قرص لاغری خیلی قوی بدون عوارض

قرص لاغری خیلی قوی بدون عوارض

قرص لاغری: وقتی نوبت کاهش وزن میرسد، با انبوهی از قرص، نوشیدنی و مکمل هایی مواجه میوشیم که ادعای کاهش وزن دارند. اما آیا قرص ها کمک میکنند و ایمن هستند؟

آیا قرص های لاغری واقعا اثر دارند؟

از کجا بفهمید چاقی دارید؟

اضافه وزن و چاقی شرایط پزشکی مزمنی هستند که بیش از 73 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهند. اضافه وزن به این معنی است که شما BMI 25-29.9 کیلوگرم بر متر مربع دارید و چاقی BMI 30 کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر است. 

در حال حاضر، پنج داروی کاهش وزن توسط FDA برای مدیریت طولانی مدت وزن تایید شده است: فنترمین/توپیرامات، لیراگلوتاید، سماگلوتید، نالترکسون/بوپروپیون و اورلیستات. 

داروهای کاهش وزن زمانی که با رژیم غذایی، ورزش و سایر اصلاحات سبک زندگی ترکیب شوند، بهترین عملکرد را دارند.

 مقاله‌های راهنمای سلامتی بر اساس تحقیقات و اطلاعاتی که توسط انجمن‌های پزشکی و سازمان‌های دولتی گرفته شده است، بررسی شده است. با این حال، آنها جایگزین توصیه های پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان نیستند.

در دسترس ترین راه، بررسی شاخص توده بدن (BMI) است. BMI اندازه گیری وزن بدن شما بر حسب کیلوگرم (1 کیلوگرم برابر است با 2.2 پوند) تقسیم بر مجذور قد شما بر حسب متر . با استفاده از BMI خود، می توانید تعیین کنید که کدام یک از دسته بندی های زیر برای شما اعمال می شود:

اگر BMI شما بالاتر از 25 باشد، خطر ابتلا به چندین بیماری از جمله بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت و COVID-19 شدید در شما افزایش می یابد . کاهش 5 تا 10 درصد از وزن اضافی می تواند به طور قابل توجهی سلامت شما را بهبود بخشد. داروهای کاهش وزن، علاوه بر رژیم غذایی، ورزش، و اصلاح سبک زندگی، برای برخی افراد مناسب است تا به اهداف کاهش وزن خود کمک کنند.

داروهای کاهش وزن به روش های مختلفی عمل می کنند و برای همه مناسب نیستند. افرادی که باردار هستند، در تلاش برای باردار شدن یا شیردهی هستند، نباید از این داروها استفاده کنند. داروهای کنترل وزن برای افرادی با موارد زیر در نظر گرفته شده است:

 • چاقی با BMI 30 کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر
 • اضافه وزن با BMI 27 کیلوگرم بر متر مربع یا بیشتر با مشکلات سلامتی مرتبط با وزن، مانند فشار خون بالا ، دیابت نوع 2 یا بیماری قلبی

قرص لاغری خیلی قوی بدون عوارض

بهترین قرص های کاهش وزن شامل یک یا تعداد بیشتری محتویات برای افزایش سوختن چربی، کاهش اشتها یا کاهش جذب چربی هستند.

تمام قرص ها و مکمل ها مثل هم درست نشده اند. قرص های خاص ممکن است منجر به عوارض جانبی شوند در حالیکه بقیه ممکن است منجر به هیچ نتیجه ای نشوند.

قطعا نه! هیچ چیز نمی تواند جایگزین ورزش و انتخاب رژیم غذایی سالم در مورد سلامتی و مدیریت وزن شما شود. درمان چاقی با دارو فقط باید به عنوان بخشی از یک برنامه کلی که شامل اصلاح سبک زندگی، مانند رژیم غذایی و ورزش، مشاوره و مداخلات رفتاری است، استفاده شود. افزودن تغییرات سبک زندگی ممکن است به شما کمک کند پس از قطع قرص های کاهش وزن، دوباره وزن را به حداقل برسانید.

افرادی که داروهای کاهش وزن را همراه با اصلاح سبک زندگی مصرف می کنند، به طور متوسط ​​7 تا 10 درصد وزن اولیه خود را پس از یک سال از دست می دهند. این اثرات ترکیبی ممکن است خطر ابتلا به مشکلات متعدد سلامتی مانند دیابت نوع 2 و فشار خون بالا را بهبود بخشد (

داروهای کاهش وزن ممکن است تقویت کننده اضافی مورد نیاز شما برای کمک به کاهش وزن باشد. . به یاد داشته باشید که کاهش وزن در صورتی موفق‌ترین و پایدارتر است که آن را با تغییرات سبک زندگی، مانند رژیم غذایی سالم‌تر و فعالیت بدنی بیشتر، ترکیب کنید.

یکی از شیوه های خیلی طبیعی برای پایین آوردن وزن، مصرف ادویه ها است. این ادویه ها اگر به شیوه درست و به اندازه مناسب استفاده شوند، برای سلامتی آنها آسیبی نمی رساند، و به وزن دلخواه خود هم می رسند.

تعجب نکنید، شما خودتان می توانید قرص لاغری بسازید. برای اینکار، کافی است یک قاشق زردچوبه، یک قاشق زنجبیل، یک قاشق زیره که نوع آن فرقی نمی کند سیاه یا سبز باشد و یک قاشق دارچین را با هم در ظرفی کوچک مخلوط کنید و ميكس كنيد.

در صورتیکه یبوست دارید یک قاشق پودر سنا هم به این مواد خشک اضافه کنید. حالا این مخلوط را با یک قاشق عسل به صورت یک خمیر آماده کنید و از آن به اندازه یک نخود برداشته، در دست گرد کنید و به شکل قرص درست کرده و کنار بگذارید تا خشک شود.

حالا یک یا دو قرص را در روز مصرف کرده و تا رسیدن به وزن مطلوب ادامه دهید. این قرص طبیعی، سوخت و ساز و متابولیسم بدن را افزایش داده و موجب کاهش وزن شما می شود.

 

قرص لاغری

قرص های لاغری

 • الی(اورلیستات)
 • کافئین
 • گلوکومانان
 • عصاره گارسینیا کامبوجیا
 • پیرووات
 • عصاره چای سبز
 • اسید لینولئیک کنجوج(آمیخته) شده
 • هیدروکسی کات
 • قرص های تجویزی کاهش وزن

1.الی(اورلیستات)

کاهش وزن و قرص های رژیمی احاطه شده توسط نوار اندازه گیری :قرص لاغری

خیلی مهم است که قبل از انتخاب قرص کاهش وزن، کاملاً تحقیق کنید چون بعضی دارای عوارض جانبی هستند یا با بیماری احتمالی شما تداخل میکنند

الی یک نام برند برای اورلیستات است. این یکی از محبوب ترین قرص های کاهش وزن است.

اورلیستات بعنوان یک داروی تجویزی در دسترس است و همچنین در سوپرمارکت ها نیز فروخته میشود. طرز کار آن جلوگیری از شکستن چربی های خورده شده توسط بدن است. وقتی روده چربی کمتری جذب کند کاهش وزن رخ میدهد.

مروری بر 11 تحقیق نشان داد که اورلیستات تا حد کمی وزن را کاهش میدهد. این تحقیق نشان داد که اشخاصی که اورلیستات مصرف میکنند بطور میانگین 2.9 درصد بیش از اشخاصی که آن را مصرف نمیکنند، وزن کم میکنند.

اورلیستات میتواند باعث تغییر در عادات روده شود. افرادی که آن را مصرف میکنند ممکن است عوارض جانبی مثل اسهال، درد شکم و مشکل درکنترل حرکات روده پیدا کنند.

2.کافئین

کافئین یک ماده محرک در قهوه، چایی، نوشیدنی های سافت و شکلات است. معمولاً بع قرص های رژیمی و مکمل ها اضافه میشود.

بر اساس تحقیق روی 76 فرد چاق، افرادی که مصرف بالای کافئین داشتند، کاهش بیشتری در حجم چربی، محیط کمرو وزن کلی  خوددر مقایسه با افرادی که کافئین کمتری مصرف میکردند، مشاهده کردند.

عوارض جانبی کاقئین شامل عصبی شدن، افزایش ضربان قلب و مشکل خواب است.

 1. گلوکومانان

گلوکومانان نوعی مکمل فیبری است. با جذب آب در شکم عمل میکند که منجر به احساس سیری و کاهش میل به غذا خوردن میشود.

تحقیقات در مورد تاثیر گلوکومانان روی کاهش وزن، با یکدیگر در تضاد هستند.

تحقیق بر روی 176 نفر در سال 2005 نشان داد که گلوکومانان به کاهش وزن سالم در افراد با اضافه وزن کمک کرده.

البته تحقیق جدیدتر که بصورت تصادفی روی افراد شاهد انجام شد نشان داد که گلوکومانان تاثیر خاصی روی کاهش وزن نداشته.

برای آنها که گلوکومانان دریافت کردند، اثرات جانبی شامل، نفخ، اسهال، و درد شکم بود.

بهترین قرص لاغری مورد تایید وزارت بهداشت

فنترمین/توپیرامات، لیراگلوتاید، سماگلوتید، نالترکسون/بوپروپیون و اورلیستات.

داروهای کاهش وزن زمانی که با رژیم غذایی، ورزش و سایر اصلاحات سبک زندگی ترکیب شوند، بهترین عملکرد را دارند.

اگر سؤال یا نگرانی پزشکی دارید، مقاله‌های راهنمای سلامتی بر اساس تحقیقات و اطلاعاتی که توسط انجمن‌های پزشکی و سازمان‌های دولتی گرفته شده است، بررسی شده است. با این حال، آنها جایگزین توصیه های پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان نیستند.

چاقی چیزی بیش از عدم تناسب در لباس شماست. این یک بیماری مزمن پزشکی است که افراد زیادی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.

سازمان غذا و دارو (FDA) چهار دارو را برای استفاده کوتاه مدت (تا 12 هفته) برای کمک به کاهش وزن تأیید کرده است: 

 • فن ترمین
 • بنزفتامین
 • دی اتیل پروپیون
 • فندی مترازین

این داروها همگی محرک هایی هستند که باعث می شوند شما سریعتر احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید. 

. در حال حاضر پنج دارو برای درمان طولانی مدت کاهش وزن توسط FDA تایید شده است:

این پنج دارو همگی در کمک به افراد برای دستیابی به حداقل 5 درصد کاهش وزن پس از استفاده از آنها به مدت یک سال مؤثر در نظر گرفته می شوند

 1. عصاره گارسینیا کامبوجیا
نوشته های مرتبط

عصاره گارسینیا کامبوجیا یک کمک طبیعی برای کاهش وزن است.

عصاره گارسینیا کامبوجیا میوه ای است که شامل هیدروکسی سیتریک اسید است که تصور میشود به کاهش وزن کمک میکند.

عصاره گارسینیا کامبوجیا شامل آب این میوه کوچک است و بعنوان قرص کاهش وزن ارائه میشود.

عصاره گارسینیا کامبوجیا میتوانداز فعالیت آنزیم چربی سازی بنام لیاز سیتریک اسید جلوگیری کند.

شواهد علمی اندکی برای پشتیبانی از استفاده از این عصاره برای کمک به کاهش وزن وجود دارد. بر اساس یک گزارش، تاثیر گذاری عصاره در آزمایشات بلند مدت و تحقیقات در مقیاس بزرگ ثابت نشده است.

با آنکه عصاره گارسینیا کامبوجیا شاید نتواند در کاهش وزن کمک کند، به نظرنمیرسد که درصورت مصرف مقدار منطقی، عوارض جانبی داشته باشد. گزارش بالا همچنین بیان داشت که تاثیرات جانبی با دوز رژیمی تا 2800 میلی گرم در روز رخ نمیدهند.

گارسینیا کامبوجیا: آیا اثری دارد؟

نگاه دقیق تری به میوه گارسینیا کامبوجیا می اندازیم. این مقاله را بخوانید تا بیشتر در مورد تاثیر آن بر روی کاهش وزن و همچنین مزایای بالقوه آن برای سلامتی داشته باشید.

 1. پیرووات

وقتی بدن ما شکر را هضم میکند، ماده ای به نام پیرووات تولید میکند. پیرووات همچنین بعنوان یک مکمل غذایی برای کمک به کاهش وزن استفاده میشود و این کار را با شکستن چربی ها و افزایش متابولیسم انجام میدهد.

بر اساس تحقیقات دفتر سلامتی موسسه ملی مکمل های رژیمی، پیرووات میتواند اثراتی بر کاهش وزن داشته باشد. تحقیقات فعلی ضعیف است پس نتایج جامع نیستند.

عوارض جانبی پیرووات نفخ و ورم است

6.عصاره چای سبز

بسیاری از قرص های رژیمی شامل چای سبز است زیرا میتواند باعث افزایش توانایی بدن در سوزاندن چربی شودف بویژه چربی در قسمت شکم.

با آنکه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، بعضی تحقیقات نشان میدهند که  نوشیدنی های شامل عصاره چای سبز میتوانند باعث ارتقاء چربی سوزی در اطراف شکم شوند. افزایش چربی سوزی میتواند همچنین منجر به کاهش وزن خفیف شود.

با آنکه عصاره چای سبز معمولاً به خوبی قابل هضم است اما میتواند باعث درد شکم، یبوست و حالت تهوع شود.

قرص لاغری

 1. اسید لینولئیک کنجوج(آمیخته) شده

اسید لینولئیک کنجوج(آمیخته) شده، نوعی اسید چرب است که بیشتر در گوشت گاو و لبنیات یافت میشود. بعنوان یکی از بهترین قرص های لاغری در بازار فروخته میشود چون پتانسیل افزایش سوخت و ساز و کاهش اشتها را دارد.

بهترین قرص لاغری موجود در داروخانه

به هر صورت  بیشتر تحقیقات بر روی تایر اسید کنجوج شده روی کاهش وزن بر روی حیوانات انجام شده. بر اساس مرور تحقیقات، کاهش وزن در انسان ها در کمترین حد بوده.

اسید لینولئیک کنجوج(آمیخته) شده در دوزهای تا 6 گرم در روز به مدت 12 ماه مناسب و ایمن است. عوارض جانبی احتمالی شامل ناراحتی شکمی، اسهال، یبوست است. برای افراد دارای دیابت مناسب نیست.

8.هیدروکسی کات

مکمل ها و پودر پروتئین رژیمی و کاهش وزن.

هیدروکسی کات به شکل های مختلفی وجود دارد و بعنوان مکمل در نظر گرفته میشود.

هیدروکسی کات یک مکمل لبنی محبوب است. محصولات هیدروکسی کات مختلفی وجود دارد که شامل مواد تشکیل دهنده مختلف است. محصولات هیدروکسی کات معمولاً شامل عصاره های گیاهی و کافئین هستند، البته انواع بدون کافئین آن هم در دسترس است.

تحقیقاتی در مورد خاص بودن هیدروکسی کات انجام نشده. کافئین که مورد تحقیق قرار گرفته ممکن است در مقدار کم کاهش وزن تاثیر داشته باشد.

از آنجا که اجزاء تشکیل دهنده هیدروکسی کات متنوع است، مشکل است که عوارض جانبی آن را بیان کنیم.  مکمل های هیدروکسی کات که شامل کافئین هستند میتوانند موجب عصبی شدن و افزایش ضربان قلب شوند.جویز

هیدروکسی کات بعنوان یک مکمل در نظر گرفته میشود و تحت آزمایش هاس سخت دارویی برای ایمنی قرار نگرفته است.

 1. قرص های تجویزی کاهش وزن

قرص کاهش وزن فقط فقط با نسخه پزشک در دسترس هستند. با آنکه قرص های مختلفی در بازار وجود دارد، بیشتر داروهای کاش وزن با جلوگیر از جذب چربی غذا یا با کاهش اشتهاء عمل میکنند.

قرص های تجویزی میتوانند منجر به کاهش وزن شوند اما میتوانند عوارض جانبی داشته باشند. بسته به نوع تجویز، عوارض جانبی قرص های کاهش وزن میتواند شامل درد شکم، خشکی دهان و اسهال شود.

نتیجه گیری

وقتی نوبت به بهترین قرص های کاهش وزن میرسد، به نظر میرسد که جادویی نیست. با آنکه بعضی از قرص ها و مکمل های رژیمی که در بالا ذکر شدهدر کاهش وزن تاثیر دارد، مقادیر آن معمولاً متوسط است.

بیشترین تحقیقات  بر روی کافئین، عصاره چای سبز، و اورلیستات برای پشتیبانی از این ادعا انجام گرفته. بعضی از قرص های کاهش وزن میتوانند عوارض جانبی داشته باشند که رایج ترین آنها ناراحتی شکم و تغییر در حرکات روده است.

مکمل های رژیمی تحت چنین آزمایشاتی مثل آزمایشات سازمان غذا و داروی آمریکا نبوده اند(FDA) لذا ایمنی آنها همیشه بطور کامل درک نشده. قبل از مصرف هر مکملی برای کاهش وزن، بهتر است که با پزشک یا دیگر پرسنل درمانی مشورت شود.

بهترین کار برای اشخاصی که سعی میکنند وزن کم کنند  کاهش سایز، پروتئین خالص و سبزیجات و تمرینات ورزشی است.

بهترین قرص لاغری موجود در داروخانه

نالترکسون/بوپروپیون (با نام تجاری Contrave)

نالترکسون وابستگی به مواد مخدر و الکل را درمان می کند، در حالی که بوپروپیون می تواند افسردگی را بهبود بخشد و به افراد در ترک سیگار کمک کند. ترکیب این دو دارو ممکن است بر دوپامین، یک ماده شیمیایی مغز تأثیر بگذارد. با انجام این کار، این دارو هوس غذایی را کاهش می دهد و اشتهای شما را کاهش می دهد .

عوارض جانبی رایج نالترکسون/بوپروپیون شامل حالت تهوع، سردرد، یبوست، بی خوابی، استفراغ، سرگیجه و خشکی دهان است. برخی از افراد همچنین هنگام استفاده از نالترکسون/بوپروپیون متوجه افزایش فشار خون و ضربان قلب می شوند.

از آنجایی که این داروی ترکیبی شامل بوپروپیون، یک داروی ضد افسردگی است، ممکن است خطر خودکشی را در بزرگسالان جوان مبتلا به افسردگی در اولین شروع درمان افزایش دهد .

افراد مبتلا به فشار خون بالا کنترل نشده، اختلالات تشنجی، اختلالات خوردن، مصرف مزمن مواد افیونی، نارسایی شدید کبدی باید از مصرف این دارو خودداری کنند. همچنین، هرکسی که در 14 روز گذشته از مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز استفاده کرده است، نباید نالترکسون/بوپروپیون را به دلیل خطر عوارض جانبی جدی و تداخلات دارویی مصرف کند .

Orlistat با کاهش جذب چربی از غذای شما عمل می کند – جذب چربی را تا 30٪ کاهش می دهد ). اورلیستات در دوزهای تجویزی (با نام تجاری Xenical) و فرمولاسیون بدون نسخه با قدرت کمتر (با نام تجاری Alli) موجود است. اورلیستات نه تنها برای کاهش وزن موثر است، بلکه می تواند به شما در کاهش فشار خون و کلسترول نیز کمک کند .

بسیاری از عوارض جانبی اورلیستات بر سیستم گوارشی (GI) شما تأثیر می گذارد، از جمله غرش معده، گرفتگی شکم، نفخ، و یبوست. برخی از اثرات ناراحت کننده GI عبارتند از

 • عبور گاز (گاهی با لکه های روغنی)
 • اسهال، مدفوع شل یا مدفوع چرب
 • حرکات مکرر روده که کنترل آن سخت است
 • آسیب کبدی (اثر نادر)

خوشبختانه اکثر این مشکلات پس از مدتی استفاده از آن بهبود می یابند. همچنین، می توانید با رعایت یک رژیم غذایی کم چرب از برخی از آنها جلوگیری کنید.

سایر عوارض جانبی شامل جذب ضعیف ویتامین های محلول در چربی (ویتامین های A، D، E و K) و سنگ کلی است.

بهترین قرص لاغری سال2021

لیراگلوتاید (با نام تجاری Saxenda)

لیراگلوتاید یک داروی تزریقی است که از گروه داروهای آگونیست GLP-1 است که بیشتر برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می شود. مطالعات نشان داده اند که می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند . لیراگلوتید بر سرعت تخلیه معده و تغییرات هورمونی که بعد از خوردن غذا روی می دهد تأثیر می گذارد.

نتیجه نهایی؟ کمتر احساس گرسنگی می کنید و کمتر غذا می خورید ( مزیت دیگر این است که افراد مبتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی هنگام مصرف لیراگلوتاید در مقایسه با دارونما، حملات قلبی و سکته کمتری دارند .قرص لاغری خیلی قوی بدون عوارض

عوارض جانبی شایع عبارتند از تهوع، استفراغ، اسهال و قند خون پایین. در موارد نادر، می تواند خطر پانکراتیت را افزایش دهد. در نهایت، مطالعات حیوانی نشان داده است که ممکن است خطر تومورهای تیروئید را افزایش دهد – تا کنون، آزمایش‌های بالینی افزایش تومورهای تیروئید را نشان نداده‌اند. با این حال، افرادی که سابقه پانکراتیت یا تومورهای تیروئید دارند باید از این دارو اجتناب کنند .

سماگلوتاید، مانند لیراگلوتاید، همچنین یک آگونیست GLP-1 و داروی تزریقی است که برای درمان دیابت استفاده می شود. در حالی که یک قرص خوراکی وجود دارد، فقط فرم تزریقی آن برای درمان چاقی مورد تایید FDA است.

عوارض جانبی شایع شامل حالت تهوع خفیف تا متوسط، استفراغ، اسهال و یبوست است که معمولا موقتی هستند. مانند هر دارویی که برای درمان دیابت استفاده می شود، قند خون پایین یک عارضه جانبی بالقوه است .

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.