جلوگیری از بارداری به روش های گیاهی

جلوگیری بارداری طبیعی:حدس می زنم که عدم تعادل هورمونی یک مشکل گسترده در جهان امروز است، به عنوان شاهد یکی از پربازدیدترین پست های من در رابطه با چگونگی متعادل سازی هورمون به طور طبیعی است.
از نظر آماری، بسیاری از مردم از قرص های ضد بارداری هورمونی برای کمک به “تعادل هورمون ” و یا جلوگیری از آکنه، و غیره استفاده می کنند. مشکل این است که با این کار تنها علائم را درمان می کنند وعلت و ریشه ی اصلی باقی می ماند. بدن به طور طبیعی به سمت تعادل حرکت می کند بنابراین اگر مشکلی است به این علت است که بدن هورمون طبیعی کافی تولید نمی کند.
درمان برخی از علائم با مصرف قرص های ضد بارداری هورمونی نه تنها ریشه مشکل را حل نمی کند، بلکه می تواند به دلیل عدم تعادل مشکلات بزرگتر در آینده در بدن ایجاد کند.

جلوگیری بارداری طبیعی

اگر هدف تعادل هورمونی است، در اینجا به چند نکته در این باره اشاره میکنم:کلیک کنید.

ماکا : یک ریشه از خانواده تربچه است که اثرزیاد در افزایش تولید هورمون و میل جنسی است. مصرف آن در بسیاری از زنان، باعث افزایش باروری و بهبود پوست و در حالی که در مردان باعث افزایش تولید اسپرم ؛ میل جنسی و خواب بهتر شده است. ماکا همچنین سرشار از مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری، و در نهایت برای هورمون بسیار مفید است. ماکا به صورت پودر (گزینه کم هزینه) و یا در کپسول در دسترس است.

منیزیم : منیزیم ماده ی مورد نیاز برای صدها واکنش در بدن است و اغلب منجر به خواب بهتر می شود (که برای هورمون ها عالی است!). چند شکل موثر منیزیم: به صورت پودر با یک محصول آرام بخش طبیعی؛ به طوری که شما می توانید میزان مصرف خود را به آرامی تنظیم کنید.

به صورت مایع یونی که می تواند به غذا و یا نوشیدنی اضافه گردد و می توانید میزان مصرف خود را تنظیم کنید. و یا به صورت ترانس که به شکل روغن منیزیم بر روی پوست مالیده شود. این اغلب موثر ترین گزینه برای کسانی است که مشکلات گوارشی و یا کمبود شدید دارند.

ویتامین دی : یک پیش هورمون است که در عملکرد هورمون ها بسیار موثر است. بهترین منبع آن خورشید در صورت امکان، و یا روغن کبد ماهی است.
روغن کبد ماهی : بسیاری از مواد اولیه لازم برای تولید هورمون از جمله ویتامین های ای ،دی و همچنین غنی از امگا – ۳ و چربی مفید است.

ژلاتین: یک منبع بزرگ از کلسیم، منیزیم و فسفات است. موثر در تولید هورمون و سلامت دستگاه گوارش بوده و به کاهش التهاب، به ویژه در مفاصل کمک میکند.

جلوگیری بارداری طبیعی:مواد طبیعی برای پیشگیری از بارداری:

جلوگیری بارداری طبیعیاستفاده از گیاهان ضد باروری همراه با روش ساده مانند استقاده از کاندوم زن یا مرد بدون مواد شیمیایی روش بسیار موثری برای جلوگیری از بارداری است. این گزینه به خصوص برای زنانی که به سلامتی خود اهمیت می دهند و علاقه ای به چک کردن مداوم سیکل قاعدگی و ترشحات واژن خود ندارند بسیار مفید است.
اگر برای بار اول از این روش استفاده می کنید می توانید از یک گیاه شناس و یا متخصص کمک بخواهید.

آنها می توانند یک کیسه از مخلوطی از گیاهان برای پیشگیری از بارداری با هزینه بسیار مناسب به شما بدهند. این گیاهان که به صورت حرفه ای دست چین و انتخاب شده اند و با نسبت های مناسب مخلوط شده اند می توانند به صورت دمنوش گرم یا سرد در فاصله های زمانی مناسب سرو شوند و در نهایت باعث تنظیم و کنترل زمان تخمک گذاری رحم شوند.

جلوگیری بارداری طبیعی:عقیم سازی از طریق گیاهان:

ریشه دانه سنگ یا استونسید : زنان بومی قبایل داکوتای ریشه این گیاه در آب سرد به مدت چند ساعت می خیساندند. سپس به مدت شش ماه هر روز یک فنجان از آب آن می نوشیدند. زنان داکوتای همچنین دود حاصل از سوزاندن این گیاه را تنفس می کردند که به نازایی دائمی منجر می شد.

ریشه پالپیت : این ریشه به تاثیرگذاری ریشه دانه سنگ نیست و روش آماده کردن آن مخلوط کردن یک قاشق چایخوری از ریشه پودر خشک شده در نصف فنجان آب سرد است. این مایع پس از آن تیره رنگ می شود. زنان قبایل هوپی از این گیاه استفاده می کردند.

با این روش برای یک هفته از بارداری جلوگیری می کردند.
شتر خار: سرخپوستان از این گیاه برای القاء نازایی موقت استفاده می کردند . با قرار دادن کل گیاه در آب جوش؛ مایع بسیار تلخ و با مزه ی بسیار قوی حاصل می شد که پس از می نوشیدند.

جلوگیری بارداری طبیعی
جلوگیری بارداری طبیعی:گیاهانی که از بارداری جلوگیری می کنند:

نوشته های مرتبط

دانه هویج وحشی : این گیاه چرب و قوی مزه است اما خوش مزه ؛در شرایطی که روابط محافظت نشده در طول زمان باروری انجام گیرد بسیار مفید است. مصرف یک قاشق چای خوری دانه هویج بلافاصله و پس از آن به مدت هفت روز تاثیر گذار است.

زنان راگستان هند؛ تخم هویج را دقیقا برای این منظور استفاده می کنند. دانه هویج وحشی به صورت تجاری در دسترس نیست، گرچه تخم هویج کشتی می تواند جایگزین آن باشد اما مطمئن شوید که با مواد شیمیایی و سایر مواد سمی مخلوط نشده اند.

برگ علف هرز هوشمند: علف هرزی که در سراسر جهان رشد می کند، علف هرز هوشمند شامل موادی مانند اسید گالیک است که بارداری را مختل می کنند.
یک اونس از برگ های خشک (یا 4 اونس از برگ های تازه) را در یک لیتر آب جوش مخلوط کرده و تا شروع عادت ماهانه مصرف کنید.
مانند تخم هویج، علف هرز های هوشمند نیز می تواند بعد از روابط جنسی در زمان تخمک گذاری مصرف شود و یا پس از آن در صورتی که قاعدگی به تعویق افتاده باشد.

روتین: این ترکیب را می توان به شکل قرص خریداری کرد. روزانه حداقل پانصد میلی گرم به مدت چند روز قبل از تخمک گذاری مصرف شود. راه دیگر روتین بعد از روابط و ادامه ی هر روز آن تا شروع عادت ماهانه می باشد.

جلوگیری بارداری طبیعی:گیاهانی که باعث شروع قاعدگی می شوند:

ریشه زنجبیل : زنجبیل شاید موثرترین گیاه در کمک به شروع قاعدگی باشد. یک قاشق چایخوری از پودر ریشه زنجبیل را در یک فنجان آب جوش بریزید. زمانی که آب به دمایی رسید که هنوز گرم بود اما قابل نوشیدن؛ میل نمایید. تا روزی ۴ فنجان برای حداکثر ۵ روز متوالی بنوشید.

ویتامین ث : در حالی که اسید اسکوربیک ساده است می تواند به جلو انداختن قاعدگی کمک کند. هر ساعت پانصد میلی گرم برای ۱۲ ساعت متوالی به مدت ۶ روز مصرف کنید. به یاد داشته باشید مصرف اسد اسکوربیک در این اندازه می تواند باعث اسهال نیز شود.

روش های طبیعی کنترل بارداری و یا پیشگیری باروری اغلب با “روش های پزشکی” قدیمی اشتباه می شود. اما ما راه طولانی از “روش های پزشکی قدیمی” تا به حال طی کرده ایم. در ۵۰ سال گذشته پژوهش های دانشمندان روش های زیادی را برای کمک به پزشکان برای تعیین دقیق زمان تخمک گذاری حتی در شرایط دوره های نامنظم قاعدگی یافته است. کشف شد آمده است

بر اساس این پژوهش، روش “نمودار چرخه” طراحی شده که به شما کمک می کند که به دقت مشخص کنید که اگر چه روزهایی رابطه ی جنسی داشته باشید باردار خواهید شد. و دانستن آن فقط روزی چند دقیق وقت شما را می گیرد. نمودار ها یک یا چند تا از علائم تخمک گذاری زیر را مشخص می کنند:

مخاط: یک بار در ماه ترشحات واژن زیاد می شود که چند روز طول می کشد و کاملا محسوس است. این ترشحات زرد یا روشن زمانی که از کاغذ توالت استفاده می کنید ظاهر خواهد شد. این ترشحات نشانه آن است که تخمک گذاری نزدیک است. بافت و ظاهر ترشحات وقتی به تخمک گذاری نزدیک می شوید تغییر خواهد کرد.

دما: اگر درجه حرارت خود را هر روز صبح به مدت یک ماه اندازه گیری کنید ، خواهید دید در زمان مشخصی دمای بدنتان افزایش ناگهانی داشته است . این یکی نشانه ها است که تخمک گذاری اتفاق افتاده است.

موقعیت دهانه رحم: دهانه رحم در زمان تخمک گذاری بالا، باز و اطراف آن نرم است ؛ در صورتی که در شرایط عادی پایین، بسته و سفت است. با کمی راهنمایی شما می توانید تفاوت ها را در خود شناسایی کنید.

تولید هورمونی: درست در زمان تخمک گذاری، دو هورمون کلیدی تولید می شود: هرمون مرطوب کننده و هورمون استروژن. این را می توانید در منزل با یک تست ساده شناسایی کنید .

بر اساس این علائم، روش های مختلف رسم نموداربرای پاسخ گویی به نیازهای زنان توسعه یافته اند :

  • کنترل ترشحات – تنها روش و یا پرکاربردترین روش است. مخصوصا در خانم هایی که مقدار تولید ترشحات در بدنشان نرمال است.
  • کنترل حرارت – این روش شامل سه نشانه است: میزان ترشحات، دما و موقعیت دهانه رحم. این روش برای خانم هایی که ترجیح می دهند بیش از یک نشانه برای کنترل کردن داشته باشند مناسب است. همچنین برای خانم هایی با برنامه ی روزانه ی مشخص ؛ زیرا نیاز به اندازه گیری هر روز دمای بدن است.
  • کنترل هورمونی: این روش کمک می کند تا با انجام یک تست ساده ی ادرار در منزل تولید هرمون های کلیدی باروری را شناسایی کنید و آن را با تولیدات ترشحات چک کنید.

این روش ها بسیار مقرون به صرفه و موثر بوده و در سراسر جهان استفاده می شود.جلوگیری بارداری طبیعی

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک