طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین (فایزر)

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

قرص سقط جنین چیست؟

قرص سقط جنین که با نام RU486 نیز شناخته می شود، یک سقط جنین پزشکی است. اگرچه به عنوان یک قرص سقط جنین مفرد از آن یاد می شود، از دو دارو تشکیل شده است – Mifepristone و Misoprostol. اینها توسط یک پزشک مجاز تجویز می شود.

وقتی در مورد ” قرص سقط جنین ” صحبت می کنیم، معمولاً به دو دارو اشاره می کنیم – میفپریستون(در ایران موجود نیست) ( Mifeprex ) و میزوپروستول (Cytotec) – که با هم برای پایان دادن به بارداری مصرف می شوند. طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

میزوپروستول دومین دارو در فرآیند سقط پزشکی است که معمولاً 48 ساعت بعد تجویز می شود. میزوپروستول دهانه رحم را نرم کرده و باعث انقباضات رحمی برای دفع محتویات رحم می شود. اگر میفپریستون به زندگی نوزاد پایان نداده باشد، دفع آن پایان می یابد. دفع محتویات رحم معمولاً در عرض چند ساعت یا تا 2 هفته اتفاق می افتد، اما خونریزی ممکن است تا دو هفته رخ دهد.

سقط دارویی یک وسیله ایمن، قابل اعتماد و غیر جراحی برای سقط جنین ارائه می دهد.

این ترکیب را سقط جنین با قرص یا سقط دارویی نیز می‌نامند و برای استفاده در 70 روز بارداری مورد تایید FDA است. این بدان معناست که می توان آن را ظرف 70 روز (10 هفته) از اولین روز آخرین قاعدگی استفاده کرد. 

برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است این داروها را تا هفته 11 بارداری تجویز کنند . این رژیم معمولاً شامل دوز اضافی میزوپروستول است.

با این حال، قرص سقط جنین برای همه مناسب نیست. به عنوان مثال، اگر حاملگی شما خارج از رحم باشد (به نام حاملگی خارج از رحم)، مشکلات خونریزی دارید، یا اگر از دستگاه داخل رحمی (IUD) استفاده می کنید، ممکن است واجد شرایط نباشید .

در طول 10 هفته اول بارداری، سلول های تخمدان شما هورمونی به نام پروژسترون ترشح می کنند تا پوشش داخلی رحم را برای بارداری آماده کند. این اجازه می دهد تا جنین لانه گزینی کند و شروع به رشد کند.

میفپریستون با مسدود کردن پروژسترون مورد نیاز برای حفظ بارداری عمل می کند. از طرف دیگر، میزوپروستول با انقباض رحم و گشاد شدن دهانه رحم عمل می کند و به بافت حاملگی اجازه می دهد تا از بدن خارج شود .

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین
حداکثر سن بارداریتا 70 روز LMP* (10 هفته)
مقدار مصرف میفپریستون200 میلی گرم (یک قرص)، به صورت خوراکی مصرف می شود
تجویز میفپریستونمی توان از طریق پست یا داروخانه ارسال کرد. در ایالت هایی که از راه دور برای سقط جنین دارویی ممنوع است، در دفتر توزیع می شود.
مقدار مصرف میزوپروستول800 میکروگرم (4 قرص)، به صورت باکالی (قرص در گونه) یا واژینال
زمان بندی میزوپروستول24-48 ساعت بعد از میفپریستون باکال یا 6-72 ساعت بعد از میفپریستون واژینال
تجویز میزوپروستولدر خانه گرفته شده است
پیگیری بازدید7-14 روز پس از میفپریستون، مکان مشخص نشده است
الزامات تجویز کنندهتوسط یا تحت نظارت نسخه نویسی که توسط سازنده تایید شده است
توجه: *LMP – آخرین دوره قاعدگی

قرص سقط جنین در طی 2 تا 3 روز مصرف می شوند که با میفپریستون شروع می شود. رژیم مورد تایید FDA به شرح زیر است:طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

پس از تکمیل رژیم دارویی، باید پس از حدود 1 تا 2 هفته با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود پیگیری کنید.

انواع روش های سقط جنین

لازم نیست فوراً تصمیم خود را در مورد سقط جنین در نظر بگیرید. اگر در طول جلسه مشاوره آماده تصمیم گیری نیستید، می توانید به خانه بروید و درباره آن فکر کنید. در تصمیم گیری خود عجله نخواهید داشت، بنابراین هر چقدر که نیاز دارید وقت بگذارید و آن را با دقت بررسی کنید. چرا شما بایستی اطلاعاتی درباره هموراژی و یا خونریزی شدید مربوط به سقط به دست بیاورید؟

چه زمانی خونریزی نرمال است و چه زمانی بیش از اندازه میباشد؟دلایل احتمالی هموراژی در طی سقط کدامند؟ چگونه درمان میشوند و عوارض احتمالی شامل چه مواردی‌ست؟

آگاهی از علایم و نشانه‌های خونریزی شدید حائز اهمیت است به این ترتیب در صورت نیاز بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. خونریزی در زمان سقط و بعد از آن معمولا رایج نیست اما دلیل اصلی مرگ و میر مرتبط با سقط جنین به ویژه در سقط‌های سه ماهه دوم محسوب میشود.

استامینوفن 1000 میلی گرم هر 4 تا 6 ساعت. مارک های بدون نسخه (Extra Strength Tylenol) حاوی 500 میلی گرم در هر قرص هستند. در یک دوره 24 ساعته بیش از 8 قرص مصرف نکنید.

ممکن است در محل IV خود ناراحتی خفیفی داشته باشید. کمپرس مرطوب گرم به تسکین ناراحتی کمک می کند.اگر یک مورد شدید از عوارض جانبی مانند تب بالا ، خونریزی غیر طبیعی شدید ، درد قفسه سینه و غیره را تجربه کردید ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

98٪ از زنانی که تحت سقط جنین پزشکی قرار گرفته اند و اطمینان حاصل می کنند اقدامات درمانی فوق الذکر خاتمه موفقیت آمیز بارداری را تجربه کرده اند. این اقدامات درمانی همچنین به بهبودی سریع سقط جنین کمک می کند.

وقتی سقط را انتخاب میکنید ، لازم است با پزشکتان در موارد زیر مشورت کنید:

 • سابقه پزشکی فامیلی ( بیماریهای روده ، معده )
 • مرحله و سن بارداری
 • قوانین سقط در جایی که زندگی میکنید
 • خواسته های شخصی
 • سزارین قبلی
 • قبلا جراحی رحم داشتید یا بیش از 5 دفعه باردار شدید
 • سقط ساکشن
 • دارویی

انواع قرص سقط جنین 

 • به شما یک تا سه قرص Mifegyne® داده می شود تا با مقداری آب قورت دهید ، که باید در بیمارستان / کلینیک مصرف شود. بعد از مصرف قرص می توانید به خانه بروید.
 • شما برای استفاده در خانه به یک پد ماکسی مناسب نیاز دارید.
 • اگر دلیل نگرانی مانند خونریزی شدید وجود دارد ، برای مشاوره باید از کلینیک مشاوره شود. برای موارد اضطراری باید یک سرویس تلفنی 24 ساعته وجود داشته باشد. در چند مورد سقط جنین ممکن است فقط پس از Mifegyne® رخ دهد.
 • به شما قرار ملاقات داده می شود که 24 تا 48 ساعت بعد به کلینیک مراجعه کنید و (به جز در زنانی که قبلاً سقط کرده اند) دوره پروستاگلاندین آغاز خواهد شد. این ممکن است قرص های خوراکی یا واژینال باشد. دوز دارو هر چند ساعت تکرار می شود تا زمان تحویل جنین.
 • بعد از گذشت زمان متغیر ، انقباضات شروع می شود و دهانه رحم (گردن رحم) شبیه به زایمان گشاد می شود. بیشتر خانم ها این انقباضات را دردناک می دانند و احتمالاً به تسکین درد نیاز دارند.

 باید یک یا دو هفته بعد از سقط جنین برای کلینیک یا با پزشک / متخصص ارجاع شده وی برای معاینه بررسی شوید.

 • اگر دلیل فسخ ، ناهنجاری جنین باشد ، توافقاتی برای بررسی هرگونه یافته پس از مرگ با والدین انجام می شود.

سقط جنین یا ختم حاملگی را می توان با دارو یا با یک روش جراحی انجام داد.

اینکه کدام نوع سقط جنین برای شما در دسترس است بستگی به طول بارداری و قوانین ایالت شما دارد.

منابع زیادی در دسترس کسانی است که برای درک گزینه های خود به کمک نیاز دارند.

سقط جنین با قرص زیر زبانی چند روز طول میکشد

این رژیم استفاده از سقط جنین پزشکی را تا 70 روز (10 هفته) بارداری تایید می کند.معمولاً یک یا دو هفته بعد برنامه ریزی می شود تا تأیید شود که حاملگی از طریق سونوگرافی یا آزمایش خون خاتمه یافته است. 

سقط دارویی یک روش ایمن و بسیار موثر برای خاتمه بارداری است اگر قرص ها در هفته 9 بارداری یا کمتر مصرف شوند، بارداری با موفقیت خاتمه یابد.

 رایج ترین رژیم دارویی سقط جنین در ایالات متحده شامل استفاده از دو داروی مختلف است: میفپریستون و میزوپروستول. میفپریستون که با نام تجاری Mifeprex فروخته می شود و به عنوان قرص سقط جنین RU-486 نیز شناخته می شود، پروژسترون، هورمونی که برای رشد بارداری ضروری است را مسدود می کند و در نتیجه از پیشرفت بارداری موجود جلوگیری می کند. 

میزوپروستول که 24 تا 48 ساعت پس از میفپریستون مصرف می شود، با ایجاد گرفتگی و خونریزی، مانند سقط جنین زودرس، رحم را تخلیه می کند.

قرص سقط جنین چقدر طول می کشد تا اثر کند؟

پس از مصرف هر دو دارو، معمولا بین 2 تا 24 ساعت طول می کشد تا بارداری از بدن شما خارج شود. 

در برخی موارد ، ممکن است هنوز باردار باشید یا تمام بافت بدنتان را به طور کامل دفع نکرده باشید. به همین دلیل است که پیگیری با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مهم است. در این صورت، آنها گزینه های شما را با شما در میان خواهند گذاشت، که ممکن است شامل دوز دارو یا جراحی دیگری باشد.

مواد فعال موجود در قرص ها باعث انقباض رحم می شود. ممکن است درد شدید قاعدگی را تجربه کنید، به خصوص زمانی که بدن در حال دفع محتویات رحم شما است. همچنین برای شما طبیعی است که خونریزی همراه با لخته شدن خون را تجربه کنید. همچنین باید برای خونریزی شدیدتر از دوره معمولی آماده باشید. در صورت لزوم داروی مسکن مصرف کنید .

معمولاً 4-6 ساعت از گذاشتن قرص ها در واژن طول می کشد. شما می توانید هر چه می خواهید بخورید و بیاشامید و تا حد امکان عادی زندگی کنید. بهتر است فعال بمانید، زیرا این می تواند روند را تسریع کند و به کاهش درد کمک کند.

مضررات سقط جنین

 عوارض بالقوه مربوط به سقط جنین شامل

 • درد
 • خونریزی
 • سقط ناقص یا عفونت در دستگاه تناسلی فوقانی
 • آندومتریت
 • اوفوریت
 • پارامتریت
 • سالپنژیت

عفونت های مربوط به سقط جنین اغلب توسط یک عفونت باکتریایی صعودی مانند کلامیدیا، سوزاک، مایکوپلاسما و واژینوز باکتریایی (BV) ایجاد می شود که از اندام تناسلی تحتانی نشات می گیرد و از طریق دهانه رحم به سمت رحم حرکت می کند .

اگر سالم هستید و بالای 18 سال سن دارید، اگر بارداری کمتر از 9 هفته طول کشیده باشد، می توانید سقط جنین خود را در خانه کامل کنید. روزی که بارداری شما خاتمه می یابد، باید یک فرد بزرگسال همراه خود داشته باشید.

 • سقط جنین پزشکی روشی مطمئن و متداول برای پایان دادن به بارداری تا 9 هفته است.
 • ترکیبی از قرص های میفپریستون و میزوپروستول برای سقط جنین دارویی استفاده می شود.
 • معمولاً در طول سقط طبی، خونریزی شدید واژن و درد شدید شکم (شکم) و گرفتگی وجود دارد.
 • سقط جنین پزشکی برای همه افرادی که به دنبال سقط جنین هستند مناسب نیست.
 • بسیاری از ارائه دهندگان خدمات سقط جنین در سراسر جهان در طیف وسیعی از خدمات بهداشتی و خدمات خصوصی وجود دارند.

سقط جنین در ماه های مختلف

سقط جنین چیزی نیست که باید عجله کرد. همیشه باید به اندازه ای که نیاز دارید برای تصمیم گیری خود وقت بگذارید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید برای دریافت درمان مورد نظر خود منتظر بمانید. ممکن است شما از علائم بارداری رنج می برید، نزدیک به محدودیت زمانی برای نوع سقط جنینی که می خواهید، یا به سادگی سبک زندگی بسیار شلوغی دارید.

اگر سقط جنین جراحی داشته باشید، برای تکمیل این عمل تنها به یک نوبت نیاز دارید. باید انتظار داشته باشید که چند ساعت در بیمارستان باشید و حداقل چند روز بعد از آن باید در خانه استراحت کنید.

تخمین زده می شود که حدود یک چهارم تمام بارداری ها در استرالیا برنامه ریزی نشده است. برای بسیاری از افراد سقط جنین که به عنوان ختم بارداری نیز شناخته می شود، بهترین گزینه در شرایط آنها است. سقط جنین روشی مطمئن و رایج برای پایان دادن به بارداری است.

دو نوع سقط جنین وجود دارد: پزشکی و جراحی . هر دو کم خطر هستند و درصد موفقیت بالایی دارند.

برخی از خدمات سقط پزشکی را از طریق قرار ملاقات از راه دور ارائه می دهند.

در استرالیا، سقط جنین دارویی تا هفته نهم بارداری قابل انجام است.

هنگامی که تمام اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آوردید و با سقط جنین پزشکی موافقت کردید (موافقت کردید)، می توانید این روش را ادامه دهید.

اکثر مردم برای تصمیم گیری در مورد سقط جنین نیازی به مشاوره یا حمایت از یک متخصص ندارند.

معمولاً یافتن فردی حامی برای صحبت کردن مفید است. فردی را انتخاب کنید که به آن اعتماد دارید. این ممکن است شریک زندگی شما، یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا یک متخصص بهداشت باشد.

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

سقط جنین پزشکی شامل مصرف ترکیبی از قرص ها برای سقط جنین است. قرص ها به صورت بسته تجویز می شوند. پزشک یا پرستار شما همچنین ممکن است قرص های اضافی را برای به حداقل رساندن عوارض جانبی (مانند درد و حالت تهوع) تجویز کند. در مورد نحوه مصرف قرص ها – از جمله زمان بندی صحبت می کند.
24 تا 48 ساعت صبر کنید، سپس 800 میکروگرم (چهار قرص 200 میکروگرم) را با قرار دادن دو قرص در هر کیسه گونه (فضای بین دندان ها و گونه) مصرف کنید. قرص ها را به مدت 30 دقیقه در هر کیسه گونه نگه دارید، سپس هر چیزی که باقی مانده است را با یک لیوان آب بشویید.

اگر 71 تا 77 روز حاملگی هستید، معمولاً همان دوز میزوپروستول را 4 ساعت بعد دوباره تکرار می کنید

در طول سقط جنین پزشکی، شما:

 • یک قرص (میفپریستون) را در زمان توافق شده مصرف کنید.
 • 36 تا 48 ساعت بعد، دوز دوم قرص (میزوپروستول) را مصرف کنید، که دهانه رحم را نرم می کند و به رحم کمک می کند تا حاملگی را بیرون براند.
 • گرفتگی و خونریزی مشابه سقط جنین بین یک تا 24 ساعت پس از مصرف داروی دوم را تجربه کنید.

در حین و بعد از عمل، در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی ، امکان تماس تلفنی  یا خط کمک 24 ساعته را خواهید داشت.

درد شکم/ گرفتگی شکم:

ممکن است 30 دقیقه پس از مصرف قرص، دچار درد یا گرفتگی شکمی شوید. این موضوع بدین خاطر است که رحم به شدت  سعی دارد محتوای موجود را به خارج از بدن هدایت کند و در حال فشرده شدن است. ممکن است گرفتگی هایی را تجربه کنید که قوی تر از گرفتگی های معمول دوره قاعدگی است.

به هنگام سقط جنین با قرص برای تسکین درد می توانید از مسکن هایی همچون ایبوپروفن و استامینوفن استفاده نمایید. دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی این داروها را به دقت دنبال کنید. پزشک ممکن است مسکن دیگری برای از بین بردن درد تجویز نماید. اگر چنین بود، مسکن را بر اساس دستورالعمل پزشک مصرف نمایید.

تب و/یا لرز:

ممکن است بعد از مصرف این قرص  با مواردی همچون  تب یا لرز مواجه شوید. این یک عارضه جانبی رایج است و زیاد طول نمی کشد. ممکن است تب نیز داشته باشید. اگر تب دارید می توانید از استامینوفن استفاده کنید. دستورالعمل های موجود بر روی بسته بندی را دنبال کنید تا ببینید چگونه می توانید آن را با سایر داروها مصرف نمایید.

ناراحتی شکمی یا استفراغ:

ممکن است بعد از مصرف این دارو ناراحتی شکمی یا استفراغ را تجربه نمایید. این عارضه جانبی زیاد طول نمی کشد.  برای بهبود ناراحتی شکمی می توانید از دیمن هیدرینات استفاده کنید. این دارو یکی از داروهای بدون نسخه محسوب می شود. دستورالعمل موجود بر روی بسته بندی را دنبال کنید تا بتوانید نحوه مصرف آن به همراه داروهای دیگر را بفهمید.

اگر یک ساعت بعد از مصرف قرص از طریق دهان، استفراغ داشتید، باید دوزی از دیمن هیدرینات را مصرف کنید و دوز کاملی از میزوپروستول را میل نمایید.بهترین کاری که باید بکنید این است به دلخواه خود در وضعیت راحت  بمانید

مدفوع شل( اسهال):

بعد از مصرف دارو ممکن است با شل شدن مدفوع خود مواجه شوید. این یک عارضه جانبی رایج است.  اگر چنین شرایطی داشتید باید مایعات زیادی بنوشید.

حکم سقط جنین

کلیک کنید

اکثر خدمات آزمایش خون هورمون بارداری را 7 روز پس از مصرف اولین قرص خود ترتیب می دهند تا بررسی کنند که سطح هورمون کاهش یافته و شما دیگر باردار نیستید.

نوشته های مرتبط

حدود دو هفته پس از مصرف قرص ها، برای اطمینان از پایان بارداری و بررسی عوارض ، یک قرار ملاقات خواهید داشت . شما این فرصت را خواهید داشت که پیشگیری از بارداری خود را مرور کنید.

پس از مصرف قرص دوم (میزوپروستول) ممکن است برای مدت کوتاهی دچار تهوع، استفراغ، اسهال، سرگیجه، سردرد و تب شوید.

خونریزی واژینال و درد و گرفتگی شکم (شکم) معمولاً 1 تا 4 ساعت پس از مصرف قرص دوم شروع می شود. خونریزی معمولاً شدیدتر از پریود است و ممکن است لخته های بزرگی وجود داشته باشد. درد و گرفتگی به طور کلی بسیار قوی تر از درد پریود است.

بعد از 2 تا 6 ساعت خونریزی معمولاً به سطح یک دوره طبیعی می رسد و مانند یک دوره طبیعی برای 3 تا 7 روز دیگر ادامه می یابد. تعداد کمی از افراد ممکن است خونریزی غیرقابل پیش بینی، نامنظم یا طولانی مدت را تجربه کنند که می تواند تا 5 هفته ادامه یابد.

طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

عوارض قرص سقط جنین فایزر

عوارض بعد از سقط جنین دارویی غیر معمول است، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • واکنش به داروها
 • تکه های کوچک بافت باقی مانده در رحم (رحم) که نیاز به یک روش پیگیری جراحی جزئی برای پاکسازی پوشش داخلی رحم دارند (حدود 1 در 20 – 1 در 33 مورد). این روش تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. 
 • سقط طبی جواب نمی دهد و بارداری ادامه می یابد (حدود 1 مورد از 100 مورد). اگر بارداری بیش از 9 هفته نباشد، می توان قرص های سقط را تکرار کرد، در غیر این صورت ممکن است نیاز به کورتاژ باشد.
 • خونریزی – خونریزی بسیار شدید. در موارد نادر نیاز به انتقال خون است.
 • عفونتی که نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد (علائم شامل درد مداوم، ترشح غیرمعمول واژن، تب و احساس ناخوشی به طور کلی).

اگر تجربه کردید با ارائه دهنده، پزشک یا پرستار سقط جنین خود تماس بگیرید:

 • خونریزی شدید یا خونریزی که ته نشین نمی شود
 • درد لگن که آرام نمی شود
 • ترشح غیرمعمول یا بدبوی واژن
 • تب بی دلیل
 • احساس ناخوشی به طور کلی

دو دارو – میفپریستون (Mifeprex) و میزوپروستول (Cytotec) – برای پایان دادن به بارداری در طول 10 تا 11 هفته اول با هم مصرف می شوند.

گرفتگی و خونریزی عوارض جانبی شایعی هستند که معمولاً در عرض 2 تا 24 ساعت پس از مصرف میزوپروستول شروع می شوند.

خونریزی شدید، درد معده و تب می‌تواند نشانه‌ای از چیزی جدی‌تر باشد که نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

طریقه مصرف قرص سقط جنین فایزر

پس از مصرف قرص های سقط جنین دارویی به شما توصیه می شود:

 • از داروهای مسکن مانند ایبوپروفن یا پاراستامول برای کمک به مدیریت گرفتگی عضلات استفاده کنید (در صورت نیاز پزشک یا پرستار شما می تواند داروهای قوی تری تجویز کند)
 • شکم خود را ماساژ دهید و از بسته های حرارتی استفاده کنید.
 • استراحت کنید و از کار یا مطالعه مرخصی بگیرید.

برای کاهش خطر عفونت در طول هفته پس از انجام عمل، نباید:

 • هر چیزی را در واژن قرار دهید (از جمله تامپون و فنجان قاعدگی – که نباید تا قبل از قاعدگی بعدی استفاده شود)
 • رابطه جنسی واژینال داشته باشید
 • انجام هر گونه فعالیت شدید، از جمله ورزش یا کارهای فیزیکی سنگین، تا زمانی که خونریزی دیگر شدید نباشد
 • به شنا بروید یا حمام کنید (می توانید دوش بگیرید).

قرص سقط جنین سایتوتک

 1. یک قرص 200 میکروگرمی سایتوتک ببلعید(30 دقیقه صبرکنید تا قرصها حل شوند).
 2. سه ساعت بعد۱ قرص دیگر را بلعیده و باز 30 دقیقه صبر کنید تا حل شوند.
 3. بعداز 3 ساعت باز1 قرص دیگر را ببلعید و 30 دقیقه صبر کنید تا حل شوند.

اگر سقط موفق باشد بتدریج دچار انقباض عضلات و خونریزی میشوید.اگر هیچ خونریزی  نداشته باشید و تست بارداری شما مثبت بوده، ممکن است بارداری خارج از رحمی باشد و نیاز به اولتراسوند داشته باشید. این وضعیت یک فوریت پزشکی و خیلی خطرناک است.

برای عوارض جانبی مثل  انقباض عضلات شدید، احساس سرگیجه یا  غش یا تب ، کمک پزشکی بگیرید. اگر دکتر تایید کرد که هنوز باردار درون رحمی  هستید، ممکن است به  دوزهای بیشتری از سایتوتک برای سقط نیاز داشته باشید.اگر به پروستوگلاندین ها آلرژی دارید نمیتوانید از سایتوتک استفاده کنید.

همچنین اگر سقط با این دارو کامل نباشد و جنین زنده بماند، ممکن است نقص مادرزادی ایجاد کند.اگر هنوز مایل به خاتمه بارداری هستید شاید به عمل جراحی نیاز باشد.اگر سیکاری یا الکلی هستید در مصرف سایتوتک احتیاط کنید چون خطر خونریزی معده را در شما زیاد میکند.قبل از مصرف سایتوتک سیگار را ترک کنید و مصرف الکل را کاهش دهید.

پیگیری بعد از سقط دارویی

اکثر خدمات آزمایش خون هورمون بارداری را 7 روز پس از مصرف اولین قرص خود ترتیب می دهند تا بررسی کنند که سطح هورمون کاهش یافته و شما دیگر باردار نیستید.

حدود دو هفته پس از مصرف قرص ها، برای اطمینان از پایان بارداری و بررسی عوارض، یک قرار ملاقات خواهید داشت. شما این فرصت را خواهید داشت که پیشگیری از بارداری خود را بررسی کنید .

سقط جنین پزشکی ممکن است مناسب نباشد اگر:

 • بیش از هفته نهم باردار هستند
 • حاملگی خارج از رحم (بارداری خارج از رحم، معمولاً در لوله های فالوپ) دارای شرایط پزشکی خاصی مانند کم خونی، اختلالات خونریزی، آسم شدید، بیماری قلبی، فشار خون بالا، دیابت یا بیماری کبد، کلیه یا آدرنال هستند.
 • در حال مصرف طولانی مدت استروئید یا داروهای رقیق کننده خون هستید، واکنش آلرژیک به میفپریستون یا میزوپروستول دارو داشته اید.
 • یک دستگاه داخل رحمی (IUD) داشته باشید – قبل از مصرف میفپریستون باید IUD برداشته شود.
 • از زمان مصرف قرص دوم تا 2 تا 3 هفته بعد نمی توان در فاصله 1 ساعت رانندگی از خدمات فوریت های پزشکی در جایی ماند.
 • از زمانی که دوز دوم قرص خود را مصرف می کنید تا زمانی که سقط جنین اتفاق نیفتد، یک فرد پشتیبانی نداشته باشید که بتواند در کنار شما بماند.
 • یک هفته پس از شروع مصرف قرص نمی توان آزمایش خون داد – برای بررسی کاهش سطح هورمون بارداری
 • حداقل برای یک نوبت پیگیری توسط کلینیک قابل بررسی نیست.

قیمت قرص سقط جنین

قیمت Cytotec اغلب بسیار پایین است ، اما بسته به موقعیت جغرافیایی متفاوت خواهد بود. کشورهای مختلف قوانین مختلفی در مورد سقط جنین دارند و این امر همچنین می تواند بر قیمت سایتوتک تأثیر بگذارد. این احتمال وجود دارد که در کشورهایی که محدودیت قانونی سقط جنین دارند ، قیمت Cytotec بدون نسخه پزشک هزینه بیشتری داشته باشد.در دسترس بودن قرص های سقط جنین Cytotec بسته به موقعیت جغرافیایی متغیر است. 

شما باید برنامه ریزی کنید که حداقل یک هفته پس از سقط جنین ، استراحت کنید . حداقل تا چند روز پس از سقط پزشکی خونریزی نسبتاً شدید خواهید داشت.

خونریزی معمولاً برای خاتمه جراحی کم‌تر است، اما ممکن است در اثر آرام‌بخش یا بی‌حس کننده احساس درد و خواب آلودگی کنید.سایتوتک خوراکی اندکی موثرتر از زیرزبانی و گونه ای که در گونه یا زیر زبان حل میشود است. به خاطر داشته باشید استفاده نادرست سایتوتک زیانبار است.

شما نباید بیش از حد به خود فشار بیاورید، فقط زمانی که بدنتان احساس آمادگی می کند، شروع به بازگشت به روال عادی خود کنید.

همچنین ممکن است بخواهید در مورد گزینه های پیشگیری از بارداری با پزشک  خود صحبت کنید. در اولین قرار ملاقات شما می توان مقداری پیشگیری از بارداری ترتیب داد.. در اولین ویزیت سقط جنین نخواهید داشت زیرا این فرصتی است که می توانید در مورد گزینه های خود با پزشک صحبت کنید. 

اگر تصمیم دارید سقط جنین را ادامه دهید ، این روش فقط در چند روز به پایان می رسد.

قرص اول رشد بارداری را متوقف می کند و قرص دوم به رفع بارداری کمک می کند. سقط جنین دارویی دو مرحله ای بین 2 تا 3 روز طول می کشد تا اثر کند، اگرچه احتمالاً دوره طولانی تری از خونریزی خفیف یا گرفتگی خواهید داشت.  طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

آیا سقط جنین با قرص قابل تشخیص است

مشاوره برای سقط جنین

اگرچه این روش فقط در طی چند روز از مشاوره اولیه شما به اتمام می رسد ، اما مهم است که به همان اندازه که نیاز دارید وقت بگذارید. اگر از تصمیم خود مطمئن هستید ، ممکن است بخواهید در اسرع وقت درمان را به پایان برسانید.

 با این حال ، ممکن است مدتی طول بکشد تا به گزینه های خود فکر کنید یا با کسی در مورد بارداری صحبت کنید. برای تصمیم گیری سریع تحت فشار قرار نخواهید گرفت ، اگرچه پزشک اطمینان می دهد که شما می دانید دیگر سقط جنین گزینه ای نیست.

برای استفاده از داروهای مورد نیاز برای سقط جنین ، به دو قرار ملاقات دیگر با فاصله دو روز نیاز دارید . بیشتر خانم ها اگر در همین اوایل بارداری خاتمه دهند ، سقط می کنند. اگر در عوض تصمیم به سقط جراحی دارید ، پس از مشاوره اولیه فقط به یک قرار ملاقات برای درمان نیاز دارید.

خونریزی پس از سقط جنین بسیار فردی است. طبیعی است که اصلاً خونریزی نداشته باشید یا طیف وسیعی از خونریزی از خیلی خفیف تا شدیدتر از یک دوره قاعدگی طبیعی باشد. خونریزی معمولاً 5-7 روز طول می کشد، اما خونریزی نامنظم ممکن است تا دوره قاعدگی بعدی ادامه یابد.

ممکن است 5 تا 8 هفته طول بکشد تا چرخه قاعدگی منظم شما بازگردد.

ممکن است پس از سقط جنین متوجه ترشحاتی شوید که شبیه تفاله قهوه یا توده کوچکی از بافت است. این محلول مونسل است که برای کنترل خونریزی بعد از عمل استفاده می شود. طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

خونریزی شدید ممکن است موجب فقدان جریان خون به مغز شود و اگر درمان اورژانسی به تاخیر بیفتد؛ عوارض مربوط به هیپوکسی (کمبود اکسیژن در بافت های بدن) ممکن است رخ دهد.

با مراقبت های پزشکی خوب، اکثر عوارض به جراحی (اتساع و کورتاژ و احتمالا هیسترکتومی در صورتی که خونریزی شدید باشد) یا واکنش به انتقال خون مربوط میشوند.

پس از خونریزی شدید ناشی از سقط جنین، زمان زیادی طول می-کشد تا مقدار خون موجود در بدن شما به حالت عادی برگردد و مهم این است که در طول این مدت، امکان آسودگی بیمار فراهم شود.

قرص برای سقط جنین

سقط دارویی که به عنوان سقط جنین دارویی یا سقط جنین با قرص نیز شناخته می شود، یک پروتکل خاتمه بارداری است که شامل مصرف دو داروی مختلف میفپریستون و میزوپروستول است که می تواند تا 70 روز اول بارداری (10 هفته) با خیال راحت استفاده شود.

میزان شکست قرص سقط جنین بسیار ناچیز است. در صورت عدم موفقیت ، فرد باید به فکر ادامه بارداری ، حاملگی خارج رحمی ، سقط جنین ناقص یا از بین رفتن جنین (عدم رشد بافت بارداری و یا عدم وجود ضربان قلب جنین) باشد. 

شرایطی وجود دارد که بیماران ممکن است برای چندین روز خونریزی سنگینی داشته باشند و در عین حال بارداری دست نخورده باقی مانده و به رشد طبیعی خود ادامه دهد.

 سقط جنین در هفته 8 بارداری یا کمتر، سقط دارویی است. در حالی که این پروتکل شامل مصرف دو دارو است و شامل یک روش پزشکی نمی شود، در هر دو سطح ایالتی و فدرال مشمول بسیاری از محدودیت ها مانند سایر روش های سقط جنین است.قرص جنین را به صورت آنلاین برای بسیاری از زنان در سراسر جهان ارائه می دهند. 

شما باید وب سایت را عاقلانه انتخاب کنید. قبل از تصمیم به دریافت دارو ، باید اطمینان حاصل کنید که در معیارهای مورد نیاز سقط جنین نیز قرار دارید و فقط پس از تایید اقدام کنید.خانم دکتر افشاری تلاش میکند اطلاعات و منابعی را در مورد قرص سقط جنین سایتوتک به اشتراک بگذارد .

قبل از این کار باید چه مواردی را در نظر گرفت،؟ قرصھای سقط جنین باکیفیت را باید از کجا تھیه کرد؟،

همانطور که گفته شد، سایتوتک معمولا در ترکیب با داروهای دیگر منقبض کننده رحم  استفاده میشود اما به تنهایی هم موثر است. اگر بارداری هنوز در سه ماهه اول است، میزوپروستول( سایتوتک) هم به صورت خوراکی هم واژینال قابل استفاده است.

وقتی در واژن قرار میگیرد بیشتر موثر است اما امروزه پزشکان بدلیل امکان عفونت خطرناک و کشنده در مصرف واژینال فقط خوراکی آن را تجویز میکنند.طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

نحوه استفاده ایمن ازانهاچیست، باید چه انتظاری داشت ؟و در صورت لزوم چه زمانی باید خواستار کمک پزشکی شد.؟ ما میکوشیم زنان را به اطلاعات مورد نیاز مجھز کنیم تا بتوانند سقط جنین ایمنی را با توجه به شرایط خود داشته باشند.طرز استفاده صحیح از قرص سقط جنین

زنانی که قرص‌هایی را از فروشنده دارو دریافت کرده‌اند، گزارش داده‌اند که طی یک ماه بدون هیچ مداخله پزشکی اضافی، سقط جنین کامل داشته‌اند.

هنگامی که برای سقط جنین استفاده می شود ، اثرات مورد نظر سیتوتک ایجاد گرفتگی شکم و خونریزی است. علاوه بر این عوارض ، ممکن است عوارض جانبی شامل حالت تهوع ، استفراغ ، اسهال ، تب و لرز نیز داشته باشید.

به طور معمول این علائم به 24 ساعت محدود می شوند. قرص های 200 میلی گرم Cytotec قرص های کوچک ، سفید و شش ضلعی هستند. آنها در مرکز نمره گذاری می شوند و روی آنها “جستجو” و / یا “1461” نقش بسته است.قرص برای سقط جنین

قرص ارزان برای سقط جنین

آزمایش های ادراری بارداری تنها 3-4 هفته پس از سقط جنین قابل اطمینان خواهد بود. قبل از آن زمان هورمون های بارداری در بدن زن وجود دارد، بنابراین آزمایش دقیق نخواهد بود.

در طول سقط جنین، خونریزی و کرامپ های شکمی دردناک (سایر علائم شدید سقط جنین)، زمانی که شما جفت و کیسه آب را از طریق واژن خود دفع میکنید؛ بیشتر اتفاق می افتد. این فرآیند معمولا در عرض 60 دقیقه تا چند ساعت انجام میشود. اگر خودتان نمیتوانید به طور طبیعی بافت ها را دفع کنید؛ پزشک با استفاده از یک روش پزشکی به نام اتساع و کورتاژ (اغلب به عنوان D&C مورد اشاره قرار می گیرد) به دفع آنها کمک میکند.

بعد از سقط شما ممکن است در طی دو یا و چند هفته کمی خونریزی داشته باشید اما میزان خونریزی به تدریج کاهش یافته و چرخه نرمال قاعدگی ظرف تقریبا 6 هفته از سر گرفته خواهد شد.

می توانید روزی که سایتوتک رامصرف می کنید تب ، تهوع  و استفراغ  داشته باشید. حال شما باید روز بعد از استفاده از قرص های سقط جنین بهتر و بهتر شوید، نه بدتر.

اگر هر روزی پس از استفاده از سایتوتک احساس بیماری شدید کنید، باید فوری به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. خونریزی شدید ناشی از سقط جنین یک عارضه  تهدیدکننده حیات است و مراقبتهای  پزشکی اورژانسی ضروری است. بدون کمک های اضطراری، شوک و حتی مرگ ممکن است رخ دهد.

هر کس متفاوت است. معمولاً برای اکثر افراد قابل تحمل است. برخی از زنان ناراحتی قرص سقط جنین را با دردهای متوسط تا شدید قاعدگی مقایسه می کنند.

در طول فرآیند انقباض، مقداری خونریزی وجود خواهد داشت که معمولاً شدیدتر از دوره معمولی است، و همچنین چندین لخته خون بزرگ خارج می شود.

قرص سقط جنین را از کجا میتونم تهیه کنم

اگر می خواهید قرص های سقط جنین را در داروخانه محلی خریداری کنید ، ممکن است به نسخه پزشک احتیاج داشته باشید یا نداشته باشید. این به مقررات محل زندگی شما بستگی دارد.دوز دارو بر اساس وضعیت پزشکی و پاسخ شما به درمان است. در صورت بروز عوارض جانبی به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا ممکن است دوز شما را کاهش دهد.

قرص سقط جنین را در ظرف اصلی خود نگهداری کنید. آن را در دمای اتاق یا کمتر از آن (77 درجه فارنهایت) در یک منطقه خشک و به دور از نور مستقیم و رطوبت نگهداری کنید. o داروها را در حمام نگهداری نکنید. تمام داروها را دور از دید و دسترس کودکان قفل نگه دارید.

بزرگسالان – 200 میکروگرم (میکروگرم) چهار بار در روز همراه با غذا. سایر بیماران ممکن است 100 میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا نیاز داشته باشند. آخرین دوز روز را قبل از خواب مصرف کنید.

کودکان – مصرف و دوز باید توسط پزشک تعیین شود.

دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. اگر نزدیک به زمان نوبت بعدی است، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید. دوزهای زیر را در زمان معمول مصرف کنید. هرگز برای جبران دوز دوز مصرف نکنید.

مصرف بیش از حد: چه اتفاقی می افتد اگر سیتوتک بیش از حد مصرف کنم؟

اسنشانه های مصرف بیش از حد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • آرام بخش
 • لرزش
 • تشنج
 • تنگی نفس (تنگی نفس)
 • دل درد
 • اسهال
 • تب
 • تپش قلب (تغییر در نحوه ضربان قلب)
 • فشار خون پایین (فشار خون پایین)
 • برادی کاردی (ضربان قلب کند)

امروزه شاهد هستیم که برخی از فروشگاه های آنلاین ارائه دارو داروی سقط جنین را به صورت غیر قانونی به فروش می رسانند.
سایتوتک یکی از داروهای سقط جنین است اما به صورت محلی در دسترس همه افراد قرار ندارد زیرا قوانین اجازه چنین کاری را به مقامات نمی دهد.

توزیع این قرص ها بدون تجویز پزشک نیز در بیشتر کشورها غیر قانونی است. با اینحال تایپ کردن نام این دارو در بیشتر موتورهای جستجوی بزرگ شما را به سایت های هدایت می کند که در حال فروش این داروها هستند.

موتورهای جستجویی همچون گوگل لینک مستقیم به سایت این فروشندگان را مسدود کرده اما چند کلیک بر روی کلمات پر ترند به شما اجازه می دهد به سایت های انلاین این افراد دسترسی داشته باشید.
از طریق هشتگ های توییتری و در میان کلماتی همچون فروش قرص سقط جنین و فروش قرص میفپریستون می توان به سایت این فروشندگان دست پیدا کرد. اگرچه گوگل محدودیت هایی را در این زمینه اعمال کرده اما بیشتر سایت ها با جستجوی عبارت های ساده ای همچون قرص سقط جنین در دسترس افراد قرار می گیرند.

instagram banner
1 دیدگاه
 1. مهدیس می گوید

  سلام وقتتون بخیرببخشیدمن میخوام بدونم جنینی که تازه۲روزه رفته توی ۹۰روزمیشه باقرص سایتوتک سقط بشه؟لطفاکمک کنین الان۴تاازطریق واژن استفاده شده ممنون میشم راهنمایی کنید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک