هزینه گواهي سلامت بكارت

هزینه گواهي سلامت بكارت : از دست دادن باکرگی یک مسئله بزرگ است، به خصوص در کشوری مانند کشور ما. پس از اولین رابطه جنسی، ممکن است نگرانی های زیادی در مورد بدن خود داشته باشید. به غیر از پرده بکارت که در بیشتر موارد تغییرات زیادی در بدن زن پس از اولین تجربه جنسی وجود دارد.

 در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:هزینه گواهي سلامت بكارت

هزینه گواهي سلامت بكارت

هر کسی که با واژن متولد می شود یک پرده بکارت دارد، یقه ای از بافت در ورودی واژن شما. همانطور که همه بدن ها متفاوت هستند، پرده بکارت نیز متفاوت است. نگاه کردن به پرده بکارت چیزی در مورد باکرگی به شما نمی گوید.

پرده بکارت، درست مانند آپاندیس، عملکرد واقعی ندارد. اما این تکه پوست به طور سنتی علیه زنان استفاده می شده و در طول تاریخ فشار زیادی را به آنها وارد کرده است و آنها را به این باور رسانده که نشان دهنده پاکی و معصومیت آنهاست و باید از از دست دادن آن خجالت بکشند.

اطلاعات غلط زیادی در مورد پرده بکارت و ارتباط آن با باکرگی وجود دارد.

ما از نقش بیولوژیکی دقیق پرده بکارت مطمئن نیستیم.

پرده بکارت معمولاً در اثر فعالیت جنسی یا ورزش آسیب می بیند.

پرده بکارت در طول زندگی در پاسخ به سطوح هورمونی (عمدتاً استروژن) تغییر می کند.

باکرگی یک چیز فیزیکی نیست، بلکه کیفیتی است که می توانید انتخاب کنید تا آن را با کسی به اشتراک بگذارید – نمی توان آن را از دست داد یا از دست داد.

معمولاً اولین بار که رابطه جنسی دارید خونریزی نکنید – خونریزی (یا نه) چیزی در مورد باکرگی نمی گوید.

پرده بکارت چگونه تغییر می کند؟

پرده بکارت شما در طول زندگی شما تغییر می کند.

قبل از بلوغ پرده بکارت نازک است و ممکن است حساس باشد.

در دوران بلوغ، افزایش هورمون ها (استروژن) باعث می شود پرده بکارت و سایر بافت های واژن شما ضخیم تر و کشیده تر شوند.

در دوران بارداری، افزایش هورمون‌ها باعث می‌شود که بافت‌های واژن شما کشیده‌تر شوند تا امکان زایمان فراهم شود.

زایمان همچنین ممکن است شکل پرده بکارت و بافت های واژن شما را تغییر دهد.

با یائسگی و افزایش سن، پرده بکارت و سایر بافت‌های واژن دوباره نازک‌تر می‌شوند (با کاهش استروژن).

باکرگی چیست؟

باکرگی یک ویژگی است که همه ما داریم – این یک چیز فیزیکی نیست. این انتخاب شماست که باکرگی خود را به اشتراک بگذارید و صمیمیت جنسی را با شخص دیگری تجربه کنید – بدون فشار یا آسیب (مثلاً از مواد مخدر یا الکل).

 نمی توان آن را گم کرد یا توسط شخص دیگری گرفت. درک این موضوع واقعاً مهم است، زیرا شما مسئول بدن و تمایلات جنسی خود هستید.حتی امروزه نیز ممکن است برخی از زنان از این امر پشیمان شوند و بخواهند وضعیت را برعکس کنند، زیرا پرده بکارت سالم و خونریزی پس از اولین دخول آلت تناسلی هنوز به عنوان شاخص باکرگی در بیشتر فرهنگ ها در نظر گرفته می شود.

در این صورت این خانم ها برای دوری از فشار به هایمنوپلاستی روی می آورند.

آیا می توانید بر اساس اینکه آیا هنگام رابطه جنسی خونریزی می کند، تشخیص دهید که آیا باکره است؟

شما نمی توانید باکره بودن یا نبودن فردی را بر اساس این که اولین باری که رابطه جنسی داشته، خونریزی کرده است، تشخیص دهید. حدود نیمی از زنان در اولین رابطه جنسی خونریزی دارند و نیمی از زنان خونریزی ندارند. هر دو کاملا طبیعی هستند.

به طور کلی، معاینه لگن یا معاینه واژینال نمی تواند با اطمینان کامل نشان دهد که یک زن باکره است یا از نظر جنسی فعال بوده است. این امر باعث می‌شود که آنها راحت‌تر به دنبال علائم اولیه بارداری باشند و از نظر بیماری‌های مقاربتی (STDs) مانند سوزاک و تبخال تناسلی آزمایش کنند. شما همچنین می توانید روش های مناسب پیشگیری از بارداری را با آنها در میان بگذارید.

باکرگی به معنای حالتی است که هرگز رابطه جنسی نافذ نداشته اید. رابطه جنسی نفوذی وارد کردن آلت تناسلی به داخل واژن است.

تجرد ممکن است برای افراد مختلف معانی مختلفی داشته باشد. تجردهای سخت گیرانه از هر نوع فعالیت جنسی از جمله خود خشنودی خودداری می کنند. سایر افراد مجرد ممکن است روابط عاشقانه داشته باشند. برخی از مجردها به بوسیدن، لمس کردن و سایر روش های آمیزش غیر دخولانه با شریک زندگی خود می پردازند. تجرد ممکن است موقت یا دائمی باشد.

برای ترمیم پرده بکارت بخوانیدهزینه ترمیم پرده بکارت در سال 1401

هزینه گواهي سلامت بكارت
نوشته های مرتبط

گواهی سلامت از کجا بگیرم

تجرد دائم اغلب به دلایل مذهبی تعهد می شود. کشیشان، راهبه‌ها و راهبان زمانی که وارد کلیسا می‌شوند، نذر تجرد می‌کنند. تجرد اغلب در ادیان دیگر نیز دیکته شده است. اکثر مذاهب هم به مردان و هم زنان توصیه می کنند که تا زمانی که نذر زناشویی نبندند مجرد بمانند.

بنابراین تجرد با باکرگی یکی نیست. این کار داوطلبانه است و کسانی که قبلاً رابطه جنسی داشته اند می توانند آن را انجام دهند. مجردها همیشه می توانند به فعالیت جنسی برگردند.

به یاد داشته باشید، اولین بار هر کس یک تجربه متفاوت است، اما استفاده از محافظت برای جلوگیری از بارداری و STD مهم است. هنگامی که برای اولین بار رابطه جنسی برقرار می کنید، به دلیل اصطکاک، ممکن است باعث درد یا احساس ناراحتی شود.

اگر رابطه جنسی همچنان برای شما دردناک است، می‌توانید زوایای مختلف یا موقعیت‌های مختلف را امتحان کنید تا ناراحتی را کاهش دهید و از شریکتان بخواهید که در هنگام دخول آهسته حرکت کند.

 اگر رابطه جنسی همچنان دردناک است، همیشه به دنبال مشاوره مامایی باشید.

تغییرات واژن: خاصیت ارتجاعی واژن شما پس از شروع رابطه جنسی تغییر می کند. از آنجایی که واژن هنوز در حال عادت کردن به این فعالیت جدیدی است که شما به بدن خود معرفی کرده اید، مدتی طول می کشد تا واژن به دخول عادت کند.

گواهی سلامت برای ازدواج ضروری است

با این حال، این با گذشت زمان بهتر می شود. حتی نحوه روغن کاری واژن شما نیز در طی یک دوره زمانی تغییر خواهد کرد.

«این تصور که شما باید قبل از ازدواج چیزی (باکرگی) را ثابت کنید، نشان می‌دهد که این امر معامله‌ای و جزء مهریه است. همچنین نشان می دهد که اراده آزاد وجود ندارد. این عملاً مبادله کالاها و خدمات است، مانند فروش یک ماشین، که در آن زن اگر باکره باشد، جذاب‌تر و پاکدست‌تر تلقی می‌شود. این کار وحشیانه است، مبتنی بر علم نیست و طبیعی نیست.

هیچ آزمایشی برای تعیین اینکه آیا یک زن “باکره” است یا خیر وجود ندارد، با این حال هنوز “تست باکرگی” انجام می شود. آزمایش باکرگی یک عمل با واسطه فرهنگی است که توسط پزشکان غربی درک ضعیفی دارد و توسط گروه های بین المللی بزرگ به عنوان نقض حقوق بشر تلقی می شود. مهاجرت جهانی درخواست‌ها برای آزمایش باکرگی را در غرب افزایش داده است، اما به طور حکایتی در جمعیت‌های غیرمهاجر، مانند جامعه یهودی ارتدوکس و در میان برخی گروه‌های بنیادگرای مسیحی نیز گزارش شده است.

ارزش باکرگی یک زن در برخی جوامع عمیقاً ریشه دوانده است. “تست باکرگی” معمولاً شامل معاینه پرده بکارت توسط یک مامای پزشکی است، با این فرض نادرست که تغییرات قابل پیش بینی در پرده بکارت پس از اولین رابطه جنسی رخ می دهد.

در سال 2018، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، زنان سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی بیانیه ای صادر کردند که در آن تاکید کرد که “آزمایش باکرگی” غیرعلمی است، نقض حقوق بشر است، و “این از نظر پزشکی غیر ضروری، و اغلب دردناک، تحقیرآمیز است. و تمرین آسیب زا باید پایان یابد.»

من فکر می‌کنم یک رویکرد معقول این است که با بیمار ارتباط برقرار کنیم، درباره دلایل او برای انجام آزمایش بیاموزیم، و اگر «گواهی باکرگی» را دریافت نکند، که ممکن است شامل آسیب‌های اجتماعی یا فیزیکی باشد، عواقب آن را درک کنیم.

اتخاذ یک مدل کاهش آسیب می‌تواند شامل ارائه گواهی مبتنی بر شرح حال کامل، با یا بدون معاینه خارجی، تنها برای مستند کردن مشاهدات بالینی باشد. در بیشتر موارد، معاینه فیزیکی شواهدی از نفوذ قبلی واژن را نشان نمی‌دهد، که می‌توان آن را به درستی مستند کرد. معاینه فیزیکی از افراد زیر سن قانونی هرگز نباید انجام شود و هرگونه معاینه بدون رضایت آگاهانه داوطلبانه تجاوز جنسی است.

تاریخ به ما می گوید که تغییر هنجارها، نگرش ها و شیوه های اجتماعی با هدف سرکوب و خشونت علیه زنان و دختران، از جمله آزمایش باکرگی، به راحتی اتفاق نمی افتد. تحقیقات در مورد مسائل جنسی و باروری دختران و زنان از جوامعی که آزمایش باکرگی و سایر روش‌ها رواج دارد، به شدت مورد نیاز است تا بتوان سیستم‌های بهداشتی را برای رفع این نیازها طراحی کرد.

این گواهی یکی از مواردی است که ممکن است در زمان ازدواج دغدغه بعضی از جوانان باشد. در قانون کشور ما هیچگونه الزامی برای اخذ گواهی سلامت پرده بکارت وجود ندارد یعنی اینکه وجود یا عدم وجود این گواهی، از شروط لازم برای عقد نکاح تلقی نمی گردد.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر گردید، از نظر قانونی هیچگونه اجباری برای دختر در اخذ این گواهی وجود ندارد و هیچکس نمیتواند او را مجبور به انجام این عمل نماید و حتی کسی او را تهدید و اجبار به انجام این کار نمود او میتواند به مرجع قضایی شکایت نماید.

۱. یکی از مسائل مهم در صدور این گواهی همانند سایر گواهی پزشکی، احراز هویت فرد متقاضی می باشد. اگر خانمی صرفا جهت انجام معاینه مراجعه نماید، نیازی به احراز هویت نیست اما اگر درخواست صدور گواهی سلامت پرده بکارت را داشته باشد، حتما پزشک می بایست هویت او را احراز نماید.هزینه گواهي سلامت بكارت

۲. در معایناتی که در مورد سلامت پرده بکارت انجام میشود در هر حالتی لازم است که پزشک رضایت فرد مورد معاینه را اخذ نماید.

حتی اگر این معاینه به درخواست مراجع قضایی صورت گرفته باشد و اگر آن فرد بنا به هر علتی اعلام نمود که به انجام معاینه رضایت ندارد، پزشک یا والدین او و یا هر شخص دیگری نمی توانند او را مجبور به انجام این کار نمایند و پزشک باید در جواب مرجع قضایی اعلام کند که بدلیل همکاری نکردن و عدم رضایت فرد، امکان انجام معاینه میسر نگردید.

۳. یکی از شروط مهم در نوشتن گواهی سلامت پرده بکارت این امر می باشد که حتما لازم است این گواهی دارای تاریخ و زمان دقیق انجام معاینه باشد تا از انجام هرگونه سوء استفاده جلوگیری گردد و بهتر است که هم به عدد و هم به حروف نوشته شود.

مثلا اگر دختری به همراه پدر خود جهت دریافت این گواهی در ساعت ١١:٣٠ صبح توسط پزشک معاینه گردید، پزشک باید در گواهی خود ساعت دقیق انجام معاینه را همراه با تاریخ هم به حروف هم به عدد قید نماید تا از بروز هرگونه سوء استفاده جلوگیری گردد.

۴. یکی دیگر از مواردی که لازم است در تنظیم گواهی سلامت پرده بکارت رعایت شود این است که حتما در دو نسخه تنظیم شود. یک نسخه آن به خود فرد مورد معاینه یا والدین او تحویل داده شود و یک نسخه دیگر نیز نزد پزشک، در پرونده پزشکی فرد باقی بماند. هر دو نسخه بهتر است که حاوی عکسی تمام رخ از فرد مورد معاینه باشد و مهر پزشک نیز بر روی عکس و برگه زده شود.

۵. در صدور گواهی سلامت پرده بکارت معمولا اینگونه نوشته می شود که: “در تاریخ … و ساعت … صاحب عکس فوق به هویت خانم … با شماره ملی … مراجعه و پس از احراز هویت، پرده بکارت وی معاینه گردید و … .”

۶. گواهی سلامت پرده بکارت حتما می بایست به خود فرد مورد معاینه تحویل داده شود و امضاء و اثر انگشت او اخذ شود. اما اگر آن فرد محجور بود میتوان به ولی یا قیم او این برگه را تحویل داد.

۷. پزشک میتواند شرط نماید که اگر در انجام معاینه مشکل خاصی وجود داشته باشد و یا اینکه نیازمند تخصص خاصی باشد، آن معاینه را انجام نداده و یا گواهی صادر نکند و نمیتوان او را مجبور به انجام این کار نمود.

۸. گواهی بکارت فقط برای دخول های واژینال صادر می گردد و معاینه معقد فقط در موارد خاص و توسط پزشکی قانونی انجام می شود.

۹. بدلیل آنکه این گواهی بسیار حائز اهمیت است بهتر است که چند پزشک متخصص به اتفاق این معاینه را انجام داده تا هیچگونه شک و شبهه ای در صدور آن وجود نداشته باشد.هزینه گواهي سلامت بكارت

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک