علائم دیابت نوع دو در زنان (*)

درمان قطعی دیابت نوع دو

علائم دیابت نوع دو در زنان :

دیابت نوع 2، نوعی از دیابت، احتمالاً یکی از بیماری های مزمن شناخته شده در جهان است – و منطقی است که چنین باشد. داده ها نشان می دهد که تنها در ایالات متحده، 37.3 میلیون نفر یا 11.3 درصد از جمعیت ایالات متحده به دیابت مبتلا هستند و اکثر

این افراد به نوع 2 مبتلا هستند.

در میان افراد مبتلا به دیابت، 8.5 میلیون نفر حتی نمی دانند که به دیابت مبتلا هستند و تعداد فزاینده ای از جوانان مبتلا به پیش دیابت و دیابت نوع 2 تشخیص داده می شوند.علائم دیابت نوع دو در زنان

 

دیابت نوع 2 چیست؟

 

دیابت نوع 2 می تواند همه افراد را بدون در نظر گرفتن سن تحت تاثیر قرار دهد.

دیابت نوع 2 یک بیماری مادام العمر است که بدن شما را از استفاده از انسولین آنطور که باید باز می دارد. گفته می شود افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مقاومت به انسولین دارند.

افرادی که در سنین میانسالی یا بالاتر هستند بیشتر در معرض ابتلا به این نوع دیابت هستند. قبلاً به آن دیابت بزرگسالان می گفتند. اما دیابت نوع 2 بر کودکان و نوجوانان نیز تأثیر می گذارد، عمدتاً به دلیل چاقی دوران کودکی.

نوع 2 شایع ترین نوع دیابت است. 

دیابت نوع 2 در مراحل اولیه بیماری اغلب هیچ علامتی ندارد.فلش سمت راست بالابا این حال، باید از علائم و علائم هشدار دهنده اولیه مانند موارد زیر آگاه باشید:

 • تکرر ادرار و تشنگی شدید
 • کاهش وزن ناگهانی یا غیرمنتظره
 • افزایش گرسنگی
 • تاری دید
 • لکه های تیره و مخملی پوست (به نام آکانتوز نیگریکانس)
 • خستگی
 • زخم هایی که خوب نمی شوند

اگر یک یا چند عامل خطر برای دیابت نوع 2 دارید و متوجه هر یک از این علائم شدید، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید، زیرا ممکن است دیابت نوع 2 داشته باشید.

دیابت نوع 2 می تواند همه افراد را بدون در نظر گرفتن سن مبتلا کند. علائم اولیه دیابت نوع 2 ممکن است نادیده گرفته شود، بنابراین افراد مبتلا ممکن است حتی ندانند که به این بیماری مبتلا هستند. تخمین زده می شود که از هر سه نفر یک نفر در مراحل اولیه دیابت نوع 2 از ابتلا به آن آگاه نیستند.

ریشه دیابت نوع 2 مقاومت به انسولین است و قبل از اینکه تشخیص دیابت نوع 2 را دریافت کنید، ممکن است پیش دیابت تشخیص داده شود.

دیابت با توانایی بدن در متابولیسم کربوهیدرات ها برای انرژی تداخل می کند و منجر به سطوح بالای قند خون می شود. این سطوح بالای قند خون مزمن، خطر ابتلا به مشکلات سلامتی جدی را در فرد افزایش می دهد.علائم دیابت نوع دو در زنان

در دراز مدت، عواقب بالقوه قند خون بالا درمان نشده عبارتند از:

 • مشکلات عصبی
 • از دست دادن بینایی
 • بدشکلی های مفصلی
 • بیماری قلب و عروقی
 • کمای دیابتی (تهدید کننده زندگی)

علائم دیابت نوع دو در زنان

علائم بیماری دیابت نوع 2

تشنگی اگرچه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است علائم خاصی نداشته باشند، افزایش تشنگی یکی از علائم مشخصه این بیماری است.

خطرناک ترین نوع دیابت

اگرچه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ممکن است علائم خاصی نداشته باشند، افزایش تشنگی یکی از علائم مشخصه این بیماری است. افزایش تشنگی می تواند با علائم دیگری مانند تکرر ادرار، احساس گرسنگی غیرعادی، خشکی دهان و افزایش یا کاهش وزن همراه باشد.

سردرد سایر علائمی که در صورت تداوم سطح قند خون بالا ممکن است رخ دهد، خستگی، تاری دید و سردرد است.

علائم دیگری که در صورت تداوم سطح قند خون بالا ممکن است رخ دهد، خستگی، تاری دید و سردرد است.

عفونت ها اغلب، دیابت نوع 2 تنها پس از آشکار شدن پیامدهای منفی آن برای سلامتی شناسایی می شود.علائم دیابت نوع دو در زنان

اغلب، دیابت نوع 2 تنها پس از آشکار شدن پیامدهای منفی آن برای سلامتی شناسایی می شود. برخی از عفونت‌ها و زخم‌ها که مدت زیادی طول می‌کشد تا بهبود یابند، یک علامت هشداردهنده هستند. سایر علائم احتمالی شامل عفونت های مکرر قارچی، عفونت های دستگاه ادراری و خارش پوست است.

اختلال عملکرد جنسی مشکلات جنسی می تواند در نتیجه دیابت نوع 2 رخ دهد.علائم دیابت نوع دو در زنان

مشکلات جنسی می تواند در نتیجه دیابت نوع 2 رخ دهد. از آنجایی که دیابت می تواند به رگ های خونی و اعصاب اندام های جنسی آسیب برساند، کاهش حس می تواند ایجاد شود که به طور بالقوه منجر به مشکلات ارگاسم می شود. خشکی واژن در زنان و ناتوانی جنسی در مردان از دیگر عوارض دیابت است. برآوردها نشان می دهد که بین 35 تا 70 درصد از مردان مبتلا به دیابت در نهایت از ناتوانی جنسی رنج می برند. آمار زنان نشان می دهد که حدود یک سوم از زنان مبتلا به دیابت برخی از اختلالات عملکرد جنسی دارند.

در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستید؟ برخی از عوامل خطر مرتبط با انتخاب سبک زندگی و شرایط پزشکی می توانند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهند.

 

برخی از عوامل خطر مرتبط با انتخاب سبک زندگی و شرایط پزشکی می توانند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهند. این شامل:علائم دیابت نوع دو در زنان

 • سیگار کشیدن
 • اضافه وزن یا چاقی به خصوص در ناحیه کمر
 • عدم ورزش
 • مصرف رژیم غذایی حاوی گوشت فرآوری شده، چربی، شیرینی و گوشت قرمز
 • سطح تری گلیسیرید بیش از 250 میلی گرم در دسی لیتر
 • سطوح پایین کلسترول HDL “خوب” (زیر 35 میلی گرم در دسی لیتر)

برخی از عوامل خطر دیابت قابل کنترل نیستند. اسپانیایی‌ها، بومیان آمریکا، آسیایی‌ها و آمریکایی‌های آفریقایی تبار بیشتر از حد متوسط ​​در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند. داشتن سابقه خانوادگی دیابت (والدین یا خواهر و برادر) خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد. افراد بالای 45 سال بیشتر از افراد جوان در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستند.

علائم دیابت نوع دو در زنان

 

میزان قند خون در دیابت نوع 2

 

آزمایش گلوکز ناشتا این آزمایش شامل دادن نمونه خون پس از هشت ساعت ناشتا بودن است.فلش سمت راست بالا اگر سطح قند خون ناشتا کمتر از 100 میلی گرم در دسی لیتر (mg/dL) باشد، سطح قند خون شما طبیعی است. اما اگر از 100 تا 125

میلی‌گرم در دسی‌لیتر داشته باشید، پیش دیابت دارید و اگر 126 میلی‌گرم در دسی‌لیتر در دو نوبت جداگانه داشته باشید، دیابت دارید

A1C و گلوکز ناشتا آزمایش‌های رایجی هستند که برای تشخیص دیابت استفاده می‌شوند، اما اگر باردار هستید یا نوع هموگلوبین دارید، پزشک ممکن است از روش دیگری استفاده کند، مانند:

 

 1. تست تحمل گلوکز خوراکی
 2. آزمایش قند خون تصادفی

 

پیش آگهی دیابت به عوامل متعددی از جمله طول مدت بیماری، وضعیت بیماری و عوامل ژنتیکی بستگی دارد. اگر برای مدت طولانی تری دیابت کنترل نشده داشته اید، خطر ابتلا به عوارضی مانند بیماری قلبی و نوروپاتی بیشتر است .

افرادی که به دیابت مبتلا نیستند، سطح قند خون آنان در زمان ناشتایی بین 70 تا 100 می باشد و بعد از صرف غذا تا حدود یک ساعت بعد از غذا تا 140 خواهد رسید. اما در افراد دیابتی این مسئله تفاوت خواهد داشت.

در افراد مبتلا به انواع دیابت، میزان قند خون آنان در زمان ناشتایی 100 می باشد و میزان قند خون بعد از غذا برای افراد دیابتی حدود 180 میلی گرم در دسی لیتر می باشد که تا حدود یک ساعت بعد از صرف غذا این رویه ادامه خواهد داشت و سپس رو به کاهش خواهد گذاشت.

حال اگر فرد دیابتی اقدام به کنترل قند خون خود نکند، ممکن است سطح قند خون او به بیشتر از 200 یا حتی 400 برسد که بسیار خطرناک می باشد.

قند خون بالا که امری غیر طبیعی است، باعث بروز بیماری دیابت خواهد شد و افرادی که در معرض آن هستند، باید تلاش نمایند تا از بروز دیابت جلوگیری نمایند.

متأسفانه، افراد مبتلا به دیابت نسبت به افرادی که این بیماری را ندارند، عمر کوتاه تری دارند .، توجه به این نکته مهم است که بسیاری از تحقیقات گذشته قبل از درمان پیشرفته در دسترس امروزی بوده است.

خطرات دیابت نوع 2 در زنان چیست؟

زنانی که در بارداری به دیابت بارداری مبتلا شده اند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 در مراحل بعدی زندگی خود قرار دارند.

زنانی که در بارداری به دیابت بارداری مبتلا شده اند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 در مراحل بعدی زندگی خود قرار دارند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

سندرم تخمدان پلی کیستیک یک مشکل سلامتی است که با بسیاری از کیست های کوچک در تخمدان ها، پریودهای نامنظم و سطوح بالای هورمون های آندروژن مشخص می شود. از آنجایی که یکی از علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک مقاومت به انسولین

است، زنان مبتلا به این بیماری در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت هستند.

انسولین چگونه کار می کند؟ انسولین هورمونی است که به بدن اجازه می دهد تا به طور موثر از گلوکز به عنوان سوخت استفاده کند.

انسولین هورمونی است که به بدن اجازه می دهد به طور موثر از گلوکز به عنوان سوخت استفاده کند. پس از تجزیه کربوهیدرات ها به قند در معده، گلوکز وارد گردش خون می شود و پانکراس را تحریک می کند تا انسولین را به مقدار مناسب آزاد کند. انسولین به

سلول های بدن اجازه می دهد تا گلوکز را به عنوان انرژی جذب کنند.

مقاومت به انسولین در دیابت نوع 2، سلول های بدن نمی توانند گلوکز را به درستی جذب کنند، که منجر به سطوح بالای گلوکز در خون می شود.

در دیابت نوع 2، سلول های بدن نمی توانند گلوکز را به درستی جذب کنند، که منجر به سطوح بالای گلوکز در خون می شود. مقاومت به انسولین به این معنی است که اگرچه بدن می تواند انسولین تولید کند، سلول های بدن به انسولین ساخته شده به

درستی پاسخ نمی دهند. با گذشت زمان، پانکراس میزان انسولین تولیدی خود را کاهش می دهد.

هیچ راه مطمئنی برای پیشگیری از دیابت نوع 2 وجود ندارد، اما حفظ وزن مناسب، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به جلوگیری از این وضعیت کمک کند. کاهش عوامل خطر مانند کلسترول بالا و فشار خون بالا نیز می تواند در پیشگیری از

دیابت نوع 2 نقش داشته باشد.

مقاومت به انسولین لوزالمعده شما را بیش از حد فعال می کند، و در حالی که ممکن است بتواند برای مدتی با افزایش تقاضای بدن برای انسولین سازگاری داشته باشد، ظرفیت تولید انسولین محدودیتی دارد و در نهایت قند خون شما افزایش می یابد – که منجر به پیش دیابت می شود. پیش ساز دیابت نوع 2 یا خود دیابت نوع 2.

تشخیص پیش دیابت به این معنی نیست که قطعاً به دیابت نوع 2 مبتلا خواهید شد. تشخیص سریع و سپس تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند به جلوگیری از بدتر شدن سلامت شما کمک کند.

از کجا بفهمیم دیابت نوع 2 داریم

تشخیص سریع برای درمان موفقیت آمیز دیابت نوع 2 بسیار مهم است. ADA توصیه کرده است که اگر 45 سال یا بیشتر دارید و اضافه وزن دارید، هر سه سال یک بار غربالگری این بیماری را انجام دهید.فلش سمت راست بالا

برای غربالگری دیابت نوع 2، پزشک ممکن است یکی از آزمایشات زیر را انجام دهد.

آزمایش هموگلوبین گلیکوزیله (A1C) A1C یک اندازه گیری دو تا سه ماهه میانگین سطح قند خون شما است. در حالی که A1C 5.7 یا کمتر طبیعی است، هر چیزی بین 5.7 تا 6.4 درصد نشانه پیش دیابت است و 6.5 درصد یا بالاتر در دو آزمایش مختلف نشان می

دهد که شما دیابت دارید.

چگونه دیابت نوع 2 تشخیص داده می شود;علائم دیابت نوع دو در زنان

آزمایش هموگلوبین A1c میزان هموگلوبین گلیکوزیله (هموگلوبین متصل به گلوکز) را در خون شما اندازه گیری می کند و اطلاعاتی در مورد میانگین سطح گلوکز خون شما در 2 تا 3 ماه گذشته ارائه می دهد.

آزمایش هموگلوبین A1c میزان هموگلوبین گلیکوزیله (هموگلوبین متصل به گلوکز) را در خون شما اندازه گیری می کند و اطلاعاتی در مورد میانگین سطح گلوکز خون شما در 2 تا 3 ماه گذشته ارائه می دهد. سطح هموگلوبین A1c بالای 6.5 درصد نشان دهنده

دیابت است. آزمایش تشخیصی دیگر آزمایش قند خون ناشتا است. اگر سطح گلوکز خون ناشتا شما بیش از 126 باشد، نشان دهنده وجود دیابت است. سطوح تصادفی گلوکز خون بالای 200 نیز با دیابت سازگار است.

خارش، درد یا بی‌حسی اندام‌ها

از دیگر علائم دیابت نوع 2 این است که عملکرد اعصاب و جریان خون اندام‌ها را مختل می‌کند. بیماران در دست و پا احساس سوزن‌سوزن شدن یا بی‌حسی می‌کنند. این اختلال عصبی نوروپاتی دیابتی نام دارد که به مرور شدیدتر می‌شود و درصورت کنترل نشدن قند خون، عوارض دیگری ایجاد می‌کند.

تیره شدن پوست یکی از نشانه‌های پوستی شایع در دیابت نوع دو است که بیشتر در گردن، زیر بغل، کشاله‌ ران و چین آرنج دیده می‌شود. در صورت ظاهر شدن لکه‌های پوستی تیره، بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید.

لکه‌های تیره پوستی

تیره شدن پوست از دیگر علائم دیابت نوع 2 است که بیشتر در جاهایی مانند گردن، زیر بغل، کشاله‌ ران و چین آرنج دیده می‌شود. این لکه‌ها نشان‌دهنده مقاومت به انسولین هستند. با شروع درمان این لکه‌ها از بین می‌روند.

خارش و عفونت‌های قارچی

دیابت نوع 2 و به‌دنبال آن افزایش قند خون باعث رشد قارچ‌ها روی پوست و ایجاد عفونت‌ می‌شود که بیشتر در محل‌های گرم و مرطوب بدن مانند دهان، ناحیه تناسلی و زیربغل ایجاد می‌شوند. علامت اصلی خارش است، اما ممکن است درد و قرمزی پوست هم ایجاد شود.

کاهش وزن بی‌دلیل

کاهش وزن ناخواسته از دیگر علائم ابتلا به دیابت نوع دوم است.

تکرر ادرار

وقتی قند خون زیاد می‌شود، کلیه‌ها تلاش می‌کنند آن را از خون جدا کرده و با ادرار دفع کنند. بنابراین ادرار فرد زیاد می‌شود و به‌خصوص در شب دائم به دفع ادرار نیاز پیدا می‌کند.

افزایش تشنگی

با افزایش ادرار جهت دفع قند خون، آب بدن کم می‌شود و فرد بیش از حالت معمول احساس تشنگی می‌کند.علائم دیابت نوع دو در زنان

احساس گرسنگی همیشگی

سلول‌های بدن فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ نمی‌توانند انرژی لازم برای فعالیت‌های فرد را تولید کنند؛ بنابراین بیمار همواره احساس گرسنگی می‌کند.علائم دیابت نوع دو در زنان

خستگی زیاد

احساس خستگی یکی دیگر از علائم دیابت نوع ۲ می‌باشد. از آن جایی که بدن فرد مبتلا به دیابت نوع ۲ نمی‌تواند قند مورد نیاز بدن را برای تولید انرژی لازم از طریق خون به سلول‌ها برساند، به همین خاطر فرد همیشه احساس خستگی می‌کند.

تاری دید

از دیگر علائم دیابت نوع ۲ تاری دید است. تاری دید ممکن است در یک چشم یا در هردو چشم ایجاد شود. اگر دیابت نوع ۲ درمان نشود، قند بالای خون به مویرگ‌های چشم آسیب می‌زند و تاری دید ایجاد می‌کند؛ در صورت استمرار این شرایط، ممکن است فرد به‌مرور نابینا شود.

اگر چند سالی است که با دیابت زندگی می‌کنید یا مسن‌تر هستید، دانستن هدف و سطح A1C خود بسیار مهم است، زیرا در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عوارض دیابت نوع 2 هستید.علائم دیابت نوع دو در زنان

درمان قطعی دیابت نوع دو

دیابت و رژیم غذایی کنترل خوب سطح قند خون می تواند به کاهش خطر ابتلا به عوارض دیابت کمک کند.

کنترل خوب سطح قند خون می تواند به کاهش خطر ابتلا به عوارض دیابت کمک کند. پزشک می تواند شما را به یک متخصص تغذیه یا مشاور دیابت معرفی کند تا به شما در تدوین یک برنامه غذایی سالم کمک کند. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نیاز به

نظارت بر مصرف کربوهیدرات ها و کاهش کالری دارند. تماشای مصرف کل چربی و پروتئین نیز توصیه می شود.

کار خارج از حد ورزش، از جمله پیاده روی، می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند تا سطح گلوکز خون خود را کاهش دهند.

ورزش منظم، از جمله پیاده روی، می تواند به افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند تا سطح گلوکز خون خود را کاهش دهند. فعالیت بدنی همچنین باعث کاهش چربی بدن، کاهش فشار خون و پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی می شود. توصیه می شود

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 در بیشتر روزها 30 دقیقه ورزش متوسط ​​داشته باشند.

کاهش استرس به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت نگران کننده است.

استرس به ویژه برای افراد دیابتی نگران کننده است. استرس نه تنها فشار خون را افزایش می دهد، بلکه می تواند سطح گلوکز خون را نیز افزایش دهد. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت متوجه می شوند که تکنیک های آرام سازی می تواند به مدیریت وضعیت آنها

کمک کند. به عنوان مثال می توان به تجسم، مدیتیشن یا تمرینات تنفسی اشاره کرد.

داروهای خوراکی داروهای خوراکی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که نمی توانند قند خون خود را به اندازه کافی با رژیم غذایی و ورزش کنترل کنند، توصیه می شود.

مصرف داروهای خوراکی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که نمی توانند قند خون خود را به اندازه کافی با رژیم غذایی و ورزش کنترل کنند، توصیه می شود. بسیاری از انواع داروهای خوراکی دیابت در دسترس هستند و ممکن است برای بهترین نتایج به صورت

ترکیبی استفاده شوند. برخی تولید انسولین را افزایش می دهند، برخی دیگر استفاده بدن از انسولین را بهبود می بخشند، در حالی که برخی دیگر تا حدی هضم نشاسته را مسدود می کنند. پزشک شما می تواند بهترین دارو را برای نیازهای فردی شما تعیین کند.

برخی از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نیز انسولین مصرف می کنند، گاهی اوقات همراه با داروهای خوراکی. انسولین همچنین در “نارسایی سلول های بتا” استفاده می شود، وضعیتی که در آن لوزالمعده دیگر در پاسخ به افزایش گلوکز خون انسولین تولید نمی کند.

این می تواند در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 رخ دهد. اگر انسولین تولید نشود، درمان با انسولین ضروری است.

تزریق‌های غیر انسولین

داروهای غیرانسولینی دیگری نیز وجود دارند که به صورت تزریقی برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می‌شوند.

داروهای غیر انسولینی دیگری نیز وجود دارند که به صورت تزریقی برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می شوند.

به عنوان مثال می توان به پراملینتید (Symlin)، اگزناتید (Byetta) و لیراگلوتاید (Victoza) اشاره کرد. این داروها ترشح انسولین را تحریک می کنند.علائم دیابت نوع دو در زنان

آزمایش قند خون پزشک می تواند به شما پیشنهاد دهد که چند بار باید قند خون خود را آزمایش کنید.

پزشک می تواند به شما توصیه کند که چند بار باید قند خون خود را آزمایش کنید.علائم دیابت نوع دو در زنان

زمان های متداول برای آزمایش قند خون

 • اولین چیز در صبح
 • قبل و بعد از غذا
 • قبل و بعد از ورزش
 • قبل از خواب

دیابت نوع 2 و حملات قلبی

از هر سه نفر مبتلا به دیابت، دو نفر بر اثر بیماری قلبی می میرند.

از هر سه نفر مبتلا به دیابت، دو نفر بر اثر بیماری قلبی می میرند. با گذشت زمان، افزایش سطح قند خون به رگ های خونی آسیب می رساند که منجر به افزایش خطر لخته شدن خون می شود. این امر خطر حمله قلبی را افزایش می دهد. افراد مبتلا به دیابت

نیز به دلیل آسیب به عروق خونی در معرض خطر سکته مغزی هستند.

خطرات کلیوی مرتبط با دیابت نوع 2 خطر ابتلا به بیماری مزمن کلیه با گذشت زمان در افراد مبتلا به دیابت افزایش می یابد.

خطر ابتلا به بیماری مزمن کلیوی با گذشت زمان در افراد مبتلا به دیابت افزایش می یابد. دیابت شایع ترین علت نارسایی کلیه است که حدود 44 درصد موارد را تشکیل می دهد. کنترل دیابت می تواند خطر نارسایی کلیه را کاهش دهد. همچنین از داروها برای

نوشته های مرتبط

کاهش خطر بیماری کلیوی در افراد مبتلا به دیابت استفاده می شود.

دیابت نوع 2 و آسیب به چشم رتینوپاتی دیابتی آسیب به رگ های خونی ریز در شبکیه چشم به دلیل سطح بالای قند خون در طول زمان است.

رتینوپاتی دیابتی آسیب به عروق خونی ریز در شبکیه چشم است که به دلیل سطح بالای قند خون در طول زمان است. این می تواند باعث از دست دادن پیشرونده و دائمی بینایی شود. رتینوپاتی دیابتی شایع ترین علت نابینایی جدید در افراد بین 20 تا 74 سال

است. این تصویر حوضچه های خون یا خونریزی ها را در شبکیه نشان می دهد.از کجا بفهمیم دیابت نوع 2 داریم

سوزن سوزن شدن، بی حسی و احساس سوزن سوزن شدن همگی از علائم نوروپاتی دیابتی یا آسیب عصبی مرتبط با دیابت هستند. این بیشتر در دست ها، پاها، انگشتان دست یا انگشتان پا دیده می شود. کنترل دیابت می تواند به پیشگیری از این عارضه

کمک کند.

آسیب به پا و دیابت نوع 2 آسیب به اعصاب ناشی از دیابت می تواند احساس آسیب به پا را سخت کند.از کجا بفهمیم دیابت نوع 2 داریم

آسیب به اعصاب ناشی از دیابت می تواند احساس آسیب به پا را سخت کند. در عین حال، آسیب به رگ های خونی می تواند گردش خون را در پای افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد. زخم هایی که به خوبی بهبود نمی یابند و حتی قانقاریا از عوارض دیابت است

که می تواند در پا ایجاد شود. در موارد شدید ممکن است قطع عضو باشد.

پیشگیری از دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 در بسیاری از بیماران قابل پیشگیری است.علائم دیابت نوع دو در زنان

دیابت نوع 2 در بسیاری از بیماران قابل پیشگیری است. حداقل می توان با داشتن یک رژیم غذایی سالم، ورزش متوسط ​​و حفظ وزن مناسب، بروز عوارض دیابت را کاهش داد. همچنین برای افراد در معرض خطر غربالگری دیابت و پیش دیابت مفید است، به طوری

که درمان می تواند در اوایل دوره بیماری آغاز شود. این امر خطر مشکلات طولانی مدت را کاهش می دهد.

به عنوان مثال، ممکن است برای شما داروی خوراکی متفورمین (گلوکوفاژ) تجویز شود که می تواند به کاهش سطح قند خون شما کمک کند.علائم دیابت نوع دو در زنان

بیماری‌های قلبی عروقی  در مقایسه با افراد بدون دیابت، افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر بیشتری برای بیماری قلبی هستند، از نظر آماری در سنین پایین‌تر به بیماری قلبی مبتلا می‌شوند و اشکال شدیدتری از بیماری قلبی دارند.فلش سمت راست بالاافراد

مبتلا به دیابت نیز حدود دو برابر بیشتر از افراد بدون دیابت در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.فلش سمت راست بالا

کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی – یا درمان آن، در صورت داشتن آن – شامل ترکیبی از تغییرات سبک زندگی است و ممکن است شامل دارو باشد یا نباشد.فلش سمت راست بالا

رتینوپاتی دیابتی  در رتینوپاتی دیابتی، قند خون بالا مویرگ ها (رگ های خونی ریز) را که شبکیه، لایه حساس به نور بافت در پشت چشم داخلی را تامین می کنند، ضعیف می کند.

سپس مویرگ ها متورم می شوند، مسدود می شوند یا خون به مرکز چشم نشت می کنند و دید را تار می کنند. در مراحل پیشرفته، عروق خونی جدید غیر طبیعی رشد می کنند.

هنگامی که این عروق جدید خون نشت می کنند، نتیجه می تواند از دست دادن شدید بینایی یا کوری باشد.فلش سمت راست بالا

نوروپاتی دیابتی  نوروپاتی یا آسیب عصبی می تواند بر هر عصب بدن شما تأثیر بگذارد. معمولاً روی اعصاب پاها، پاها، دست‌ها و بازوها تأثیر می‌گذارد. این وضعیت نوروپاتی محیطی نامیده می شود.

نوروپاتی محیطی می تواند باعث گزگز، سوزش، درد یا بی حسی در نواحی آسیب دیده شود. کنترل درد نوروپاتی محیطی دشوار است، اگرچه برخی محصولات موضعی حاوی کپسایسین را مفید می دانند.

محصولات تجویزی که ممکن است به کاهش درد ناشی از نوروپاتی محیطی کمک کنند، شامل انواع داروهای ضد افسردگی و ضد تشنج

این زخم های پا ممکن است چندین هفته طول بکشد تا بهبود یابد و دلیل اصلی بستری شدن در بیمارستان در میان افراد مبتلا به دیابت است.

اگر دیابت دارید، معاینه منظم پاها و ساق پاها مهم است. به این ترتیب می توانید زخم دیابتی را بهتر شناسایی کنید و در صورت نیاز به درمان فوری بپردازید.

در حالی که متفورمین داروی خط اول برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 است، اما تنها داروی دیابت در اختیار شما نیست.

میوه های مفید برای دیابت نوع 2

چگونه بهترین میوه ها را برای دیابت انتخاب می کنید؟ برخی از انواع میوه ها، مانند آب میوه، می تواند برای دیابت مضر باشد. به عنوان مثال، تحقیقات گذشته نشان داد در حالی که میوه های کامل با خطر کمتر دیابت مرتبط بودند، مصرف آب میوه در واقع با خطر

بالاتری همراه بود.

1

توت ها یک درمان با طراوت با آنتی اکسیدان های مبارزه کننده با بیماری ها هستند

چه عاشق زغال اخته ، توت فرنگی یا هر توت دیگری باشید، کارشناسان به شما این امکان را داده اند که از آن لذت ببرید. طبق گفته ADA ، آنها یک ابر غذای دیابتی هستند زیرا سرشار از آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند. طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده

(USDA) یک فنجان زغال اخته تازه دارای 84 کالری و 21 گرم (گرم) کربوهیدرات است . اگر می‌توانید در مقابل میل به ریختن آن‌ها در دهان خود مقاومت کنید، انواع توت‌ها را به صورت پارفه امتحان کنید، لایه‌های متناوب میوه را با ماست بدون چربی ساده امتحان

کنید – این یک دسر یا صبحانه عالی برای دیابت است .

 

2

گیلاس ترش با التهاب مقابله می کند

یک فنجان گیلاس تارت با هسته دارای 52 کالری و 12.6 گرم کربوهیدرات، به ازای USDA است. و این میوه ها به دلیل آنتی اکسیدان هایشان که در بررسی مواد مغذی مارس 2018 با بیماری قلبی، سرطان و سایر بیماری ها مبارزه می کنند، ممکن است به ویژه

در برابر التهاب مفید باشند  . گیلاس ترش را می توان به صورت تازه، کنسرو شده، منجمد یا خشک خریداری کرد. اما از آنجایی که بسیاری از میوه های کنسرو شده حاوی قند اضافه شده هستند که می تواند قند خون شما را افزایش دهد، حتماً برچسب ها را

بررسی کنید، به گفته  کلینیک کلیولند . طبق ADA ، گیلاس خشک بدون شکر افزوده یک گزینه سالم استاما تا زمانی که سیر نشده اید آنها را نخورید – متوجه خواهید شد که میوه خشک نسبت به میوه کامل سیر کننده تر است اما از نظر کالری و کربوهیدرات

متراکم تر است، بنابراین یک وعده کوچک را انتخاب کنید (به 2 قاشق غذاخوری فکر کنید).

 

3

هلوهای شیرین و آبدار دارای پتاسیم تقویت کننده الکترولیت هستند

هلوهای تازه و معطر یک خوراکی در هوای گرم هستند که می توانید در رژیم غذایی مناسب دیابت خود بگنجانید. به گفته USDA ، یک هلو متوسط ​​حاوی 59 کالری و 14 گرم کربوهیدرات است . همچنین دارای 10 میلی گرم ویتامین C است که آن را به منبع خوبی

از آن ماده مغذی تبدیل می کند و همچنین منبعی از پتاسیم با 285 میلی گرم است.

 

ویتامین C هر کاری را انجام می دهد، از کمک به بدن در تشکیل رگ های خونی و غضروف تا کمک به روند بهبودی بدن شما . از سوی دیگر، پتاسیم به عنوان یک الکترولیت عمل می کند و به عادی سازی سطح مایعات در سلول های ما کمک می کند، طبق

دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan .

 

هلو به خودی خود خوشمزه است، یا ممکن است در نظر داشته باشید که آنها را در چای سرد بدون شیرینی بریزید . وقتی می خواهید یک میان وعده آسان مناسب دیابت داشته باشید، یک اسموتی سریع با تکه های هلو پوره شده با دوغ کم چرب، یخ خرد شده

و کمی دارچین یا زنجبیل درست کنید.

 

4

زردآلو لقمه‌های خوشمزه و غنی از فیبر است

زردآلو یک غذای شیرین تابستانی و افزودنی فوق العاده به برنامه غذایی دیابت شما است. یک زردآلو به ازای USDA فقط 17 کالری و 4 گرم کربوهیدرات دارد . چهار عدد از میوه های تازه کوچک 134 میکروگرم (میکروگرم) نیاز روزانه شما به ویتامین A را تامین می

کنند که منبع عالی این ماده مغذی است. طبق گفته مؤسسه ملی سلامت (NIH)، ویتامین A برای بینایی و سیستم ایمنی بدن شما، در میان تعدادی دیگر از نقش های تغذیه ای مهم است .علائم دیابت نوع دو در زنان

 

این جواهرات میوه ای همچنین منبع خوبی از فیبر هستند، با 3 گرم در هر همان گروه چهار نفره. سعی کنید مقداری زردآلو تازه خرد شده را با غلات سرد یا گرم مخلوط کنید یا مقداری را در سالاد بریزید.علائم دیابت نوع دو در زنان

 

5

سیب یک میان وعده سریع، فیبری و سرشار از ویتامین C ارائه می دهد

یک سیب در روز واقعا ممکن است دکتر را دور نگه دارد. اگر در حال حرکت هستید، یکی را در کیف یا کیف خود بیاندازید. USDA خاطرنشان می کند که یک سیب با اندازه متوسط ​​یک میوه عالی با 95 کالری و 25 گرم کربوهیدرات است . اگر می‌خواهید کمتر از 15

گرم کربوهیدرات در هر وعده مصرف کنید، از نصف آن لذت ببرید.

 

سیب مملو از فیبر است (حدود 4 گرم در هر میوه متوسط ​​که منبع خوبی است) و مقداری ویتامین C دارد و یک سیب سایز متوسط ​​8.37 میلی گرم دارد. طبق گفته دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH Chan ، با این حال، پوست سیب های خود را پوست نگیرید

– پوست آن مغذی است و بیشتر فیبر و آنتی اکسیدان های محافظ قلب از آن قسمت محصول می آید .

میوه‌ها را به شکل طبیعی و کامل مصرف کنید و از میوه‌های موجود در شربت یا میوه‌های فرآوری‌شده با شکر اضافه که تمایل به افزایش قند خون شما را دارند، خودداری کنید . به راهروی محصولات و بخش فریزر فروشگاه مواد غذایی خود بچسبید. ADA همچنین

خاطرنشان می کند که اگر از شاخص گلیسمی (GI) یا بار گلیسمی برای تصمیم گیری در مورد رژیم غذایی استفاده می کنید، اکثر میوه های کامل انتخاب خوبی هستند زیرا تمایل دارند در این رتبه بندی ها پایین باشند . بر اساس انتشارات سلامت هاروارد ،

شاخص گلیسمی مقیاسی است که برای تعیین سرعت افزایش قند خون از یک غذا استفاده می شود. در همین حال، به گفته دانشگاه سیدنیبار گلیسمی هم شاخص گلیسمی و هم کربوهیدرات‌ها را در هر وعده در نظر می‌گیرد و ایده دقیق‌تری از نحوه تأثیر یک

اندازه خاص بر قند خون ارائه می‌دهد. در مورد میوه ها، بار گلیسمی می تواند مفید باشد زیرا وعده های بزرگتر می تواند قند خون را افزایش دهد.

صبحانه برای دیابت نوع 2

6

پرتقال منبع شاداب و با طراوت ویتامین C است

یک پرتقال متوسط ​​بخورید و تقریباً تمام ویتامین C مورد نیاز خود را در روز دریافت خواهید کرد (63 میلی گرم که آن را به یک منبع عالی تبدیل می کند). این انتخاب دمنوش 16 گرم کربوهیدرات و 65 کالری به ازای USDA است . طبق گفته انجمن قلب آمریکا، یک پرتقال متوسط ​​همچنین حاوی فولات (24 میکروگرم)، که به تشکیل گلبول های قرمز خون کمک می کند، و پتاسیم (238 میلی گرم) است که ممکن است فشار خون را عادی کند . و در حالی که از این غذای آبدار لذت می برید، سایر مرکبات مانند گریپ فروت را فراموش نکنید که برای افراد مبتلا به دیابت نیز گزینه های عالی هستند.

 

7

گلابی را برای میان وعده آسان، به علاوه فیبر فراوان انتخاب کنید

از آنجا که گلابی منبع عالی فیبر است – یک گلابی متوسط ​​تقریباً 5.5 گرم به ازای USDA دارد – آنها افزودنی عاقلانه به برنامه غذایی دیابت شما هستند. بعلاوه، بر خلاف اکثر میوه ها، پس از چیدن، در واقع بافت و طعم آنها بهبود می یابد. گلابی های خود را در

دمای اتاق نگهداری کنید تا زمانی که رسیده و برای خوردن مناسب باشند (سپس می توان آنها را در یخچال قرار داد)، توصیه می کند USA Pears . در اینجا یک ایده خوشمزه وجود دارد: یک گلابی را برش دهید و آن را در سالاد اسفناج بعدی خود بریزید.

 

8

کیوی سبز زستی حاوی پتاسیم، فیبر و ویتامین C است

همانطور که احتمالاً می دانید، پوست قهوه ای تیره کیوی میوه سبز روشن و خوش طعمی را پنهان می کند. به گفته USDA ، یک کیوی خوشمزه و نیروگاهی منبع عالی ویتامین C است و مقدار کمی پتاسیم و فیبر به شما می دهد. یک کیوی همچنین حدود 48

کالری و 11 گرم کربوهیدرات دارد، بنابراین افزودنی هوشمندانه به رژیم غذایی مناسب دیابت شما است. به گفته زسپری کیوی، کیوی در تمام سال در دسترس است و تا هفت روز در یخچال باقی می ماند .

میوه‌های کامل مانند انواع توت‌ها ، مرکبات، زردآلو، و بله، حتی سیب – می‌توانند راهی سالم برای ارضاء دندان شیرین شما باشند، ADA اشاره می‌کند و ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم را به دست می‌آورند.

اما مانند هر غذای دیگری در رژیم دیابت خود ، باید در مورد شمارش کربوهیدرات ها و ردیابی آنچه می خورید هوشمند باشید. اندازه وعده مهم است: طبق گفته کلینیک مایو ، یک وعده میوه نباید بیش از 15 گرم (گرم) کربوهیدرات داشته باشد.علائم دیابت نوع دو در زنان

غذاهای مفید برای دیابت نوع 2

 

هنگامی که مبتلا به دیابت هستید، مهم است که از خوردن بسیاری از تنقلات بسته بندی شده و فرآوری شده مانند کلوچه، چیپس، کیک، گرانولا و موارد مشابه به جای غذاهای تازه و کامل مانند میوه ها، سبزیجات و غلات غنی از فیبر خودداری کنید.

بالاغذاهای سرشار از فیبر می توانند به ثابت نگه داشتن سطح قند خون کمک کرده و شما را سیر کنند و به طور بالقوه باعث کاهش وزن و بهبود حساسیت به انسولین می شوند.

اگر اضافه وزن دارید، نظارت بر میزان کالری دریافتی ممکن است مفید باشد، اما همه افراد مبتلا به دیابت نوع 2 باید تعداد کربوهیدرات های دریافتی خود را پیگیری کنند. منابع خوب و بد کربوهیدرات هستند. به عنوان مثال، میوه ها و سبزیجات منابع خوبی هستند،

در حالی که چوب شور و کلوچه ها منابع بدی هستند.فلش سمت راست بالازمانی که غذا می خورید به همان اندازه مهم است که در مدیریت دیابت چه چیزی می خورید. رعایت وعده های غذایی منظم می تواند به حفظ قند خون شما کمک کند.

همچنین بدانید که تشخیص دیابت به این معنی نیست که نمی توانید غذاهایی را که دوست دارید بخورید. رژیم دیابت اساسا یک رژیم غذایی سالم برای همه است! می‌توانید با یک متخصص تغذیه (RDN) کار کنید تا یک برنامه غذایی شخصی‌سازی کنید و اگر

غذاهای جدیدی را به رژیم غذایی خود وارد می‌کنید، حتماً قند خون خود را ردیابی کنید.

در حالی که چیزی به نام “رژیم دیابت” وجود ندارد، انتخاب مواد غذایی می تواند نقش کلیدی در کنترل قند خون شما داشته باشد.

اگر به یک برنامه غذایی خاص علاقه دارید، کار با یک متخصص مراقبت و آموزش دیابت RDN و گواهی شده (CDCES) را در نظر بگیرید که می تواند به شما در جهت یابی در چشم انداز کمک کند.علائم دیابت نوع دو در زنان

رژیم غذایی مدیترانه ای که بر خوردن ماهی، روغن زیتون ، میوه ها ، سبزیجات و غلات کامل تمرکز دارد ، پتانسیلی برای کمک به مدیریت دیابت نوع 2 دارد.فلش سمت راست بالا رژیم های کم کربوهیدرات نیز فراوان هستند، که ممکن است به افراد مبتلا به دیابت

نوع 2 نیز کمک کند زیرا شمارش کربوهیدرات می تواند ابزاری موثر برای مدیریت قند خون باشد.

جدا از این گزینه‌های درمانی دارویی مرسوم، مدیریت مؤثر دیابت به معنای اتخاذ یک رویکرد جامع است: شما باید خوب غذا بخورید، ورزش کنید، استرس را مدیریت کنید و به اندازه کافی بخوابید، زیرا همه این عوامل می‌توانند بر سطح قند خون شما تأثیر بگذارند.

تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از رویکردهای مکمل خاص ممکن است به حمایت از مراقبت‌های مرسوم دیابت شما کمک کند، از جمله درمان‌های گیاه‌شناسی خاص، مکمل‌ها، طب سنتی چینی، درمان‌های ذهن و بدن و رژیم‌های غذایی خاص مانند کتو .

اگر به یکی از این گزینه ها علاقه دارید، به خصوص اگر دارو یا انسولین مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید.

سالم ماندن با دیابت همچنین مستلزم مراقبت از خود است – مانند محافظت از پاها، رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت از سلامت روان. دیابت ممکن است خطر ابتلا به  افسردگی را دو برابر کند ، و با این حال ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی معمولاً این

تشخیص را در افراد از دست می دهند.

اگر احساس می‌کنید قند خونتان پایین می‌آید ، قند خونتان را چک کنید تا مطمئن شوید که علائم شما مربوط به هیپوگلیسمی است نه چیز دیگری مانند استرس. در مرحله بعد، 15 تا 20 گرم (گرم) کربوهیدرات ساده را به سرعت مصرف کنید . ب

بعد از 15 دقیقه سطح گلوکز خون خود را مجددا بررسی کنید. اگر هنوز کم است، 15 تا 20 گرم دیگر کربوهیدرات ساده بخورید

رژیم کتو برای دیابت نوع 2:

یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 برای کاهش قند خون خود تلاش می‌کنند، کاهش شدید مصرف کربوهیدرات‌ها است. در واقع، شمارش کربوهیدرات در صورت ابتلا به دیابت ضروری است، اما رژیم‌های غذایی افراطی، مانند رژیم کتوژنیک ،

که مصرف کربوهیدرات را تا 5 درصد از کالری روزانه شما کاهش می‌دهد، برای برخی از افراد مبتلا به این بیماری می‌تواند خطرناک باشد.

رژیم کتو مستلزم افزایش چشمگیر مصرف چربی و مصرف مقدار متوسط ​​پروتئین و مقدار بسیار کم کربوهیدرات با هدف وارد کردن بدن به حالت متابولیک طبیعی به نام کتوز است که در آن به جای کربوهیدرات بر چربی سوزی متکی است . برای انرژی کتوز با

کتواسیدوز دیابتی متفاوت است ، یک وضعیت اورژانسی بهداشتی که زمانی رخ می دهد که سطح انسولین در ارتباط با سطوح بالای کتون ها پایین باشد .کتون ها محصولات جانبی متابولیسم هستند که در صورت کم شدن مصرف کربوهیدرات در خون آزاد می شوند.

در حالی که یک بررسی گذشته نشان داد که رژیم کتوژنیک ممکن است منجر به کاهش وزن سریع شود و به طور بالقوه حتی به بهبود دیابت کمک کند.فلش سمت راست بالامطالعه دیگری اشاره کرد که مهم است که با پزشک خود کار کنید تا مطمئن شوید

نیازهای تغذیه ای شما برآورده شده است.فلش سمت راست بالا اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید، این گفتگو بسیار مهم است. در حالی که مطالعات کوتاه‌مدت مزایایی برای کنترل قند خون، کاهش وزن و کاهش دارو در رژیم کتو نشان داده‌اند، اطلاعات

بلندمدت هنوز وجود ندارد.

برخی از خطرات رژیم کتو شامل قند خون پایین، تداخلات دارویی منفی و کمبود مواد مغذی است . افرادی که باید از رژیم کتو اجتناب کنند عبارتند از: افرادی که آسیب کلیوی یا بیماری دارند، زنان باردار یا شیرده، و کسانی که به دلیل فشار خون بالا، کلسترول بالا

یا سابقه خانوادگی مبتلا به بیماری قلبی یا در معرض خطر بالای ابتلا به بیماری قلبی هستند ..

انسولین یا داروهای خوراکی دیابت خود را مصرف کنید اما بعد از آن یک وعده غذایی را حذف کنید، غذا خوردن را به تعویق بیندازید یا خیلی کم غذا بخورید.علائم دیابت نوع دو در زنان

آن را به عنوان یک عارضه جانبی سایر داروهای دیابت ایجاد کنید

بدون دریافت غذای کافی به شدت ورزش کنید.

چاقی چاق بودن یا اضافه وزن شما را در معرض خطر جدی ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می دهد. شاخص توده بدنی (BMI) روشی برای اندازه گیری چاقی یا اضافه وزن است.علائم دیابت نوع دو در زنان

عادات غذایی نادرست مصرف بیش از حد انواع غذاهای اشتباه می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد. مطالعات نشان داده‌اند که خوردن رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی و نوشیدنی‌های فرآوری‌شده پر کالری و کم مواد غذایی کامل و غنی از مواد

مغذی، می‌تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد. غذاها و نوشیدنی هایی که باید محدود شوند عبارتند از نان سفید، چیپس، کلوچه، کیک، نوشابه و آب میوه. غذاها و نوشیدنی هایی که باید در اولویت قرار گیرند عبارتند از میوه ها،

سبزیجات، غلات کامل، آب و چای.

ورزش کافی نیست  همانطور که چربی بدن با انسولین و سایر هورمون ها در تعامل است و بر رشد دیابت تأثیر می گذارد، ماهیچه ها نیز تأثیر می گذارند.فلش سمت راست بالا توده عضلانی بدون چربی، که می تواند از طریق ورزش های قلبی عروقی و تمرینات

قدرتی افزایش یابد ، در محافظت از بدن در برابر مقاومت به انسولین و دیابت نوع 2 نقش دارد.

عادات خواب  اختلالات خواب می توانند با افزایش نیاز به لوزالمعده بر تعادل بدن از انسولین و قند خون تأثیر بگذارند.فلش سمت راست بالا با گذشت زمان، این می تواند منجر به دیابت نوع 2 شود.علائم دیابت نوع دو در زنان

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) بر اساس برخی تخمین‌ها، یک زن با تشخیص PCOS – یک اختلال عدم تعادل هورمونی – نسبت به همسالان خود بدون PCOS در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دیابت نوع 2 است..فلش سمت راست بالامقاومت به

انسولین و چاقی مخرج مشترک این شرایط سلامتی هستند.

جهت گرفتن مشاوره و درمان به مشاوره پزشکی زنان 909 مراجعه کنید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.