غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند %

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند : هورمونهای گرسنگی خود را سریع با این غذاهای فوق العاده خاموش کنید.

بدن شما سوئیچ گرسنگی دارد ، و ما در اینجا هستیم تا نحوه کنترل آن را به شما آموزش دهیم. همه این کارها با کنترل هورمونهای گرسنگی برای کاهش وزن سریع شروع می شود .

اولین هورمون گرلین نام دارد که در غیر این صورت با هورمون “من گرسنه ام” شناخته می شود. وقتی شکم شما خالی است – یا فکر می کند که آن است – گرلین را ترشح می کند. این امر با ارسال سیگنال هایی به مغز باعث گرسنگی می شود .

نوشیدنی کاهش اشتها

لپتین هورمون دوم است. این یک مهارکننده اشتها است که هنگام پر شدن به مغز شما سیگنال می دهد و به شما می گوید که از خوردن غذا دست بکشد.

محققان می گویند ، همانطور که می توانیم نسبت به هورمون مرتبط با غذا ، انسولین ، حساسیت ایجاد کنیم ، بنابراین می توانیم از قدرت لپتین نیز بی نیاز شویم. 

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

نتیجه: سوئیچ گرسنگی شما به طور طبیعی خاموش نمی شود و شما حتی وقتی پر هستید ، به خوردن غذا ادامه می دهید. 

در اینجا است که داروهای طبیعی که باعث کاهش گرلین می شود وارد می شوند.

این مواد غذایی نه تنها در کوتاه مدت بلکه در طی مسافت طولانی ، گرسنگی شما را خاموش می کنند. 

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

1

تخم مرغ

صبحانه دیگر به عنوان یک غذای مفید یا معطر محسوب نمی شود ، اما وعده های غذایی سرشار از پروتئین می تواند سرعت چربی سوزی شما را برای کل روز شما تعیین کند. 

در مطالعه‌ای که روی 21 مرد منتشر شده در مجله Nutrition Research ، نیمی از آنها صبحانه شیرینی را تغذیه کردند در حالی که نیمی از آنها تخم مرغ میل کردند. 

گروه تخم مرغ پاسخ کمتری نسبت به گرلین مشاهده کرد ، سه ساعت بعد گرسنه بودند و برای 24 ساعت دیگر کالری کمتری مصرف کردند! جایزه: زرده تخم مرغ حاوی کولین است ، ماده مغذی با خاصیت چربی سوزی بسیار خوبی است .

2

کنگر فرنگی

گرلین هنگامی که معده شما پر است سرکوب می شود ، بنابراین خوردن سیر کردن غذاهای پر فیبر هنگامی که می خواهید سطح گرلین را کاهش دهید ، فاقد مغزی است. 

سبزیجات  یک انتخاب عالی است اما باید به کنگر فرنگی نیز نگاه کنید ، که تقریباً دو برابر فیبر کلم دارد (10.3 گرم در کنگر فرنگی متوسط ​​یا 40٪ فیبر روزانه به طور متوسط ​​زن نیاز دارد). این غذا یکی از بهترین غذاهای پرهیبوتیک است . غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

پروبیوتیک تغذیه باکتری های روده خوب خود را، با نام مستعار پروبیوتیک است .

سایر مواد غذایی سرشار از اینولین که باعث کاهش گرلین می شوند: سیر ، پیاز ، تره فرنگی و موز.

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

3

جو دوسر

 خوردن دانه جو دوسر باعث احساس سیری بیشتر از غلات صبحانه سرد می شود. چرا؟ 

برای کاهش اشتها چه بخوریم

قدرت پر کننده شکم از فیبر نامحلول. با ریختن درون یک کاسه ، شما نیز روده خود را به سمت تولید بوتیرات ، یک اسید چرب که باعث کاهش التهاب در بدن می شود ، آغاز می کنید.

 در یک مطالعه کانادایی ، محققان دریافتند کسانی که رژیم های غذایی با فیبر نامحلول تکمیل می شوند دارای سطح گرلین کمتری هستند. 

بنابراین خودتان یک صبحانه  درست کنید: جو دوسر سریع را بپزید ، سپس در برخی از خلال های شکلات تیره ، برخی انواع توت ها ، برخی از آجیل ها و یک دارچین دارچین بریزید.

4

سیب زمینی آب پز

نوشته های مرتبط

سیب زمینی های سفید کربوهیدرات هستند ، سیب زمینی های آب پز پخته ، پرمصرف ترین مواد غذایی است ، براساس شاخص سیری غذاهای مشترک ،برای به حداکثر رساندن فواید آنها ، داخل یخچال بیاندازید و یک سالاد سیب زمینی درست کنید. 

روند خنک کننده غده ها را به نشاسته مقاوم تبدیل می کند ، که طول می کشد تا در روده شما شکسته شود و بوتیرات چربی سوزی تولید کند و مشکلات گرسنگی را به تأخیر بیندازد.

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

5

نوعی ماهی پهن بزرگ

ماهی دارای یک تن از خواص شکم صاف است – از نظر اسیدهای امگا 3 بسیار زیاد است ، که باعث کاهش التهاب در بدن می شود و به لپتین اجازه می دهد تا با مغز ارتباط برقرار کند .

چه غذاهایی باعث کاهش اشتها میشود

6

صدف خوراکی

برای خاموش کردن سوئیچ گرسنگی خود تصمیم بگیرید که بیشتر کنجکاوی کنید. صدف یکی از بهترین منابع غذایی روی است ، ماده معدنی که برای تنظیم اشتها با لپتین کار می کند. 

تحقیقات نشان می دهد که افراد دارای اضافه وزن تمایل دارند که سطح بالایی از لپتین و سطح پایینتری روی نسبت به قشرهای باریک داشته باشند. 

 مصرف مکمل های روی می تواند تولید لپتین در مردان چاق را 142 درصد افزایش دهد! صدف فقط 43 کالری دارد اما 21 درصد از RDA آهن شما را تأمین می کند. اگر در هر یک از این مواد مغذی کمبود دارید ، بیشتر در معرض خطر افزایش بیان ژن چربی هستید.

7

سیب سرخ

میوه جات نسبت کالری به حجم پایینی دارند و غنی از فیبر می باشند. این ویژگی ها به آن ها کمک می کند تا سرعت گوارش را پایین آورده و افراد را برای مدت طولانی تری سیر نگه دارند.

بر اساس شاخص سیری، پرتقال و سیب، نمره بسیار بالایی دارند. با این حال توجه داشته باشید که مصرف میوه ی کامل نسبت به آب میوه، قدرت سیرکنندگی بیشتری دارد.

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

8

سرکه سیب

تخلیه معده را به تأخیر می اندازد و باعث آزاد شدن قند در جریان خون می شود . یک مطالعه در بین بیماران دیابتی نشان داد که اضافه کردن 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب به یک وعده غذایی حاوی کربوهیدرات بالا ، باعث افزایش 34 درصدی قند خون بعدی می شود! 

غذا باعث کاهش کوری اشتها میشوند

9

آجیل و خشکبار

ترکیب کامل فیبر ، پروتئین و چربی موجود در آجیل باعث می شود احساس سیری و رضایت کامل داشته باشید و در نتیجه در طی روز کالری کمتری مصرف کنید .

بادام عالی است اما اگر عاشق بادام زمینی هستید ، دنبال آن بروید!” اگر هنگام خاموش کردن سوئیچ گرسنگی خود به دنبال حجم هستید ، پسته را در نظر بگیرید.

خشکبارهایی همچون بادام و گردو، غنی از مواد مغذی مانند پروتئین و چربی های سالم می باشند. مطالعات نشان می دهند که جویدن صحیح خشکبار اثر مستقیمی بر روی سیرکنندگی آن ها دارد. برای مثال اگر بادام را 40 بار بجوید احساس سیری بیشتری خواهید کرد.

خیلی پیش می‌آید که از نظر فیزیکی گرسنه نیستید، اما می‌خواهید یک میان‌وعده بخورید. این گرسنگی‌های کاذب آنقدرا هم مضر نیستند؛ به‌خصوص اگر آنها را با شیوه‌های سالمی برطرف کنید.

جایگزین‌های سالم زیادی به‌جای مواد قندی و پرنمک وجود دارند. به‌جای مواد پرشکر از میوه استفاده کنید. سیب یا پرتقال فیبر و ویتامین‌های موردنیاز بدن را تأمین می‌کند.

اگر میل به مصرف مواد شور پیدا کرده‌اید، می‌توانید از آجیل‌های کم‌نمک استفاده کنید. مصرف سبزیجات خام هم مفید است.

10

کرفس

دکتر مهمت اوز ، مجری برنامه The Dr. Oz Show ، می گوید که این میان وعده سالم کامل است زیرا کالری کمی دارد و محتوای آب بالایی دارد. او توضیح می‌دهد: «اگر کسی هستید که دوست دارید دائماً چیزی در دهان داشته باشید، این عالی است زیرا فیبر بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه می‌کنید و هیدراتاسیون خود را افزایش می‌دهید. بیشتر احساس سیری می کنید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک