میکرونیدلینگ صورت:با انواع درمارولر

میکرونیدلینگ صورت”:ممکن است از شنیدن اینکه یک نفر هزاران سوزن ریز را در پوست صورت خود قرار داده و با آرامش دراز کشیده است متعجب شوید. یک نفر چگونه می تواند اینکار را انجام دهد. انجام چنین کاری ممکن است به نظر احمقانه برسد اما میکرونیدلینگ مزایای زیادی دارد. برخی از این مزایا عبارتند از :درمارولر دستکاهی است که به پاکسازی زخم و ترک پوستی کمک می کند:
مزایا استفاده از درمارولر:
• کاهش چین و چروک و ترک های پوستی
• کاهش اکنه و تغییر رنگ پوست
• افزایش ضخامت پوست
• جوانسازی پوست صورت
• بهبود جذب محصولات
برای افرادی که به دنبال مبارزه با نگرانی های مرتبط با پوست خود هستند، میکرونیدلینگ می تواند روش مناسبی باشد. در ادامه برخی از نکات مرتبط با میکرونیدلینگ را با هم مرور خواهیم کرد.

میکرونیدلینگ صورت
میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ که اغلب به عنوان درمارولینگ یا درمان تحریکی کلاژن نیز شناخته می شود، فراید آرایشی است که در آن هزاران سوزن ریز کوچک از طریق دستگاه رولینگ در سطح پوست قرار می گیرد.

درمارولینگ با ایجاد زخم های میکروسکوچی که تولید کلاژن را تحریک می کند و باعث تولید الاستین می شود کار می کند. همانطور که می دانید کلاژن پروتئینی است که در بدن انسان یافت می شود و مسئول کنار هم نگه داشتن بافت های همبندی همچون پوست، عضلات، تاندون ها، غضروف ها و استخوان هاست.

این پروتئین دوست داشتنی باعث ایجاد ظاهر جوان در افراد می شود. متاسفانه باورها بر این است که تولید کلاژن بعد از 20 سالگی، یک درصد در هر سال کاهش پیدا می کند و همین امر باعث پیری افراد می شود.

علی رغم ترسناک بودن فرایند درمارولینگ، این گزینه فرایندی است که تهاجم کمتری دارد. با اینحال، فرایند ریکاوری از آن به طول سوزن هایی که استفاده شده اند بستگی خواهد داشت. واضح است که اگر سوزن طولانی تر باشد، زخم عمیق تری ایجاد می کند و این موضوع به معنای مدت زمان ریکاوری طولانی تر است.

بهترین اندازه درمارولر چقدر است؟میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ صورت
این موضوع بسته به چیزی که می خواهید بدان دست پیدا کنید بستگی دارد. از آنجایی که همه ما به دنبال موضوعات ساده هستیم، این جدول می تواند به درک بهتر این فرایند کمک کند:
نگرانی ها طول سوزن به میلی متر
زخم آکنه کم عمق 1.0 mm
زخم آکنه عمیق 1.5 mm
حفرات بزرگ شده 0.25 – 0.5 mm
هیپرپیگمانتاسيون پس از التهاب (لکه) 0.25 – 0.5 mm
پوست 0.2 to 1.0 mm (با کمترین مقدار کار خود را آغاز کنید)
اسیب ناشی از خورشید یا تضعیف پوست 0.5 to 1.5 mm ترکیبی از هر دو ایده آل است
ترک های پوستی 1.5 to 2.0 mm (برای مصارف خانگی از دو میلی متر پرهیز کنید)
رخم ناشی از جراحی 1.5 mm
تن یا بافت پوستی غیرهموار 0.5 mm
چین و چروک 0.5 to 1.5 mm

نکته: میکرونیدلینگ نمی تواند به PIE کمکی بکند. در این شرایط لکه های صورتی یا قرمز ایجاد می شود. باید بدانید که ابزارهای مرتبط با درمارولر یا میکرونیدلینگ که بزرگتر از 3 میلی متر طول دارند توسط اداره غذا و داروی آمریکا تایید نشده اند.میکرونیدلینگ صورت

نوشته های مرتبط

چگونه از درمارولر استفاده کنیم؟میکرونیدلینگ صورت

مراحل زیر را به دقت دنبال کنید تا از بروز عفونت های ناخواسته یا مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.
مرحله اول: رولر را ضدعفونی کنید
درمارولر خود را با قرار دادن آن در الکل ایزوپروپیل 70 درصد به مدت 5 الی 10 دقیقه ضدعفونی کنید.
مرحله دوم: صورت خود را بشویید.
به کمک شوینده ای با PH ملایم ومتعادل؛ صورت خود را شستشو دهید. اگر از درمارولری استفاده می کنید که سوزن آن بلندتر از 0.5 میلی متر است، صورت خود را هم با الکل ایزوپروپیل 70 درصد قبل از آغاز فرایند تمیز کنید.
مرحله سوم: اگر نیاز بود کرم بی حس کننده را اعمال نمایید
بسته به استانه تحمل دردی که دارید می توانید از کرم بی حس کننده استفاده کنید. با اینحال باید برای سوزن های بزرگتر از 1.0 میلی متر از کرم بی حس کننده استفاده نمایید زیرا سوزن می تواند باعث ایجاد درد شود. اگر از کرم بی حس کننده استفاده می کنید، دستورالعمل کارخانه سازنده را دنبال نمایید.
مرحله چهارم: درمارولینگ را آغاز کنید.میکرونیدلینگ صورت
تکنیک این کار بسیار ساده است. صورت خود را به بخش های مختلف تقسیم کنید تا فرایند مدنظر به راحتی انجام شود. تصویر زیر می تواند راهنمای خوبی برایتان باشد:
از انجام رولینگ در نواحی سایه دار بپرهیزید زیرا نشان دهنده ناحیه اوربیتال است.
در یک جهت رولینگ را 6 الی 8 بار تکرار کنید. این موضوع به تحمل و حساسیت پوست بستگی دارد. مطمئن شوید که پس ار هر عبور، رولر را بلند می کنید. سپس در یک جهت رول کردن را ادامه دهید. آن را بلند کنید و همین فرایند را تکرار نمایید.
بلند کردن درمارولر پس از هر عبور، از بروز لکه بر روی پوست جلوگیری می کند.
بعد از اینکه در یک موقعیت برای 6 الی 8 بار رول را انجام دادید، درمارولر را به آرامی تنظیم کنید و کارتان را تکرار نمایید. اینکار را تا زمانی که کل پوست درمان شود ادامه دهید.میکرونیدلینگ صورت
بعد از رول کردن در یک جهت، حالا باید به ناحیه ای برگردید که در حال حاضر رول کردن را روی آن انجام داده اید و فرایند را در جهت دیگر تکرار کنید. مثلا فرض کنید امتداد پیشانی را به طور عمودی رول کرده اید، حالا برگردید و این کار را به صورت افقی تکرار کنید.
در انتهای این فرایند، باید هر ناحیه را 12 الی 16 بار بچرخید. 6 الی 8 بار افقی ، 6 الی 8 بار عمودی. بر خلاف باورِ عموم، نیازی به رول کردن مورب نیست. انجام دادن این حرکت باعث ایجاد الگوهای ناهمواری با فشار زیاد بر روی مرکز می شود. اگر می خواهید این کار را انجام دهید مراقب باشید و سنجش های احتیاطی را انجام دهید.
مرحله پنجم: صورت خود را با آب بشویید
بعد از اینکه میکرونیدلینگ را انجام دادید، صورت خود را تنها با آب شستشو دهید.
مرحله ششم: درمارولر خود را تمیز کنید
درمارولر خود را با صابون ظرفشویی تمیز کنید. یک ترکیب با آب و صابون در ظرف پلاستیکی ایجاد کنید و سپس ان را در اطراف رولر اعمال نمایید. دلیل اینکه بلافاصله پس از رولینگ از صاوبن ظرفشویی استفاده می کنیم این است که الکل پروتئین موجود در پوست و خون را حل نمی کند.
مرحله هفتم: رولر خود را ضد عفونی کنید
درما رولر خود را دوباره ضد عفونی کنید. برای اینکار، ان را در ایزوپروپیل الکل 70 درصد برای 10 دقیقه قرار دهید. بعد از تمیز کردن آن را در جعبه اش بگذارید و در یک جای امن نگهداری کنید
مرحله هشتم: برنامه روتین مراقبت از پوست خود را ادامه دهید
حالا بعد از استفاده از درمارولر باید به برنامه روتین مراقبت از پوست برگردید. این موضوع بدین معنی است که از لایه بردارهای شیمیایی یا مواد فعال همچون بنزوئیل پروکسید، سالیسیلیک اسید یا غیره استفاده نکنید.

چند وقت یکبار می توان از درمارولر استفاده کرد؟

 • میکرونیدلینگ صورت
  اینکه چند وقت یکبار از درمارولر استفاده کنید به طول سوزن هایی که به کار می برید بستگی دارد. در ادامه حداکثر تعداد زمان هایی که می توانید از درمارولر در یک بازه زمانی استفاده نمایید را مشاهده می کنید.میکرونیدلینگ صورت
  طول سوزن میکرونیدلینگ صورت به میلی متر چند وقت یکبار؟
 • 0.25 mm یک روز در میان
 • 0.5 mm یک الی سه بار در هفته(با کمترین مقدار آغاز کنید)
 • 1.0 mm هر 10 الی 14 روز
 • 1.5 mm یکبار در سه الی چهار هفته
 • 2.0 mm هر شش هفته یکبار
  مطمئن شوید که پوست شما قبل از آغاز یک دوره دیگر، کاملا ریکاوری شده است. تولید دوباره کلاژن فرایند کنید است. به خاطر داشته باشید که پوست روشن به زمان بیشتری برای بازسازی خود نیاز دارد.

چگونه نتایج میکرونیدلینگ را به کمک توجه و مراقبت بهبود ببخشیم؟

برای اینکه بتوانید نتایج خود را به سطح بعدی ببرید، از محصولاتی استفاده کنید که بر روی آبرسانی، درمان، افزایش تولید کلاژن تمرکز دارند. اگر نمی دانید از چه محصولاتی استفاده کنید بهتر است به سراغ محصولاتی با مواد تشکیل دهنده زیر بروید:
• ویتامین C
• نیاسین آمید
• فاکتور رشد اپیدرم
• اسید هیالورونیک
در ادامه فهرستی از محصولات پیشنهادی که در برگیرنده مواد تشکیل دهنده بالا هستند را مشاهده می کنید:
اسید هیالورونیک فاکتور رشد اپیدرم نیاسین آمید ویتامین C
اگر می خواهید از ویتامین C استفاده کنید کمی مراقب باشید. این ماده ذاتا PH را پایین می آورد و ممکن است پوستتان را تحریک کند. به خاطر داشته باشید که اعمال 20 درصد از اسید اسکوربیک سه بار در روز می تواند پوست را با ویتامین C اشباع کند.

بعد از میکرونیدلینگ چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

بعد از رولینگ، پوست شما ممکن است:
• برای چند ساعت و در برخی از موارد کمتر از چند ساعت، قرمز باشد
• احساس آفتاب سوختگی داشته باشید
• در ابتدا پوستتان متورم شود
• احساس کنید پوستتان ضربه ای دارد و خون در جریان است.
تاثیراتی که بر روی پوست مشاهده می کنید معمولا بعد در چند روز خود به خود بهبود پیدا می کنند. اما همانطور که قبلا نیز بیان کردیم رولینگ تکراری نتایج دائمی خواهد داشت.ممکن است برای دو یا سه روز قرمزی بر روی پوست وجود داشته باشد و پوست شروع به پوسته پوسته شدن کند. اگر چنین بود به پوست خود دست نزنید. به طور طبیعی و با گذشت زمان این موضوع بهبود پیدا می کند.
درمارولر تیتانیومی در برابر فولاد ضد زنگ:
درمارولر با سوزن های فولادی ضد زنگ یا تیتانیوم عرضه می شوند. تیتانیوم با دوام تر است زیرا آلیاژ قوی تری نسبت به فولاد ضد زنگ است. این موضوع بدین معنی است که سوزن ها عمر طولانی تری خواهند داشت و شدت آن به سرعت کاهش نخواهد یافت.
با این حال، فولاد ضد زنگ ذاتا استریل تر است. فولاد ضد زنگ چیزی است که متخصصان پزشکی، هنرمندان خال کوبی و متخصصین طب سوزنی از آن استفاده می کنند.

لازم نیست فرایند خرید را برای خود پیچیده کنید و از گزینه گران قیمت تری استفاده نمایید. گزینه های ارزان تر نیز می توانند کار شما را به خوبی انجام دهند. برخی از شرکت ها بر روی پکیج خود تخفیف دارند و درمارولر را به همراه سرم ها ارائه می کنند. هر چند محصولات این شرکت ها ممکن است گران قیمت تر از خرید تکی هر کدام از این موارد باشد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.