در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم ( روزهای اول )

در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم : چه زمانی بفهمیم بارداریم

شروع بارداری از اولین روز آخرین قاعدگی آغاز شده است ، اگرچه احتمالاً حدود 2 هفته بعد از آن باردار شده اید. این بدان معناست که با چرخه 28 روزه ، در صورت از دست دادن قاعدگی ، از نظر فنی می توانید 4 هفته باردار باشید. اما هر زن متفاوت است.

بارداری معمولاً بین 38 تا 42 هفته طول می کشد. زمان حضور شما در اولین قرار ملاقات با سونوگرافی برآورد می شود. بیشتر نوزادان در 2 هفته قبل یا بعد از این تاریخ به دنیا می آیند.

در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم

بسیاری از علائم بارداری در اوایل بارداری با سایر شرایط پزشکی و همچنین چرخه قاعدگی معمول شما همپوشانی دارد. علائم قبل از قاعدگی می تواند بسیار شبیه علائم بارداری باشد. این می تواند تشخیص تفاوت را دشوار کند. همچنین می توانید بدون بارداری قاعدگی را از دست بدهید. این می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که شما به مقدار زیاد ورزش کنید ، وزن خود را کم یا زیاد کنید یا حتی استرس داشته باشید. شیردهی همچنین می تواند برای مدتی پریود شما متوقف شود.

بهترین راه برای شناخت بارداری ، انجام آزمایش بارداری است. اگر یک قاعدگی را از دست داده اید و فکر می کنید احتمال بارداری وجود دارد ، آزمایش یک آزمایش را در نظر بگیرید.

اولین علامت بارداری معمولاً از دست دادن یک دوره قاعدگی ، حدود 2 هفته پس از بارداری است . این همیشه قابل اعتماد نیست و اگر قاعدگی منظم نباشد ممکن است متوجه نشوید که یکی از آنها را از دست داده اید.

بعضی از خانمها در حین تعبیه تخمک کمی خونریزی دارند. بسیاری از خانم ها سینه های حساس را نیز تجربه می کنند. این ممکن است در زمانی باشد که آنها انتظار یک دوره را دارند و ممکن است گیج کننده باشد.

متأسفانه ، بسیاری از این علائم و نشانه ها فقط مربوط به بارداری نیست. برخی می توانند نشان دهند که شما بیمار هستید یا اینکه پریود شما در آستانه شروع شدن است. به همین ترتیب ، شما می توانید باردار باشید بدون اینکه بسیاری از این علائم را تجربه کنید.

هنوز هم ، اگر قاعدگی را از دست دادید و برخی از علائم یا نشانه های فوق را مشاهده کردید ، یک آزمایش بارداری در خانه انجام دهید یا به مامایی خود مراجعه کنید. اگر تست بارداری در منزل شما مثبت است ، با مطب مامایی خود وقت بگیرید.

هرچه زودتر بارداری شما تأیید شود ، زودتر می توانید مراقبت های دوران بارداری را شروع کنید. این احتمال وجود دارد که شما از قبل باردار باشید. باردار شدن ممکن است از نظر روحی و جسمی سخت باشد و مدت زمان طولانی یا غیر منتظره ای کوتاه داشته باشد. واکنش هرکس متفاوت است.

به محض اینکه می دانید باردار هستید:

 • با پزشک عمومی خود تماس بگیرید و از چگونگی قرار ملاقات با ماما سوال کنید.
 • نوشیدن الکل را متوقف کنید زیرا مقدار مطمئنی برای نوشیدن وجود ندارد.
 • مطمئن شوید که رژیم غذایی سالمی دارید و اسید فولیک را شروع می کنید.
 • هر روز فعال باشید و مقدار زیادی آب بنوشید تا از یبوست جلوگیری کنید.
 • سیگار را ترک کنید و مواد مخدر مصرف نکنید.
 • شما باید رژیم خود را متوقف کنید زیرا نباید در دوران بارداری رژیم لاغری داشته باشید.
در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم

زود دیدن ماما : در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم

مراجعه به ماما در اوایل بارداری تا آنجا که ممکن است بهترین شروع را به شما و کودک شما می دهد. شما می توانید در مورد چگونگی تأثیر شیوه زندگی بر کودک و انتخاب هایی که می توانید در دوران بارداری داشته باشید ، بحث کنید.

چگونه بفهمیم بارداریم در هفته اول

بارداری برای هر زن تجربه متفاوتی است. برخی از خانم ها ممکن است در چند روز اول بارداری مشکوک به باردار بودن خود باشند ، در حالی که برخی دیگر تا از دست دادن پریود متوجه چیزی نمی شوند . همچنین برخی از خانم ها هستند که تا ماه ها بعد از بارداری نمی دانند که باردار هستند.

24 ساعت بعد از لقاح سلول تخم که بعد تبدیل به نوزاد شما می شود به سرعت به تعداد زیادی سلول تقسیم می شود.

در هفته هشتم بارداری، اسم نوزاد شما از رویان به جنین تغییر می کند. بارداری عادی در حدود 40 هفته طول می کشد. این هفته ها به سه دوره سه ماهه تقسیم می شوند. با دنبال کردن هر مرحله از رشد جنین در مورد نوزاد خود بیشتر یاد بگیرید.

شروع بارداری در واقع اولین روز از آخرین دوره ماهیانه شماست. به این دوره سن بارداری یا سن عادت ماهانه گفته می شود. درواقع دو هفته جلوتر از زمانی است که لقاح اتفاق می افتد.

هر چند ممکن است به نظر عجیب برسد، تاریخ اولین روز از آخرین دوره پریود شما، تاریخ مهمی برای تعیین تاریخ تولد نوزاد شما محسوب می شود.

پزشک شما از شما در مورد این تاریخ سوال می پرسد و از این تاریخ استفاده می کند تا مشخص کند چقدر از بارداری شما گذشته است؟

واضح ترین روش برای شناخت باردار بودن ، انجام آزمایش بارداری است. هنگامی که شما یک آزمایش بارداری انجام می دهید ، این هورمونی به نام گنادوتروفین جفتی انسانی (hCG) اندازه گیری می شود. این هورمون از لحظه بارداری در بدن شما شروع به ساخت می کند و در ابتدای بارداری به سرعت تکثیر می شود. با وجود ظهور زود هنگام آن ، مدتی طول می کشد تا بدن شما بتواند مقدار hCG کافی برای ثبت نام در آزمایش بارداری ایجاد کند . به طور معمول ، از روز اول آخرین قاعدگی حدود سه تا چهار هفته طول می کشد تا مقدار hCG کافی در بدن شما برای آزمایش مثبت بارداری وجود داشته باشد.

از آنجا که زمان زیادی طول می کشد تا هورمون hCG در بدن شما جمع شود ، بهتر است قبل از انجام آزمایش بارداری در منزل منتظر بمانید تا قاعدگی خود را از دست بدهید. قبل از این مرحله ممکن است آزمایش منفی ظاهر شود ، حتی اگر واقعاً باردار باشید.

آزمایشات بارداری در منزل به طور کلی بسیار قابل اعتماد است. این آزمایشات شامل ادرار کردن روی یک نوار آزمایش کوچک و سپس انتظار برای نشان دادن نمادی در پنجره نتیجه است. این پنجره معمولاً یک تصویر آزمایشی را نشان می دهد (گاهی اوقات این یک خط مستقیم است). این نماد ابتدا ظاهر می شود و به معنای کارکرد آزمون است. همیشه بسته بندی و دستورالعمل تست خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. 

در عرض چند دقیقه ، این تست یا یک نتیجه مثبت یا یک نتیجه منفی نشان می دهد. برخی از تست های دیجیتالی کلمه یا عبارتی را نشان می دهند (باردار یا باردار نیستند). آزمایش خون برای بارداری احتمالی در مطب مامایی  شما انجام می شود. این نسخه از آزمایش به دنبال hCG در خون شما است. قبل از انجام این نوع آزمایش بارداری هنوز باید منتظر بمانید تا hCG در بدن شما جمع شود. ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی شما ممکن است در بعضی موارد این گزینه را توصیه کند.

در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم

چگونه در روزهای اول بفهمیم بارداریم

علائم مختلفی از اوایل بارداری وجود دارد که می توانید تجربه کنید. همه این علائم را ندارند و برخی از خانم ها ممکن است هیچ یک از این موارد را احساس نکنند. علائم بارداری در کل بارداری می تواند به طور چشمگیری در زنان متفاوت باشد. مهم نیست که بارداری خود را با بارداری شخص دیگر مقایسه کنید.

علائم شایع بارداری در اوایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • پریود از دست رفته : شایع ترین و واضح ترین نشانه بارداری ، پریود فراموش شده است. هنگامی که بارداری اتفاق افتاد ، بدن شما هورمون هایی تولید می کند که تخمک گذاری و ریزش مخاط رحم شما را متوقف می کنند . این بدان معنی است که چرخه شما متوقف شده است و تا بعد از تولد جنین دیگر پریود نخواهید شد. با این حال ، از دست دادن قاعدگی همیشه نشانه بارداری نیست. شما همچنین می توانید قاعدگی خود را به دلیل استرس ، ورزش بیش از حد ، رژیم گرفتن ، عدم تعادل هورمون ها و سایر عواملی که ممکن است باعث قاعدگی های نامنظم شود از دست دهید .
 • سفرهای مکرر به دستشویی : حتی قبل از این که قاعدگی را از دست بدهید ، ممکن است متوجه شوید که باید مرتباً ادرار کنید. در واقع این اتفاق می افتد زیرا حجم خون شما بیش از قبل است. در دوران بارداری ، خون رسانی بدن شما افزایش می یابد. کلیه های شما خون شما را فیلتر می کنند و مواد زائد اضافی را از بین می برند. این مواد زائد بدن شما را به صورت ادرار ترک می کند. هرچه خون در بدن شما بیشتر باشد ، مجبور به ادرار بیشتر خواهید شد.
 • خستگی (احساس خستگی) : بسیاری از خانم ها در اوایل بارداری احساس خستگی شدید می کنند. این نشانه بارداری به دلیل مقادیر بالای هورمون پروژسترون اتفاق می افتد. به طور مشابه با سایر علائم اولیه بارداری ، خستگی در سه ماهه دوم بهتر می شود. با این حال ، این در سه ماهه سوم بارداری برای بسیاری از زنان برمی گردد.
 • بیماری صبحگاهی (و ظهر و شب) : علیرغم نام ، این علامت بارداری می تواند در هر ساعت از شبانه روز اتفاق بیفتد. حالت تهوع می تواند در اوایل دو هفته از بارداری اتفاق بیفتد یا چند ماه بعد از بارداری شروع شود. همه حالت تهوع را تجربه نمی کنند و تهوع سطوح مختلفی دارد. بدون استفراغ می توانید حالت تهوع داشته باشید .حدود نیمی از زنان باردار استفراغ می کنند. اگرچه حالت تهوع در دوران بارداری کاملاً طبیعی است ، اما در صورت کمبود آب بدن می تواند مشکل ساز شود. 
 • سینه های دردناک (و بزرگ شده) : سینه های شما در دوران بارداری لمس می شوند. درد ممکن است شبیه احساس پستان قبل از پریود باشد ، فقط بیشتر. همچنین ممکن است نوک پستان شما شروع به تیرگی و بزرگ شدن کند. این درد موقتی است و وقتی بدن شما به هورمون های افزایش یافته عادت کند محو می شود. همچنین ممکن است متوجه شوید که سینه های شما بزرگ شده و سوتین شما از حالت عادی سفت تر است.

از کجا بفهمیم بارداریم

برخی علائم اضافی در اوایل بارداری وجود دارد که چندان معمول نیست. درست مانند علائم شایع ، این علائم بارداری ممکن است اتفاق بیفتد یا نباشد. مهم است که به یاد داشته باشید که همه متفاوت هستند و علائم منحصر به فردی را تجربه می کنند.

علائم کمتر معمول در اوایل بارداری می تواند شامل موارد زیر باشد: در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم

 • لکه بینی (خونریزی لانه گزینی نیز نامیده می شود) : اگرچه ممکن است علامت بدی به نظر برسد ، اما خونریزی کمرنگ (لکه بینی) می تواند نشانه ای باشد که جنین شما در پوشش رحم شما کاشته شده است. کاشت چندین روز پس از بارداری انجام می شود. خونریزی کاشت مانند قطره های کوچک خون یا ترشحات قهوه ای از واژن به نظر می رسد. این می تواند از زمان قاعدگی منظم شما شروع شود و از چند روز تا چند هفته طول بکشد. لکه بینی ممکن است باعث شود برخی از خانم ها فکر کنند فقط یک دوره نوری طی کرده اند و باردار نیستند.
 • هوس های غذایی ، گرسنگی مداوم و انزجار از غذا : غذا در اوایل بارداری می تواند پیچیده باشد. بعضی از خانم ها هوس برخی غذاها می کنند یا دائماً احساس گرسنگی می کنند. اگرچه برخی از غذاها و طعم دهنده ها در اوایل بارداری فوق العاده به نظر می رسند ، برخی دیگر ممکن است ناگهان طعم ناخوشایندی داشته باشند. انزجار از غذا می تواند در تمام دوران بارداری اتفاق بیفتد و باعث شود شما از چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می برید بیزار باشید.
 • طعم فلزی در دهان شما : بسیاری از خانم ها می گویند که در مراحل اولیه بارداری طعم فلزی دهان خود را تجربه می کنند. ممکن است طعم و مزه شما این باشد که شمعی در دهان خود دارید. این می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که بعضی از غذاها یا به طور تصادفی در طول روز بخورید.
 • سردرد و سرگیجه : سردرد و احساس سبکی سر و سرگیجه در اوایل بارداری شایع است. این اتفاق هم به دلیل تغییرات هورمونی در بدن و هم به دلیل افزایش حجم خون رخ می دهد.
 • گرفتگی عضلات:  همچنین می توانید گرفتگی هایی را تجربه کنید که ممکن است احساس کنید دوران پریود شما شروع شده است. اگر این گرفتگی ها عمد تا در یک طرف بدن شما احساس می شود یا شدید است ، مهم است که بلافاصله با مشاور مامایی خود تماس بگیرید. این می تواند نشانه ای از بارداری خارج رحمی یا عارضه دیگر باشد.
 • نوسانات خلقی:  با ادامه تغییر هورمون ها ، ممکن است دچار تغییرات خلقی شوید. این طبیعی است و می تواند در تمام دوران بارداری اتفاق بیفتد. با این حال ، اگر هرگز احساس اضطراب ، افسردگی می کنید یا فکر آسیب رساندن به خود را دارید ، مهم است که با پزشک خود تماس بگیرید.

بعد از لقاح چگونه بفهمیم بارداریم

تست بارداری در منزل

تست بارداری در منزل روشی مطمئن برای بررسی بارداری است. شما می توانید در اولین روزی که موعد قاعدگی خود را می گذرانید ، آزمایش انجام دهید.

نوشته های مرتبط

این آزمایش هورمونی به نام گنادوتروفین جفتی انسانی (hCG) را در ادرار اندازه گیری می کند. برای مثبت بودن نتیجه ، بدن شما باید آزمایش را به اندازه کافی انجام دهد تا آزمایش انجام شود ، معمولاً حدود 2 هفته پس از بارداری.

اگر به بارداری کمک کرده اید (مانند IVF) ، باید قبل از انجام آزمایش بارداری ، حدود 2 هفته پس از انتقال جنین صبر کنید. وقتی متوجه شدید باردار هستید ، یک سونوگرافی انجام می دهید. از آن پس مراقبت های مشابه سایر زنان باردار را خواهید داشت.

اگر قاعدگی را از دست داده اید ، تست بارداری داده اید و نتیجه مثبتی گرفته اید ، قدم بعدی شما این است که برای اولین قرار ملاقات خود با مشاور ه مامایی تماس بگیرید. هنگام برنامه ریزی ، ارائه دهنده شما ممکن است بپرسد که آیا قبلاً با حداقل 400 میکروگرم اسید فولیک مصرف ویتامین قبل از تولد را شروع کرده اید یا خیر. این ویتامین ها در اوایل بارداری از اهمیت زیادی برخوردار هستند زیرا به تکوین لوله عصبی کودک شما کمک می کنند. لوله عصبی به مغز و ستون فقرات تبدیل خواهد شد.

اگر قصد بارداری دارید ، قرار ملاقات پیش از بارداری محل خوبی برای شروع است. قرار ملاقات قبل از بارداری به ویژه در صورت مصرف دارو برای بیماری مزمن یا بیماری های پزشکی دیگر مانند دیابت ، فشار خون یا لوپوس بسیار مهم است .

در طی این قرار ، ارائه دهنده شما در مورد هرگونه شرایط پزشکی فعلی و همچنین سلامت عمومی شما قبل از بارداری صحبت خواهد کرد. این قرار ملاقات برای این است که شما را به بهترین مکان برای بارداری جدید برسانید.

علائم بارداری در اوایل ممکن است از زن به زن دیگر متفاوت باشد. ممکن است احساس کنید که بدن شما به سرعت تغییراتی ایجاد می کند (در ماه اول بارداری) یا اصلاً علائمی مشاهده نمی کنید. علائم اوایل بارداری می تواند شامل یک دوره از دست رفته ، افزایش نیاز به ادرار ، تورم و سینه های حساس ، خستگی و تهوع صبحگاهی باشد. در هفته اول از کجا بفهمیم بارداریم

بیشتر پزشکان از شما می خواهند برای گرفتن نوبت پزشک صبر کنید تا تست بارداری خانگی شما مثبت شود. زمانی که شما مقدار کافی hCG در بدن خود داشته باشید این تستها به طور  خیلی دقیق به شما می گویند باردار هستید.

می تواند چند هفته ای بعد از لقاح باشد. زمانی که تست بارداری در خانه شما مثبت شد برای اولین نوبت ویزیت با پزشک خود تماس بگیرید.

زمانی که تماس گرفتید پزشک شما ممکن است از شما بپرسد آیا ویتامینهای پیش از بارداری را مصرف می کنید یا خیر. این مکملها چیزی موسوم به اسید فولیک دارند.

بسیار مهم است که شما به هنگام بارداری حداقل 400 mcg اسید فولیک روازنه دریافت کنید تا مطمئن شوید که لوله عصبی نوزاد شما (شروع شکل گیری مغز و نخاع نوزاد) به خوبی شکل می گیرد.

بسیاری از پزشکان از شما می خواهند که حتی زمانی که باردار نیستید ویتامینهای پیش از بارداری به همراه اسید فولیک را مصرف کنید. اگر تا آن زمان مصرف نکرده باشید پزشک شما از شما می خواهد هر چه زودتر مصرف آن را شروع کنید.

چه زمانی رشد نوزادم شروع می شود؟

در بارداری نرمال، نوزاد شما مراحل تغییر زیادی را پشت سر می گذارد. این زمان به سه مرحله تقسیم می شود که به آن دوره سه ماهه گفته می شود. پزشک شما احتمالا در مورد رشد نوزاد شما بر حسب هفته صحبت می کند. پس اگر شما سه ماهه باردار باشید بارداری شما در حدود 12 هفته است.

در طول هر دوره سه ماهه، شاهد تغییرات مشخصی در نوزاد و خودتان خواهید بود.

ما به طور سنتی فکر می کنیم که بارداری یک پروسه نه ماهه است. هرچند، همیشه این طور نیست. یک بارداری کاملا 40 هفته یا 280 روز طول می کشد به این بستگی دارد که شما چند ماه باردار هستید (برای بعضی طولانی تر و برای بعضی کوتاهتر است) و در چه هفته ای زایمان می کنید.

بارداری شما می تواند یا نه ماهه یا ده ماهه باشد. کاملا امری طبیعی و نرمال است. در مورد هر سوالی که درباره سن بارداری و تاریخ زایمان دارید با پزشک خود صحبت کنید.

زمان لقاح، آرایش ژنتیکی نوزاد شما از جمله جنسیت نوزاد کامل می شود. جنسیت نوزاد شما به این بستگی دارد که چه اسپرمی در زمان لقاح تخمک را بارور می کند.

کلا زنان ترکیب ژنتیکی XX و مردان ترکیب ژنتیکی XY دارند. به عنوان مادر، به هر تخمک یک X می دهید. هر اسپرم یا می تواند X یا Y باشد. اگر تخمک بارور شده و اسپرم ترکیبی از X و Y داشته باشند، بچه پسر می شود و اگر دو X باشد بچه دختر می شود.

هر ماه، نوزاد شما وارد یک چرخه تولید مثلی می شود که به یکی از این دو راه ختم می شود. یا بار دیگر پریود می شوید یا باردار می شوید. این چرخه در سالهای تولید مثل شما – از زمان بلوغ از زمان نوجوانی تا یائسگی در حدود 50 سالگی ادامه دارد.

در چرخه ای که به بارداری ختم می شود چندین مرحله وجود دارد. اول گروهی از تخمکها (به نام اووسیت) آماده می شوند تا تخمدان را برای تخمک گذاری (آزادسازی تخمک) ترک کنند.

تخمکها در کیسه های کوچک پر از مایع به نام فولیکول قرار دارند. تصور کنید این فولیکولها یک محفظه کوچک برای هر یک از تخمکهای نابالغ تشکیل می دهند.

از این گروه از تخمکها تنها یکی بالغ می شود و چرخه را ادامه می دهد. این فولیکول سپس فولیکولهای دیگر این گروه را کنار می زند. رشد فولیکولهای دیگر در این مرحله، متوقف می شود.

فولیکول بالغ اکنون پاره می شود و تخمک را از تخمدان آزاد می کند. به این عمل تخمک گذاری گفته می شود. معمولا تخمک گذاری در حدود دو هفته قبل از شروع دوره پریود بعدی شما اتفاق می افتد. معمولا در وسط دوره تخمک گذاری انجام می شود.

بعد از تخم گذاری، فولیکول باز شده (پاره شده) تبدیل به ساختاری به نام کورپوس لوتئوم (جسم زرد) می شود. این ساختار هورمونهای استروژن و پروژسترون را ترشح (آزاد) می کند.

 پروژسترون به آماده سازی اندومتر (مخاط رحم) کمک می کند. این مخاط جایی است که یک تخم لقاح یافته قرار می گیرد تا رشد خود را آغاز کند.

اگر در این دوره (سیکل) باردار نشوید، این مخاط به هنگام پریود شما ریزش می کند.

به طور متوسط، لقاح در حدود دو هفته بعد از آخرین دوره ماهانه شما اتفاق می افتد.

 زمانی که اسپرم وارد تخمک شود، تغییراتی در پوشش پروتئینی تخمک، مانع از این می شود که اسپرمهای دیگر وارد تخمک شوند.

کمترین زمانی که می توانم بفهمم باردار هستم چه زمانی است؟

از زمان لقاح، هورمون انسانی کوریونی (پرده بیرونی جنین) گونادوتروپین (hCG) در خون شما وجود دارد. این هورمون از سلولهایی ایجاد می شود که جفت (منبع غذایی نوزاد شما در رحم) را تشکیل می دهند.

همچنین هورمونی است که در تست بارداری نیز وجود دارد. حتی اگر این هورمون از همان اول وجود داشته باشد، مدتی زمان می برد تا در بدن شما دیده شود.

معمولا سه یا چهار هفته از اولین روز از آخرین پریود شما طول می کشد تا به قدری زیاد شود که در آزمایشهای بارداری دیده شود.

در عرض 24 ساعت بعد از لقاح، سلول تخم به سرعت شروع به تقسیم می کند و به سلولهای زیادی تقسیم می شود. پس از لقاح سه روز در لوله فالوپ باقی می ماند.

سپس تخمک بارور شده (اکنون بلاستوسیت نام دارد) همان طور که به آرامی از لوله فالوپ به طرف رحم حرکت می کند همچنان به تقسیم شدن ادامه می دهد. زمانی که به رحم رسید، کار بعدی آن چسبیدن به دیواره رحم است. به این کار لانه گزینی گفته می شود.

هرچند، پیش از لانه گزینی، بلاستوسیت از پوشش محافظتی خود خارج می شود. زمانی که بلاستوسیت به دیواره رحم نزدیک شد، این دو با هم تبادل هورمونی انجام می دهند تا به اتصال بلاستوسیت کمک کنند.

برخی از زنان در طی یک یا دو روز متوجه لکه (خون خفیف) به هنگام لانه گزینی می شوند. هفته اول بارداری کجا بفهمیم بارداریم

این خونریزی عادی است و چیزی نیست که برایش نگران باشید. در این مرحله، دیواره رحم ضخیمتر می شود و گردن رحم (ورودی بین رحم شما و کانال تولد نوزاد) با مانعی از جنس مخاط بسته می شود.

در عرض سه هفته، سلولهای بلاستوسیت در نهایت یک توپ کوچک یا رویان را تشکیل می دهند. هفته اول بارداری کجا بفهمیم بارداریم

در این زمان، اولین سلولهای عصبی نوزاد شکل می گیرند.

نوزاد رو به رشد شما وارد مرحله ای می شود که در هفته های اول بارداری چند اسم به خود اختصاص می دهد.

به طور کلی، نوزاد شما از زمان لقاح تا هفته هشتم رشد، رویان نامیده می شود. بعد از هفته هشتم تا زمان تولد به نوزاد، جنین گفته می شود.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک