مشاور پزشکی زنان در روزهای تعطیل

مشاور پزشکی:ما همگی رازهایی داریم. اما برخی رازها اگر به پزشک گفته نشوند آسیب رسان خواهند بود. یکی از مشکلاتی که شما شرم آور می پندارید ممکن است نشانه ای از یک شرایط پزشکی تشخیص داده نشده، و احتمالا مشکلی قابل درمان باشد. آیا چیزی را از گذشته پنهان می کنید؟ ممکن است فکر کنید به امروز هیچ ربطی ندارد، اما پزشک شما معتقد باشد بسیار هم مرتبط است.

اگر تمایل به بارداری دارید، صادق بودن با پزشک اهمیت بیشتری می یابد. در این جا نه رازی که زنان از پزشک مخفی می کنند و دلیل این که باید آن را با پزشک به اشتراک بگذارید را مشاهده می کنید.

مشاور پزشکی زنان در روزهای تعطیل

آیا می دانید؟مشاور پزشکیآیا می ترسید رازهای خود را به اشتراک بگذارید زیرا نمی خواهید همسرتان بداند؟ به دلیل قانون محرمانگی، پزشک شما اطلاعات خصوصی شما را به همسرتان نمی گوید. شما باید در این رابط اطمینان داشته باشید.مشا

مشاور پزشکیور پزشکی

  1. اینترکورس دردناک تجربه می کنید؟

شما نباید درد داشته باشید. ناراحتی های گاه به گاه نرمال است. با این حال، اگر همیشه درد تجربه می کند، به پزشک بگویید. رابطه ی جنسی دردناک ممکن است توسط شرایط مختلف ایجاد شود، که بسیاری از آن ها بر باروری تاثیر می گذارند.

اندومتریوز، فیبروئید، چسبندگی لگن، و بیماری التهابی لگن باعث ایجاد درد در طول رابطه ی جنسی شده و منجر به ناباروری می شوند.

رابطه ی جنسی دردناک خود نیز حاملگی را دشوار می کند. برخی زنان اینترکورس دردناک را به خصوص در حوالی زمان تخمک گذاری تجربه می کنند که درست زمانی است که باید برای باردار شدن رابطه ی جنسی داشته باشند.

بقیه به دلیل خشکی واژن درد دارند. این مساله باعث راحت نبودن رابطه ی جنسی شده و ممکن است باعث کاهش شانس حاملگی شود.

آیا رابطه ی جنسی شما را اذیت می کند، به پزشک بگویید.مشاور پزشکی

  1. رشد موی بیش از حد روی صورت یا بدن دارید؟

اگر با رشد موی غیر معمول روبرو هستید، احتمالا از موم یا روش های دیگر موزدائی استفاده می کنید. پزشک شما ممکن است هرگز این مساله را به هنگام مراجعه ی شما متوجه نشود، و شما نیز هرگز تصور نکنید که اشاره به آن اهمیت دارد.

اما باید آن را بگویید.

رشد بیش از حد موی صورت یا بدن که هیرسوتیسم نامیده می شود نشانه ای احتمالی از عدم تعادل هورمونی است. به خصوص، نشان می دهد که مشکلی با مقدار آندروژن در بدن شما وجود دارد.

در بیشتر موارد سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOC) مقصر است، اما بیماری های هورمونی با شیوع کمتری نیز وجود دارند که ممکن است باعث ایجاد مشکلات پرمویی شوند، مثل هیپرپلازی غیر کلاسیک غده ی آدرنال (NCAH)، سندرم HAIR-AN (که به معنی هیپرآندروژنیسم، مقاومت به انسولین، و آکانتوزیس نیگریکانس است)، سندرم کوشینگ، و تومور تخمدان یا غده ی فوق کلیه.مشاور پزشکی

مشاور پزشکی

همه ی این شرایط ممکن است باعث ناباروری شوند. بسیاری از آن ها بر سلامت کل نیز تاثیر می گذارند. شما می توانید از موم استفاده کنید اما مساله ی رشد مو را به پزشک بگویید.

دکتر زنان روز جمعه نی نی سایت

  1. حرکات روده ای دردناک دارید؟

حرکات روده ای ممکن است ناراحت کننده باشند، اما نباید دردناک باشند. برخی افراد درد زیادی به هنگام دفع تجربه می کنند. و این افراد این مساله را به پزشک نمی گویند. آن ها فکر می کنند فقط چیزی غیر طبیعی درباره ی بدن آن ها است و باید با آن کنار بیایند.

این مساله را پنهان نکنید و حتما به پزشک اطلاع دهید.

شرایطی وجود دارند که باعث ایجاد درد در طول حرکات روده ای می شوند. اندوتریوز ممکن است باعث ایجاد درد به هنگام دفع و ادرار شود. نشانه ها معمولا در حوالی دوره ی پریود بدتر می شوند. اندومتریوز ممکن است باعث ناباروری نیز شود.مشاور پزشکی

یک علت شایع دیگر حرکات روده ای دردناک IBS یا سندرم روده ی تحریک پذیر است. IBS به تنهایی بر باروری تاثیر نمی گذارد. با این حال، IBS و اندومتریوز ممکن است با هم رخ دهند. احتمال تشخیص اندومتریوز در بیماران IBS نسبت به جمعیت عمومی بیشتر است.مشاور پزشکی

تشخیص اندومتریوز دشوار است، بنابراین صحبت درباره ی این نشانه ها با متخصص زنان و زایمان به ویژه اهمیت دارد، حتی اگر در حال حاضر تشخیص دیگری (همچون IBS) برای درد خود دارید.

  1. خشکی واژن تجربه می کنید و در طول رابطه ی جنسی ترشحات ندارید

معمولا، زمانی که زنان به صورت جنسی برانگیخته می شوند، غده های نزدیک واژن مایعی ترشح می کنند. این مایعات ناشی از برانگیختگی باعث می شوند رابطه ی جنسی راحت تر شده و همچنین محیط سالم تری برای اسپرم فراهم شود.

اگر زنی خشکی واژن تجربه می کند، او یا همسرش ممکن است تصور کنند به دلیل عدم انگیختگی جنسی است. اگر به هر حال به رابطه ی جنسی ادامه دهید، ممکن است زن حین رابطه ی جنسی درد تجربه کند.

چون ممکن است زنان به دلیل نداشتن ترشحات احساس شرم و خجالت کنند، این مساله را به پزشک نمی گویند. ممکن است ندانید این مساله خود یک مساله ی پزشکی است.

خشکی واژن چیزی نیست که از آن خجالت بکشید، و ممکن است هیچ ربطی به انگیختگی جنسی نداشته باشد. خشکی واژن به دلیل عدم تعادل هورمونی، عفونت یا تحریک واژن، یا عوارض جانبی دارویی رخ دهد. خشکی واژن از عوارض جانبی احتمالی کلومید است.

می توانید از روان کننده های مناسب برای باروری برای راحت تر کردن رابطه ی جنسی استفاده کنید. اما این مساله را در این جا فراموش نکنید و به پزشک خود بگویید.

اگر این شرایط ناشی از عوارض جانبی دارویی باشد، ممکن است گزینه های دیگری وجود داشته باشند که باعث خشکی نشوند. اگر به دلیل عدم تعادل هورمونی باشد، مهم است که پزشک نشانه های شما را بداند.

بسته به علت خشکی، پزشک شما شیاف های استروژن تجویز کند. خشکی واژن را می توان با کرم ها و روان کننده های بدون نیاز به نسخه نیز درمان نمود.

آیا می دانید؟

اگر قصد باردار شدن دارید، باید به محض شروع تلاش، مصرف ویتامین های دوران بارداری را شروع کنید. زمانی که یک متخصص زنان و زایمان به ملاقات با بارداری نگاه می کند، معمولاً از آخرین دوره قاعدگی بیمار شروع می شود.

این بدان معناست که وقتی متوجه می‌شوید باردار هستید، ممکن است چهار تا شش هفته از بارداری خود را سپری کنید.»

برخی زنان در طول یا قبل از چکآپ OB/GYN ترشح دارند. آن ها ممکن است نگران باشند که این آزمون برانگیزاننده ی جنسی است. در حقیقت، داشتن ترشحات حین OB/GYN اصلا غیر طبیعی نیست. بدن شما به نفوذ حتی در شرایط بالینی واکنش می دهد، زیرا این همان کاری است که بدن می کند. اگر این مساله رخ داد، پزشک در مورد شما تصور بدی نخواهد داشت.

نوشته های مرتبط
  1. درگذشته عفونت های قابل انتقال از راه جنسی داشته اید

اگر در گذشته دچار عفونت های قابل انتقال از راه جنسی وبده اید (STD یا STI)، و به طور موفق با آنتی بیوتیک درمان شده است، ممکن است تصور کنید اهمیتی ندارد به پزشک اطلاع دهید. با این حال، باید واقعا این کار را انجام دهید، به خصوص اگر در حال برنامه ریزی یا تلاش برای بارداری هستید.

اگرچه آنتی بیوتیک ها می توانند عفونت را درمان کنند، STD ها اغلب باعث ایجاد اسکار در اندام های تولیدمثلی می شوند. آنتی بیوتیک ها چسبندگی های باقی مانده را حذف نکرده یا التیام نمی بخشند.

بسته بودن لوله ی فالوپ و هیدروسالپینکس (که نوعی خاص از لوله ی فالوپ بسته است) ممکن است باعث ناباروری شوند. ممکن است هیچ نشانه ی دیگری در کنار عدم باروری تجربه نکنید، و بنابراین فرض کنید که نداشتن درد و ناراحتی در لگن بدین معنی است که همه چیز خوب است.

نمی خواهید همسرتان بداند که در گذشته STD داشته اید؟ به یاد داشته باشید که دکتر نمی تواند اطلاعات محرمانه ی پزشکی شما را با هیچ کس از جمله همسرتان به اشتراک بگذارد.

  1. بوی غیر طبیعی در واژن دارید

بوی بدن اغلب به بهداشت ضعیف نسبت داده می شود. ما صابون ها و خوشبو کننده هایی برای انواع مختلف مشکلات داریم. با این حال، اگر بوی واژینال غیر طبیعی و به خصوص تند دارید، آن را با خوشبوکننده ها مخفی نکنید. دو دلیل برای این مساله وجود دارد.

نخست، بوی غیر طبیعی واژن ممکن است نشانه ای از عفونت باشد. واژینوز باکتریایی ممکن است منجر به بوی بد در واژن شود. در طول بارداری، واژینوز باکتریایی باعث افزایش خطر تولد نوزاد نارس می گردد. واژینوز باکتریایی همچنین شما را به انتقال عفونت های قابل انتقال از طریق رابطه ی جنسی نیز حساس تر می کند.

واژینوز باکتریایی درمان نشده با بیماری التهابی لگن (PID) مرتبط است، و PID باعث ناباروری می شود.

دلایل خوبی وجود دارد که محصولات بهداشتی زنانه را کنار گذاشته و در عوض تلفن را برداشته و برای ملاقات با  مشاوره پزشکی وقت بگیرید.

یک دلیل مهم دیگر برای عدم استفاده از محصولات خوشبوکننده برای بوی واژن این است که آن ها خود باعث تحریک و عفونت می شوند. دوش واژینال باعث شسته شدن مخاط سالم واژن می وشد که به طور نرمال واژن را تمیز و عاری از باکتری های بد نگاه می دارد.

اگر نمی دانید بوی واژن شما نرمال یا نشانه ای از عفونت است، از پزشک سوال کنید. از سوال در این باره خجالت نکشید. شما اولین کسی نیستید که این سوال را می کنید.

برای ترمیم پرده بکارت کلیک کنید 

نظرات در مورد این روش بسیار بحث برانگیز است. بیشتر زنانی که از کشورها، فرهنگ‌ها یا مذاهبی هستند که در آنها رابطه جنسی قبل از ازدواج ناپاک تلقی می‌شود، در مورد خانواده یا شریک زندگی خود تحت فشار هستند تا از زندگی جنسی قبلی خود مطلع شوند. بنابراین، ممکن است تصمیم به انجام هیمنوپلاستی بگیرند.

  1. به رابطه ی جنسی علاقه ای ندارید

احساس می کنم رابطه ی جنسی را دوست ندارم، شبیه به چیزی است که شما به یک روانشناس و مشاور پزشکی:ما همگی رازهایی داریم. اما برخی رازها اگر به پزشک گفته نشوند آسیب رسان خواهند بود. یکی از مشکلاتی که شما شرم آور می پندارید ممکن است نشانه ای از یک شرایط پزشکی تشخیص داده نشد می گویید. اما عدم تمایل به رابطه ی جنسی ممکن است علامتی از یک مشکل پزشکی باشد.

تمایل به رابطه ی جنسی ریشه در بیوشیمی بدن ما دارد. زمانی که شما به زمان تخمک گذاری نزدیک می شوید (زمانی که بیشترین احتمال بارداری وجود دارد)، هورمون های مربوط به تمایل جنسی افزایش می یابند. این مساله راهی طبیعی برای اطمینان از این مساله است که انسان ها در بهترین زمان برای فرزندآوری رابطه ی جنسی خواهند داشت.

اگر این تقویت تمایل جنسی را تجربه نمی کنید، احتمالا عدم تعادل هورمونی دارید. شما باید این مساله را به متخصص زنان و زایمان بگویید.

  1. آیا رابطه ی جنسی غیر ایمن دارید

این که به پزشک خود بگویید رابطه ی جنسی حفاظت نشده دارید ممکن است شبیه به یک اعتراف به نظر برسد. شما می دانید که نباید این کار را انجام دهید. خبرهای خوبی داریم: پزشک شما را قضاوت نخواهد کرد. او برای کمک به شما در آن جاست.

در صورتی که رابطه ی جنسی حفاظت نشده دارید، پزشک حتما باید آن را بداند، به خصوص اگر پزشک شما تصور می کند شما در رابطه یا یک نفر هستید.

عفونت های قابل انتقال از راه جنسی ممکن است از تماس حفاظت نشده ایجاد شوند، و افراد همه ی دسته های اجتماعی و اقتصادی در معرض آن قرار دارند.

آن ها از علل شایع ناباروری قابل پیشگیری نیز هستند. هرچه آن ها مدت طولانی تری بدون درمان باقی بمانند، آسیب بیشتری به دستگاه تولید مثلی وارد می سازند. نگران کننده تر این که بیشتر STD ها در زنان خاموش هستند. آن ها نشانه های قابل مشاهده ی کم یا هیچ دارند.

اگر رابطه ی جنسی حفاظت نشده داشته اید، یا نگران هستید همسرتان رابطه ی جنسی حفاظت نشده داشته باشد، از پزشک درخواست آزمایش STD کنید. لازم نیست همه ی جزئیات را ذکر کنید. فقط درخواست آزمایش کرده و در انتظار انجام آن بمانید.

نمی خواهید همسرتان بداند؟ به یاد داشته باشید که پزشک به لحاظ قانونی نمی تواند اطلاعات پزشکی شخصی شما را برای همسرتان افشا کند. اجازه ندهید ترس مانع از دریافت کمک پزشکی شود.مشاور پزشکی

  1. اغلب احساس غم یا اضطراب دارید

ممکن است به این فکر نیفتید که باید به پزشک بگویید احساس اضطراب یا غم دارید. افراد تمایل دارند مشکلات سلامت روان خود را به صورت یک راز نگاه دارند. حتی اگر فرد به ملاقات مشاور یا روانشناس برود نیز همچنان این اطلاعات را با OB/GYN به اشتراک نمی گذارد.

صحبت درباره ی مشکلات سلامت روان بسیار مهم است. عدم تعادل های هورمونی ممکن است باعث افسردگی یا اضطراب شوند. به عنوان مثال، عدم تعادل هورمون تیروئید ممکن است منجر به احساس افسردگی و فسردگی شود. تنظیم هورمون تیروئید باعث تثبیت خلق و خو می شود.مشاور پزشکی

گاهی زنان نوسانات شدید خلق و خو را درست قبل از پریود تجربه می کنند. این شرایط که اختلال دیسفوریک قبل از قاعدگی (PMDD) نامیده می شود، تا 5% از نان در سن باروری را مبتلا می کند. نوسان خلف PMDD ممکن است با روابط، کار، و زندگی روزمره ی شما تداخل ایجاد کنند.

اگر اغلب احساس غم یا اضطراب دارید، در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.

مشاوره پزشکی زنان تلفنی شبانه روزی

خونریزی و ترشحات واژن بخشی طبیعی از چرخه قاعدگی شما قبل از یائسگی است. اما، اگر متوجه چیز متفاوت یا غیرعادی شدید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. سعی نکنید خودتان مشکل را درمان کنید.

علائم ممکن است ناشی از عفونت های خفیف باشد که به راحتی قابل درمان هستند. اما، اگر آنها به درستی درمان نشوند، می توانند منجر به شرایط جدی تری از جمله آسیب کلیه شوند. علائم واژن همچنین ممکن است نشانه مشکلات جدی تری مانند سرطان های دستگاه تناسلی باشد.

وسوسه از بین بردن یک علامت ناخوشایند یا ناراحت کننده زنان قابل درک است. بسیاری از مسائل پزشکی طولانی مدت را می توان پس از مراجعه به ارائه دهنده خود به طور موثر درمان کرد و این به ویژه در مورد مسائل زنان و زایمان صادق است.

ما می دانیم که وقت گذاشتن از محل کار برای ملاقات با پزشک مشاور ممکن است در لیست کارهای شما کم باشد، اما نادیده گرفتن مشکلات و امیدواری به حل آنها به خودی خود نه تنها عملی نیست، بلکه می تواند برای شما مضر باشد. سلامتی طولانی مدت و احتمالاً برای باروری شما.

علائم فوق به طور بالقوه می تواند نشان دهنده طیف وسیعی از بیماری های زنانه باشد. مهم است که به یاد داشته باشید اگر یک یا چند مورد از علائم بالا را تجربه می کنید وحشت نکنید، زیرا بسیاری از بیماری ها به طور موثر پس از تشخیص درمان می شوند. 

زندگی با درد، ناراحتی یا استرس در مورد علائم شما کاملا غیر ضروری است. علاوه بر این، اگر ثابت شود که علائم شما ناشی از یک نگرانی جدی برای سلامتی است، هنگامی که از مراقبت های پزشکی مناسب اجتناب می کنید، سلامت طولانی مدت خود و شاید حتی باروری خود را در معرض خطر قرار می دهید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک