دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری

دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری : اسید فولیک یکی از مهمترین مواد مغذی برای جنین است.

این مقاله فواید مصرف اسیدفولیک برای بارداری ، زمان مصرف و مقدار مصرف را توضیح می دهد.

اسید فولیک چیست

اسید فولیک نوعی فولات (ویتامین B) است که همه به آن نیاز دارند. اگر می توانید باردار شوید یا باردار هستید ، اسید فولیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اسید فولیک از نوزادان متولد نشده در برابر نقایص جدی مادرزادی محافظت می کند. اسید فولیک را می توانید از ویتامین ها و غذاهای غنی شده مانند نان ، ماکارونی و غلات دریافت کنید.

 فولات به طور طبیعی در غذاهایی مانند سبزیجات سبز برگ ، پرتقال و لوبیا یافت می شود. شما باید هر روز اسید فولیک مصرف کنید زیرا این ماده یک ویتامین B محلول در آب است. محلول در آب به این معنی است که مدت طولانی در بدن باقی نمی ماند. بدن شما به سرعت اسید فولیک را متابولیزه می کند (استفاده می کند) بنابراین بدن شما هر روز به اسید فولیک نیاز دارد تا به درستی کار کند.

اسید فولیک را می توانید به اندازه کافی از غذا دریافت کنید. بسیاری از غلات صبحانه دارای 100٪ مقدار توصیه شده روزانه (400 میکروگرم) اسید فولیک هستند. تغذیه مناسب در دوران بارداری مهم است ، به همین دلیل مادران آینده تلاش می کنند مقدار زیادی میوه ، سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی در رژیم های غذایی خود وارد کنند. و تاکنون احتمالاً در مورد اهمیت مصرف روزانه یک  ویتامین قبل از تولد خوانده اید .

دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری

دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری

 و یکی از مهمترین اجزای این قرص شگفت آور اسید فولیک است. هرکسی که مایل به بارداری است باید قبل از شروع به مصرف مکمل های اسیدفولیک استفاده کند.

بیایید این را بپذیریم: شما ممکن است قبل از این زیاد به اسیدفولیک فکر نکرده باشید ،اما این ویتامین B ، که به فرم غذایی به عنوان فولات نیز شناخته می شود . در اینجا بیشتر درباره اسید فولیک ، چگونگی کمک اسید فولیک در دوران بارداری ، مقدار مورد نیاز شما و غذاهایی که بیشترین فولا ت را دارند، آورده شده است.

قرص فولیک اسید در بارداری برای چیست

اسید فولیک نسخه مصنوعی فولات ، یک ویتامین B (به ویژه ویتامین B9) است که در برخی میوه ها ، سبزیجات و مغزها وجود دارد.

اسید فولیک در ویتامین ها و غذاهای غنی شده مانند نان ، ماکارونی و غلات یافت می شود. این ماده مغذی به بدن کمک می کند تا تجزیه ، استفاده و پروتئین های جدید ایجاد کند ، همچنین در ایجاد DNA و تشکیل گلبول های قرمز خون نقش دارد.

مقدار مجاز مصرف فولیک اسید در بارداری

در هفته های اول بارداری ، اسید فولیک به بسته شدن صحیح لوله عصبی جنینی ، پیش ساز مغز و نخاع جنین شما کمک می کند. همچنین به شکل گیری قلب و سیستم گردش خون کودک کمک می کند و به شما در کاهش نقص مادرزادی خاصی کمک می کند.

از آنجا که اسید فولیک محلول در آب است ، بدن شما قادر به ذخیره مقدار اضافی نیست. در عوض ، از طریق ادرار عبور می کند ، به همین دلیل شما باید به طور مرتب اسید فولیک را در رژیم خود بگنجانید تا هنگام بارداری از کمبود آن جلوگیری کنید. از آنجا که بیشتر نقایص مادرزادی در چند هفته اول بارداری ایجاد می شود ، به ویژه مهم است که اسید فولیک کافی را در اسرع وقت دریافت کنید.

دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری
فولیک اسید چه فوایدی دارد؟

فواید اسید فولیک بسیار زیاد است و تحقیقات زیادی نشان داده است که هنگامی که این ماده مغذی در ماه های قبل از بارداری شروع به کار می کند ، مزایای مهمی برای سلامتی برای زنان و نوزادان آنها دارد.دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری

عوارض مصرف نکردن فولیک اسید در بارداری

سقط جنین : تحقیقات نشان داده است که برخی از زنان به دلیل کمبود اسید فولیک در بارداری یا ماندن در بارداری مشکل دارند.

نقص لوله عصبی : سه نقص مادرزادی که با اسید فولیک ناکافی مرتبط هستند ، اسپینا بیفیدا ، یک ناهنجاری ستون فقرات ، آنانسفالی ، نوعی آسیب مغزی ، که باعث گسترش بافت مغز در کانال نخاع می شود.

نقص مادرزادی قلب : این شرایط که سالانه 40000 نوزاد را تحت تأثیر قرار می دهد ، می تواند شامل یک سوراخ در دیواره قلب ، دریچه های بسیار باریک یا رگ های خونی باشد که به اشتباه تشکیل شده اند.

دیابت بارداری : این نوع دیابت مربوط به بارداری گاهی با تغییر در رژیم غذایی ، ورزش و نظارت دقیق قابل درمان است.

زایمان زودرس : رژیم غذایی غنی از اسید فولیک ممکن است به جلوگیری از زایمان قبل از 37 هفته کمک کند.

نوشته های مرتبط

شکاف لب و کام: اسید فولیک ممکن است به جلوگیری از این نقص دهان کمک کند که لب شکاف دارد و به درستی تشکیل نمی شود.

در دوران بارداری به چه مقدار اسیدفولیک نیاز دارید؟

همه زنانی که می توانند باردار شوند باید حداقل 0.4 تا 0.8 میلی گرم اسید فولیک در یک مکمل روزانه دریافت کنند .

به خاطر داشته باشید که ممکن است مصرف مکمل اسید فولیک قبل از بارداری حتی مهمتر از مکمل اسید فولیک در بارداری باشد ، بنابراین قبل از شروع بارداری ، حتماً نیازهای غذایی خود را مرتفع کنید . در حالت ایده آل ، دوز روزانه یک زن باردار باید 600 میکروگرم از همه منابع ، از جمله غذاها و ویتامین های قبل از تولد باشد. بزرگسالان 400 میکروگرم (میکروگرم) اسید فولیک در روز دریافت کنند که باید در دوران بارداری به 600 میکروگرم برسد و در هنگام شیردهی کمی به 500 میکروگرم برسد.

مصرف اسید فولیک در دوران بارداری تا چند ماهگی

حتی اگر بلافاصله قصد بارداری ندارید ، منتظر شروع مصرف ویتامین قبل از زایمان که حاوی اسید فولیک است ، نباشید.

مصرف هوشمندانه این ماده مغذی در صورتی که ناگهان متوجه شوید که باردار شده اید هوشمندانه است.

غذاهای اسیدفولیک و فولات در دوران بارداری

یک ویتامین یا مکمل نمی تواند جایگزین یک رژیم غذایی سالم شود. خوردن مقدار زیادی غذای غنی از فولات بسیار حیاتی است ، زیرا آنها همچنین مملو از بسیاری از مواد مغذی مهم دیگر مانند فیبر ، کلسیم ، ویتامین A و ویتامین C است.

و اگر شیردهی می کنید ، متخصصان توصیه می کنند یک مولتی ویتامین روزانه مصرف کنید که حاوی 100 درصد مقدار توصیه شده روزانه تمام مواد مغذی از جمله اسید فولیک باشد. شما می توانید به مصرف ویتامین قبل از تولد یا مکمل طراحی شده برای مادران شیرده مصرف کنید.

برخی از بهترین منابع غذایی فولات برای ترکیب در رژیم غذایی شما عبارتند از:

سبزیجات سبز برگ تیره: 263 میکروگرم در 1 فنجان اسفناج پخته شده

موز: 24 میکروگرم در هر میوه متوسط

آووکادو: 120 میکروگرم در 1 فنجان قطعه قطعه شده

حبوبات: 250 تا 350 میکروگرم در 1 فنجان لوبیا یا عدس

کلم بروکلی: 168 میکروگرم در 1 فنجان خرد شده و پخته شده

مارچوبه: 268 میکروگرم در 1 فنجان

چغندر: 136 میکروگرم در 1 فنجان

پرتقال: 35 میکروگرم در 3/4 فنجان

غذاهایی که با اسید فولیک غنی شده اند ، از جمله غلات سبوس دار ، نان ، ماکارونی و برنج .

با مصرف ویتامین های پره ناتال غنی از اسیدفولیک ، کار خود را در زمینه تغذیه ادامه دهید. این مکمل ، همراه با یک رژیم غذایی سالم ، راهی عالی برای شروع زندگی نوزاد جدید شما است.

اسیدفولیک نسخه ساخته شده بشر از فولات است ، یک ویتامین B که چندین نقش در بدن بازی می کند. در دوران بارداری ، یکی از مهمترین عملکردهای آن جلوگیری از گروهی از ناهنجاری های هنگام تولد به نام نقص لوله عصبی است.

ترکیب مکمل های اسید فولیک با فولات موجود در رژیم غذایی بی خطر است. دوز مصرفی فولیک اسید در بارداری

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک