خوردن چه غذاهای باعث سقط سریع جنین میشود؟

غذاهای باعث سقط جنین :سفر مادری با بارداری آغاز می شود. داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مغذی با میوه و سبزیجات بسیار حائز اهمیت است. با این حال ، غذاهای خاصی مانند پاپایا ، آناناس ، خرچنگ ، ​​تخم مرغ ، ماهی غنی از جیوه و غیره نباید مصرف شود.

چه کارهایی باعث سقط جنین میشود

دلیل این امر این است که این مواد غذایی می توانند باعث سقط جنین بخصوص در سه ماهه اول بارداری شوند . مراقبت و جلوگیری از غذاهای خاص در دوران بارداری برای جلوگیری از سقط جنین ضروری است .

غذاهای باعث سقط جنین

اگر در سه ماهه اول بارداری هستید ، از این میوه ها و مواد غذایی پرهیز کنید زیرا می توانند باعث سقط جنین شوند.

1. آناناس

آناناس حاوی بروملین است که دهانه رحم را نرم می کند و انقباضات زایمان زودرس را شروع می کند و در نتیجه سقط می شود. بهتر این است که اجتناب از مصرف آناناس برش و یا آب آناناس در طول مراحل اولیه بارداری است.

2. خرچنگ

اگرچه خرچنگ ها منبع غنی کلسیم هستند ، اما همچنین حاوی مقادیر زیادی کلسترول هستند. این ممکن است باعث کوچک شدن رحم شود و منجر به خونریزی داخلی و سقط جنین شود. بنابراین ، معقول است که از خوردن آن در دوران بارداری خودداری کنید.

3. دانه کنجد

زنان باردار باید در مراحل اولیه بارداری از دانه کنجد دوری کنند . دانه های کنجد وقتی به همراه عسل مصرف می شوند می توانند در اوایل بارداری مشکل ایجاد کنند. اما ، اعتقاد بر این است که دانه های کنجد سیاه هنگامی که در مراحل بعدی مصرف می شوند ، از تحویل آن سود می برند.

غذاهای باعث سقط جنین

غذاهای باعث سقط جنین

4- کبد حیوانات

کبد حیوانات معمولاً سالم به عنوان سرشار از ویتامین A در نظر گرفته می شوند . بنابراین ، داشتن دو بار در ماه به این اندازه مضر نیست. اما اگر در مقادیر زیادی توسط زنان باردار مصرف شود ، باعث تجمع تدریجی رتینول می شود که بر روی کودک تأثیر منفی می گذارد.

5. آلوئه ورا

آلوئه ورا به دلیل فواید بیشمار سلامتی آن بسیار مشهور است. مواردی از خانمهای باردار وجود داشته است که در دوران بارداری عمداً آلوئه ورا مصرف می کنند . این کار اشتباهی است که باید انجام شود زیرا آلوئه ورا شامل آنتراکینون ها ، نوعی ملین است که باعث انقباضات رحم و خونریزی لگن می شود.

این به نوبه خود منجر به سقط جنین می شود. گفته می شود ، ژل آلوئه ورا هنگام استفاده بر روی صورت در دوران بارداری ناامن نیست.

غذاهای باعث سقط جنین

6. پاپایا

پاپایاها و پاپایاهای سبز نشده دارای مؤلفه هایی هستند که به عنوان ملین عمل می کنند و باعث زایمان زودرس می شوند . دانه های پاپایا همچنین سرشار از آنزیم هایی هستند که باعث انقباض رحم می شوند و منجر به سقط می شوند.

برای سقط جنین در خانه چی بخورم؟

7. طبل

در دوران بارداری خانمها در هنگام مصرف طبل باید احتیاط کنند . این دارو شامل آلفا-sitosterol است که ممکن است برای بارداری مضر باشد. از آنجا که طبل غنی از آهن ، پتاسیم و ویتامین ها است ، می توان آن را به مقدار کمی میل کرد.

8- محصولات لبنی خام

غیر پاستوریزه شیر و نوعی پنیر چرب، موتزارلا، پنیر فتا، پنیر بری و انواع پنیر دارای باکتری حامل بیماری مانند لیستریا مونوسیتوژنز که می تواند به بارداری مضر است. مصرف چنین لبنیاتی می تواند منجر به  عوارض غیرضروری در دوران بارداری شود .

9. کافئین

کافئین ، هنگامی که در حد اعتدال مصرف شود ، در دوران بارداری کاملاً بی خطر است. هنوز هم توصیه می شود که زنان باردار از برخی محدودیت ها خودداری کنند ، زیرا افزایش میزان کافئین در دوران بارداری می تواند منجر به سقط جنین یا کودک کم وزن شود.

علاوه بر این ، کافئین در طبیعت از بین می رود و می تواند منجر به ریزش مایعات در بدن شود. کافئین نه تنها در قهوه بلکه در چای ، شکلات و برخی نوشیدنی های انرژی زا نیز موجود است.

10. ماهی

زنان باردار هنگام مصرف ماهی باید مراقب باشند . از انواع مختلفی که محتوای جیوه بالایی دارند مانند شاه ماهی خال مخالی ، پرتقال خشن ، مارلین ، کوسه ، ماهی کاشی ، ماهی شمشیر و ماهی تنزیل بهتر است جلوگیری کرد. مصرف زیاد جیوه می تواند بر روی سیستم مغزی و عصبی در حال رشد کودک تأثیر منفی بگذارد.

11. گیاهان دارویی

اکثر متخصصان توصیه می کنند از مصرف گیاهان دارویی در دوران بارداری استفاده کنند . گیاهان حاوی استروئیدها می توانند بر رشد کودک در دوران بارداری تأثیر منفی بگذارند.

چه دارویی باعث سقط صددرصدی جنین میشود

اگر دچار بارداری ناخواسته شده­اید؛ ممکن است شنیده باشید که می­توانید برای پایان دادن به بارداری، از مقادیر زیادی از قرص­های جلوگیری از بارداری استفاده کنید. اگر قبلا تایید شده باشد که باردار هستید؛

این استراتژی احتمالا موجب سقط جنین شما نمی­شود. تا زمانی که یک تست بارداری مثبت می­شود؛ مقدار زیاد هورمون­های جلوگیری از بارداری احتمالا بارداری را خاتمه نخواهند داد. شما باید گزینه­های دیگر را بررسی کنید.

نوشته های مرتبط

از لحاظ علمی، درست است که مصرف تعداد زیاد قرص­های جلوگیری از بارداری چنانچه چند روز بعد از مقاربت صورت گیرد؛ ممکن است در جلوگیری اضطراری از بارداری عمل کند- اما دوز موثر به برند قرص بستگی دارد. چنانچه در عرض چند روز پس از مقاربت محافظت نشده، از روش­های جلوگیری از بارداری استفاده می­کنید؛

فورا با یک پزشک یا داروساز صحبت کنید. آنها می­توانند از طریق یک فرآیند ایمن و موثر، شما را راهنمایی کنند.

به عنوان مثال ، سانتلا می تواند به کبد آسیب برساند و در نتیجه زردی شدید و آسیب به مغز کودک ایجاد شود. دونگ کوای حاوی عواملی است که می توانند سقط جنین یا زایمان زودرس را آغاز کنند . همیشه معقول است که قبل از مصرف هر گیاه دارویی با پزشک مشورت کنید.

به گفته­ی کالج آمریکایی متخصصین زنان و مامایی، مصرف قرص­های جلوگیری از بارداری قبل از باردار شدن علت سقط زودهنگام نیست. اگر سقط جنین را تجربه کرده­اید و قبل از بارداری، از قرص­های جلوگیری از بارداری استفاده کرده بودید؛ این علت سقط نیست. این یک نگرانی عادی است؛ اما این دو واقعه به هم ربطی ندارند.

چنانچه در ضمن جلوگیری از بارداری، حامله شوید

زمانی که به طور مناسب از این قرص­ها استفاده شود؛ اکثر انواع قرص­های ضد بارداری بیش از 99 درصد در جلوگیری از بارداری موثرند. با این حال، گاهی اوقات زنان هنگام مصرف قرص، باردار می­شوند.

به عنوان مثال، اگر آنها فراموش کنند که قرص را مصرف کنند یا اگر از داروهایی استفاده کنند که اثر قرص ضدبارداری را کاهش می­دهند؛ این اتفاق می­افتد.

به طور کلی نباید به دلیل استفاده­ی اتفاقی از روش­های کنترل هورمونی بارداری، افزایش خطر سقط جنین یا هر گونه مشکلی در بارداری وجود داشته باشد. با این حال، اگر شما در این وضعیت هستید و قصد دارید جنین خود را حفظ کنید؛ شما باید مصرف دارو را قطع کنید.

غذاهای باعث سقط جنین

12. هلو

هلو اگر در دوران بارداری به مقدار زیادی مصرف شود ، می تواند گرمای زیادی در بدن ایجاد کند و منجر به خونریزی داخلی شود. علاوه بر این ، زنان باردار قبل از غذا باید پوست را از پوست هلو جدا کنند زیرا موهای روی میوه می توانند باعث سوزش و خارش در گلو شوند.

غذاهای باعث سقط جنین

13. سیب های وحشی

زنان باردار باید از بارداری سیب وحشی در دوران بارداری خودداری کنند. خاصیت اسیدی و ترش آنها ممکن است باعث انقباض رحم شود. این می تواند منجر به زایمان زودرس یا سقط جنین شود.

حرکاتی که باعث سقط جنین میشود

14. گوشت فرآوری شده

مصرف گوشتهای فرآوری شده مانند سوسیس ، گوشت پر شده ، پیت ، گوشت چرخ کرده ، سلفی ، گوشت دلی و پپپونی در دوران بارداری ناامن تلقی می شود. دلیل این امر این است که این گوشت ها ممکن است دارای باکتری هایی مانند Toxoplasma gondii ، لیستریا یا سالمونلا باشند که می تواند باعث مسمومیت غذایی شود .

زنان باردار به ویژه باید از خوردن گوشت پخته یا خام خودداری کنند زیرا باکتری های موجود می توانند باعث مشکلات جدی مانند سقط جنین ، زایمان زودرس یا زایمان شوند. بنابراین ، لازم است که گوشت را به طور صحیح بپزید و دوباره آن را مجدداً مصرف کنید.

غذاهای باعث سقط جنین

15. تخم مرغ و مرغ

در هنگام مصرف تخم مرغ و مرغداری در دوران بارداری باید مراقب باشید . این امر به این دلیل است که تخم مرغها دارای باکتریهای سالمونلا هستند که می تواند منجر به مشکلاتی مانند مسمومیت غذایی ، اسهال ، تب ، درد روده و حتی سقط جنین شود. تخم مرغ ها را کاملاً بپزید تا سفیده و زرده جامد شوند.

این کمک می کند تا باکتری ها از بین برود و از مصرف آن بی خطر شود. زنان باردار همچنین باید از خوردن تخم مرغ ، سس مایونز خانگی ، موس ، سوفل و اسموتی حاوی تخم مرغ خام خودداری کنند.

16. سبزیجات بدون دست و پاکسازی

سبزیجات برگ سبز برای سلامتی یک زن باردار مفید هستند. اما سبزیجات خام یا شسته نشده دارای توکسوپلاسما گوندی ، یک انگل شایع است که می تواند باعث عفونت شدید به نام توکسوپلاسموز شود . یک زن باردار در صورت آلوده شدن می تواند آن را به فرزند متولد نشده خود منتقل کند. بنابراین لازم است سبزیجات را در آب نمکی تمیز خیس کنید و قبل از مصرف آنها را در زیر آب جاری بشویید.

17. غذاهای دریایی

بیشتر صدف های دریایی ، صدف ، ساشیمی ، سوشی و میگو با لیستریا آلوده می شوند که می تواند منجر به مشکلات حاملگی مانند زایمان زودرس یا سقط جنین شود. غذاهای دریایی خام معمولاً در معرض خطر آلوده شدن به انگلهایی مانند کرمهای مایع و ویروس ها هستند و از این طریق زنان باردار را در معرض عفونت هایی مانند لیستریوز و مسمومیت غذایی قرار می دهند.

توصیه می شود فقط غذاهای دریایی پخته شده مصرف کنید. اگر در رستوران ژاپنی مشغول غذاخوری هستید ، محتاط باشید زیرا ممکن است غذاهای دریایی که از داخل آن خام است ، به شما غذاهایی داده شود.

18. ادویه جات ترشی جات

مطمئناً ادویه جات ترشی جات را به یک ظرف اضافه می کند. اما از ادویه های خاصی مانند شنبلیله ، آسافوئیتدا ، سیر ، آنجلیکا و نعناع به بهترین وجه در دوران بارداری اجتناب می شود. این ادویه ها می توانند رحم را تحریک کنند و در نتیجه انقباضات ، زایمان زودرس و سقط جنین ایجاد شود. همچنین ممکن است باعث رقیق شدن خون و خونریزی در دوران بارداری شود.غذاهای باعث سقط جنین

19. سیب زمینی جوانه زده

وقتی سیب زمینی به مدت طولانی بدون استفاده باقی بماند ، جوانه های سبز کمی ایجاد می کنند. استفاده از چنین سیب زمینی در پخت و پز برای همه مضر است ، به خصوص خانمهایی که صاحب فرزند می شوند. سیب زمینی جوانه زده حاوی سولانین است که می تواند مانع رشد جنین شود.

20. جوانه های خام

اما جوانه های خام مانند شبدر ، یونجه ، تربچه و جوانه لوبیا ممکن است دارای سالمونلا باشند. دلیل آن این است که شرایط مرطوب مورد نیاز این جوانه ها نیز یک عامل پرورش این باکتری ها است. گفته می شود ، جوانه های پخته شده توسط زنان باردار با خیال راحت قابل مصرف هستند.

21. الکل

زنانی که مشروبات الکلی می نوشند ممکن است پس از بارداری مجبور به ترک آن شوند. الکل بر رشد مغز جنین تأثیر منفی می گذارد ، در عین حال احتمال سقط جنین و زایمان را افزایش می دهد. حتی مقدار کمی ممکن است منجر به نوزادی شود که دچار ناهنجاری های صورت ، نقص قلب و ناتوانی های ذهنی شود.

حفظ رژیم سالم و متعادل در دوران بارداری ضروری است. این به معنی شامل موارد غذایی از همه گروه های غذایی است تا بتوانید ویتامین ها و مواد مغذی لازم را استخراج کنید. اعتدال مهم است. غذاهای باعث سقط جنین

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک