بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم (چه بخوریم)

بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم :

چگونه سریعتر باردار شوید

نمیتوانید برای دریافت نتیجه مثبت تست صبر کنید؟ این توصیه های کارشناسی در زمینه ی بارداری میتوانند به شما کمک کنند که هر چه زودتر به دنبال آماده کردن اتاق بچه باشید!

زمانی که شما تصمیمی بزرگ مبنی به تشکیل یک خانواده میگیرید، احتمالا دیگر تمایلی به صبر کردن ندارید.

درست است؟ اگر اینگونه است، پس هم اکنون شروع به برنامه ریزی کنید.

چرا که نکته ی کلیدی در سریعتر باردار شدن تنها رابطه ی جنسی در زمان صحیح نیست، بلکه ایجاد محیط ایده آل نیز اهمیت دارد تا زمانی که اسپرم به تحمک میرسد، یک جنین سالم ایجاد شده و تبدیل به یک نوزاد سالم گردد.

بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم

این هم از راهنمای قدم به قدم شما برای سریعتر باردار شدن:

قدم اول: سبک زندگی سالمی داشته باشید.

اگر میخواهید بدانید که چگونه احتمال سریع باردار شدن خود را بالا ببرید، باید بدانید که مراقبت از خود نقش قابل توجهی دارد. این بر کسی پوشیده نیست که بدن شما در طول بارداری و زایمان تحت چالش ها و تغییرات بزرگی قرار میگیرد.

 در نتیجه برای اینکه سفر بارداری خود را سالم و در بهترین شکل آغاز کنید، بهتر است به سمت سبک زندگی سالم گام بردارید.

اکنون ما چند توصیه ی سلامتی ساده در زمینه ی بارداری را بیان میکنیم.

بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم

به پزشک و دندان پزشک خود مراجعه کنید

متخصص زنان زایمان (یا ماما) میتواند با شما در مورد شرایط کلی سلامت شما صحبت کرده و هر گونه تغییر در سبک زندگی که برای سریعتر باردار شدن ضروری میباشد را پیشنهاد کند. همچنین شما باید هرگونه سابقه خانواده ناباروری را با پزشک خود به اشتراک بگذارید، چرا که برخی از مشکلات باروری میتواند موروثی باشند.

همچنین مراجعه به دندان پزشک خود را فراموش نکنید. بیماری های لثه، با نوزادان نارس و یا کم وزن ارتباط داشته اند و همچنین بارداری نیز میتواند به دندان ها و لثه ها فشار وارد کند.

بعد از نزديكي برای بارداری چقدر بخوابيم

 دندان پزشک شما باید اطمینان حاصل کند که بهداشت دهانی شما پیش از باردار شدن در شرایط خوبی قرار دارد.

کمی ورزش کنید.

اکنون زمان بسیاری مناسبی برای عادت کردن به تمرین و ورزش سالم است تا بدن خود را برای بارداری آماده کنید. حتی تلاش برای پیاده روی های کوئتاه روزمره نیز برای افزایش ضربان قلب و کمک به سلامت بیشتر مفید خواهد بود.

اما دقت کنید که بیش از حد ورزش نکنید: مطالعات نشان داده اند که ورزش شدید به ویژه ورزش تا حد خستگی شدید، میتواند در چرخه ی قاعدگی شما اختلال ایجاد کرده و منجر به ناباروری شود.

بعد از چند بار رابطه باردار میشویم

شروع به دریافت ویتامین های پیش از زایمان کنید

هیچوقت برای شروع دریافت ویتامین های پیش از زایمان زود نیست. این ویتامین ها، علاوه بر مواد مغذی مهم دیگر، شامل فولیک اسید هستند که مطالعات بسیاری نشان داده اند که برای تمامی مراحل تکامل نوزاد بسیار اهمیت دارد.

فولیک اسید منجر به بهبود تخمک گذاری، افزایش باروری و حمایت از زندگی جنین در مراحل اولیه خواهد شد.

متخصص زنان و زایمان شما میتواند ویتامین پیش از زایمان برای شما تجویز کند و یاگزینه های بدون نیاز به نسخه را به شما معرفی کند.

غذا هایی مانند توت فرنگی، اسفناج، لوبیا و آب پرتقال نیز غنی از فولات هستند.

سیگار نکشید.

بهترین زمان بارداری بعد از پریود

مصرف سیگار میتواند بر شانس بارداری سریع اثر گذار باشد: بین سیگار و افزایش ریسک سقط و بارداری های خارج از رحمی ارتباط وجود دارد.

گاسکینگز میگوید: ” سیگاری ها سطوح بسیار پایین تری از استروژن دارند که میتواند منجر به کاهش احتمال تخمک گذاری در چرخه ی قاعدگی شده و یا بر حفظ بارداری اثرگذار باشد”. شریک زندگی شما نیز باید سیگار را کنار بگذارد، سیگار میتواند باعث کاهش تعداد و کیفیت اسپرم شود.

مصرف کافئین خود را تحت نظر داشته باشید.

مجبور نیستید که ماملا کافئین را کنار بگذارید اما سعی کنید بیش از یک تا دو فنجان 8 اونسی در روز مصرف نکنید. کافئین بیش از حد میتواند منجر به مشکلات باروری شود.

مصرف الکل را کاهش دهید.

اگرچه یک لیوان گه گاهی از شراب بر باروری شما اثرگذار نخواهد بود، اما باید قطع مصرف الکل در زمان تلاش برای بارداری را مدنظر داشته باشید.

 هیچ میزانی از نوشیدن الکل حین بارداری امن نخواهد بود و از آنجایی که شما لحظه ی دقیق باردار شدن خود را نخواهید دانست، پزشکان پیشنهاد میدهند که آن را به طور کامل کنار بگذارید.

بعد از نزديكي براي بارداري چه بخوریم

از غذاهای شیرین و فراوری شده دوری کنید.

سعی کنید رژیم سالمی غنی از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل داشته باشید. به گفته ی گاسکینز رژیم سالم میتواند منجر به افزایش سطح پروژسترون شود (هورمونی کلیدی در حفظ بارداری) و همچنین از تخمک گذاری و لانه گزینی جنین در مراحل اولیه حمایت کند.

که این سه، سه فاکتور ضروری در تعیین سرنوشت بارداری خواهند بود.بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم

قدم دوم: مصرف داروهای پیشگیری از بارداری را قطع کنید.

واضح است که برای باردار شدن باید روش های پیشگیری از بارداری را کنار بگذارید. اما چیزی که شاید کمتر واضح باشد این است که بسته به روشی که استفاده میکرده اید، توانایی باروری شما لزوما بلافاصله باز نخواهد گشت.

در استفاده از روش های مانعی مانند کاندوم ها، با استفاده نکردن از کاندوم و کنار گذاشتن آن شانس بارداری به راحتی بالا خواهد رفت.

دلایل باردار نشدن بعد از اقدام

اگر از IUD غیر هورمونی استفاده میکنید، برداشتن آن باعث میشود بدن شما بلافاصله برای بارداری آماده شود. اما در زنانی که از روش های هورمونی پیشگیری از بارداری استفاده میکنند، ممکن است کمی زمان برای بازگشت به وضعیت عادی لازم باشد.

لونز، پزشک و اندوکرینولوژیست تولید مثلی دارای بورد تخصصی در کلینیک باروری شیدی گروو، میگوید: ” به ویژه در زمان هایی که زنان مدت طولانی ای از روش های پیشگیری از بارداری استفاده کرده اند، ممکن است چرخه ها بلافاصله آغاز نشود.

ممکن است چرخه ای وجود نداشته باشد یا برای یک ماه یا بیشتر نامنظم باشد.”. به خصوص در استفاده از قرص ها، ” بعد از حدود 6 تا 8 هفته احتمالا شروع به دیدن چرخه ی خود میکنید. اگر 8 تا 10 هفته گذشته و هنوز پریود نشده اید، بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید تا علت را متوجه شوید.”

قدم سوم: روند تخمک گذاری خود را دنبال کنید.

دانستن زمانی که قرار است تخمک گذاری کنید و در نتیجه در بارورترین حالت خود هستید، برای بارداری سریع کلیدی است. دانستن دقیق زمان همیشه آسان نیست اما خوشبختانه چندین راه برای پیگیری روند تخمک گذاری وجود دارد.

زمان وقوع تخمک گذاری را بیاموزید.

بد نیست که اصول پایه ی نحوه ی تخمک گذاری را بدانید تا بتوانید بدن خود را برای علامت های آن بررسی کنید.

دفعات نزديكي برای بارداری نی نی سایت
نوشته های مرتبط

برداشت اشتباه رایجی وجود دارد که تخمک گذاری همیشه در روز 14ام بعد از شروع پریود انجام میشود اما این مسئله تنها زمانی صدق میکند که چرخه ی شما منظم بوده و 28 روز طول داشته باشد.

 چرخه ی هر زن متفاوت از دیگری است. لونز میگوید: ” چرخه ی میانگین بین 24 تا 35 روز به طور می انجامد و در ماه های مختلف بیش از 3 تا 4 روز تفاوت نخواهد داشت.

” بسته به اینکه چرخه ی شما چقدر طول دارد، تخمک گذاری میتواند بین 11 تا 21 روز بعد از اولین روز آخرین پریود شما رخ دهد (حتی درصورتی که چرخه ی شما به طور خاصی کوتاه یا بلند است، میتواند زودتر و دیرتر رخ دهد.)

اگرچه زمان تخمک گذاری به چرخه ی خاص هر زن بستگی دارد، اما تمامی زنان سالم، 12 تا 14 روز پس از تخمک گذاری پریود میشوند.بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم.

از یک محاسبه گر تخمک گذاری استفاده کنید.

زمانی که هدف مهمی دارید، کارهایی که باید انجام دهید را در یک سررسید یا تقویم مینویسید و دنبال میکنید. پس زمانی که در حال برنامه ریزی برای یکی از بزرگترین پروژه های زندگی خود هستید نیز، منطقی است که این کار را انجام دهید.

یک محاسبه گر تخمک گذاری یا باروری، میتواند به شما کمک کند که با تعیین طول چرخه ی خود، برای بارداری سریع تلاش کنید. فقط روز اول پریود خود را ثبت کنید که روز اول چرخه ی قاعدگی شما برای چندین ماه خواهد بود.

 با گذشت زمان، کم کم متوجه الگوهایی در زمینه ی زمان شروع چرخه و تخمک گذاری احتمالی خود خواهید شد. باروری شما در طول 5 روز پیش از تخمک گذاری و 24 ساعت بعد از آن در حداکثر است.

 برای استفاده ی راحت و سریع، روز اخر پریود و طول چرخه ی خود را در محاسبه گر تخمک گذاری بامپ وارد کنید. این نرم افزار سریعا محاسبات ریاضی انجام داده و روزهایی از تقویم که بیشترین شانس بارداری را دارا هستید را به شما نشان میدهد.

نشانه های تخمک گذاری را بشناسید.بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم

نرم افزار ها میتوانند روز ها را بشمارند و احتمال بارداری شما را بیان کننداما یکی از ساده ترین راه ها برای بارداری توجه به بدن خود و دقت به علائم تخمک گذاری است.

بعد از چند بار رابطه باردار میشویم

ممکن است شما تنها یک یا دو علامت را داشته باشید و یا ممکن است چندین مورد از موارد زیر را تجربه کنید:

 • لکه بینی خفیف
 • موکوز گردن رحم کشسان و شفاف
 • افزایش میل جنسی
 • حساسیت و دردناکی پستان ها
 • افزایش حس چشایی، بینایی و بویایی
 • نفخ
 • تغییر در قوام و جایگاه گردن رحم ( نرم تر، بالاتر و بازتر خواهد بود)
 • افزایش ناگهانی و پایدار دمای پایه ی بدن شما

شانس خود را با استفاده از کیت های بررسی تخمک گذاری افزایش دهید.

چجوری حامله شدین نی نی سایت

اگرچه شناخت علائم تخمک گذاری میتواند به شما برای آشنایی بیشتر با چرخه تان کمک کند، اما این احتمال وجود دارد که زمانی که متوجه آنها میشوید، از زمان و فرصت باردار شدنتان گذشته باشد.

در نتیجه اگر به دنبال راهی برای بارداری سریع هستید، ازمایشات تخمک گذاری میتوانند کمک کننده باشند.

این کیت های تشخیصی و پیش بینی کننده که بدون نسخه در اختیار شما قرار خواهند گرفت، میتوانند تخمک گذاری شما را با اندازه گیری هورمون لوتئینیزه کننده (LH) در ادرار بررسی کنند.

این هورمون توسط غده ی هیپوفیز تولید میشود. بدن شما همیشه در حال تولید LH است اما در 24 تا 48 ساعت پیش از تخمک گذاری، مقدار بیشتری تولید میکند. برای نتیجه ی بهتر، تست را هر روز در ساعت مشخصی برای چندین روز انجام دهید .

و از نوشیدن یا ادرار کردن دو ساعت قبل از آزمایش خودداری کنید. معمولا میله ی تست را در فنجانی از ادرار قرار میدهید و یا مستقیما در مسیر جریان ادرار خود گرفته و سپس منتظر نتایج بر  مانیتور دیجیتال آن میشوید.

یک رنگ یا علامت خاص ظاهر میشود که میتواند نشانگر افزایش تولید LH باشد. زمانی که این اتفاق رخ میدهد، بدین معناست که شما به زودی تخمک گذاری خواهید کرد و باید برای رابطه ی جنسی برنامه ریزی کنید.

فقط باید در نظر داشته باشید که این ازمایشات 100 درصد دقیق نیستند، چرا که تنها یکی از شاخص های تخمک گذاری را بررسی میکنند. برخی ازبیماری ها، مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک و یا سندروم فولیکول های لوتئینیزه شده و پاره نشده، میتوانند منجر به نتیجه ی مثبت کاذب شوند.

داروهای خاصی مانند استروژن ها و پروژسترون ها ( که در درمان های جایگزینی هورمونی و قرص های پیشگیری از بارداری وجود دارند) میتوانند منجر به کاهش سطوح LH شوند.

برای باردار شدن چه باید کنیم

جدولی از درجه حرارت پایه ی بدن خود تهیه کنید.

یادداشت کردن دمای پایه ی بدن (BBT) روش دیگری برای دانستن زمان تخمک گذاری است. زمانی که در حال تخمک گذاری نیستید، دمای نرمال حدود 96 تا 99 درجه فارنهایت خواهد بود. BBT شما در طول چرخه ی شما تغییر میکند و در طول تخمک گذاری میتواند نیم درجه بالاتر باشد.

برای پیگیری دمای بدن خود، دمای بدن خود را هر روز صبح پیش از خارج شدن از تختخواب با استفاده از ترمومتر های ویژه ی BBT که برای اندازه گیری ده ها درجه از دما طراحی شده اند، اندازه بگیرید.

BBT خود را برای چندین ما در جدولی ثبت کنید و به دنبال یک الگو باشید. زمانی که دارای دمای اندکی بالاتر برای سه روز یا بیشتر باشید، میتوانید در نظر بگیرید که در حال تخمک گذاری هستید.

اگر در یافتن این الگو یا بررسی تغییرات BBT خود با مشکل مواجه شدید، میتوانید بررسی دمای رکتال یا واژینال را برای نتایج دقیق تر مدنظر بگیرید.

متاسفانه زمانی که دمای بدن شما افزایش یافته است، زمان زیادی برای باردار شدن ندارید. این روش تنها برای شناخت بیشتر بدن شما و تشخیص الگوی کلی باروریتان مفید خواهد بود. زمانی که الگوی ماهانه ی خود را بدانید، میتوانید برنامه ریزی کنید تا چند روز پیش از افزایش دمای بدن، رابطه ی جنسی داشته باشید.

قدم چهارم: به موقع رابطه ی جنسی داشته باشید.

زمانی که در تلاش برای بارداری هستید، برای رابطه ی جنسی در همه ی زمان ها انگیزه خواهید داشت. اما همانند همه ی چیزهای دیگر، مقدار بیش از حد از یک چیز خوب میتواند بد باشد. کارشناسان معتقدند که بهترین روش برای بارداری سریع، داشتن رابطه ی جنسی یک بار در روز، یک روز در مان و در طول دوره ی باروری دقیقا پیش و پس از تخمک گذاری میباشد.

باردار نشدن بی دلیل نی نی سایت

اگر بیش از حد رابطه ی جنسی داشته باشید، تعداد اسپرم شریک زندگی شما میتواند کاهش یابد و اگر رابطه ی جنسی کافی نداشته باشید، اسپرم ها پیرتر بوده و به همان سرعت نمیتوانند شنا کنند.بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم

همچنین بهتر است زمانی که در تلاش برای بارداری هستید از این موارد اجتناب کنید:بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم

از لوبریکانت استفاده نکنید.

این مواد باعث راحتی بیشتر شما میشوند اما برخی از لوبریکانت ها منجر به افزایش احتمال مرگ اسپرم پیش از رسیدن به تخمک میشود. میتواند از لوبریکانت های غیر مشکل زا برای اسپرم استفاده کنید و یا استفاده از روغن کانولا را در نظر داشته باشید. و یا میتوانید نوازش های پیش از رابطه ی جنسی را افزایش دهید تا لوبریکانت های طبیعی بدن خودتا را بیشتر کنید.

پس از رابطه ی جنسی دوش نگیرید.

این کار منجر به کاهش شانس بارداری شده و خطر عفونت لگن را به همراه دارد. همچنین باید از دویدن های طولنی، سونا، وان آب گرم و یا هر فعالیتی که منجر به افزایش دمای بدن بلافاصله بعد از رابطه ی جنسی میشود دوری کنید.

بعد از نزدیکی چگونه بخوابیم ؟

پوزیشن های رابطه ی جنسی در شانس شما برای بارداری نقشی ندارند.

شاید باور نکنید اما پژوهش ها هیچ پوزیشنی را بهتر از دیگری در کمک به بارداری سریع نمیدانند و بارداری میتواند. در همه ی پوزیش های رابطه ی جنسی رخ دهد. راشل گورویچ متخصص باروری و یکی از نویسندگان برنامه های بچه دار شدن برای احمق ها میگوید: ” پوزیشنی که در آن رابطه ی جنسی دارید، جلوی باردار شدن شما را نگرفته و باعث ناباروری نمیشود.

” پس ایرادی نخواهد داشت که از امتحان کردن و یافتن پوزیشن رابطه ی جنسی ای که برای شما و شریک زندگیتان مناسب است لذت ببرید.

رابین الیزه وایس، دارای PhD و LCCE و یک آرامش‌بخش حین زایمان معتبر، میگوید: ” یکی از چیزهایی که باید در نظر داشته باشید این است که پوزیشنی را انتخاب نمایید که هر دو نفر در آن راحت بوده و از رابطه لذت برده و میتوانند به ارگاسم برسند”.

اگر دوست داشته باشید، میتوانید پس از رابطه ی جنسی، به پشت دراز کشیده،. زانو های خود را خم کرده و لگن خود را برای 30 دقیقه و به میزان 45 درجه به سمت عقب بچرخانید. این کار میتواند در داخل نگه داشتن مایع انزالی کمک کنید.بعد نزديكی چه كنيم باردار شویم.

تو پریودی چی بخورم که باردار بشم

آنچه می خورید می تواند شانس بارداری شما را تحت تاثیر قرار دهد ، اما تصویر کامل چندان مشخص نیست زیرا جدا کردن رژیم غذایی از عوامل دیگر دشوار است. آنچه ما می دانیم این است که بهترین غذاها برای باردار شدن همان غذاهایی هستند که برای رفاه عمومی استفاده می شود: غلات کامل ، چربی های سالم و پروتئین ها.

بهترین توصیه این است که:

 • به جای غذاهای فرآوری شده سفید (نان سفید ، برنج و ماکارونی) غذاهای غنی از فیبر (مانند نان ، دانه ، برنج قهوه ای و ماکارونی) را انتخاب کنید.
 • میوه و سبزیجات بیشتری بخورید ، از جمله عدس و لوبیا
 • از چربی های اشباع شده “بد” مانند غذاهای سرخ شده ، شیرینی ، بیسکویت ، پای و کیک خودداری کنید.  
 • بیشتر چربی های غیر اشباع “خوب” مانند آووکادو ، آجیل ، ماهی های روغنی و دانه ها بخورید
 • از خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین مانند شیرینی ، بیسکویت ، کیک و نوشیدنی های گازدار خودداری کنید.

رسیدن به BMI ایده آل 18.5 تا 24.9 و فعال ماندن  نیز به باروری کمک می کند.

اگر قاعدگی ندارید یا پریودهای شما فقط گاهی اوقات می آید ، ممکن است تخمک گذاری نداشته باشید (تخمک را از تخمدان خود آزاد کنید). این عامل ناباروری است . ثابت شده است که خوردن روزانه بخشی از لبنیات پرچرب (مانند شیر یا ماست) به این امر کمک می کند. ممکن است با سطوح بالای استروژن در غذاهای لبنی پرچرب در مقایسه با چربی کم ارتباط داشته باشد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک