5 میوه برتر برای کاهش وزن و لاغری در رژیم غذایی

میوه کاهش وزن: از کسی پنهان نیست که میوه، بخشی هوشمندانه از یک رژیم غذایی سالم است. هنگامی که ضعف کردید ، به کاسه میوه خود مراجعه کنید. هرچه آنجا هست احتمالاً برای شما بهتر از محتویات آبدارخانه شماست.

اما آیا همه میوه ها با هم برابر هستند؟ در اینجا نگاهی به میوه های کاهش دهنده وزن می اندازیم.

1 سیب

سیب  معمولا  میوه ای مورد علاقه است. آنها میان وعده نهایی هستند و این ویژگی ها را دارند: پر کن ، آبدار ، ترد و قابل حمل.  یک مقاله منتشر شده در سال 2017 نشان می دهد که اسنفاده از سیب در رژیم غذایی شما می تواند به کاهش وزن کمک کند. این شگفت آور نیست ، چون آنها پر از فیبر هستند و به عنوان تقویت کننده های احساس پر بودن و رفع گرسنگی شناخته شده اند.

میوه کاهش وزن

راه های زیادی برای دریافت سهم سیب روزانه وجود دارد: یک سیب کامل را مثل غذا بخورید(سیب ها میان وعده های قابل بسته بندی هستند) ، برش هایی از آن را به جو دوسر خود اضافه کنید ، برش هایی از آن را داخل سالاد بریزید ، مقداری از آن را در کنار مرغ بپزید ، یا با آن یک دسر کم کالری درست کنید.

2 هندوانه

هندوانه از دو جهت عالی است: کالری کم و آب زیاد. این بدان معناست که می توانید دو فنجان کامل هندوانه بخورید در حالی که کمتر از 100 کالری دریافت کرده اید و حس می کنید که بیشتر از این خورده اید زیرا این میوه بیش از 90 درصد آب دارد. سیراب بودن به احساس پر بودن شکم کمک می کند.

اگر به دنبال کاهش کالری دریافتی خود در روز هستید ، ترکیب هندوانه با رژیم غذایی، حرکتی هوشمندانه است. هر وقت احساس نیاز به میان وعده کردید از آن لذت ببرید. به این ترتیب ، هم از خوردن غذاهای پر کالری اجتناب کرده اید و هم حس شیرینی طلبی خود را ارضا کرده اید .

3 تمشک

تمشک، میوه ای کوچک اما قدرتمند است! این میوه های کوچک، به خودی خود کم کالری هستند و اگر فیبر نا محلول(غیر قابل هضم) زیاد آن را در نظر بگیرید کم کالری تر هم می شوند.

وقتی یک فنجان تمشک حاوی 52 کالری مصرف می کنید ، تنها 32 کالری را هضم می کنید. این موضوع را در کنار این بگذارید که تمشک بیشترین میزان فیبر  موجود در یک میوه را دارد (1 لیوان = 7 گرم فیبر) و به این ترتیب شما در کاهش وزن خود برنده می شوید.

میوه کاهش وزن

4 گریپ فروت

گریپ فروت قدمی بزرگ در نه گفتن به کالری است. نصف یک گریپ فروت متوسط ​​فقط 60 کالری و مانند هندوانه بیش از 90 درصد آب دارد.

بعلاوه ، مطالعه ای که در سال 2014 منتشر شد ، نشان داد که ترکیبی در گریپ فروت به نام naringin می تواند قند خون را کاهش داده و در نهایت منجر به کاهش وزن شود . بنابراین از هر فرصتی برای خوردن گریپ فروت لذت ببرید – آن را درون آب خود فشار دهید ، برش هایی از آن را در سالاد خود بریزید یا از آن مانند لیمو برای طعم دادن به غذای خود استفاده کنید.

مصرف گریپ فروت با داروهای خاصی می تواند اثرات منفی بر سلامتی داشته باشد. در صورت مصرف هر دارویی ، قبل از افزودن گریپ فروت به رژیم غذایی خود ، با پزشک خود مشورت کنید.

5 پرتقال

اگر گریپ فروت انتخاب  شما برای خوردن مرکبات نیست ، شانس دارید. چون پرتقال نیز یک میوه شگفت انگیز  برای کاهش وزن است.این میوه به دلیل آب و فیبر زیاد، به احساس پر بودن شما کمک می کند.

نکته عالی دیگر در مورد پرتقال است که تقریباً در همه فصل های سال ، انواع مختلفی از آن وجود دارد و هیچ مشکلی برای افزودن آن به رژیم غذایی شما وجود ندارد. می توانید یک پرتقال کامل را به عنوان میان وعده میل کنید یا از قسمت های نارنجی آن در سالادها استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.