7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

چیزی به نام یک نوع معمولی فرج وجود ندارد زیرا اندازه ها و شکل های بسیار متفاوتی وجود دارد.

تقارن و شکل فرج شما تا حد زیادی به اندازه لابیا و کلیتوریس شما بستگی دارد.

اگر لابیا باعث ناراحتی می شود، می توانید آن را از طریق لابیاپلاستی، یک عمل زیبایی، تغییر دهید.

اگر تا به حال نگاهی به فرج خود انداخته اید – قسمت بیرونی فردی که اندام تناسلی واژن دارد که شامل واژن، لابیا و کلیتوریس است – و فکر کرده اید که آیا مال شما طبیعی است، شما تنها نیستید.

شری راس ، پزشک مامایی، می‌گوید: «حقیقت این است که بسیاری از زنان واژن خود را دوست ندارند. از هر هفت زن، یک زن به انجام لابیاپلاستی فکر کرده است، که اساساً عبارت است از کوتاه کردن و جمع کردن فرج و سفت کردن ورودی.»

7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

در واقع، گزارش سال 2017 توسط بانک اطلاعات ملی جراحی زیبایی نشان داد که لابیاپلاستی از سال 2012 تا 2017 به میزان 213 درصد افزایش یافته است، که نشان می دهد افراد بیشتری به دنبال روش های زیبایی برای تغییر ظاهر واژن خود هستند.

راس می گوید: توجه به این نکته مهم است که هر فردی دارای یک نوع فرج منحصر به فرد و متفاوت است. و مگر اینکه باعث ناراحتی شما شود، دلیلی وجود ندارد که از ظاهر آن خجالت بکشید یا برای تغییر شکل آن تحت عمل جراحی گران قیمت قرار بگیرید.

در حالی که تعداد مشخصی از “انواع فرج” وجود ندارد، اما تغییرات زیادی در اندازه، تقارن و رنگ لابیا (یا لب‌ها) و کلیتوریس فرد وجود دارد. در اینجا فرج شما ممکن است شبیه به چه شکلی باشد و چرا کاملا طبیعی است.

آیا واژن من “طبیعی” است؟

هر واژن برای هر فردی منحصر به فرد و خاص است. بنابراین لزوماً شکل واژن “طبیعی” یا حالت استانداردی که واژن شما باید به نظر برسد وجود ندارد.

می‌دانید که «هیچ دانه‌ی برفی دقیقاً شبیه هم نیست؟» راس می‌گوید خوب، این عبارت می‌تواند به راحتی به فرج و واژن اشاره کند.

لابیا یا لب ها – که بیشتر مشکلات مربوط به اکثر بیماران زن است – از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در واقع، حتی قسمت های مجزای یک واژن دقیقاً یکسان نیستند… این کاملاً یکسان است. راس می‌گوید عادی؛ متفاوت، طبیعی است.

موهای ناحیه تناسلی نیز بخشی طبیعی از داشتن واژن است. اکثر افراد در ناحیه اطراف واژن خود دچار موهای ناحیه تناسلی می شوند.7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

آناتومی واژن

ولو: قسمت بیرونی واژن شما فرج نامیده می شود . این شامل لب های واژن (لابیا)، مجرای ادرار، دهانه واژن و کلیتوریس و سایر آناتومی است.

مونس پوبیس: تپه ای که بالای فرج شما قرار دارد (یعنی جلوی واژن) مونس پوبیس شما است.

لبهای بزرگ: اینها بخشی از لبهای خارجی واژن شما هستند و معمولاً صورتی، قرمز یا قهوه ای رنگ دارند.

لابیا مینور: چین های داخلی واژن که در داخل لابیا بزرگ قرار دارند.

کلیتوریس: دسته کوچکی از اعصاب است که در بالای واژن، بالای مجرای ادرار شما قرار دارد و اندازه آن می تواند متفاوت باشد. اگرچه شما نمی توانید آن را ببینید، اما اعصابی که کلیتوریس را تشکیل می دهند، در واقع دورتر از آن چیزی است که می توانید به

پشت و کناره های واژن ببینید.

کلاهک کلیتوریال: کلاه کلیتوریال پوشش گوشتی کوچک بالای کلیتوریس است.

مجرای ادرار: این سوراخ کوچکی در زیر کلیتوریس است که هنگام ادرار کردن ادرار از آن خارج می شود.

دهانه واژن: این دهانه بین لابیا بزرگ و کوچک و زیر کلیتوریس و مجرای ادرار شما قرار می گیرد.

 

7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

 

7 تغییر واژن که ممکن است شبیه واژن شما باشد

علیرغم آنچه ممکن است در اینترنت بیابید، از نظر فنی هیچ “انواع” مشخصی از واژن وجود ندارد.

راس می گوید: “هیچ دو یکسان یا متقارن نیستند. همه فرج ها از نظر اندازه، شکل، رنگ، پر بودن و بافت متفاوت هستند. کلاهک و اندازه کلیتوریس نیز از نظر اندازه، شکل و پری ظاهری متفاوت است.”

برخی از تغییرات رایج در شکل، اندازه و رنگ واژن شما ممکن است مانند نمونه های زیر باشد.

لابیا نامتقارن

واژن شما ممکن است لب های نامتقارن داشته باشد (به این معنی که یکی از لابیای شما بزرگتر یا کوچکتر از دیگری است). این فوق العاده طبیعی است و جای نگرانی نیست. به این فکر کنید که چگونه یکی از چشمان شما معمولا کوچکتر از دیگری است: راس

می گوید: همین مفهوم در مورد واژن نیز صدق می کند.

لابیای کوچک

ممکن است متوجه شوید که لب‌های شما در فرج شما فرو رفته یا لب‌های واژن بیرونی بزرگ‌تر هستند و لب‌های کوچک شما را می‌پوشانند.

لابیای بزرگ بیرونی و داخلی

 

شما ممکن است لابیایی داشته باشید که اندازه آنها بزرگتر یا پف کرده باشد. طبیعی است که لابیای شما از فرج شما عبور کند و بیرون بیاید. ممکن است متوجه شوید که برخی از لباس‌های زیر مانند جوراب شلواری، حمایتی را که شما نیاز دارید را ارائه نمی‌کنند.

ممکن است لب‌های بیرونی لب‌های کوچک یا کوتاه‌تر داشته باشید که لب‌های کوچک و بزرگ‌تان را بیشتر نشان می‌دهند.

 

لابیای داخلی که بیشتر بیرون می زند

ممکن است واژنی داشته باشید که در آن لابیای داخلی شما بیشتر بیرون زده یا بلندتر باشد.

 

کلیتوریس بزرگ

 

نوشته های مرتبط

کلیتوریس شما ممکن است بزرگتر یا حساس تر از افراد دیگر باشد یا برعکس. ، کلیتوریس می تواند از “اندازه یک نخود کوچک تا اندازه شست شما” متغیر باشد.

واژنی که صورتی نیست

همچنین ممکن است متوجه شوید که رنگ واژن شما متفاوت است. همه واژن ها صورتی نیستند. برخی از آنها قهوه ای یا در سمت قرمزتر هستند که به عوامل مختلفی از جمله هورمون ها، رنگ پوست، جریان خون و موارد دیگر بستگی دارد. همچنین مشاهده

تغییر رنگ در پوست اطراف واژن غیر طبیعی نیست. با این حال، پوست قرمز روشن یا بثورات پوستی می تواند نشان دهنده وجود چیزی مانند عفونت قارچی باشد.

توجه : موسسه غیرانتفاعی زنان استرالیا ویکتوریا یک ” کتابخانه لابیا ” دارد که در آن می توانید عکس های پزشکی واقعی انواع مختلف لابیا را مشاهده کنید.

 

چرا بسیاری از مردم می خواهند واژن خود را تغییر دهند؟

 

تعدادی از مطالعات به پورن، تبلیغات و دیگر نمایش‌های رسانه‌ای غیرواقعی از واژن اشاره کرده‌اند که دلیلی بالقوه برای نارضایتی مردم از واژن است. راس موافق است و می‌گوید که پورن توضیحی بالقوه در مورد این است که چرا برخی احساس می‌کنند واژن‌شان «غیر طبیعی» یا «زشت» است.

یک تجزیه و تحلیل در سال 2015 از 480 زن نشان داد که 40.7 درصد از زنانی که با آنها مصاحبه شد، اظهار داشتند که در مورد واژن خود دچار مشکل هستند، از جمله مشکلات مربوط به طول و رنگ لابیای خود.

راس می گوید: پورن و رسانه های اجتماعی ناامنی واژن ایجاد کرده اند که به جوانسازی واژن کمک کرده است.

چگونه شکل واژن خود را تغییر دهیم

 

در حالی که نباید از ظاهر و اندازه واژن خود خجالت بکشید، گزینه هایی برای تغییر ظاهر آن وجود دارد اگر این چیزی است که شما ترجیح می دهید. اینها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اندازه یا شکل لابیای شما ممکن است باعث ایجاد ناراحتی در حین ورزش یا فعالیت های دیگر شود.7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

لابیای شما به اندازه کافی در لباس قابل توجه است که شما شخصاً می خواهید ظاهر آن را تغییر دهید.

راس می گوید: “روش اولیه … لابیاپلاستی نامیده می شود. یک جراح پلاستیک یا متخصص زنان آموزش دیده می تواند این روش ساده سرپایی را انجام دهد و نتایج می تواند زندگی را تغییر دهد.”

با این حال، به گفته راس، این جراحی می تواند عوارضی مانند زخم دردناک یا ناراحتی در حین رابطه جنسی ایجاد کند. راس همچنین توصیه می کند قبل از انتخاب جراحی، نظر دوم یا سوم را دریافت کنید.

غذای آماده داخلی

رسانه ها، از جمله پورن و رسانه های اجتماعی، ممکن است به شما این احساس را بدهند که واژن شما طبیعی یا مطلوب نیست. واژن هر فردی متفاوت است و می تواند از نظر رنگ، شکل و تقارن متفاوت باشد. بنابراین هیچ راه “کامل” یا “طبیعی” برای ظاهر

واژن شما وجود ندارد.

همچنین ممکن است تغییرات واژن خود را با افزایش سن مشاهده کنید. راس می گوید: «درست مانند هر قسمت دیگری از بدن شما که دارای غدد پوست و فولیکول های مو است، ظاهر واژن نیز تحت تأثیر روند پیری و مراقبت از آن قرار می گیرد.

صرف نظر از این، برخی از افراد ممکن است بخواهند جراحی یا سایر روش ها را انجام دهند. یک روش جراحی به نام لابیاپلاستی می تواند طول و ظاهر لابیای شما را کاهش دهد، اما خطرات خاص خود را دارد و قیمت بالایی دارد.

 

آیا حمام های حباب دار واقعا برای سلامت واژن مضر هستند؟

 

در حالی که حمام های حباب دار ممکن است به عنوان یک درمان لوکس و آرامش بخش به نظر برسند، اما می توانند خطراتی را برای سلامت واژن ایجاد کنند. ادامه مطلب

آیا حمام حباب واقعاً برای سلامت واژن مضر است؟ این سوالی است که بسیاری از خانم ها به خصوص با توجه به تعادل ظریف محیط واژن به آن فکر می کنند. واژن سطح pH کمی اسیدی دارد، معمولاً بین 3.8 تا 4.5، که به مهار رشد میکروارگانیسم‌های مضر و

جلوگیری از عفونت کمک می‌کند. با این حال، مواد شیمیایی و عطرهای موجود در محصولات حمام حباب دار به طور بالقوه می توانند این تعادل ظریف را مختل کنند و منجر به ناراحتی و افزایش آسیب پذیری در برابر عفونت هایی مانند واژینوز باکتریایی یا عفونت

های مخمری شوند.

ما با متخصص خود دکتر آستا سینگ، استادیار، گروه پرستاری زنان و زایمان، دانشکده علوم و تحقیقات پرستاری شاردا – دانشگاه شاردا صحبت کردیم تا کمی در مورد آن روشن شود. در اینجا چیزی است که او با ما به اشتراک گذاشته است.

خطرات مواد شیمیایی و عطرهای خشن در محصولات حمام حبابی

مقصر مضرات احتمالی حمام‌های حباب‌دار در مواد شیمیایی و عطرهای خشن است که معمولاً در این محصولات استفاده می‌شود. این مواد می توانند ناحیه حساس تناسلی را تحریک کنند و باعث خارش، قرمزی یا حتی بثورات پوستی شوند. علاوه بر این،

خیساندن در حمام حباب دار این پتانسیل را دارد که تعادل pH واژن را به هم بزند، ناراحتی را تشدید کند و خطر عفونت را افزایش دهد.

اثرات حمام حباب بر سلامت واژن

علاوه بر این، حمام‌های حباب‌دار می‌توانند خطر ابتلا به عفونت‌های دستگاه ادراری (UTIs) را به‌ویژه برای افرادی که مستعد ابتلا به آن هستند، افزایش دهد. مواد شیمیایی موجود در محصولات حمام حبابی می‌تواند مجرای ادرار و ناحیه تناسلی اطراف آن را تحریک

کند و ورود باکتری‌ها به دستگاه ادراری و ایجاد عفونت را آسان‌تر کند.

واژن خانه اکوسیستم ظریفی از باکتری ها از جمله لاکتوباسیل ها است که نقش مهمی در حفظ سلامت واژن دارند. این باکتری ها اسید لاکتیک تولید می کنند که با جلوگیری از رشد باکتری های مضر به حفظ سلامت محیط واژن کمک می کند. با این حال،

استفاده بیش از حد از محصولات حمام حبابی می تواند این تعادل ظریف را مختل کند و منجر به کاهش باکتری های مفید و افزایش خطر عفونت شود.

جایگزین های امن تر

با توجه به این خطرات بالقوه، به طور کلی توصیه می شود از استفاده از حمام حبابی یا محصولات بسیار معطر در ناحیه تناسلی خودداری کنید. در عوض، پاک کننده های ملایم و بدون عطر را انتخاب کنید که به طور خاص برای بهداشت صمیمی فرموله شده اند.

روش دیگر، استفاده از آب ولرم ساده و بدون هیچ گونه محصول اضافه شده را در نظر بگیرید، زیرا آب به تنهایی اغلب برای تمیز کردن ناحیه تناسلی کافی است.

پس از استحمام، همیشه به یاد داشته باشید که ناحیه تناسلی را با آب تمیز کاملاً بشویید تا باقیمانده صابون یا سایر محصولات پاک شود. این می تواند به کاهش خطر تحریک و عفونت کمک کند. اگر بعد از حمام حباب دار هر گونه ناراحتی یا علائم غیرعادی را

مشاهده کردید، ضروری است که برای ارزیابی و راهنمایی بیشتر با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

کلام پایانی

در حالی که حمام های حباب دار ممکن است یک درمان لوکس و آرامش بخش به نظر برسند، اما به دلیل مواد شیمیایی و عطرهای خشن خود می توانند خطراتی را برای سلامت واژن ایجاد کنند. با انتخاب محصولات پاک کننده ملایم تر و انجام عادات بهداشتی

خوب، می توانید به حفظ تعادل ظریف محیط واژن و کاهش خطر ناراحتی و عفونت کمک کنید.7 نوع واژن و اینکه چرا واژن شما کاملا طبیعی است

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.