خواص اب کرفس برای( کبد ولاغری)

کرفس:حقایق غذایی آب کرفس آب کرفس به عنوان یک ماده مفید برای سلامتی، محبوبیت زیادی را کسب کرده است چون که می­تواند به کاهش وزن کمک کند، میزان انرژی در حین تمرینات ورزشی/فعالیت را افزایش دهد و حتی ظاهر پوست شما را بهتر و زیباتر کند.

خواص اب کرفس برای( کبد ولاغری)

مواد معدنی موجود در آب کرف ه طور قابل توجهی به ترکیبات تشکیل دهنده­ی نوشیدنی شما بستگی دارد. برخی از دستورات تهیه آب کرفس و محصولاتی که در فروشگاه­ها فروخته می­شوند فقط حاوی کرفس نیستند (افزودنی هم دارند).

 کرفس

حقایق تغذیه ­ای

جدول حقایق غذایی آب کرفس در هر یک فنجان (معادل 8 اُنس)

ارزش در هر فنجان درصد ارزش روزانه (%)
انرژی/ کالری 42
کالری حاصل از چربی 0
چربی کل 0
چربی اشباع 0 0
چربی پلی اشباع نشده (با چند پیوند دوگانه) 0 0
چربی مونو اشباع نشده (با یک پیوند دوگانه) 0 0
کلسترول سالم 0 0
سدیم 215 میلی گرم 9%
پتاسیم 670 میلی گرم 14%
کربوهیدرات­ها 9 گرم 27%
فیبر لبنی 4 گرم 0%
قندها 6 گرم
پروتئین 2 گرم
ویتامین A 9%
ویتامین C 19%
کلسیم 10%
آهن 6%

* بر اساس رژیم حاوی 2000 کالری

کربوهیدرات­های موجود در آب کرفس

کالری موجود در آب کرفس تقریبا به طور کل از کربوهیدرات­ها حاصل می­شود، اما تعداد کربوهیدرات­های موجود در آب ، به برند/ مارکی بستگی دارد که شما خریداری می­کنید یا به دستورالعملی که در تهیه آب  استفاده می­کنید بستگی دارد. بسیاری از نوشیدنی­های آب که به صورت تجاری تهیه­ شده­اند در حقیقت مخلوطی از چندین نوع آب میوه هستند.

 کرفس

برای مثال، بسیاری از نوشیدنی­های آب  تک پرسی که به صورت آنلاین در دسترس هستند حاوی سیب، خیار، برگ گشنیز، اسفناج و لیمو ترش می­باشند. این میوه­ها و سبزیجات باعث شیرین شدن و خوش طعم شدن آب می­شوند، اگر کرف به تنهایی استفاده شود باعث می­شود که نوشیدنی حاصل شده تلخ و بی­مزه باشد. یک ترکیب آب کرفس تولید شده توسط بنیاد آبمیوه، حاوی 120 کالری، 29 گرم کربوهیدرات، 23 گرم قند و کم­تر از یک گرم فیبر می­باشد.

کربوهیدرات­های موجود در آب کرفس یا مخلوط­های آب کرفس (آب کفس ترکیب شده با میوه­ها و سبزیجات دیگر) در درجه اول از قند طبیعی موجود در آن نشأت می­گیرد. 6 گرم قند در یک فنجان آب کرفس وجود دارد.

نوشته های مرتبط

بر اساس منابع USDAیک فنجان خام به عنوان یک مبنا برای مقایسه حاوی 2 گرم قند می­باشد. از آن جایی که آب کرفس از چندین فنجان تهیه می­شود زمانی که شما آبمیوه را می­نوشید میزان قندی که شما جذب می­کنید بیشتر است.

هنگام نوشیدن آب کرفس شما از فیبر موجود در آن بهره می­برید اگرچه میزان فیبر موجود در آن بستگی به نحوه­ تهیه­ آب  دارد. داده­های USDA نشان می­دهند که آب کرفس می­تواند 4 گرم فیبر را به ما بدهد اما بسیاری از دستگاه­های آبمیوه گیری پالپ را از میوه­ها و سبزیجات جدا می­کنند (توسط صافی موجود در دستگاه) و نکته مهم این است که اصولاً فیبر در این بخش پالپی ضخیم میوه و سبزی وجود دارد.

شاخص گلیسمی کرفس صفر است. برآورد شده است که بار گلیسمیِ (GL) مربوط به کرفس خام هم­چنین صفر است. بار گلیسمی، اندازه­ی وعده­ مصرفی یک غذای معین یا نوشیدنی را در نظر می­گیرد تا تأثیر غذا روی قند خون را برآورد کند (تخمین بزند).

اظهار شده است که برای افرادی که مواد غذایی را براساس تأثیری که روی قند/ گلوکز خون دارند، انتخاب می­کنند، استفاده از بار گلیسمی در مقایسه با استفاده­ی تنها از شاخص گلیسمی مفیدتر است. بار گلیسمی تخمین زده شده برای آب کرفس می­تواند اندکی بیشتر از خود  باشد چون بر اساس نحوه تهیه آب کرفس ممکن است  فیبر جدا و حذف شود.

 کرفس

چربی­های موجود در آب کرفس

هیچ گونه چربی در کرفس یا آب وجود ندارد. حتی اگر آب  مصرفی شما به صورت تجاری با افزودنی­های دیگر (مواد سازنده دیگر) تهیه شده باشد احتمالاً اینگونه نیست که شما از نوشیدن آب ، چربی جذب کنید چون میزان چربی موجود در اغلب میوه­ها و سبزیجات ترکیب شده با ، صفر می­باشد.

پروتئین موجود در آب کرفس

حدود 2 گرم پروتئین می­تواند در یک پرس آب تهیه شده در خانه یا تهیه شده به صورت تجاری موجود باشد.

کرفس خام کامل حاوی برخی از ویتامین­ها و مواد معدنی است. بنابراین، با نوشیدن آب ، به احتمال خیلی زیاد شما این ویتامین­ها و مواد معدنی را جذب خواهید کرد. اگر آب  با میوه­ها و سبزیجات دیگر ترکیب شده باشد شما با نوشیدن آن از سایر ویتامین­ها و مواد معدنی بسته به ترکیبات سازنده آبمیوه، بهره­ مند خواهدی شد. یک پرس آب ساده 99 درصد از میزان ویتامین k توصیه شده­ی روزانه شما را تأمین می­کند.

ویتامین K یک ویتامین محلول در چربی است که به انعقاد خون در بدن کمک می­کند. هم­چنین اگر شما 2000 کالری در هر رژیم روزانه خود مصرف می­کنید، با خوردن آب کرفس می­تواند 14 میلی گرم ویتامین c (برابر با 19 درصد از کل نیاز روزانه­ی مصرفی توصیه شده) دریافت کنید و با مصرف یک فنجان آب ، 16 درصد از نیاز روزانه توصیه­شده شما به ویتامین B6 تأمین می­شود.

هم­چنین شما از 0.2 گرم ریبوفلاون (برابر با 15 درصد از نیاز روزانه خود) و 9 درصد از نیاز مصرفی روزانه خود به ویتامین A بهره­مند خواهید شد.

مواد معدنی قابل توجهی در آب موجود است که عبارتند از: کلسیم (99 میلی گرم معادل 10 درصد از میزان مصرف روزانه توصیه شده) و پتاسیم (670 میلی گرم معادل 14 درصد از نیاز روانه). آب کرفس هم­چنین حاوی مقادیر اندکی مس، منیزیم، آهن و فسفر می­باشد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک