زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک( اثر )

زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک :

قرص سایتوتک 200:راجع به مشکلات مرتبط با سقط جنین تحقیق کنید. زیرا سقط جنین یک پروسه بحث برانگیز است راجع به آن و تاثیرات آن در همه جا اطلاعات غلط زیادی دیده می شود. تحقیقات خود را کامل کنید. با پزشک خود صحبت کنید. از منابع دولتی یا رسانه های معتبر اطلاعات خود را به دست آورید.

قرص سایتوتک چیست

سایتوتک یک داروی تجویزی است که به عنوان پیشگیری کننده برای جلوگیری از زخم های ناشی از NSAID و خاتمه بارداری استفاده می شود. سایتوتک ممکن است به تنهایی یا با داروهای دیگر استفاده شود.

زمانی که تحقیقات آنلاین انجام می دهید بسیار احتیاط کنید. مراقب وب سایتهایی باشید که طرفدار سقط جنین یا فمینیست افراطی  هستند.

پس از تجویز سایتوتک/میزپروستول پیگیری مهم است . توصیه به بیماران برای پیگیری پزشکی و مامایی وزنان انجام دهید جهت کنترل سونوگرافی و معاینات زنان و پاپ اسمیر .

سقط جراحی فقط با اطمینان انجام می شود که حتماً در معاینه سونوگرافی دقیق حاملگی در داخل رحم مشاهده شود.

زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

سقط جنین با قرص سایتوتک روشی است که پس از یک هفته بعد از رابطه ی جنسی محافظت نشده تا 9 هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه یتان (سن بارداری) اتفاق می افتد. برخی از داروها معمولا در مدت هفت هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه ی شما مصرف می شوند.

این بدین معنی است که چنانچه در این مرحله متوجه بارداری شوید، هنوز در طول سه ماهه ی اول بارداری هستید. این زمان هنوز در محدوده ی قانونی برای پایان دادن به بارداری است.

این شکل از سقط از طریق مصرف دارویی که به بارداری پایان خواهد داد، انجام می شود. مسئله ی خوب این است که شما برای تشخیص این که آیا این روش بهترین گزینه برایتان است، مقداری زمان دارید؛ هم چنین یک انتخاب غیر جراحی است. ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی شما پیش از این که شروع به مصرف داروهای تجویز شده بکنید، چند کار را انجام خواهد داد.

 ممکن است این کارها شامل موارد زیر باشند: زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

 • معاینه ی بدنی
 • بررسی تاریخچه ی پزشکی
 • تست بارداری یا سونوگرافی
 • تست های آزمایشگاهی (خون و ادرار)

این دارو بدین منظور طراحی شده است که عملکرد هورمون پروژسترون را متوقف کند و سبب تجزیه ی پوشش رحمی شود. داروی دیگر برای مصرف در خانه به شما داده خواهد شد و معمولا باید در طول 6 تا 72 ساعت پس از اولین دارو مصرف شود. این دارو موجب انقباض رحم و در هم ریختن پوشش آن خواهد شد.

قرص سایتوتک 200:

 5نکته درباره قرص سایتوتک 200/میزوپروستول برای مدیریت زود سقط جنین

پزشکان می توانند نقش مهمی را در مشاوره زنانی که از دست دادن حاملگی در اوایل بارداری را تجربهمی کنند، بازی کنند. مهم است که بیماران بدانند که فعالیت های معمول، مانند تمرین، مقاربت جنسی و کار، باعث ایجاد ضرر زودرس بارداری نمی شود. حدود 50 درصد از همه موارد از دست دادن بارداری اولیه مربوط به ناهنجاری های کروموزوم جنین است.

در اینجا 5 نکته دارویی باید در مورد قرص سایتوتک /میزوپروستول برای مدیریت زود هنگام سقط جنین حاملگی بدانیم:

زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

قرص سایتوتک برای از دست دادن بارداری های اولیه مورد مطالعه قرار گرفته است .میوزوپروستول، یک آنالوگ پروستاگلاندین E1، نیاز به انقباض ساکشن و کورتاژ (D & C) را تا 60٪ کاهش می دهد و زمان اتمام آن را در مقایسه با پلاسبو کوتاه می کند.

اضافه کردن mifepristone (آنتاگونیست گیرنده پروژسترون) به میزوپروستول به عنوان درمان برای از دست دادن حاملگی در اوایل مطالعه شده است. با این حال، شواهد کافی برای نشان دادن این است که این رژیم تنها برای میزوپروستول برتر است.

تجویز واژینال سایتوتک /میزوپروستول برای افزایش اثربخشی توصیه می شود . دوز توصیه شده از میزپروستول 1000 میلی گرم (4 تا 200 میکروگرم قرص) وارد واژن می باشد. نتایج حاصل از مطالعه نشان داده است که مصرف واژنینال موثر تر از استفاده خوراکی از میزوپروستول /سایتوتک است. یک دوز حدود 70٪ موثر است و 2 مورد آن در حدود 84٪ موثر است.

مشاوره بیمار برای مدیریت مناسب مهم است. پزشکان باید در مورد مصرف مناسب قرص ها آموزش دهند. بیماران باید دستان خود را با صابون و آب بشویند و هر قرص را هر بار تا حداکثر یک بار در مهبل قرار دهید. دستورالعمل بیماران را به مدت 30 دقیقه پس از قرار دادن دارو بگذارید.

به بیماران بگویید خونریزی شدید ممکن است رخ دهد . خونریزی معمولا در عرض 4 تا 48 ساعت پس از تجویز میزوپروستول/سایتوتک اتفاق می افتد.

اگر خونریزی به مدت 48 ساعت رخ ندهد، باید دوز تجویز میزوپروستول/سایتوتک تکرار شود. خونریزی معمولا سنگین تر از پریودی است و به طور کلی همراه با گرفتگی شدید است.

طبیعی است که گذر لخته های خون و بافت مشاهده میشود. خونریزی شدید و گرفتگی عضلات معمولا حدود 4 ساعت طول می کشد.

مدت زمان تاثیر قرص میزوپروستول

قرص سایتوتک 200:

بیماران باید در طول این مدت آرام شوند و در فعالیت های شدید دخالت نکنند. توصیه می شود که بیماران با پزشک مشاور خودتماس بگیرند. عوارض جانبی سایتوتک ممکن است شامل اسهال و سرگیجه باشد. خونریزی روشن ممکن است حدود 2 هفته طول بکشد.

بیماران ممکن است OTC استامینوفن را برای کمک به درمان درد(به عنوان مثال، استامینوفن با کدئین) مصرف کنند،  مهم است که بیماران هر دو دارو OTC و داروهای تجویزی را مصرف نکنند تا از مصرف دوز توصیه شده روزانه استامینوفن جلوگیری شود.

 • Mifepristone به صورت خوراکی به عنوان قرص مصرف می شود. این دارو اثر پروژسترون ، هورمونی لازم برای بارداری را ضد می کند. عوارض جانبی شامل تهوع ، استفراغ ، خونریزی واژن و درد لگن است. این علائم معمولاً با داروها قابل درمان هستند. در موارد نادر ، ممکن است خونریزی شدید وجود داشته باشد. در این حالت ، ممکن است در بیمارستان بستری شوید و خون به شما تزریق شود.
  میفپریستون وقتی موثرتر باشد که داروی دیگری مانند میزوپروستول(سیتوتک) ، 24 تا 48 ساعت بعد مصرف شود.باعث انقباض رحم می شود. بین 92٪ و 97٪ از خانمهایی که میفپریستون را بهمراه همراه با میزوپروستول دریافت می کنند و یا بعد از آن با میزوپروستول همراه می شوند ، طی 2 هفته سقط کامل دارند.
 • اقدامات ایمنی در طی عمل سقط جنین.
 • مایع آبرسان را بنوشید.
 • در طول کل فرآیند ، الکل یا سیگار مصرف نکنید.
 • سبک و به راحتی هضم کنید.
 • استراحت کن. بدن شما در طی یک سقط جنین فعالیت های هورمونی زیادی را پشت سر می گذارد. برای بهبودی و بیرون آمدن از سقط جنین زمان لازم است. اگر اصلاً مایل به کار هستید ، می توانید از خانه کار کنید.

از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده

تمام دستورالعمل های برچسب نسخه خود را دنبال کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کوچکتر یا بیشتر از مدت توصیه شده مصرف نکنید.

اقدامات ایمنی بعد از عمل سقط جنین: زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

 • حداقل دو هفته مقاربت نکنید.
 • حاملگی خود را برنامه ریزی کنید. قرصهای ضد بارداری یا سایر روشهای جلوگیری از بارداری را برای جلوگیری از بارداری ناخواسته بخرید .
 • پس از دو هفته برای تأیید ختم موفقیت آمیز بارداری خود به پزشک مراجعه کنید.
 • کارهای سنگین را بلند نکنید یا به فعالیتهای جسمی دشوار مانند ورزش بپردازید.
 • با عزیزانتان صحبت کنید. احساسات خود را به اشتراک بگذارید.
 • کاری را انجام دهید که بیشتر دوست دارید. فیلم های مورد علاقه خود را تماشا کنید ، کتاب بخوانید ، به موسیقی خوب گوش دهید.

خونریزی شدید از 4-10 روز. بعضی از خانمها برای یک هفته یا بیشتر خونریزی می کنند.

گرفتگی از آنجا که قرص های ثانویه باعث تخلیه رحم می شوند ، منجر به گرفتگی و درد شکم می شوند.

بعد از دو هفته می توانید سقط جنین خود را از طریق آزمایش بارداری تأیید کنید. برای انجام آزمایش سونوگرافی می توانید به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید

اگر قرص سایتوتک 200 اثر نکرد

قرص سیتوتک همیشه کار نمی کند و وقتی اثر نکند ، عموماً باید سقط کورتاژانجام دهید. زیرا سیتوتک در کودک متولد نشده تأثیر دارد. سایتوتک همیشه یک داروی مناسب برای سقط نیست زیرا در صورت اثر نکردن جنین باعث نقص هنگام تولد شود یا فقط باعث سقط جنین جزئی می شود که منجر به خونریزی شود.

همچنین می تواند به پارگی رحم منجر شود که می تواند کشنده باشد. این قرص فقط باید تحت نظارت Drsپزشک انجام شود.

آیا قرص سایتوتک باعث مرگ میشود

احتمالاً دوزهایی که مصرف کردید به اندازه کافی نبودند. اگر اکنون بیشتر مصرف کنید ، شما نه تنها جنین خود را از دست نخواهید داد ، بلکه خودتان را به قتل می رسانید یا به سیستم بارداری خود آسیب می رسانید ، بنابراین خود درمانی نکنید وبا پزشک مشورت کنید.

وقتی سقط جنین با قرص سایتوتک به درستی انجام شود ، این روش ها بسیار ایمن هستند. خطر عارضه برای سقط جنین با قرص کمتر از 1٪ است. اگر سقط جنین با قرص را انتخاب می کنید باید از قرص های سقط جنین با کیفیت بالا به روش توصیه شده پزشکی اقدام کنید .

ایا قرص سایتوتک باعث نازایی می شود

خیر -اصلا

چند ساعت بعد از مصرف قرص سایتوتک خونریزی شروع میشود

گرفتگی و خونریزی باعث می شود که این دارو رحم را تخلیه کند. گرفتگی و خونریزی معمولاً 1-4 ساعت پس از مصرف میزوپروستول در اکثر افراد شروع می شود. هر بار که یک منبع جدید دریافت می کنید ، تمام راهنماهای دارو یا دستورالعمل های بیمار ارائه شده با این دارو را بخوانید. در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود.

364 دیدگاه ها
 1. ناهید می گوید

  سلام چند وقت پیش قصد سقط داشتم و خیلی تحقیق کردم و دنبال فرد مورد اعتماد و با تجربه بودم بالاخره با ی خانومی آشنا شدم که ماما هستن و خودشون راهنما مصرف میدن ضمن اینکه داروی اصل و تضمینی دارن پیگیری لحظه به لحظه چون خیلی راضی بودم از کارشون گفتم اینجا بگم شاید خیلیا مثل من به همچین شخصی نیاز داشته باشن 24ساعته توی واتساپ آنلاین هستن و هر زمان پیام بدین جوابتون رو میدن 09387812589

 2. مینا می گوید

  فروش قرص سایتوتک اورجینال اصل فایزر آمریکا انقضا تا ۲۰۲۳ تجویز زیر نظر پزشک با مشاوره و پیگیری لحظه به لحظه توسط مشاور مامایی تا زمان دفع همچنین کاملا تضمینی بوده 09387812589

 3. سارا می گوید

  سلام اولین روز پریودم تاریخ ۱۸ ماه قبل بود پنج روز قبل تست بارداری انجام دادم مثبت بود دو روز پیش چهار قرص ۲۰۰ ملی گرمی میزوپرستول مصرف کردم الان خیلی کم خون ریزی دارم نمیدونم سقط صورت گرفته یا خیر راهنمایی کنید ممنون میشم ۲۰ سالمه و اولین بارداریم بود و چند مدت بعد تست انجام بدم ؟؟؟

 4. تبسم می گوید

  سلام من از ايشون خريدم دو بار و عالي بودن هميشه
  شايد كمكي به بقيه بشه
  09387812589

 5. مهدیه می گوید

  ده تاش یک میلیون

  1. دکتر مشاوره می گوید

   بله

 6. Zahra می گوید

  سلام عزیزم من از ایشون خریدم کلی ازشون مشاوره گرفتم با حوصله جواب دادن و کمکم کردن
  شمارشونو میدارم شاید بتونم جبران کنم
  09387812589

  1. شیما می گوید

   سلام اگر یک سال پیش قرص سایتوتک مصرف کرده باشیم و نتیجه گرفته باشیم و مجدد امسال بخوایم استفاده کنیم آیا باید دوز قرص رو بالا ببریم ؟چون شنیدم رحم مقاوم میشه و باید دوز رو بالا برد

 7. شیرین می گوید

  سلام
  قیمت قرص چنده؟ هفته ی‌هفتم بارداریم و نمیخوام ساکشن انجام بدم

 8. مبینا می گوید

  سلام من در هفته چهارم بارداری بودم که با تجویز دکتر قرص میزوپرستول رو مصرف کردم هر ده عدد رو به صورت زیر زبانی نه واژینال لکه بینی خونریزی و شکم‌درد و حالت تهوع هم داشتم فک کردیم جنین افتاده اما دیروز از بی بی چک استفاده کردم بی بی چک مثبت بود امکانش هم هنو جنین سقط نشده باشه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.