اکستنشن مو چقدر دوام دارد ?

انواع مختلف اکستنشن مو کدامند؟ کلیپسی، چسبی، دوختنی، متصل شده به مو، ترکیبی، میکرو-لینک … همه اینجا به چه معنا هستند؟

اکستنشن مو

اکستنشن مو چقدر دوام دارد

به عبارت دیگر، افراد مختلف نیازها و ترجیحات متفاوتی دارند. و زمانی که به دنبال نوع مناسب اکستنشن مو برای خود هستید، این ترجیحات شخصی شماست که باید ابتدا ارزیابی کنید.

سبک­های مختلف از اکستنشن با دوره­های استفاده مختلف وجود داشته که در صورت جدید بودن در دنیای اکستنشن مو گیچ خواهید شد. اگرچه اکستنشن مو Luxy 100% موی انسانی کلیپسی است، اکستنشن مو محدود به این نوع خاص نیست.

ما انواع مختلف اکستنشن مو را به منظور کم کردن میزان سردرگمی شما در زیر توضیح خواهیم داد.

پیش از ورود به انواع مختلف روش­های کاربردی اکستنشن مو، اولین چیزی که در رابطه با اکستنشن مو بایستی بدانید این که است آنها در هر دو موی انسانی و مصنوعی وجود دارند. بنابراین، تفاوت بین آنها چیست؟

به طور خلاصه، موی انسان را میتوان همانند موی خود شسته و درست کرد، و طبیعی به نظر می­رسد. به راحتی با موی شما ترکیب شده و بسیار بیشتر از موی مصنوعی دوام خواهد داشت. اگرچه آنها ارزان­تر از موی واقعی هستند، موی مصنوعی طبیعی به نظر نرسیده، نمیتوان آن را با استفاده از ابزارهای داغ کننده درست کرده و به اندازه موی واقعی دوام نخواهد داشت.

اکنون که در مورد تفاوت بین موی طبیعی و مصنوعی می­دانیم، اجازه دهید انواع مختلف روشهای اکستنشن مو را بررسی نماییم!

اکستنشن مو

1.اکستنشن موی کلیپسی

آنها چگونه­اند؟

شاخه­های کلیپسی، که همچنین به عنوان اکستنشن موی کلیپسی شناخته می­شوند، در قطعات شاخه­ای آمده، در پایه به الیاف یا سیلیکون متصل هستند. کلیپس­ها به این پایه متصل بوده و اماده استفاده می­باشند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قطعات را به موی طبیعی خود کلیپس کنید! هر کلیپس به سادگی باز و بسته می­شود – برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.

اکستنشن موی کلیپسی موقتی­ترین نوع اکستنشن مو بوده، زیرا میتوانید به سرعت آنها را بیرون آورده و هر گاه بخواهید مجددا آنها را بازگردانید. برخلاف برخی از کاربردهای دیگر اکستنشن موی ذکر شده در بالا، گذاشتن کلیپس در خانه معمولا 5-15 به طول می­انجامد.

اکستنشن موی کلیپسی همچنین آسیب کمتری وارد نموده، زیرا شامل روش­های شیمیایی، گرمایی، فشار یا سایر روش­های نصب ذکر شده در بالا نیستند – آنها به سادگی به موی شما کلیپس شده، بنابراین آسیبی به موی طبیعی شما وارد نمیشود. این یکی از دلایل محبوبیت این نوع اکستنشن مو می­باشد.

رسیدگی

همان قاعده موی واقعی در مقابل مصنوعی سایر روش­های اکستنشن مو در این نوع اکستنشن موی کلیپسی ظاهر میگردد. ما بیشتر برروی اکستنشن موی انسانی تمرکز خواهیم نمود زیرا این مو را توصیه میکنیم.

به عبارت دیگر، اکستنشن موی انسانی نیازمند نگهداری اندک بوده و تنها پس از 15 الی 20 بار استفاده شسته شده، یا هنگامی که محصولات موی بسیاری برروی آن اعمال شده و دیگر قابل مدیریت نیست.

همانند موی طبیعی، شما به سادگی آن را شانه، شامپو و نرم کننده زده و اجازه می­دهید در هوا خشک شود! برای دستورالعمل مرحله مرحله و نکات مربوط به نحوه شستن و مراقبت از اکستنشن موی کلیپسی اینجا را کلیک کنید.

از نظر استایل دادن، اکستنشن موی انسانی را میتوان مانند موی طبیعی خود درست کرد. آنها را میتوان فر، صاف و رنگ نمود، با این حال، همیشه بهتر است از حرارت کمتری استفاده نمایید، و پیش از درست کردن آن با دستگاه­های داغ از مواد محافظت در برابر حرارت استفاده کرد.

آنها تا چه اندازه دوام خواهند داشت؟

باز هم، این مساله بستگی به مراقبت مناسب از آنها، محصولات به کار رفته و فراوانی پوشیدن آنها بستگی دارد. با مراقبت مناسب و پوشش منظم، اکستنشن موی کلیپسی بین 3 تا 6 ماه، تا یک سال و گاهی اوقات حتی بیشتر باقی می­ماند. در اینجا نکات مراقبتی برای تضمین تداوم بیشتر اکستنشن مو ارائه شده­اند.

مطمئن نیستید کدام یک را انتخاب کنید؟ ما برای کمک به شما اینجا هستیم. کوییز کوتاه ما را در زیر انجام داده تا بتوانید یک مجموعه عالی اکستنشن موی کلیپسی برای خود بیابید.

اکستنشن مو

2.اکستنشن موی چسبی

آنها چگونه­اند؟

اکستنشن موی چسبی دقیقا همان چیزی است که به نظر می­رسد. این نوع اکستنشن مو از پیش چسب زده شده و سپس در هر سوی موی شما چسبانده می­شوند. معمولا یک آرایشگر این عملیات چسب زدن را برای شما انجام داده، زیرا شما میبایست آنها را با ریشه­های تطبیق داده و با استفاده از یک ابزار گرم کننده اعمال شه که چسب را داغ میکند.

علاوه بر این، شما می­بایست آن را با ماده مخصوص برداشتن چسب برداشته و سپس مجددا نصب کنید. به طور طبیعی، هنگامی که حرارت و هر محصول چسبنده مانند چسب را به ریشه­ها اعمال می­کنید، این مساله میتواند باعث آسیب به موی شما شود. این فرآیند معمولا حدود 40 دقیقه تا 1 ساعت به طول انجامیده و اگر اکستنشن در شرایط مناسبی باشد، میتوانید مجددا از آن استفاده نمایید.

رسیدگی

با اکستنشن موی چسبی، شما میبایست هنگام استفاده از نرم کننده یا محصولات مو بسیار دقت کنید، زیرا این کار باعث شل شدن یا بیرون آمدن چسب میشود. این مساله­ای بسیار رایج در این نوع اکستنشن مو بوده، که در آن مو به سادگی بیرون می­آید.

به همین دلیل، آرایشگرها معمولا توصیه میکنند از شما یا نرم کننده و محصولات استایل دهنده خاص استفاده شده که کمتر خشن بوده و دارای روغن کمتر هستند، در نتیجه چسب همچنان به موی شما می­چسبد.

شما میتوانید آنها را به هر شیوه که میخواهید درست کنید، زیرا آنها از موی انسان درست شده­اند، اما باید مراقبت باشید ریشه در کجا چسبانده شده است.

آنها تا چه اندازه دوام دارند؟

چسب­ها نیمه-دائم هستند. معمولا، 4 تا 8 هفته دوام داشته و سپس میبایست مجددا آنها را اعمال نمایید. همانند هر نوع موی دیگر، با این حال، به نحوه مراقبت یا سرعت رشد موی شما بستگی دارد.

 اکستنشن مو

3.اکستنشن موی دوختی

آنها چگونه­اند؟

اکستنشن موی دوختی با بافت موی طبیعی به صورت نوار باریک، سپس استفاده از یک سوزن و نخ برای دوختن موی در داخل موی بافت شده اعمال میگردد. اکستنشن موی دوختنی، به دلیل شیوه اعمال ان، برای افرادی با موی ضخیم­تر به کار میرود.

به طور کلی، کاربرد این روش بسیار طولانی است (معمولا چندین ساعت). روش محکم اغلب باعث فشار برروی کف سر شده و بسیار سنگین یا ناراحت کننده به نظر می­رسد، به همین دلیل به خوبی با موی نازک یا سبک­تر عمل نمیکند.

این روش توسط یک آرایشگر با تجربه اعمال شده، زیرا یک کاربرد بسیار فنی و دشوار بوده که میبایست توسط یک فرد حرفه­ای دوخته شود.

دوخت همچنین به شکل کلاه گیس وجود داشته، که به همین روش در بافت­های گوشه­ای دوخته شده، با این حال، مو یک تکه بوده و چندین شاخه مجزا نخواهد بود.

این نوع اکستنشن موی به دلیل تداوم و یکپارچه بودن آن محبوب است، زیرا مو کاملا به موی خود شما دوخته شده و دیگر بیرون نمی­اید.

نوشته های مرتبط

رسیدگی

اگر از این نوع اکستنشن مو استفاده میکنید، میبایست کف سر خود، پشت گردن و کناره­های مو را حداقل یک بار در هفته مرطوب نموده، و مطمئن شوید از محصولات نرم کننده عمیق استفاده میکنید. توصیه محبوب دیگر برای افراد با اکستنشن موی بافتی شستن مو با محصولات پروتئینی خاص برای به حداقل رساندن آسیب و تضعیف مو است. در زمینه استایل دادن، همین قواعد برای موی واقعی در مقابل طبیعی اعمال میگردند – معمولا به دلیل مدت زمان طولانی نگه داشتن این نوع اکستنشن از موی طبیعی استفاده میشود.

آنها تا چه اندازه دوام دارند؟

توصیه می­شود هر 6 تا 8 هفته آن را بردارید، به ویژه اگر تلاش میکنید موی خود را بلند نگاه دارید. حداکثر زمان برای نگه داشتن اکستنشن موی دوختنی 4 ماه بوده زیرا برروی رشد موی طبیعی شما تاثیر میگذارد.

اکستنشن مو

4.اکستنشن موی ترکیبی و پیش-باندینگ (همراه با کراتین)

آنها چگونه ­اند؟

بهترین روش اکستنشن مو

اکستنشن موی ترکیبی (که همچنین به عنوان باندینگ یا پیش-باندینگ) شناخته می­شوند با استفاده از مواد چسبنده مختلف مانند چسب با موی طبیعی ترکیب میگردند. چسباندن این نوع مو حدود 3-4 ساعت زمان لازم داشته و همچنین یک آرایشگر میبایست این کار را انجام دهد.

اکستنشن موی ترکیبی ممکن است برای تمام مشتریان مناسب نباشد، زیرا این نوع کاربرد به موی طبیعی آسیب بسیاری وارد میکند، در نتیجه آرایشگر ممکن است توصیه کند این روش را انجام ندهید.

کاربرد آن شامل استفاده از دستگاهی شبیه به تفنگ چسب بوده، که اساسا مو را به شاخه­های جداگانه موی طبیعی چسب می­زند. نوع دیگری از کاربرد برای اکستنشن مو پیش-باند از یک گیره حرارتی برای آب کردن چسب برروی موی طبیعی استفاده میکند.

رسیدگی

این مو همانند موی واقعی مدیریت و درست میشود.

شما میتوانید از همان محصولات معمول خود استفاده نمایید، با این حال، اکستنشن میبایست هر دو تا سه ماه به دلیل رشد موی طبیعی ترمیم شود. علاوه بر این، به دلیل مواد شیمیایی متعدد در چسب، این روش میتواند باعث ریزش، شکست مو و خارش کف سر شود.

آنها تا چه اندازه دوام دارند؟

آنها نیمه-دائم بوده، زیرا تا 4 ماه در موی شما باقی می­مانند. با این حال، همانند سایر انواع اکستنشن مو، بسته به نوع و رشد موی شما متفاوت است.

5.اکستنشن موی میکرو لینک

آنها چگونه­اند؟

اکستنشن موی میکرو لینک همچنین به عنوان اکستنشن موی میکرو بید یا میکرو لوپ شناخته میشوند. این موها با اتصال شاخه­های کوچک مو به بخش­های کوچک موی طبیعی با یک سنجاق سیلیکونی کوچک اعمال میگردند

. سپس، یک ابزار ویژه به منظور محکم نگه داشتن سنجاق به مو به کار رفته و در نتیجه محکم در جای خود قرار می­گیرد. اگرچه این روش از گرما یا چسب استفاده نمی­کند، اگر به درستی توسط یک فرد حرفه­ای نصب شود، اکستنشن موی میکرو لینک میتواند به مو آسیب بزند.

سنجاق ممکن است بیش از حد محکم شده، منجر به فشار و کشش ریشه شده، و در صورت عدم برداشتن مناسب آن، مو ممکن است کشیده شود. گذاشتن مو در این روش حدودا 2 تا 4 ساعت طول میکشد.

رسیدگی

شما میتوانید همانند موی طبیعی آنها را شسته و از همان محصولات همیشگی برای درست کردن آنها استفاده نمایید. همانند اکستنشن موی ترکیبی، اکستنشن موی میکرو لینک هر 2 -3 ماه نیازمند ترمیم بوده، زیرا موی طبیعی رشد کرده و سنجاق­های کوچک از کف سر دور میشوند.

آنها تا چه اندازه دوام دارند؟

اکستنشن موی میکرو لینک نیمه دائم در نظر گرفته شده زیرا معمولا تا 4 ماه باقی می­مانند.

6.کلاه گیس و قطعات مو

آنها چگونه­اند؟

عوارض اکستنشن مو

کلاه گیس و قطعات مو در شکل­های مختلف وجود داشته و به صورت موضعی برروی مو قرار میگیرند. کلاه گیس بلند، کامل به منظور پوشاندن کل سر ساخته شده­اند (حقیقت جالب: کلاه گیس­ها پیشتر به همین دلیل “پوشش سر” نامیده می­شدند).

این نوع مو شامل کلاه گیس­هایی بوده که تور جلو یا تور است – اینها تنها روش­های ساخت کلاه گیس هستند. کلاه گیس­ها به عنوان جایگزینی برای موی شما عمل کرده و کل سر شما را پوشش می­دهند. کلاه گیس را میتوان به دلایل مختلف مانند ریزش مو، کچلی یا تغییر چهره مورد استفاده قرار داد.

قطعات مو اندکی متفاوت بوده و اغلب به شکل دم خرگوشی، دم اسبی یا کش مو در بازار وجود داشته بنابراین میتوانید به سادگی آن را برروی موی خود قرار دهید. قطعات مو را میتوان در صورت کم پشت بودن موی یک بخش سر مورد استفاده قرار داده و شما میبایست مو را برروی این بخش بگذارید، یا به سادگی از آن برای یک موی متفاوت، مانند بسیار بلند، دم اسبی کامل با تنها یک قطعه برای افزودن ضخامت استفاده نمود.

رسیدگی

شستن کلاه گیس و قطعات مو اندکی چالش برانگیز بوده، و بسته به واقعی یا مصنوعی بودن آن شما میبایست بسیار مراقب باشید. از انجا که کل قطعات مو به یک پلاستیک یا ماده دیگر متصل است، بایستی روش شستشو و رسیدگی به مو را اصلاح نمایید.

آنها تا چه اندازه دوام دارند؟

بستگی به واقعی یا مصنوعی بودن آن­ها و باز هم به روش مراقبت از آنها دارد، زیرا این مسائل به شدت برروی طول عمر تاثیر میگذارند. معمولا، کلاه گیس کاملا انسانی تا یک سال در صورت مراقبت مناسب دوام خواهد داشت. قطعات کوچک معمولا مصنوعی بوده و بیش از یک ماه دوام ندارند.

و تمام شد! امیدواریم تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم­گیری آگاهانه در خصوص نوع اکستنشن موی مناسب خود، نوع مو و اهداف مویی خود را دریافت کرده باشید. خوشحال می­شویم از تجربیات شما با اکستنشن مو نیز بشنویم .

نظرات در مورد اکستنشن مو

در واقع، پاسخ به این که چرا انواع اکستنشن مو وجود دارد بسیار ساده است.

برخی از افراد اکستنشن هایی را می خواهند که برای مدت طولانی تری روی موهایشان ماندگار باشد. برخی دیگر افزونه‌هایی را می‌خواهند که هر زمان که خواستند بتوانند آن‌ها را نصب و حذف کنند. برخی هزینه برنامه های افزودنی را بر هر چیز دیگری اولویت می دهند. 

دیگران تا زمانی که محصولات با بالاترین کیفیت را دریافت می کنند اهمیتی نمی دهند که چقدر می پردازند. برخی فقط افزونه هایی را می خواهند که نگهداری آنها سخت نیست. دیگران نسبت به گزینه های نگهداری بالا بازتر هستند.

گفته می شود، اگر فکر می کنید موهایتان خیلی ضعیف یا شکننده است، به سراغ اکستنشن مو نروید. اینها می توانند روی موهای شما بسیار سنگین باشند، بنابراین تارهای ضعیف تر مستعد آسیب دیدن هستند. آنها برای کسانی که رشته های ضخیم دارند و می توانند مقداری کشش را تحمل کنند، مناسب هستند.

همچنین، بهتر است یک آرایشگر حرفه ای این کار را با موهای شما انجام دهد، زیرا بافت نامناسب می تواند باعث کشیده شدن ریشه و در نتیجه آسیب به تارهای شما شود.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.