری زن نابارور را تحریک می کنند. گونادوتروپین جفتی انسان باعث تولید جسم زرد تخمدان برای تولید پروژسترون می شود.امپول اچ سی جی

در بدن مردان باعث تولید تستوسترون به منظور افزایش تعداد اسپرم در مردان می شود.HCG در سلولهای بینابینی بیضه است که منجر به ایجاد آندروژن ها می شود. تزریق باید زیر دمای 300C

دور از دسترس  بچه ها  نگه داشته شود.

در جای خنک و خشک و بهداشتی قرار داده می شود.

اثرات جانبی گونادوتروپین جفتی انسان  hcg

اگر شما با استفاده از گونادوتروپین جفتی انسان نشانه هایی از واکنش های آلرژی را داشتید مصرف را متوقف و کمک های اضطراری پزشکی بگیرید  :

کهیر، دشواری در تنفس، تورم صورت ، لب زبان یا گلو.

اگر شما هر یک از علائم لخته خون را داشتید با دکتر خود تماس بگیرید:

درد، گرما، قرمزی، بی حسی، یا سوزن سوزن شدن در دست یا پا، سردرگمی سرگیجه شدید یا سردرد شدید.

برخی از زنان با استفاده از این دارو به بیماری سندرم تحریک بیش از حد تخمدان به خصوص پس از چرخه اول درمان اول مبتلا می شوند.  این شرایط می تواند تهدید کننده باشد . اگر شما هر یک از علائم زیر را دارید با دکتر خود تماس بگیرید :

 • درد شدید لگن
 • تورم دست ها و پاها
 • درد و تورم معده
 • تنگی نفس
 • افزایش وزن
 • اسهال
 • تهوع یا استفراغ.
 • یا ادرار کمتر از حد نرمال.

HCG می تواند باعث بلوغ زود رس در پسران جوان شود . اگر پسر با استفاده از این دارو علائم اولیه بلوغ مانند تغییر صدا رشد موهای ناحیه تناسلی و افزایش آکنه و یا عرق کردن داشته باشد با دکتر تماس بگیرید.

عوارض جانبی  شامل :

 1. سردرد
 2. احساس بی قراری و یا تحریک پذیری .
 3. تورم خفیف و یا افزایش وزن .
 4. افسردگی
 5. حساسیت به لمس پستان یا تورم.
 6. درد تورم یا تحریک قسمتی که آنجا تزریق شده است
instagram banner
5 دیدگاه ها
 1. asma می گوید

  سلام سیکل پریود من ۳۸ روز هستند و من خواستم بپرسم تخمک گذاری من چه موقع اس؟ و روز چند سیکلم باید آمپول hcG تزریق کنم؟

 2. دانش می گوید

  کسی که روز هژدهم تخمه اش آزاد بشه چه زمانی hcg زرق کنه

 3. تبسم می گوید

  سلام وقت بخیر
  دکتر برای من دو عدد آمپول اچ سی جی تجویز کرده به همراه قرص لتروزول و گفته در روز 15این سیکل یک آمپول رو بزنم و اگه باردار نشدم آمپول بعد رو در سیکل بعد بزنم، ایا میتونم هردوتا آمپول رو در همین سیکل همزمان بزنم برای اطمینان از نتیجه گیری؟
  درضمن حدود 6ماه هست که اقدام داشتم و باردار نشدم، در ازمایش و سونوگرافی هیچ مشکلی مشاهده نشده و هورمونها،رحم و تخمدان طبیعی بودند.
  متشکرم از پاسخگوییتون.

  1. دانش می گوید

   سلام اگه کسی روز هژده تخمه اش آزاد بشه چه زمانی باید hcg بهش زرق کرد

 4. تبسم می گوید

  سلام میتونم درباره آمپول اچ سی جی سؤال بپرسم؟

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک