لاغری | کالری سوزی بدون ورزش در خانه

لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه : تعریف اضافه وزن و چاقی

لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه : اضافه وزن و چاقی ، برچسب هایی برای دامنه های وزن هستند. بر طبق مرکز برای کنترل و پیشگیری بیماری، وزن ها در این دامنه ها بالاتر از آنچه عموماً برای یک قد معین سالم لحاظ می شود هستند.

داشتن یک وزن در یکی از این طبقه بندیها ممکن است ریسکتان برای بیماریهای خاص و معضلات سلامتی را افزایش دهد. تعریفات اضافه وزن و چاقی برای بزرگسالان نسبت به بچه ها متفاوت است.

لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه

تعریفات برای بزرگسالان

دامنه های وزن برای بزرگسالان با استفاده از شاخص جرم بدن تعریف می شود این شاخص یک شماره ای است که معمولاً بین 15 و 40 سال است و از قد و وزن شخص محاسبه می شود. آسانترین راه برای تعیین کردن BMI تان این است که از محاسبه گر BMI آنلاین آکادمی استفاده کنید. یک محاسبه گر به شما هردوی طبقه وزن و BMI تان را خواهد داد.

دامنه های وزن برای بزرگسالان

BMI                               طبقه وزن

زیر 18.5                      کم وزن

18.5 تا 24.9              وزن سالم یا نرمال

25.0 تا 29.9                اضافه وزن

30 به بالا                       چاق

در حالی که اکثر افراد BMI را با چاقی بدن مرتبط می دانند،یک سنجش چاقی بدن نیست. این معنی می دهد که بعضی از افراد می توانند دارای یک BMI در دامنه اضافه وزن باشند گرچه آنها چاقی و اضافه وزن ندارند که این مخصوصاً برای ورزشکاران درست است.

تعریف اضافه وزن برای کودکان ونوجوانان : لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه

برای افراد در سنین 2 تا 19 سال ،BMI اشاره می شود به عنوان BMI برای سن و با استفاده از قد، وزن و سن و جنسیت تعیین می شود. چاقی بدن در سنین مختلف متغیر است؛ پسران و دختران تمایل دارند که دارای میزان متفاوت چاقی بدن باشند.

BMI-برای-سن به عنوان یک صدکی داده می شود که نشان می دهد کجا یک BMI کودک در مقایسه با دیگران در سن و جنس مشابه کاهش می یابد.

دامنه های وزن برای کودکان ونوجوانان

            BMI                                                                   طبقه وزن

کمتر از صدک پنجم                                                کم وزن

بین صدک 5 و 85                                                  وزن سالم یا نرمال

بین صدک 85 و 95                                               اضافه وزن

برابر یا بیشتر از صدک 95                                           چاق

مانند بزرگسالان BMI-برای-سن  ممکن است به عنوان یک ابزار غربالگیری استفاده شود و به عنوان یک آزمون تشخیصی استفاده نشود. یک ارائه دهنده مراقبت بهداشتی نیاز به اطلاعات بیشتری دارد تا تعیین کند آیا چاقی واضافه وزن یک مسئله سلامتی است یا نه.

لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه

علاوه بر محاسبه کردن BMI-برای-سن ، یک ارائه دهنده مراقبت بهداشتی ممکن است درباره تاریخچه سلامتی خانواده، عادتهای خوردن و میزان فعالیت جسمی که بچه هایتان دریافت می کند بپرسد.

ارزیابی های اضافی ممکن است شامل اندازه گیری های ضخامت تاخوردگی پوست و آزمون های آزمایشگاهی برای سطوح قند خون و کلسترول باشد.

کلیشه ها ی اضافه وزن و چاقی  

در حالی که اصطلاحات اضافه وزن و چاقی دارای تعاریف دقیقی هستند همانطوری که در بالا ذکر گردید، این برچسب ها ، معنی های دیگری را در جامعه با وزن زیاد مان به خود می گیرند.

اغلب افراد دارای اضافه وزن و چاقی کلیشه ای هستند حتی تحمل رفتار ناعادلانه را به خاطر وزنشان دارند.اضافه وزن و چاقی اصطلاحاتی هستند که تنها اشاره به یک براورد کلی وزن بدن یک فرد دارند.

انها در هر راهی روی شایستگی ، خودانضباطی، محرک یا توانایی یک شخص منعکس نمی شوند  تا یک سبک زندگی سالم را هدایت کنند.

نزدیک نشدن به رژیم های زودگذر

با همه تمرکز روی وزن در جامعه ما، جای شگفتی نیست که میلیون ها فرد روی رژیم های زودگذر و محصولات کاهنده وزن تقلبی تکیه کنند. ادعاها وتوصیه نامه های متضاد  توسط به اصطلاح کارشناسان می تواند حتی مطلعترین مصرف کنندگان را نیز گیج نماید.

هیچ غذاهایی یا قرصهایی که بطور جادویی چربی را بسوزانند وجود ندارد. هیچ غذای عالی ای جایگزین قوانین ژنتیک نخواهد بود. هیچ محصولی بطور اعجاب اوری چربی را ذوب نخواهد کرد در حالی که شما تلویزیون تماشا می کنید یا می خوابید.

نوشته های مرتبط

بعضی از اجزاء در مکمل ها و محصولات دارویی می توانند خطرناک و حتی برای بعضی از افراد مرگبار باشند.

از هر برنامه رژیمی، قرص و محصولاتی که ادعاهای زیر را دارند دوری کنید:

کاهش وزن سریع :لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه

از هر برنامه رژیمی، قرص و محصولاتی که ادعاهای زیر را دارند دوری کنید:

 مقادیر و محدودیت های کاهش وزن

رژیمهایی که مقادیر نامحدود هرغذا را مجاز می دانند مانند سوپ کلم و گریپفروت را دور بریزید. کسل کننده است که بعضی از چیزها را خیلی زیاد بخورید و سخت است که به برنامه های یکنواخت بچسبید. از هر رژیمی که گروههای غذایی کامل مانند کربوهیدرات ها را حذف می کند یا شدیداً محدود می کند دوری کنید. حتی اگر شما یک مولتی ویتامین می خورید ، شما هنوز بعضی از مواد مغذی حیاتی را از دست می دهید.

 ترکیبهای خاص غذایی

هیچ شواهدی وجود ندارد که ترکیب کردن غذاهای خاص یا خوردن غذاها در زمانهای خاص روز به کاهش وزن کمک خواهد کرد. خوردن ترکیبهای غلط غذایی منجر به فوراً تبدیل شدن آنها به چربی نمی شود یا سم در روده ها را تولید نمی کند، همانگونه که بعضی از برنامه ها ادعا دارند.

منوهای انعطاف ناپذیر

زندگی به قدر کافی پیچیده است. محدود کردن گزینه های غذایی یا پیروی کردن از برنامه های غذایی انعطاف ناپذیر می تواند یک کار ناخوشایند و اجتناب ناپذیر باشد.

با هر رژیم جدیدی همیشه از خودتان بپرسید: آیا من می توانم این راه را برای بقیه زندگی ام استفاده کنم؟ اگر جواب خیر است این برنامه برای شما نیست.

هیچ نیازی برای تمرین کردن نیست

فعالیت جسمی مرتب و منظم برای مدیریت وزن سالم و سلامت خوب حیاتی است. کلیدی برای موفقیت این است که فعالیتهای جسمی پیدا کنیم که شما از آنها لذت ببرید و برای 30 تا 60 دقیقه فعالیت روی اکثر روزهای هفته هدف گذاری کنید.

اگر شما می خواهید که یک وزن سالم را حفظ کنید ، ماهیچه بسازید و چاقی خود را کم کنید، بهترین مسیر یک ترکیب مادام العمر خوردن هوشمندانه تر و تحرک بیشتر است .

برای یک برنامه شخصی شده مناسب برای سبک زندگی و ترجیحات غذایی تان ، با یک متخصص تغذیه مجوز دار با تخصص در مدیریت وزن مشاوره کنید.تا به شما کمک کند تا به یک سبک خوردن واقعگرایانه و منعطف دست یابید سبکی که به شما کمک می کند تا احساس بهتری کنید و بهتر نیز باشید.

4 مداخله غذا و دارویی معمولی

شما احتمالاً هشدارهایی شنیده اید که آب گریپفروت را با داروی کلسترول ننوشید. البته این تنها ترکیب غذا و دارویی نیست که باید از آن دوری شود. آب گریپفروت می تواند با داروهای فراوان( هردوی داروی نسخه دار و بی نسخه )دیگری مداخله داشته باشد. و غذاهای بسیار دیگری معمولاً با داروها مداخله دارند.

لاغری کالری سوزی بدون ورزش خانه

آب گریپفروت

همچنین آب گریپفروت می تواند باعث شود که بدن بطور غیرعادی دارو ها را مورد سوخت و ساز قرار دهد که این منجر به کاهش یا افزایش سطوح خون نرمال دارو می شود.

خیلی داروها در این راه متاثر می شوند شامل داروهای ضدحساسیت، داروهای فشار خون، داروهای جایگزین تیروئید، کنترل تولد، داروهای مسدود کننده اسید معده و دسکترومتورفان سرکوبگر سرفه.

آن بهترین برای دوری کردن یا بطور قابل توجه کاهش دادن جذب آب گریپفروت است البته هنگامی که این داروها خورده شوند.

اما چرا آب گریپفروت ؟ آب گریپفروت شامل یک طبقه ترکیبات است که فورنوکومارینز نامیده می شود که در بدن عمل می کند تا مشخصه های این داروها را تغییر دهد. آب پرتقال و  آب مرکبات دیگر شامل این ترکیبات نیستند.

سبزیهای برگدار سبز

داروهای رقیق کننده خون مانند کومادین (وارفارین) با عوامل لخته کننده وابسته به ویتامین کا مداخله می کند. خوردن سبزیهای برگ سبز خیلی زیاد، که دارای ویتامین کای بالایی هستند، می تواند توانایی رقیق کننده های خون را برای جلوگیری کردن از لخته شدن کاهش دهد. اما شما نباید سبزیها را یکجا رها کنید.

معضلات از بطور قابل توجهی و بطور ناگهانی افزایش دهنده یا کاهش دهنده جذب  نشات می گیرند، پس سبزیهایتان را در مقادیر سازگار میل نمایید.

جانشین های شور

مصرف کنندگان که دیگوکسین برای نارسایی قلب یا بازدارنده های ACE برای فشار خون بالا می خورند باید در مورد جانشین های شور مواضب باشند، که اکثر موارد سدیم را با پتاسیم جایگزین می کنند. با یک مصرف زیاد پتاسیم ، اثربخشی دیاگوکسین می تواند کاهش داده شود و منجر به نارسایی قلبی شود.

و افرادی که بازدارنده های ACEمی خورند ممکن است یک افزایش قابل توجه در سطوح پتاسیم خون داشته باشند، چون این داروها پتاسیم را افزایش می دهند. هیچ نیاز واقعی برای دوری کردن از جانشین های شور وجود ندارد، گرچه مراقبت باید صورت گیرد،

غذاهای شامل تیرامین

سطوح تیرامین اسید آمینه بالای خون می تواند منجر به یک افزایش در فشار خون شود. چندین دارو در خرابی تیرامین نقش دارند که شامل بازدارنده های مونوآمین اکسیداس(MAOIs) که افسردگی را درمان می کند و داروهای استفاده شده برای درمان علائم بیماری پارکینسون می شود.

به افرادی که این نوع دارو ها را می خورند توصیه می کنیم که از غذاهای سرشار از تیرامین دوری کنند. این لیست طولانی است و شامل (اما نه محدود به) شکلات، پنیرهای مانده و تخمیر شده، گوشتهای دودی و قطعه قطعه شده مانده، هات داگ ها، بعضی از گوشتهای فراوری شده ، محصولات سویایی تخمیر شده و آبجوهای بشکه ای( آب جوهای کنسروی و بطری دار خوب هستند!!)می شود.

هنگام دریافت کردن یک نسخه برای یک داروی جدید یا خوردن یک داروی بی نسخه همیشه برچسبهای هشداردهنده دارو را بخوانند و از پزشکشان و/یا داروفروش بپرسند که غذاها یا داروهای دیگری که آنها باید دوری کنند یا درباره خوردنش نگران باشند چه مواردی هستند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک