سقط جنین باشیاف میزوپروستول واژینال

سقط جنین باشیاف میزوپروستول :میزوپروستول را فقط از داروخانه یا یک منبع معتبر دریافت کنید. متأسفانه کلاهبرداری زیادی وجود دارد و داروهای تقلبی در بازار سیاه به فروش می رسد.

روش استفاده از قرص میزوپروستول برای سقط جنین

قرص میزوپروستول 200(موثرترین رژیم برای سقط جنین است وبرای سقط جنین ایمن است. اگر به طور کلی سالم هستید، بیش از 10 هفته باردار نیستید و به داروها حساسیت ندارید، قرصهای سقط جنین سایتوتک ایمن هستند. شما نباید (یا اصلا) قرص های سقط جنین را سرخود استفاده کنید اگر:

 • به سایتوتک یا میزوپروستول حساسیت دارید.
 • مشکلات جدی سلامتی، از جمله مشکلات لخته شدن خون دارید.
 • باور دارید یا می دانید که بارداری در خارج از رحم رشد می کند (حاملگی خارج رحمی )

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

سقط جنین با  قرص میزوپروستول واژینال در سه ماهه اول و دوم : RU486 که به عنوان قرص سقط جنین شناخته شده است برای زنانی که در 70 روز اول بارداری خود قرار دارند و می خواهند جنین شان را سقط کنند تجویز می شود.

فرآیند مصرف این دارو معمولا نیازمند سه بار ملاقات با پزشک است. بعد از مشورت اولیه این دارو یا میفپریستون به فرد داده می شود. او بعد از دو روز به مطب پزشک بر می گردد تا بتواند دومین دارو یعنی میزوپروستول را دریافت نماید. به طور خلاصه، ترکیب این داروها باعث سقط می شود.

سقط جنین در سه ماهه اول بارداری (تا 13 هفته) سقط جنین باشیاف میزوپروستول

زمان خونریزی بعد از مصرف میزوپروستول

خطرات و عوارضی که در مورد مصرف داروهای سقط جنین وجود دارد. با مصرف قرص سقط جنین ، سقط در منزل و بدون مراقبت پزشکی رخ می دهد. شما می توانید یک دوز واحد خوراکی از میفپریستون را مصرف نمایید. این قرص پروژسترون را مسدود می سازد بنابراین دیواره رحم شروع به ریزش می کند و بارداری نمی تواند ادامه یابد.

اگر سقط در طول دو روز رخ نداد شما باید به مطب پزشک مراجعه کنید تا داروی دیگری به نام قرص سقط جنین میزوپرسترول را دریافت نمایید. این قرص باعث ایجاد انقباض در رحم می شود. در بیشتر موارد این انقباضات بین 1 الی 4 ساعت آغاز می شود و بافت های جنین و خون در طول 24 ساعت از طریق واژن دفع می شود
خونریزی و گرفتگی شدید شکمی ممکن است بعد از مصرف قرص دوم رخ دهد. برخی از زنان به ندرت لخته های خونی زیادی را تجربه می کنند.

حدود نیمی از زنان بعد از مصرف قرص سقط جنین دوم و بین 4 الی 5 ساعت بعد از آن می توانند سقط را تجربه نمایند. برای برخی از افراد این مدت زمان ممکن است زیاد طول بکشد.

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

سقط جنین با قرص سایتوتک (میزوپروستول) در زنان باردار می تواندباعث نقص های هنگام تولد، سقط جنین، و تولد زودرس شود. پارگی رحم زمانی که سایتوتک در زنان باردار برای القاء زایمان یا برای سقط جنین فراتراز هفته هشتم بارداری مصرف کرده اند گزارش شده است. سایتوتک باید برای کاهش خطر ابتلا به زخم  معده تجویز شود.

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

قرص های خوراکی سایتوتک شامل هر دو دوز  100 mcg یا 200 میکروگرم میزوپروستول، یک پروستاگلندین E1 آنالوگ مصنوعی است.میزوپروستول، مایع چسبناک محلول در آب است.

مواد تشکیل دهنده غیر فعال از قرص روغن کرچک، هیپرملوز، میکروسلولز  و گلیکولاتglycolate نشاسته سدیم هیدروژنه است.
سایتوتک (میزوپروستول) مصنوعی (سنتتیک)یک پروستاگلاندین برای جلوگیری از تشکیل زخم در معده در طول درمان با آسپرین یا داروهای غیراستروئیدی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) است. NSAIDs و آسپرین برای درمان درد، تب، ورم مفاصل، و شرایط التهابی استفاده قرار میگیرد.سقط جنین باشیاف میزوپروستول

سایتوتک در فرم کلی به نام میزوپروستول در دسترس است. عوارض جانبی شایع سایتوتک شامل اسهال، تهوع، یا گرفتگی معده است.دوز خوراکی سایتوتک برای زخم معده  بزرگسالان 200 میکروگرم چهار بار در روز همراه با غذا است. سایتوتک ممکن است با آنتی اسیدها که شامل منیزیم است تداخل داشته باشد. داروهای دیگر نیز ممکن است با سایتوتک تداخل  کنند.

نحوه مصرف قرص میزوپروستول 

سایتوتک نباید در دوران بارداری  برای جلوگیری از زخم معده به دلیل آسیب جنین استفاده شود.این دارو براحتی از شیر مادر عبور می کند. این دارو احتمال آسیب رساندن به  نوزاد را دارد. قبل از تغذیه با شیر مادر با دکتر خود مشورت کنید.

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

 • باید حدود 12 روز بعد به پزشک مراجعه کنید تا مطمئن شوید بارداری ادامه ندارد و بافت های جنین در بدن وجود ندارد. اگر باقیمانده ای در بدن باشد باعث ایجاد عفونت های کشنده می شود
  • لکه بینی تا خونریزی شدید ممکن است بیش از 4 هفته پس از سقط دیده شود
  • حالت تهوع، استفراغ، اسهال، ضعف و سرگیجه ممکن است بعد از مصرف قرص دوم بروز کند. اگر این نشانه ها بیش از 24 ساعت طول کشید ممکن است نشان دهنده مشکل حاد پزشکی باشد. در این شرایط خود را به نزدیک ترین اورژانس برسانید.
  • 3 الی 8 درصد احتمال شکست سقط جنین وجود دارد
  • سقط کورتاژی معمولا برای تکمیل سقط ناقص دارویی انجام می شود.
نوشته های مرتبط

سقط جنین با قرص میزوپروستول واژینال

 • عبور لخته خونی که بزرگ تر از توپ گلف است و دو یا چند ساعت طول می کشد.
 • کثیف شدن بیش از دو عدد نوار بهداشتی بزرگ در هر ساعت برای دو ساعت مداوم
 • خونریزی شدید برای 12 ساعت در یک ردیف
 • نشانه های عفونت در کل بدن همچون سردرد، درد عضلات، سرگیجه یا حس ناراحتی و مریضی. عفونت شدید ممکن است بدون تب هم باشد.
 • درد شدید در شکم که با داروی مسکن، استراحت یا اعمال گرما بهبود پیدا نمی کند
 • گرگرفتگی یا تب بالای 38 درجه یا بالاتر که برای بیش از 4 ساعت طول می کشد
 • استفراغی که بیش از 4 الی 6 ساعت طول می کشد
 • تورم ناگهانی شکمی
 • ضربان سریع قلب
 • ترشحات واژینال که مقدار یا بوی بد آن افزایش یافته است
 • درد، تورم یا قرمزی در ناحیه تناسلی

اگر موارد زیر را تجربه کردید حتما با پزشک تماس بگیرید

سقط جنین باشیاف میزوپروستول

همه چیز درباره میزوپروستول

 1. خونریزی واژینال (نه لکه بینی) برای بیش از 2 هفته
  2. علائم جدید و ناشناخته که می تواند ناشی از داروهای مورد استفاده در درمان باشد
  3. نبود دوره قاعدگی در عرض 6 هفته پس از عمل
  4. علائم و نشانه های افسردگی

گاهی اوقات پس از سقط جنین، زن مبتلا به افسردگی پس از سقط جنین می شود که می تواند زندگی روزمره را به چالش بکشد. اگر علائم یا نشانه ای دارید با پزشک تماس بگیرید.سقط جنین با قرص

برخی از علائم سندرم پس از سقط جنین عبارتند از:سقط جنین باشیاف میزوپروستول

 1. احساس گناه
  2. اضطراب
  3. اجتناب از برقراری کودکان یا زنان باردار
  4. احساس “بی حسی یا کرختی”
  5. افسردگی
  6. افکار خودکشی
  7. یادآوری سالگرد (تاریخ بارداری یا سقط)
  8. تجربه سقط جنین
  9. قصد باردار شدن دوباره بلافاصله بعد از سقط جنین
  10. بی قاعدگی یا بی قیدی در امور جنسی یا اخلاقی
  11. سقط جنین های متعدد
  12. مشکل در ایجاد صمیمیت
  13. ترس از ناباروری
  14. عدم توانایی در برقراری ارتباط با کودکان فعلی و کودکان در آینده
  15. ترس از اینکه فرزندان آینده از بین بروند
  16. اختلالات خوردن
  17. مصرف الکل و مواد مخدر

عوارض سقط جنین با قرص میزوپروستول

به ندرت، در کمتر از 2٪ موارد، قرص های سقط جنین ممکن است در پایان دادن به  بارداری موثر نباشد. سقط پزشکی تا 9 هفته + 6 روز بارداری در دسترس است. زمان نقاهت پس از سقط جنین برای همه متفاوت است، اما معمولاً در عرض چند روز احساس بهتری خواهید داشت.


بعد از سقط جنین طبی، تجربه کمی گرفتگی و خونریزی کاملاً طبیعی است.

برخی از زنان نیز ممکن است تجربه کنند:

 • حالت تهوع یا استفراغ
 • سردرد
 • اسهال
 • تب/لرز، برافروختگی موقت یا تعریق

اگر همچنان علائم حاملگی را تجربه می کنید، می توان آن را سقط جنین ناموفق دانست. این بدان معنی است که جنین هنوز زنده است.همچنین، مصرف میوزوپروستول به صورت خوراکی به جای واژینال می تواند خطرجنین زنده را افزایش دهد.

خرید قرص سایتوتک در تهران

اگر بعد از یک هفته علائمی دارید که هنوز باردار هستید یا 24 ساعت پس از مصرف میزوپروستال اصلاً خونریزی ندارید، فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید.

اگر سقط انجام نشد و باردار باقی ماندید، توصیه می شود که بارداری را ادامه ندهید زیرا در برخی موارد داروهایی که مصرف کرده اید ممکن است باعث ناهنجاری جنین در حال رشد شود.

عوارض جدی سقط دارویی غیر معمول است. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

خونریزی (خونریزی بسیار شدید) – خونریزی که نیاز به تزریق خون دارد در کمتر از یک زن از هر 1000 زن رخ می دهد. اگر بیش از دو ساعت در ساعت بیش از دو پد بزرگ را پر می کنید، لخته هایی به اندازه یک لیموی کوچک از بین می رود یا احساس می کنید خونریزی شدید دارید و احساس ضعف یا ضعف می کنید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

محصولات باقی مانده – ممکن است تکه های بافت در رحم باقی بماند و باعث خونریزی مداوم شود. ممکن است برای برداشتن آنها به قرص های تکراری یا یک عمل جراحی کوچک نیاز داشته باشید

ادامه بارداری – در حدود یک درصد از زنان سقط جنین دارویی مؤثر نیست و زن باردار می ماند. اگر بارداری بیش از نه هفته نباشد، قرص ها را می توان تکرار کرد، در غیر این صورت ممکن است به سقط جنین جراحی نیاز باشد.

عفونت (نیاز به درمان آنتی بیوتیکی) – این اتفاق برای یک درصد از زنانی که سقط دارویی دارند اتفاق می افتد. عفونت ممکن است علائمی مانند درد، ترشحات غیر طبیعی واژن یا تب ایجاد کند. گاهی اوقات علائم واضح نیستند و می توانند شامل علائم عمومی تری از جمله خستگی، اسهال و استفراغ باشند.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک