6روش قطع شیردهی شبانه وگرفتن شیر کودک

قطع شیردهی شبانه:یک سوال بسیار معمول که می­توان پرسید این است که آیا یک کودک می­تواند تمام شب بدون تغذیه بخوابد؟ این مقاله دستورالعمل­های کلی در مورد چگونگی شیردهی شبانه که در هر سنی انتظار می­رود، ارائه می­دهد.به نظر می­رسد متخصصان اطفال با پاسخ این سوال مخالف باشند که یک کودک بدون هیچ تغذیه­ای بتواند تمام شب را بگذراند.

فربر ادعا می­کند که نوزادان بعد از 3 ماهگی نباید شبانه شیر بخورند و همچنین ویس­بلوث معتقد است که نوزادان تا 9 ماهگی نیاز به 1-2 شیردهی در طول شب دارند.

شیردهی شبانه : 6 روش قطع وگرفتن شیر کودک

چه کسی درست می­گوید؟ آنها هر دو متخصص اطفال هستند که تجربه زیادی دارند. با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید و پاسخ احتمالا چیزی متفاوت خواهد بود.

اگرچه من واقعا دوست دارم که کتاب فربر را بخوانم و از آن یاد بگیرم، نمیتوانم به درستی انجامش دهم، حتی توصیه به مصرف 3 ماهه در شبانه­روز می­کنم. به نظرم افراطی است که فکر کنیم همه بچه­ها مخصوصا نوزادان شیرخوار بتوانند این کار را انجام دهند.

بعضی از والدین به اندازه کافی خوش­شانس هستند که فرزندشان آن را حتی وقتی کوچک هستند، انجام می­دهند اما بسیاری از والدین نمی­توانند به این خوش شانسی باشند.

قطع شیردهی شبانه

به طور کلی من افراط گرا نیستم و زمانی که در شب گرسنه می­شود، من با احتیاط به خطا می­افتم.

مطمئنا که برای ما خیلی راحت است که کودک در شب شیر نخورد، اما بزرگسالانی هستند که حتی نمی­توانند 12 ساعت بدون غذا بخوابند، بنابراین مشخص نیست که چرا از نوزادانمان چنین انتظاری داریم.

من به همه نشکستن خواب و ترویج خواب سالم برای نوزادان را توصیه نمی­کنم تا زمانی که کودک شما نشانه­ای از آمادگی­اش را نشان دهد و این سن در هر کودک متفاوت می­باشد.

در حال حاضر، می­دانم که دشوار است که تعیین زمان دقیق از شیر گرفتن کودک شما در شب آماده می کند. به همین دلیل من یک پرسشنامه ایجاد کردم که آیا کودک شما آماده گرفتن از شیر شبانه است؟ این بسیار کوتاه است (فقط 5 سوال ) و آسان است،

بنابراین اگر شما در حال مبارزه با این که آیا کودک شما آماده برای گرفتن از شیر شبانه است، من پیشنهاد می­کنم شما این پرسشنامه دریافت کنید تا به شما کمک کند که تعیین کنید که آیا کودک شما آماده­ی از شیر گرفتن شبانه است یا اینکه کمی باید صبر کنید.

در ادامه اطلاعاتی در مورد تعداد شیردهی در شب، در سنین مختلف وجود دارد، که در دامنه­ی “عادی” هستند (به تجربه­ی من)، اعلام خطر نکنید که راه­های بیشتری برای خوردن وجود دارد.

قطع شیردهی شبانه

  • نوزادان 3 ماهه: شیردهی هر 2-3 ساعت یک بار، در صورت تقاضا
  • 3-4 ماهه: 2-3 بار شیردهی در هر شب یا هر 3-6 ساعت در صورت تقاضا
  • 5-6 ماهه: 1-2 بار شیردهی
  • 7-9 ماهه: 1 بار شاید 2 بار شیردهی
  • 10-12 ماهه: گاهی اوقات یک بار شیردهی
  • بیشتر از 12 ماهگی: به طور کلی هیچگونه شیردهی.

از شیر گرفتن شبانه نوزاد

برای هر نوزاد متفاوت از دیگری است. ولی بیشتر نوزادان، چیزی بین رده های سنی ۴ و ۶ ماه در طول روز به اندازه کافی کالری دریافت می کنند تا آنان را هنگام شب به مدت ۵ تا ۶ ساعت حفظ کند.

با اینهمه، به هیچ وجه برای نوزادان کم سن و سال تر غیرعادی نیست که بدون نیاز به غذا برای مدت های بسیار طولانی تر بخوابند و یا نوزادان بزرگتری که همچنان برای غذا خوردن از خواب بیدار می شوند.

همزمان با این امر، کودکتان احتیاجات مهم دیگری دارد. چند چیز برای نوزاد خرسندتر و اطمینان بخش تر از در آغوش پدر یا مادر بودن و غذا دادن به او است.

اگر به تازگی به سرکار برگشته اید و کودک در طول روز کمتر به شما دسترسی دارد، ممکن است که در هنگام شب به عنوان روشی از ارتباط و پیوند مجدد با شما مایل باشد تا به او شیر بدهید یا از یک شیشه شیر بنوشد.

و هنگامی که نوزادتان در حال دندان درآوردن می باشد، دچار سرما خوردگی شده، یا متحمل یک تغییر رشد و تکاملی شده است احتمال می رود که متوجه شوید بیشتر اوقات از خواب بیدار می شود.

براساس تمام این دلایل، به تدریج و به آرامی ره یافتن به فرایند از شیر گرفتن مهم است. به خاطر بسپارید که نوزادتان هنوزهم کم سن و سال است و برای آسایش، نزدیکی و صمیمیت و اطمینان خاطر (مجدد) شدیداً به ویژه از سوی شما نیازمند است.

نوشته های مرتبط

قطع شیردهی شبانه

 قطع شیردهی شبانه کودک شما

1-اگر کودکتان  4تا7 ماهه است احتمالاً می توانید او را از شیردر شب بگیرید. البته، حتی اگر کودکتان نیازی ندارد که در نیمه شب تغذیه شود، ممکن است هنوزهم مایل به بیدار شدن باشد.

نوزادانی که عادت دارند به هنگام شب چند مرتبه غذا بخورند تمایل دارند تا از روی عادت بیدار شوند و تغییر این روال یکنواخت می تواند وقت گیر باشد. اگر به شدت از خواب محروم هستید حفظ سلامتی و بهروزی سخت می باشد.

از اینرو تصمیم گیری برای پایان دادن به تغذیه شبانه نوزادتان تا حدودی مبتنی بر این است که این امر چگونه شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر از شیردادن یا ارائه یک شیشه شیر به نوزادتان در هنگام شب لذت می برید، هیچ دلیلی برای متوقف کردن این کار وجود ندارد. چراکه او سرانجام به تنهایی این کار را ترک می کند.

از طرف دیگر، اگر متوجه شده اید که احساس می کنید بدخلق و خو و بسیار خسته هستید و نوزادتان هم به لحاظ جسمانی آماده تغییر می باشد، ممکن است هم اکنون زمان از شیرگرفتن شبانه او باشد. اگر مطمئن نیستید که نوزادتان آماده این کار می باشد یا نه، با پزشک او صحبت کنید.

پزشک می تواند به شما کمک کند تا همه مسائل را بررسی کنید و شما را یاری می رساند تا براساس چگونگی رشد نوزادتان تصمیم گیری کنید.

2-   به آهستگی و به تدریج فرایند از شیرگرفتن را شروع کنید. به کودک تان برای دوره زمانی کوتاه تری با هر پستان شیر داده یا مقدار کمتری از شیر در شیشه شیر او در هنگام شب به او بدهید. سعی کنید فواصل زمانی بین تغذیه ها را از طریق تحسین و دلگرمی و آرام کردن نوزادتان به منظور خوابیدن طولانی کنید.

3-  همان طور که نوزادتان رشد می کند و فعال تر می شود اطمینان حاصل کنید که او در طول روز به مقدار زیادی می خورد، ممکن است که او مایل نباشد تا شیردادن به او یا نوشیدن یک شیشه شیر در طول روز متوقف شود و ممکن است که او سعی کند تا انجام این کار را به هنگام شب جبران کند.

برای اطمینان از اینکه او به اندازه کافی می خورد، وقفه های زمانبندی شده ای را در طول روز برای یک شیشه شیر آرامش بخش یا مدت شیردادن به او در یک مکان بدون عوامل بازدارنده درنظر بگیرید.

قطع شیردهی شبانه کودک

4-  به نوزاد در هنگام عصر غذای بیشتری بدهید چراکه در این صورت در نیمه شب گرسنه نخواهد شد.

سعی نکنید که در طول زمانی از تغییر و تحول نوزاد خود را به هنگام شب از شیر بگیرید. برای مثال، اگر درست در شرف بازگشت به سرکار یا رفتن به تعطیلات خانوادگی هستید این کار را انجام ندهید.

اگر به تازگی در طول روز دسترسی به شما کمتر شده است، مطمئن شوید که در هنگام با هم بودن زمان بیشتری را برای بغل و نوازش کردن نوزادتان در نظر می گیرید.

از اینرو او پیوستگی بیشتری را احساس خواهد کرد و کمتر احتمال دارد که در نیمه ی شب جویای آرامش و آسایش شود.

5-هنگامی که کودکتان در طول شب گریه می کند، همسرتان او را آرام کند. اگر شما کسی هستید که به هنگام شب از او مراقبت می کنید، احتمالاً  عطر و بوی خودتان یا شیر پستان شما موجب می شود که نوزادتان مایل به تغذیه کردن باشد. اگر کودک را کنار خود می خوابانید، در عوض قراردادن یک گهواره  را کنار همسرتان روی تخت در نظر بگیرید.

6- شیردهی را به تدریج کنار بگذارید، یک مرتبه در هر اوقات. هنگامی که کودکتان تان به منظور تغذیه کردن بیدار می شود به او آرامش و آسودگی بخشید و توضیح دهید که هم اکنون زمان خوابیدن است ، نه خوردن.

به او بگویید که می تواند در هنگام صبح شیر سینه شما را بخورد یا شیشه شیر خود را بیاشامد، ولی الان زمان خوابیدن است. در حالیکه او را تحسین می کنید با جدیت و به آرامی با او صحبت کنید، اما او را بلند نکنید.

حتی اگر او برای درک کلمات شما خیلی کم سن و سال باشد به تدریج معنی را متوجه می شود و حضور شما آرامش بخش خواهد بود. در بسیاری از موارد، نوزادان قبل از سازگاری با سیستم جدید تنها کمی به مدت یک یا دو شب گریه می کنند.

اگر سعی می کنید که تغذیه کردن ها را کنار بگذارید و نوزادتان به طرز تسکین ناپذیری به مدت چند شب پشت سرهم گریه می کند، به روال یکنواخت معمول خود برگردید و دوباره در عرض 1 یا 2 هفته سعی کنید.قطع شیردهی شبانه

راهکارهایی برای قطع کردن شیر مادر و شیردهی چیست ؟


اگر تصمیم به عدم تغذیه با شیر مادر داشته باشید، یا اگر آماده از شیر گرفتن کودک خود باشید، شما می¬خواهید که شیر خود را قطع کنید. اگر کودکتان را از شیر میگیرید، بهتر است سعی کنید این کار را به تدریج بکنید.
از شیر گرفتن منظم به بدن شما اجازه میدهد تا به آرامی میزان شیر خود را کاهش دهید. هنگامی که میزان شیر شما به آرامی کاهش مییابد، احتمال ابتلا به درد پستان کمتر میشود.
اگر بخواهید از ابتدا درست شیردهی را قطع کنید، باید بدانید که با شیر ندادن به کودکتان بدن شما تولید شیر را متوقف خواهد کرد.
اما، این کار به یکباره اتفاق نخواهد افتاد. ممکن است چند هفته طول بکشد و در عین حال ممکن است درد و سوزش در سینه را تجربه کنید.
سعی کنید ناراحتی را تسکین دهید، می¬توانید یک سوتین حمایتی بپوشید و کمپرس سرد بر روی سینه¬های خود قرار دهید.
اگر برای تسکین درد نیاز به دوشیدن شیر دارید، فقط به اندازه¬ای شیر بدوشید که احساس خوبی داشته باشید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک