علائم پاره شدن بكارت

علائم پاره شدن بكارت و علائم نداشتن پرده بکارت

پرده بکارت چین نازکی از غشای مخاطی است که درست در داخل سوراخ واژن در قسمت داخلی داخل شکم قرار دارد. سطوح داخلی چین‌ها معمولاً در تماس با یکدیگر هستند و سوراخ واژن به صورت شکافی بین آنها ظاهر می‌شود. 

از نظر شکل و مساحت بسیار متفاوت است. . هنگامی که پاره می‌شود، بقایای آن می‌شوند. هیچ عملکرد ثابتی ندارد، اگرچه ظاهر یکپرده بکارت پاره نشده در برخی جوامع دارای اهمیت اجتماعی-فرهنگی فوق العاده ای است که با عواقب بالقوه خطرناکی همراه است.

 برخی معتقدند ظاهر پرده بکارت پاره نشده نشان دهنده وضعیت باکره بودن است. مشکل این ارزیابی، تغییر قابل توجه در ظاهر طبیعی پرده بکارت است.

علائم پاره شدن بكارت

فاصله دهانه واژن تا بكارت نی نی سایت

پرده بکارت بافتی چند میلی متری است که برای محافظت از واژن نوزاد وجود دارد، و با این حال ارزش زنان را برای هزاران سال کنترل کرده است و امروزه نیز برای بسیاری از آنها کنترل می کند. به عنوان ابزاری برای کنترل زنان به چیزی نادرست تبدیل شده است. 

این غیرقابل قبول است و کسانی که به دنبال تداوم این اسطوره هستند، باید سکوت کنند و در پشت کلاس بنشینند. پرده بکارت بخشی طبیعی از واژن است. می تواند به شکل حلقه ای باشد که دهانه واژن را احاطه کرده است یا می تواند دهانه واژن را به طور کامل یا جزئی بپوشاند. 

بافت پرده بکارت طبیعی هیچ عملکرد تشریحی یا بیولوژیکی ندارد. اگر دهانه واژن را بپوشاند، ممکن است پزشک برای اصلاح آن، هیمنکتومی را توصیه کند. 

علت دل درد بعد از پارگي بكارت

شکل یا اندازه پرده بکارت برای هر فردی متفاوت است و هرکسی در اولین رابطه جنسی دچار خونریزی، درد یا پارگی پرده بکارت نخواهد شد. 

باشد. برای برخی، زمانی که پرده بکارت آن‌ها کشیده می‌شود یا می‌شکند، درد دارد، در حالی که برخی دیگر احساس نمی‌کنند که این اتفاق می‌افتد.

بسیاری بر این باورند که پرده بکارت هنگامی که فرد برای اولین بار رابطه جنسی نفوذی دارد می شکند – این لزوما درست نیست. برخی از ماده ها پرده بکارت ندارند. اگر فردی یکی داشته باشد، ممکن است به تدریج در طول فعالیت های دیگر فرسوده شود.

در این مقاله به شرح پرده بکارت می پردازیم که برای اولین بار در حین رابطه جنسی چه اتفاقی می افتد و در صورت دردناک شدن رابطه جنسی چه باید کرد.

علائم پاره شدن بكارت

علائم پاره شدن بكارت یا علائم نداشتن پرده بکارت

اتفاقی که برای اولین بار رابطه جنسی در واژن رخ می دهد به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند:

 • آیا آنها پرده بکارت دارند
 • شکل پرده بکارت آنها
 • خواه قبلاً کشیده یا پاره شده باشد
 • نوع فعالیت جنسی

اگر فردی پرده بکارت داشته باشد، ممکن است در اولین باری که رابطه جنسی دخول دارد، کشیده یا پاره شود. 

همچنین مهم است که عوامل دیگری که می توانند باعث درد در حین رابطه جنسی شوند، از جمله: علائم پاره شدن بكارت

نوشته های مرتبط
 • سطوح پایین روانکاری
 • عصبی بودن، که می تواند باعث کشش عضلات اطراف واژن شود
 • واکنش های آلرژیک به کاندوم یا روان کننده، که می تواند باعث سوزش یا سوزش شود
 • عفونت های دستگاه ادراری
 • سایر عفونت‌های ناحیه تناسلی تحتانی، مانند عفونت‌های قارچی یا عفونت‌های مقاربتی (STIs) – که برخی از آنها می‌توانند از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شوند.

درمان سوزش بعد از پارگي بكارت

اگر شکستن یا کشیده شدن پرده بکارت باعث درد شود، فرد می تواند این موارد را امتحان کند:

 • یک کیسه یخ را در یک پارچه تمیز بپیچید و آن را در نزدیکی دهانه واژن قرار دهید
 • نشستن در حمام خنک
 • مصرف داروهای مسکن بدون نسخه، مانند استامینوفن (تیلنول)
 • تا زمانی که درد از بین نرود، از داشتن رابطه جنسی دخول اجتناب کنید

اگر درد ادامه یابد، ممکن است نشان دهنده یک مشکل سلامتی باشد که نیاز به درمان دارد.

در حالی که هیچ درمان خانگی در اینترنت وجود ندارد که ادعا کند باکرگی شما را دوباره رشد می دهد یا به دست می آورد، مهم است که بدانید هیچ یک از آنها اطلاعات صحیحی را ارائه نمی دهند. هیچ راهی وجود ندارد که پرده بکارت شما در طول هر فعالیت بدنی کشیده شده باشد یا بدون آن به دنیا امده باشید.

علائم بعد از پارگي بكارت

آیا اگر برای مدتی رابطه جنسی نداشته باشید، پرده بکارت می تواند دوباره رشد کند و اگر چنین است، آیا این شما را دوباره باکره می کند؟

نه، پرده بکارت پس از باز شدن نمی تواند دوباره رشد کند. پرده بکارت یک بافت نازک و گوشتی است که در قسمتی از دهانه واژن شما کشیده شده است. اولین باری که رابطه جنسی واژینال دارید می توان پرده بکارت را باز کرد. علائم پاره شدن بكارت

رابطه جنسی واژینال تنها چیزی نیست که می تواند پرده بکارت شما را باز کند. همچنین می توانید پرده بکارت را با استفاده از تامپون ، قرار دادن چیزی در واژن خود (مانند انگشتان دست یا اسباب بازی جنسی)، دوچرخه سواری، انجام ژیمناستیک یا بسیاری از کارهای دیگر کشش دهید. 

و برخی از افراد با بافت پرده بکارت به قدری کم به دنیا می آیند که هرگز متوجه نمی شوید که در ابتدا وجود داشته است. صرف نظر از وضعیت شما، هیچ کاری نمی توانید برای رشد پرده بکارت خود انجام دهید.

پرده بکارت قطعه نازکی از بافت است که تا حدی دهانه واژن را می پوشاند. انواع مختلفی از پرده بکارت وجود دارد، و همه افرادی که واژن دارند این گونه نیستند.

پرده بکارت می تواند در طول طیف وسیعی از فعالیت ها، مانند انجام ژیمناستیک یا استفاده از تامپون، کشیده یا پاره شود. وجود پرده بکارت، کشیده یا پاره شده نشان نمی دهد که فرد رابطه جنسی نافذ داشته است.

برخی از افراد مبتلا به پرده بکارت در اولین تجربه جنسی دخول درد دارند. دیگران این کار را نمی کنند. آهسته بودن، درگیر شدن در پیش بازی، استفاده از روغن کاری، و داشتن ارتباطات باز می تواند به افراد کمک کند تا از اولین بار خود آرام بگیرند و لذت ببرند.

تفاوت رنگ خون پريود و بكارت

خونریزی پس از مقاربت به خونریزی ناحیه تناسلی پس از مقاربت اشاره دارد. جامعه پزشکی معمولاً از این اصطلاح برای توصیف خونریزی از واژن استفاده می کند، یک اتفاق نسبتاً رایج که توسط طیف گسترده ای از عوامل ایجاد می شود.

 • منشا خونریزی بسته به قاعدگی بودن زن متفاوت است.
 • اگر خونریزی واژینال بعد از رابطه جنسی مربوط به قاعدگی باشد، خونریزی پس از مقاربت محسوب نمی شود.
 • هرکسی که رابطه جنسی داشته باشد ممکن است خونریزی پس از مقاربت را تجربه کند.

ضخامت پرده بکارت

اگر لابیای فرج خود را جدا کنید و به داخل مجرای واژن نگاه کنید، پرده بکارت ممکن است قابل مشاهده باشد. اگر نتوانستید پرده بکارت خود را پیدا کنید نگران نباشید، این چین پوستی کوچک است و در برخی موارد ممکن است اصلاً قابل مشاهده نباشد.

علائم پاره شدن بكارت-معمولاً اولین بار که رابطه جنسی دارید خونریزی نکنید – خونریزی (یا نه) چیزی در مورد باکرگی نمی گوید.باکرگی یک چیز فیزیکی نیست، بلکه کیفیتی است .پرده بکارت معمولاً در اثر فعالیت جنسی یا ورزش آسیب نمی بیند. البته امکان ترمیم پرده بکارت همیشه وجود دارد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک