مراقبت بعد از تزریق ژل لب نی نی سایت

مراقبت بعد از تزریق ژل لب : نکاتی جهت کاهش ورم لبها در استفاده از ژلهای تزریقی

اگر در مورد ژلهای لب تحقیق می کنید، احتمالا به برخی از عوارض جانبی آنها برخورد کرده اید. در اکثر موارد، ژلهای تزریقی لب باعث تورم و کبودی می شود. گرچه انتظار این نیز می رود اما راههای زیادی وجود دارد که میتوان آنرا کاهش داد یا زمان بهبودی آن را کوتاه کرد.

در این پست، انواع ژلهای لب و کاربرد آنها را توضیح خواهیم داد، اینکه چرا لبها بعد از تزریق ژل متورم می شوند. همچنین در مورد روشهایی که می توان تورم بعد از تزریق را کاهش داد نیز صحبت خواهیم کرد.

ژلهای تزریقی لب برای افزایش سایز لبها یا در واقع آگمنتیشن لبها استفاده می شوند. آگمنتیشن لبها روشی است که ساختار، فرم و اندازه یا حجم لبها را تغییر می دهد. و برای حجیم شدن لبها و نیز حفظ حجم لبها با افزایش سن استفاده می شود.

با توجه به محلی که ژل تزریق می شود، شکل لبها می تواند تغییر کند. حدود 6-12 ماه باقی می ماند و برای نتیجه بهتر نیاز به درمانها اضافی می باشد.

ورم لب بعد از تزریق ژل چند روز است

تورم با ژلهای تزریقی لب طبیعی است و انتظار آن نیز می رود. اغلب ژلها از ماده ای بنام هیالورونیک اسید HA ساخته شده اند که لبها طبیعی به نظر برسند. مولکولهای HA در بدن ما وجود دارند و مسئول حفظ آب و مرطوب جلو دادن پوست ما هستند. از آنجا که این مولکولها هیدروفیلیک (آبدوست) هستند، تمایل دارند آب را به داخل بافت بکشند و بنابراین باعث ورم می شوند. بعد از چند روز بافت و ژل به تعادل می رسند.

یکی دیگر از دلایل عمده ی تورم و کبودی که به دلیل ژلهای تزریقی ایجاد می شود، بخاطر آسیب بافتی است، گرچه کمی نگران کننده به نظر می رسد اما واکنشی کاملا فیزیولوژیک و طبیعی است که بعد آسیب بافتی مانند سوراخ شدن توسط سوزن در عمل، تورم ایجاد شود. بدن نیز با انتقال سلولهای ایمنی باعث بهبودی ناحیه متورم می شود.

سوراخهای کوچک ناشی از سوزن نیز باعث کبودی می شود. لبها عروق خونی زیادی دارند و براحتی قابل سوراخ شدن هستند. این امر بسیار مهم است که بدن خود در مقابل کبودی حفاظت به عمل می آورد. عروق یا ترمیم می شوند و یا دوباره ایجاد می شوند. بنابراین کبودی در اکثر موارد کاملا طبیعی به حساب می آید و جای نگرانی نیست.

توجه کنید که حتی هنگام استفاده از کانولا (جسمی که تیز نباشد) نیز ممکن است لبها کبود و متورم شوند. انژکتورها اغلب از تکنیکهای سوزنی استفاده می کنند زیرا باعث ایجاد فرم بهتر و زیبایی بیشتر و همچنین دقت بیشتر می شود.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

نتیجه نهایی عرض 2-4 هفته مشاهده می شود.

انواع ژلهای لب

چندین نوع مختلف ژلهای لب وجود دارد که هزینه آنها نیز متفاوت و متناسب با نیاز افراد است. با یک متخصص مانند علی در EMA مشورت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در ادامه برخی از محبوب ترین مارکهای ژلهای لب آمده است. دو مورد اول سازگاری متفاوتی با مواد HA دارند که باید بسته به هدف افراد استفاده شوند. انژکتور حرفه ای می تواند به شما جهت انتخاب بهترین نوع ژل کمک کند.

 • یوودرم
 • رستیلین
 • ورسا
عوارض تزریق ژل لب

روز1:

پس از عمل، تورم و کبودی لبها را حس خواهید کرد و ممکن است کمی احساس سفتی و لطافت نیز داشته باشید. که انتظار آن نیز می رود. و ممکن است مطابق با واکنش شما در برابر ژلهای تزریقی، کیفیت انژکتور و استفاده از یخ در حین و بعد از عمل احساسیهای متفاوتی داشته باشید.

روز2:

تورم قابل مشاهده خواهد بود و اولین نماهای پر شدگی لبها را مشاهده می کنید. با رعایت برخی نکات می توان تورم را کنترل کرد. در این روز باید درد در محل تزریق فروکش کرده باشد.

روز 4-5:

تورم و کبودی بیشتر باید از بین برود و نمای کلی از لبهای پر شده را مشاهده خواهید کرد.

روز 7-14:

بسته به سرعت بهبودی شما ممکن است بعد 1-2 هفته نتیجه کامل را مشاهده کنید. در صورت احساس توده یا سختی می توان لبها را ماساژ داد (البته باید انژکتور یا تزریق کننده پیشنهاد کرده باشد). برای برخی افراد نتیجه کامل 2-4 هفته بعد دیده نمی شود.

بعد از تزریق ژل لب چگونه بخوابیم

 1. به لبهای خود یخ بمالید.

یخ بعد از عمل باعث کاهش تورم و کبودی ناشی از ژلها می شود. بلافاصله بعد از درمان جهت کاهش تورم و کبودی استفاده کنید. در چند روز آینده 10 دقیقه در روز و چند بار از یخ استفاده کنید که می تواند کمک زیادی به کاهش تورم کند. 24 ساعت بعد از تزریق می توانید یخ و کمپرس گرم را به تناوب شروع کنید. کمپرس گرم به برطرف شدن سریع کبودی کمک می کند.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب
 • به لبهای خود پماد آرنیکا بزنید.
نوشته های مرتبط

از تزریق کننده ژل به لبهای خود در مورد آرنیکا سوال کنید. خرید آن از فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و بدون نسخه امکان پذیر است. آرنیکا گیاهی است که معمولا برای تورم، درد و کبودی استفاده می شود. این دارو 24 ساعت قبل از تزریق و به مدت 2-3 روز پس از آن استفاده می شود. لازم به ذکر است که باید جهت استفاده و عدم حساسیت به این دارو با متخصصین بهداشت و درمان خود مشورت کنید.

کبودی بعد از تزریق ژل لب

 • به مدت 24 ساعت از گرما دوری کنید.

در 24 ساعت اول مطمئن باشید که لبهای خود را از گرما دور نگه داشته اید. گرمای زیاد تورم را افزایش می دهد و یا ممکن است با این کار تورم بیشتر به نظر برسد. بعد از 24 ساعت گرما می تواند تسکین دهنده باشد (بخصوص در مورد کبودی ها)

 • از ورزش تا اطلاع ثانوی دوری کنید. مراقبت بعد از تزریق ژل لب

از ورزشهای شدید در 24-48 ساعت بعد از درمان دوری کنید. فشار خون بالا می تواند تورم لبها را افزایش دهد.

 • آناناس مصرف کنید.

کمی عجیب است اما قبل از تزریق و بعد از آن مقداری آناناس بخورید. آناناس تازه بریده شده تهیه کنید و نیمی از آن را در روز تزریق، و یک چهارم آن را قبل از تزریق و یک چهارم دیگر را بعد از تزریق مصرف کنید. آناناس حاوی آنزیم بروملین است، که باعث کاهش تورم و التهاب می شود. همچنین می توانید از مکمل های بروملین نیز استفاده کنید.

که می توان بدون نسخه خریداری کرد تا بدین طریق تورم را سریعتر برطرف کنید. این دارو در 24 ساعت قبل از تزریق مصرف می شود و بعد از تزریق به مدت 2-3 روز مصرف شود. در مورد مصرف این موارد باید افراد ریسک فکتور بیماری کلیوی یا کبدی نداشته باشند

 • داروی مسکن جهت تسکین درد مصرف کنید.

از آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید زیرا باعث افزایش کبودی می شود. اما مصرف تینلول مناسب است.

خشکی لب بعد از تزریق ژل
 • سر خود را بالا نگه دارید.

هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید تا تورم کاهش یابد. به پشت بخوابید به سمت صورت خود نچرخید.

 • به لبهای متورم رژ نزنید.

به مدت 24 ساعت بعد از تزریق از آرایش و رژ لب دوری کنید. پماد آرنیکا مناسب است و برای تسریع بهبود کمک می کند.

 • لبهای خود را لمس نکنید.

لبهای خود را ماساژ یا مالش ندهید مگر اینکه انژکتور شما پیشنهاد کرده باشد. مراقبت بعد از تزریق ژل لب

 1. آب بنوشید.

آب بنوشید اما الکل مصرف نکنید. هیدراته نگه داشتن بدن با نوشیدن 2 یا بیشتر از دو لیتر آب باعث کاهش تورم شما و تسریع بهبودی می گردد. از سوی دیگر، الکل باعث التهاب می شود که نتیجه آن افزایش کبودی و تورم است. همچنین الکل می تواند باعث رقیق کردن خون شود که مسلما بعد از پروسه ی پزشکی ایمن نیست بنابراین بهتر از در روز اول بعد تزریق و 2-3 روز بعد از آن از مصرف الکل خودداری کنید.

 1. نمک مصرف نکنید.

از غذاهای شور دوری کنید. اسیدهیالورونیک موجود در ماده ژل، آب را به خود جذب می کند بنابراین با کم کردن نمک اضافی، تورم را نیز کاهش داده اید.

شستن صورت بعد از تزریق ژل

طی 7 روز بعد از تزریق، نتیجه قابل مشاهده خواهد بود. هر چند باید در نظر داشت که ممکن است برای برخی افراد 2-4 هفته طول بکشد. (زیرا زمان می برد تا آنها با این لبهای جدید احساس راحتی کنند). این نتایج به طور متوسط 8-12 ماه طول می کشد. برای اطمینان از بهترین و طبیعی ترین نتیجه ی ممکن با یک تزریق کننده ژل یا انژکتور مشورت کنید. مراقبت بعد از تزریق ژل لب

بهترین مارک ژل برای تزریق صورت

ژل ژوویدرم برترین برند تولید کننده صورت هیالورونیک اسید در جهان است. پرکننده های صورت JUVÉDERM® توانایی ادغام با بافت صورت شما را دارند تا به نتایج طبیعی برسند.

هر پرکننده صورت JUVÉDERM® برای هدف خاصی طراحی شده است ، چه برای درمان خطوط / چین های ریز یا عمیق ، بازگرداندن حجم صورت برای اثر لیفتینگ ، یا تغییر شکل و تعریف مجدد لب ها.

محدوده پرکننده صورت ژوویدرم با استفاده از فناوری نوآورانه برای کمک به شما در دستیابی به نتایج طبیعی و طولانی مدت ساخته شده است (حداکثر تا 24 ماه ، بستگی به پرکننده صورت مورد استفاده و منطقه تحت درمان دارد).

ایا تزریق ژل دردناک است

تزریق ژل صورت شامل لیدوکایین بی حس کننده است که می تواند به شما در کاهش ناراحتی در طول درمان کمک کند. علاوه بر این ، هنگامی که لب ها را تحت درمان قرار می دهیم ، قبل از شروع ماده بی حس کننده نیز به پوست می زنیم ، و باعث کاهش بیشتر ناراحتی می شود.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک