مصرف سرکه سیب برای ماساژ لاغری %

مصرف سرکه سیب برای ماساژ لاغری :اینترنت  پر از گزارش هایی مبنی بر این است که سرکه سیب می تواند پاسخ همه مشکلات کاهش وزن ما باشد. بیایید واقعیت ها را تجزیه و تحلیل کنیم.

ادعاهای رایج کاهش وزن ناشی از سرکه سیب

مالیدن سرکه سیب به شکم برای لاغری

مصرف حدود یک قاشق غذاخوری سرکه سیب قبل از غذا ، بدن شما را از هضم نشاسته باز می دارد و به کنترل قند خون و در نتیجه کاهش وزن، کمک می کند.

معلوم شده است که پکتین (منبع فیبر غذایی) موجود در سرکه سیب به شما در احساس پری و سرکوب اشتها کمک می کند.

این ماده به هضم غذا کمک می کند زیرا سرشارازآنزیم هایی است که به بدن شما کمک می کند تا مواد غذایی  را تجزیه کنید.

بهتر است که آن را تجربه نکنید یا خوب است که این گزارش درست باشد؟ مصرف سرکه سیب برای ماساژ لاغری

مصرف سرکه سیب برای ماساژ  لاغری

اجماع تحقیق های انجام شده بر این است که افزودن مقداری سرکه سیب به رژیم غذایی شما ممکن است به شما در کاهش یک پوند یا بیشتر در طی یک ماه کمک کند و بنا نیست که به صورت جادویی وزن شما را کاهش دهد.

یکی از معدود پژوهش هایی که ایده کاهش وزن به وسیله سرکه سیب راآزمایش کرده است ، نشان داد که مصرف مقداری سرکه  در هر روز به مدت سه ماه، کلا منجر به کاهش 1 تا 2 پوند می شود (در مقابل گروه کنترل بودند که به جای آن آب مصرف کرده و وزن کم نکردند)همه شرکت کنندگان چاق اما سالم بودند.

با این وجود ، پژوهش های بسیار کمی انجام شده که نشان می دهد سرکه سیب برای مبتلایان به دیابت، فایده دارد. محققان این پژوهش ها دریافتند که این ماده، میزان قند خون را کاهش می دهد و به همین دلیل، یک روش درمانی مفید برای مبتلایان به دیابت است.

مصرف سرکه سیب برای ماساژ لاغری

اگر می خواهید قبل از غذا ترفند آب با سرکه را امتحان کنید، انجامش بدهید. فارغ از اینکه سرکه خودش به طور مستقیم منجر به کاهش وزن بشود یا نشود ، این کا شما را به به مصرف آب قبل از غذا عادت می دهد و این می تواند برای کاهش وزن مفید باشد زیرا به رفع گرسنگی شما کمک می کند. بعلاوه ، معمولا وقتی بدن ما کم آباست، احساس گرسنگی می کنیم.

بنابراین ، آب اضافی قبل از غذا، می تواند به تنظیم احساس گرسنگی کمک کند ، مانع پرخوری و در نهایت منجر به کاهش وزن می شود. فقط حتماً آن قاشق غذاخوری سرکه را حداقل در 16 اونس آب رقیق کنید – سرکه سیب بسیار اسیدی است و مصرف مستقیم آن می تواند به مینای دندان و مری شما آسیب برساند. اگر قصد دارید شروع به طور مصرف مرتب سرکه کنید ، خوب است که آن را همرا با  پزشک خود اجرا کنید.

راه دیگری وجود دارد که سرکه سیب می تواند برای کاهش وزن مفید باشد؟ این ماده در ضمن افزودن بسیار کم کالری ، به غذا طعم می دهد. هر قاشق غذاخوری سرکه سیب تنها 3 کالری دارد.

یکی از سرکه های قابل اعتماد سرکه سیب خام ارگانیک Bragg است که رنگ آن پر رنگ تر از بقیه است و محققان معتقدند که این مساله نشان دهنده این است که مواد مغذی و آنزیم ها در طول پردازش رقیق نشده اند.

مصرف سرکه سیب برای ماساژ  لاغری

سرکه سیب برای لاغری

اگر نمی خواهید که سرکه را مثل آب بنوشید، در زیر چند دستور آشپزی حاوی آن آمده است.

چاشنی سالاد: از سرکه به عنوان چاشنی سالاد خود استفاده کنید. بر خلاف برخی دیگر از سرکه ها ، سرکه سیب خام کمی شیرین است. همچنین این سرکه برای درست کردن ساندویچ نیز خوب است. اگر می خواهید سرکه را به عنوان یک چاشنی تغییر دهنده طعم سالاد استفاده کنید ،آن را با مقدار کمی آب انار ، کمی روغن زیتون ، سیر خرد شده و نمک و فلفل مخلوط کنید.

نوشته های مرتبط

سس BBQ: یک راه عالی ، استفاده از سرکه سیب در سس باربیکیو خودسازاست. برای این کار می توانید دو قاشق چایخوری سرکه را با 4/1 فنجان سس گوجه فرنگی کنسرو شده ، دو قاشق غذاخوری سس گوجه فرنگی ، دو قاشق چایخوری شکر قهوه ای و مقدار کمی پودر سیر مخلوط کنید.

تحقیقات  انجام شده بر روی کاهش وزن توسط سرکه سیب: آیا این سرکه واقعا به کاهش وزن کمک می کند؟

یکی از معدود مطالعات برای آزمایش این مساله در ژاپن انجام شد. در طول مطالعه 12 هفته ای ، 175 نفر که چاق محسوب می شدند دو گروه شدند ، یکی نوشیدنی حاوی یک یا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را سر کشید و به گروه دیگر نوشیدنی بدون سرکه داده شد (برای ایجاد تقلیدی طعم سرکه، از لاکتات استفاده شد).

در پایان مطالعه ، افرادی که نوشیدنی سرکه دار مصرف کرده بودند در مقایسه با افرادی که نوشیدنی بدون سرکه نوشیدند، اندکی وزن کم کردند. گروهی که یک قاشق غذاخوری سرکه مصرف کردند بعد از 12 هفته 2.7 پوند وزن کم کردند و افرادی که دو قاشق غذاخوری خوردند 4.2 پوند کم کردند.

با این حال ، یک ماه پس از اتمام مطالعه ، در اکثر شرکت کنندگان مقداری وزن اضافه شد یا همه آن به حالت اول برگشت.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای لاغری

در یک مطالعه دیگر ،  بین یک نوشیدنی حاوی سرکه سیب با کاهش وزن ارتباط برقرار شد؛ با این حال ،این پژوهش بسیار کوچک بود و شرکت کنندگان  علاوه بر نوشیدن سرکه تحت یک رژیم غذایی کم کالری 21 روزه نیز قرار داشتند.

مصرف هر نوع سرکه قبل از وعده غذایی نشاسته دار می تواندافزایش قند خون را بعد از غذا کند نماید. در یک مقاله منتشر شده در سال 2017 که در زمینه تحقیقات دیابت و تمرینات بالینی منتشر شده است، محققان مطالعات قبلی را تجزیه و تحلیل کرده و به این نتیجه رسیدند که سرکه ممکن است در کاهش سطح گلوکز و انسولین بعد از غذا موثر باشد.

نکاتی درباره ماساژ سرکه سیب

اگر می خواهید سرکه سیب را امتحان کنید ، برخی از متخصصان پیشنهاد می کنند که میزان مصرف شما کمتر یا مساوی چهار قاشق غذاخوری در روز و به صورت رقیق شده با آب و یا در غذا باشد.

می توانید سرکه سیب را به شیوه های مختلفی به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برخی افراد یک قاشق چایخوری را به یک لیوان آب اضافه می کنند و قبل از غذا آن را سر می کشند. شما همچنین می توانید switchel را امتحان کنید (نوشیدنی تازه ای حاوی سرکه سیب ، زنجبیل و سایر مواد).

عوارض سرکه سیب برای لاغری؟

اگر نوشیدن  را دوست ندارید ،سعی کنید قبل از یک غذای نشاسته دار ، سالادی همراه با سرکه سیب میل کنید.

سرکه سیب، جایگزینی مناسب برای چاشنی های بسته بندی شده است که اغلب پر از کالری ، قند و چربی هستند.

اگرچه قرص سرکه سیب هم موجود است، اما می تواند حاوی مقادیر متفاوتی از اسید استیک باشد.

عوارض جانبی احتمالی سرکه سیب

سرکه سیب (به شکل مایع یا قرص) می تواند گلو ، مری و سایر قسمتهای دستگاه گوارش را تحریک کند و آسیب بزند ، به خصوص هنگامی که غلیظ باشد یا مقادیر زیادی از آن مصرف شود.

در اثر مصرف بیش از حد و طولانی مدت سرکه سیب، کاهش پتاسیم و تراکم مواد معدنی استخوان گزارش شده است.

حداقل یک مطالعه موردی نشان داده است که اسیدی بودن سرکه سیب ممکن است مینای دندان رااز بین ببرد. نوشیدن آن به صورت رقیق شده و از طریق نی می تواند از طریق کاهش تماس مستقیم آن با دندان ها به جلوگیری از این مشکل کمک کند.

افرادی که شرایطی مانند بیماری معده، زخم های دستگاه گوارش ، فتق وقفه ای ، رفلاکس و  فقر پتاسیم دارند احتمالا نباید  بخورند.از طرفی این ماده ممکن است با داروهای خاصی (مانند داروهای ادرار آورو داروهای قلب و دیابت) تداخل داشته باشد ، بنابراین خوب است که قبل از مصرف منظم ، با پزشک خود مشورت کنید.

طریقه مصرف سرکه سیب برای لاغری

5-10 میلی لیتر سرکه سیب را به 250 میلی لیتر آب با دمای اتاق اضافه کنید. این را صبح با معده خالی بنوشید. متابولیسم را افزایش می دهد و سیستم شما را تمیز می کند و یک درمان عالی برای احتباس آب است. نوشیدن سرکه سیب باید همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش باشد تا نتایج مطلوبی حاصل شود.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.