درمان گیاهی واژینیسموس با تمرینات کگل

 

درمان گیاهی واژینیسموس با تمرینات کگل :علت واژینیسموس چیست؟

واژینیسم یک شرایط منحصر به فرد است که ممکن است از ترکیب علل فیزیکی یا غیر فیزیکی حاصل شود یا ممکن است به نظر نرسد هیچ علتی داشته باشد.
برای بسیاری از زنان واژینیسم باعث تعجب می شود؛ تنگی بیش از حد، ناراحتی، درد و مشکلات دخول تجربیات ناگهانی در طی اقدامات مقاربت می باشد. درد ناشی از تنگی عضلات اطراف مهبل (عضلات PC ) است.

از آنجایی که این اتفاق بدون آگاهی یا کنترل زن رخ می دهد، می تواند بسیار مبهم باشد.
معمولا ریشه واژینیسم ترکیب علل فیزیکی یا غیر فیزیکی است که باعث می شود بدن درد بکشد.
واکنش به درد پیش بینی شده به گونه ای است که بدن به طور خودکار عضلات واژن را تنگ میکند تا خود را از آسیب محافظت کند.

نزدیکی ناخوشایند یا دردناک می شود و بسته به شدت این تنگی، دخول ممکن است دشوارتر یا غیرممکن شود. با تلاش در رابطه جنسی، هر ناراحتی ناشی از آن، واکنش را تقویت می کند به طوری که آن را تشدید می کند. بدن درد بیشتر را تجربه می کند و پاسخ به درد افزایش یافته و چرخه درد واژینیسم شروع می شود.

مرحله 1 – درک واژینیسم
گام 1 یک مرور کلی از واژینیسم ارائه می دهد و این که چگونه درد، تنگی نفس، احساس سوزش یا مشکلات دخول می تواند از آن ناشی شود.

این رویکرد به زنان کمک می کند که در رابطه با سلامت جنسی خود اقدام به فعالیت کنند زیرا شناخت واژینیسم در فرایند غلبه بر آن بسیار مهم است.

موضوعات همچنین شامل چگونگی به دست آوردن یک تشخیص جامع، روش های درمان، مسائل مربوط به رابطه، تکنیک های لگن / آرام سازی، پاسخ های مطبوع و memories عضلانی است.
مرحله 3 – آناتومی درد جنسی
زنان اغلب اطلاعات کاملی در مورد آناتومی جنسی بدن، عملکرد و علل درد لگن و مشکلات دخول ندارند. سردرگمی در مورد مشکلات ناحیه واژن درونی و عضلات واژن اغلب منجر به اشتباه تشخیص و ناامیدی می شود. گام 3 در مورد این قسمت های جنسی بدن با تأکید بر نقش آنها در مشکلات درد و نفوذ جنسی آموزش می دهد.

موضوعات عبارتند از چگونگی تشخیص درد یا ناراحتی طبیعی در اولین دخول و نزدیکی های بعدی و تغییرات فیزیکی در طی تحریک یا چرخه های ارگاسم در مشکلات نفوذ جنسی یا درد نزدیکی.

مناطقی از آناتومی مانند پرده بکارت و مادگی درونی توضیح داده شده و توصیف می شوند(برای مثال شش نمودار از انواع مختلف پرده بکارت برای کمک به تشخیص مشکلات پرده بکارت وجود دارد).
مرحله 5 – تکنیک های دخول
برای زنان مبتلا به مشکلات دخول یا درد، تکنیک هایی برای اولیه دخول بدون درد ارائه می شود. در این مرحله زنان تکنیک های کنترل عضله را تمرین می کنند، به طوری که اشیاء کوچک (مانند انگشت، تامپون و گوش پاک کن) را به واژن وارد می کنند و به طور کامل تحت کنترل خود عمل می کنند.

هرگونه انقباض عضلانی ناخواسته که قبلا ورودی واژن را بسته بود و مانع نفوذ می شد، برطرف می شود. زنان شروع به کنترل کامل بر روی سطح لگن خود می کنند و یاد می گیرند چطور انقباض و شل کردن کف لگن را تحت کنترل بگیرند و تنگی ناخواسته را حذف کنند.
مرحله 7 – تمرکز حساس و تکنیک هایی برای زوج ها برای کاهش تنش کف لگن
در این مرحله با کمک به گذار به مقاربت بدون درد، این روش تکنیک های تمرکز حواس را برای زوج ها برای کاهش تنش کف لگن و افزایش صمیمیت توضیح می دهد.

زوج ها در طول این مرحله شروع به همکاری می کنند، زیرا تمرینات با تمرکز احساسی (کنترل لمسی حساس) و آمادگی برای مقاربت بدون درد با استفاده از تکنیک های مراحل قبلی انجام می شوند.

این تمرین ها برای ایجاد اعتماد و درک و کمک در روند برای تنظیم مقاربت کنترل بدون درد طراحی شده است.
مرحله 9 – گذار به مقاربت
گام 9 تکنیک های مورد استفاده برای از بین بردن مشکلات درد و دخول در هنگام انتقال به مقاربت طبیعی را توضیح می دهد. بسیاری از موضوعات عیب یابی (با نمودارهای پشتیبانی شده) از قبیل موقعیت هایی برای حداکثر کنترل و به حداقل رساندن درد، راهنمایی هایی برای اطمینان از مقاربت راحت تر و … ارائه شده است.
مرحله 2 – مرور سابقه جنسی و استراتژی های درمان
یک رویکرد متعادل برای کمک به زنان برای بررسی و تجزیه و تحلیل سابقه جنسی آن ها می باشد. تمرینات به شناسایی و ارزیابی هر گونه وقایع، احساسات، و یا عوامل ناشی از شروع واژینیسم که منجر به درد جنسی و یا دخول سخت شده است کمک می کند. درمان گیاهی واژینیسموس با تمرینات کگل

چک لیست ها و تمرینات مفصل، رویدادهای جنسی زوجین و اتفاقات درد لگن را تشریح می کنند و به راهکارهای مناسب درمان کمک می کنند. بررسی های احساسی به جزئیات رویدادهای منفی، احساسات و یا خاطرات که به پاسخ های ناخواسته لگن منجر می شود کمک میکند. مباحث شامل خاطرات مسدود شده یا پنهان است و چگونگی حرکت به جلو پس از وقایع آسیب زا در زندگی زن است.

نوشته های مرتبط


مرحله 4 – تنگی واژن و نقش عضلات کف لگن
مشکلات مربوط به درد جنسی و نفوذ زن به طور معمول شامل تنگی غیرمعمول کف لگن است. درمان واژینیسموس موثر بر بازآموزی کف لگن برای از بین بردن واکنشهای غیر عادی عضلانی متمرکز است که باعث ایجاد تنگی یا درد می شود.

 »» عمل ترمیم پرده بکارت

یادگیری نحوه شناسایی، کنترل انتخابی، تمرین و بازآموزی عضلات لگن برای کاهش درد و کاهش تنگی و مشکلات، گامی مهم در درمان واژینیسموس است.
مرحله 6 – دخول پله پله واژینال
dilator واژن ابزار موثری برای کمک به از بین بردن تنگی لگن ناشی از واژینیسم است. dilator یک وسیله جایگزین برای ایجاد واکنش عضلانی لگن را فراهم می کند.

تمرینات dilator موثر در مرحله 6 به زنان یاد می دهد که چگونه انقباضات غیر دائمی را از بین ببرند و کف لگن را آرام کنند تا به درستی به نفوذ جنسی پاسخ دهند.

 تمرین های دخول به واژن به زنان اجازه می دهد تا به راحتی به مرحله ای که در آن برای مقاربت بدون درد و ناراحتی آماده می شوند انتقال یابند.
مرحله 8 – تمرین آمادگی قبل از رابطه جنسی
نهایتا آماده سازی برای زوج ها برای انتقال کامل به مقاربت بدون درد، این مرحله آمادگی قبل از رابطه جنسی را تکمیل می کند. زوج ها تمریناتی را انجام می دهند که تنش کف لگن را از بین می برند و آماده انتقال به مقاربت کامل می شوند.

آماده سازی و توانایی مدیریت، کنترل و از بین بردن مشکلات درد یا دخول و تمرینات با انتقال نهایی به مقاربت بدون درد کمک می کند.
مرحله 10 – دخول بدون درد و لذتبخش
گام نهایی به سوی غلبه بر واژینیسم شامل ورود آلت تناسلی بدون درد یا تنگی است. تمرینات قدم 10 برای آموزش، ایجاد اعتماد و صمیمیت جنسی طراحی شده است و گذار به مقاربت کامل بدون درد را تکمیل میکند.

زوج ها می توانند از مقاربت لذت ببرند، برنامه ریزی برای ساخت خانواده بزرگتر را آغاز کنند، و بدون واژینیسم زندگی کنند.درمان گیاهی واژینیسموس با تمرینات کگل

درمان گیاهی واژینیسموس

برخی از روان کننده های طبیعی ممکن است به تسکین واژن کمک کنند.

این شامل:

  • روغن جوجوبا
  • روغن نارگیل
  • آلوئه ورا
  • شیاف ویتامین E ، محرک مخاط واژن است و همچنین به جلوگیری از عفونت کمک می کند

پروبیوتیک ها باکتری هایی هستند که تأثیر مثبتی در بدن انسان دارند. پروبیوتیک ها ممکن است به تسکین علائم آتروفی واژن کمک کنند.

برخی از زنان با آتروفی واژن نیز ممکن است دچار مشکلات ادراری شوند ، و پروبیوتیک ها نیز ممکن است در مدیریت واژینیسموس مفید باشند.

  • روان کننده های حاوی آب و بدون گلیسیرین به کاهش ناراحتی در هنگام رابطه جنسی کمک می کنند.
  • هر 2 تا 3 روز یکبار از مرطوب کننده های واژن مبتنی بر آب استفاده کنید. اثر آنها بیشتر از روان کننده است.
  • استفاده از کرم موضعی استروژن به طور مستقیم در مهبل ، علائم را سریع و مؤثر برطرف می کند. همچنین میزان قرار گرفتن در معرض جریان خون در برابر استروژن را کاهش می دهد.
  • استروژن خوراکی نیز گزینه ای است.
  • یک حلقه آزاد کننده استروژن می تواند در واژن بماند و هورمون ها را برای رفع این تغییرات آزاد کند.
  • استروژن درمانی سیستمیک به عنوان ، قرص یا یک ژل موضعی در دسترس است.درمان گیاهی واژینیسموس با تمرینات کگل

مشاوره پزشکی زنان 909 با ارائه این مطلب سعی در ارتقا سطح آگاهی شما دارد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.