نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان ؟؟؟

نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان : آیا واقعاً در حال زایمان هستید؟ در اینجا هفت نشانه از زایمان وجود دارد.

بعد از نه ماه انتظار ، آن چند روز آخر بارداری می تواند طولانی ترین احساس را داشته باشد. شما آماده ملاقات با کودک خود هستید (و دوباره پاهای خود را می بینید) ، اما مطمئن نیستید که دقیقاً چه زمانی ظاهر می شود.

در حالی که موعد زایمان شما یک حدس است ، بسیاری از افراد قبل یا بعد از آن روز زایمان می کنند. در حقیقت ، تنها حدود چهار درصد از نوزادان در موعد مقرر به دنیا می آیند ، بقیه تولد ها بین هفته 37 بارداری و هفته 42 بارداری اتفاق می افتد .

بنابراین علائمی که در آن وارد می شوید یا درمعرض زایمان هستید چیست؟

نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان

نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان

آنچه در اوایل زایمان اتفاق می افتد

پایین آمدن جنین @
یکی از علائمی که در اواخر دوران بارداری، مادران با آن مواجه می شوند، احساس قرار گرفتن جنین درون لگن و آماده شدن او برای بیرون آمدن از رحم مادر می باشد. نوع قرارگیری نوزاد یا پایین آمدن او داخل لگن قبل از زایمان با نام لایتنینگ خوانده می شود. زمانی که سر جنین در داخل لگن قرار می گیرد، نفس کشیدن برای مادر راحت تر می شود ولی فشار بر روی مثانه مادر بیشتر می شود که باعث احساس نیاز بیشتر به ادرار (تکرر ادرار) می شود.

تغییرات دهانه رحم @

دهانه رحم شما نیز با آماده شدن برای باز شدن برای ورودنوزاد  شما ، دچار تغییراتی خواهد شد. در حالی که احتمالاً قادر به احساس این اتفاق نیستید ، اما پزشک یا ماما احتمالاً یک معاینه داخلی برای بررسی دهانه رحم از نظر گشادی (دهانه رحم که به سانتی متر اندازه گیری می شود) و برافروختگی (نازک شدن دهانه رحم) انجام می دهد. ، که در درصد اندازه گیری می شود).

در حین زایمان ، دهانه رحم شما از یک سانتیمتر تا 10 سانت گشاد می شود. برای برخی از افراد ، این روند چند روز یا حتی هفته ها قبل از زایمان شروع می شود ، در حالی که برای برخی دیگر ، این روند با سرعت بیشتری اتفاق می افتد.

علائم زایمان طبیعی در هفته چهلم

انقباضات افزایش می یابد @

انقباضات رحم، اولین و واضح‌ترین نشانۀ شروع زایمان است. این انقباض‌ها مانند دردهای شدت‌یافتۀ عادت ماهانه است. احتمالاً انقباضاتی را در طول بارداری و به خصوص در اواخر آن داشته‌اید که این انقباضات بدون درد در طول بارداری، انقباضات براکستون هیکس؛ Braxton hicks، نامیده می‌شود و در واقع نشانۀ زایمان به حساب نمی‌آید. وقتی این انقباض‌ها منظم و شدت آنها بیشتر شده باشد و بیشتر از ۳۰ ثانیه طول بکشد، می‌تواند نشان‌دهندۀ شروع فاز اول زایمان باشد.

با شروع زایمان ، شما دچار انقباضات واقعی می شوید. برای بسیاری از افراد ، ابتدا احساس گرفتگی در ناحیه کمر یا شکم می کنند و ممکن است کاملاً از هم فاصله داشته باشند ، شاید فقط یک یا دو بار در ساعت باشد. ممکن است متوجه شوید که حرکت ، کشش یا خیساندن در وان باعث انقباض راحت تر می شود ، اما سرعت آنها را کم نمی کند. اگر زایمان داشته باشید ، با پیشرفت اوضاع انقباضات بیشتر می شود.

 با پیشروی زایمان، تعداد انقباض‌ها بیشتر، طولانی و قوی‌تر می‌شود. تا زمانی که هر انقباض ۳۰ تا ۹۰ ثانیه طول ‌کشید و فاصله بین هر انقباض به پنج دقیقه رسید، شما وارد فاز اول زایمان شده‌اید و بهتر است به بیمارستان مراجعه کنید. نیازی نیست نگران باشید، زیرا تا خارج شدن نوزاد هنوز چند ساعت فرصت دارید.

نوشته های مرتبط

اگر انقباضات شما پنج دقیقه با هم فاصله دارد و حداقل یک ساعت طول می کشد ، زمان مناسبی است که به بیمارستان مراجعه کنید ، یا حداقل به پزشک یا مامای خود زنگ بزنید.

شایع ترین علائم زایمان طبیعی

نمایش نه چندان خونین @

خارج شدن مقدار کمی خون قهوه ای از رحم و یا ماده ای شبیه به سفیده ی تخم مرغ که گاهی آغشته به رگه های خونی می باشد، یکی از نشانه ها است . این ماده از همان اوایل حاملگی، دهانه رحم رابسته تا از عفونت رحم جلو گیری نماید. شاید یک پلاک موکوسی خونین بر اثر گشاد و نازک شدن دهانه رحم‌ دفع شود که این پلاک مقدار کمی از موکوس ضخیم شده است که کانال رحم‌ را در طول 9 ماه اخیر پوشانده است.

وقتی دهانه رحم شروع به بازشدن می کند، این موکوس ها به داخل واژن ترشح می شوند که این ترشح ها به رنگ صورتی شفاف یا مخاط با لایه‌ای از خون قهوه‌ای هستند.

این پلاک موکوسی خونین ممکن است به صورت یک توده یا افزایش ترشحات واژن در طی یک دوره چند روزه خارج شود. زایمان معمولا تا ۴۸ ساعت پس از خروج ترشح اتفاق می افتد.

 نازک شدن ناحیه واژن @
هنگام نزدیک شدن به موعد مقرر زایمان، تغییرات در بافت هم‌بند دهانه رحم، موجب نرم شدن آن و نازک شدن ناحیه واژن می‌شود. انقباضات پیش از زایمان نیز ممکن است دهانه رحم را نازک و گشاد کرده تا بتواند به اندازه سر نوزاد باز شود و زایمان انجام گیرد.

 به همین جهت در ماه آخر، بررسی لگن و واژن مادر باردار توسط پزشک متخصص زنان جهت تعیین میزان نازک شدن ناحیه واژن و نزدیک شدن به زمان زایمان انجام می شود.

 اگر انقباضات شما پنج دقیقه با هم فاصله دارند و حداقل یک ساعت طول می کشد ، زمان مناسبی است که به بیمارستان بروید ، یا حداقل به پزشک یا ماما خود زنگ بزنید.

علائم زایمان غیر از درد چیست؟

پاره شدن کیسه اب @

امکان دارد کیسۀ آب که محافظ جنین است، قبل یا هنگام زایمان پاره شود. پاره شدن کیسۀ آب به معنی آغاز زایمان است؛ اگرچه پاره شدن کیسۀ آب در میانۀ بارداری ممکن است به دلیل مشکل دیگری باشد .ولی در هفته‌های آخر بارداری خروج هر گونه آب از واژن می‌تواند به معنی پارگی کیسۀ آب باشد که یکی از علائم شروع زایمان است.

کیسۀ آب معمولاً با پیشرفت زایمان پاره می‌شود، اما در برخی موارد که این کیسه هنوز پاره نشده است، پزشک برای پیش بردن زایمان، کیسۀ آب را پاره می‌کند. درصورتی‌که پارگی کیسۀ آب، پیش از شروع درد زایمان اتفاق بیفتد، بهتر است به بیمارستان مراجعه کنید.

اغلب اوقات ، زایمان بدون هیچ گونه پارگی کیسه آب شروع می شود و حتی گاهی اوقات کودک با کیسه آمنیوتیک دست نخورده متولد می شود ، که به عنوان “زایمان” شناخته می شود. اگر آب جنین کم شد  ، با دکتر خود تماس بگیرید – او احتمالاً می خواهد شما را به بیمارستان برسانید.

آروم باش! اما وقتی در شک هستید ، بررسی کنید.

نشانه های نزدیک شدن به روز زایمان : بیشتر کارها نسبتاً طولانی هستند – از هشت تا 18 ساعت یا حتی بیشتر اگر نگران هستید ، یا اگر اوضاع به سرعت در حال پیشرفت است ، با پزشک خود تماس بگیرید و بررسی کنید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک