میکروپیگمنتیشن یعنی چی ؟ (هزینه)

میکروپیگمنتیشن که به عنوان آرایش نیمه دائمی نامیده می شود، فرآیندی است که به طور کامل رنگدانه های طبیعی زیر اپیدرم (لایه بالای پوست)، به لایه پوستی (لایه دوم پوست)، با سوزن میکرو درج می شود . این تکنیک از لحاظ پزشکی پیشرفته بوده و به طور خاص برای یک برنامه نیمه دائمی ایمن طراحی شده است.

میکروپیگمنتیشن شامل چیست

لوازم آرایشی دائمی یک جایگزین بی خطر و طبیعی به جای صرف هزینه زیاد و استفاده روزمره از آرایش پس از بیدار شدن در صبح و اغلب در طول روز است.

این تکنیک پیشرفته ای است که از آرایش طولانی مدت استفاده می کند. موارد آرایشی دائمی گزینه امن و طبیعی برای آرایش های معمول روزانه هستند. این تکنیک ها باعث اعمال آرایش دائمی بر روی پوست می شوند.

اگر میکروپیگمنتیشن به طور امن توسط پزشک، پرستار یا فرد متخصص و حرفه ای بر روی پوست اعمال شود می تواند ظاهر طبیعی تر و واقعی تری نسبت به روش های آرایشی معمول ایجاد نماید. رنگدانه های مناسبی که برای اینکار طراحی شده نیز می تواند در چنین فرایندی به کار رود.

میکروپیگمنتیشن

چرا میکروپیگمنتیشن همان تاتو کردن نیست؟

بیشتر افراد ترجیح می دهند از میکروپیگمنتیشن به عنوان تاتو کردن نام ببرند اما اینکار صحیح نیست. اصول تاتو کردن و میکروپیگمنتیشن ممکن است شبیه هم باشد اما نتایجی که در این شرایط به دست می اید یکسان نیست.

میکروپیگمنتیشن را نمی توان با رنگدانه های تاتو انجام داد زیرا اینکار ممکن است باعث مهاجرت رنگدانه ها بین لایه های پوستی شود و لکه های تیره رنگ و حتی لکه های دائمی بر روی پوست ایجاد نماید.

دستگاه های تاتو نیز برای اینکار ظریف مناسب نیستند .سوزن های تاتو به لایه های عمیق تر پوست می روند و همین امر باعث ایجاد تن سردی می شود. تکنیک های تاتو نمی توانند اثر طبیعی بر روی پوست ایجاد کنند و قادر نیستند خطوط زیبایی بر روی پوست ایجاد نمایند. میکروپیگمنتیشن در دو یا حتی سه جلسه انجام می شود.

در ابتدا یک طرح به کمک آرایش معمول ایجاد می گردد و رنگ شکل مورد نیاز تعریف می گردد. مشتری ایده های خود را درباره ظاهر نهایی ارائه می کند.

ترمیم میکروپیگمنتیشن 30 روز پس از اعمال آن انجام می شود تا رنگ آن بهبود یابد و ظاهر نهایی بهتری به آن ببخشد. برخی از اوقات ترمیم دوم نیز نیاز خواهد بود. در این شرایط مشتری ابرو و خط چشم تیره تری را می خواهد.

فرآیند میکروپیگمنتیشن قابل تحمل تر از تاتوست. در بی حسی میکروپیگمنتیشن کرمی بر روی پوست اعمال می شود و اینکار 20 دقیقه قبل از فرآیند انجام می شود. در طول فرایند ممکن است این بی حسی دوباره تکرار شود تا جلوی درد گرفته شود.

میکروبلیدینگ بهتر است یا میکروپیگمنتیشن

ابروها:

ابروهایی که بسیار نازک، پراکنده یا کوتاه هستند را می توان به کمک میکروپیگمنتیشن بهبود بخشید. ابروها برای افراد بسیار مهم اند زیرا به چشم های شما چارچوب مناسبی می بخشند و ظاهر نهایی تان را بهتر می کنند.

زمانی که ابروهای خوب و پرپشتی دارید می توانید ظاهر جوان تری هم داشته باشید. هر فردی عاشق ابروهای پرموست. شما می توانید بدون اینکه بترسید ابروهای خود را از دست بدهید شنا کنید، تنیس بازی کنید و سایر فعالیت های دلخواه را انجام دهید.

این گزینه برای افرادی که آلوپسی دارند یا دچار سرطان شده اند نیز مفید است. تکنیک استفاده شده بسیار موثر خواهد بود.

میکروپیگمنتیشن

ابرو برای مردان:

برای مردانی که به دنبال بهبود ظاهر طبیعی ابروهای خود هستند میکروبلیدینگ را توصیه می کنیم. این تکنیک در برگیرنده اعمال اندک رنگ بر روی خطوط ابروها و خطوط بین ابروهای فعلی است و باعث می شود شکل ابروها پرپشت تر دیده شود.

انجام این فرآیند می تواند اعتماد به نفس افرادی که نمی توانند آرایش کنند را بیشتر کند. اینکه چه مقدار ابروی خود را پر پشت کنید به خودتان بستگی دارد.

خط چشم:

ایجاد مژه های نازک و با ظاهر طبیعی و استفاده از رنگدانه بر روی خطوط مژه که به آن بهبود مژه گفته می شود در میان مردان و زنان محبوبیت بسیار زیادی دارد. برای ایجاد خط چشم طبیعی یا ظاهر پر رنگ تر می توان از رنگ بیشتری استفاده کرد.

میکروپیگمنتیشن لب چیست

خط لب یا پر کردن سه بعدی لب:

رنگ دائمی لب ها نیز می تواند ظاهر طبیعی و در عین حال زیبایی به شما ببخشد. اینکار می تواند اندازه و شکل لب ها را تغییر دهد و رنگ بهتری به آن ها ببخشد. این روش به جلوگیری از خونریزی لب کمک می کند و نقاط کمی از نور صورتی در ناحیه مرکزی پایین می تواند لب های شما را زیباتر نشان دهد.

همچنین این تکنیک می تواند لب های نامتقارن شکل، مرزهای ناهموار و زخم را اصلاح کند. بیماران مبتلا به واکنش های هرپتیک باید داروهای ضد هرپتیک را 5-7 روز قبل از انجام این روش برای جلوگیری از بروز زخم های سرد استفاده کنند.

مراقبت بعد از اعمال آرایش دائمی:

میکروپیگمنتیشن

مراقبت درست بعد از اعمال این آرایش برای رسیدن به نتایج بهتر ضروری است. اگر این فرایند به خوبی درمان شود، نیاز به ترمیم یا اصلاح در روزهای بعد نیز کمتر می شود.

زمانی که آرایش دائمی تمیز نگه داشته نمی شود و رطوبت ان حفظ نمی شود احتمال خراش ، از دست رفتن رنگدانه ها یا حتی عفونت وجود خواهد داشت. در ادامه نکاتی را برای اینکه ظاهر طبیعی و آرایش دائمی خوبی داشته باشید بیان می کنیم.

بهترین رنگ برای تاتو لب

محل مدنظر را تمیز و مرطوب نگه دارید:

اگر آرایش جدید شما تمیز نگه داشته نشود احتمال بروز عفونت باکتریایی وجود خواهد داشت. پیشگیری از این شرایط زیاد هزینه بر و سخت نیست. کافیست محل مدنظر را روزانه دو الی سه بار به کمک صابون آنتی باکتریال و بدون بو شستشو دهید. به کمک پماد آنتی بیوتیکی این فرایند را دنبال کنید و در صورت نیاز از Q-Tip استفاده نمایید.

آن را از نور خورشید دور نگه دارید:

اشعه ماورابنفش خورشید با مرور زمان رنگدانه ها را محو و نابود می کند و می تواند رنگدانه های جدید را در معرض نابودی قرار دهد. آرایش دائمی که تازه بر روی صورت اعمال شده است نباید در معرض نور خورشید قرار گیرد.

سعی کنید از کلاه و عینک آفتابی که بیشتر بخش های صورت را می پوشاند استفاده کنید.

بعد از اینکه آرایش شما درمان شد همیشه از مواد محافظتی بر روی پوست استفاده کنید. زمانی که در حال برنزه کردن پوست هستید از عینک بر وی چشم و ابروهای خود استفاده کنید. اینکار باعث می شود رنگ بهتری داشته باشید.

همچنین باید از رفتن به استخر و کنار دریا خودداری کنید. کلر موجود در این مناطق نه تنها زخم تازه را می سوزاند بلکه باعث ورود مواد شیمیایی به رنگدانه های جدید می شود.

قیمت میکروپیگمنتیشن لب

آرایش جدید و موارد تازه مربوط به صورت:

آرایش اضافی و استفاده از ریمل ممکن است بعد از سه روز بر روی رنگدانه ها به کار رود. شما باید آرایش و ریمل جدیدی برای خود خریداری کنید. مواد آرایشی استفاده شده باکتری های قدیمی در خود دارند.

نمی توانید از این موارد بر روی پوست در حال درمان استفاده کنید زیرا خطر عفونت را افزایش می دهد و باعث بروز زخم های ناخواسته می شود.

روتین و برنامه مربوط به صورت ممکن است بعد از اعمال آرایش دائم تغییر پیدا کند. شما نمی توانید پوست صورت خود را موم بیندازید یا لایه برداری کنید. رتین-A می تواند لایه های پوستی شما را بردارد و رنگدانه ها را به طور قابل توجهی از روی صورت حذف نماید.

استفاده از موم نیز باعث از بین رفتن رنگدانه ها می شود. آرایشگر یا متخصصی که آرایش دائم را روی صورت اعمال کرده است از شما می خواهد مراقب آن باشید.

آرایش 4 الی 7 روز طول می کشد تا بهبود یابد. رنگدانه به عنوان مایع وارد پوست می شود و به عنوان پودر خشک می گردد. این ماده حدود 45 الی 55 درصد روشن تر می گردد و می تواند ظاهر طبیعی تری به شما ببخشد.

30 روز بعد از اولین قرار ملاقات باید به فکر ترمیم مجدد آرایش خود باشید.

دو لایه جدید پوستی بر روی آرایش جدید قرار می گیرد و باعث می شود رنگدانه ظاهر بهتری داشته باشد. رنگ تجدید می گردد تا اطمینان حاصل شود ظاهر خوبی دارد و نیاز به ترمیم در آینده کاهش می یابد.

همیشه به کمک کرم ضد افتاب از آرایش دائمی خود محافظت کنید. بیشتر کرم های ضد پیری دارای اسید AHA هستند و باعث محو سریع رنگ می شوند. این نکات را به خاطر داشته باشید و از آرایش خود لذت ببرید.

میکروبلیدینگ چیست؟

میکروبلیدینگ نوعی آرایش دائمی است که به کمک یک ابزار دستی تشکیل شده از 6 الی 18 سوزن ریز و میکرو به شکل تیغه انجام می شود و به همین خاطر به آن میکروبلید می گویند.

این تکنیک بدون استفاده از دستگاه انجام می شود.رنگدانه ها به کمک میکروبلید جمع آوری می شود که به دستگاه دستی متصل شده و سپس بر روی اپیدرم رسوب می کند.

این تکنیک باعث ایجاد خطوط موی بسیار ظریف و طبیعی می شود و حدود 2 سال دوام می اورد. میکروبلیدینگ یک گزینه ملایم تر نسبت به آرایش دادمی است زیرا بر روی لایه های عمیق تر پوست نفوذ نمی کند. رنگ به سطح نزدیک تر پوست نفوذ می کند و به صورت خطوط ریزی اعمال می شود.

هیچگونه جوهر یا رنگدانه ای زیر پوست قرار نمی گیرد و اثر آن به مدت دو سال بر روی صورت باقی خواهد ماند. بعد از آن رنگدانه ها حذف می شود و پوست صورت باقی می ماند.

چنین روشی برای افرادی که می خواهند ظاهر ابروهای خود را بهبود ببخشند ایده آل است. نتیجه اینکار طبیعی است و می تواند برای افراد مناسب باشد. افرادی که از آلوپسی یا سایر شرایطی که باعث ریزش موها شده است رنج می برند می توانند از این روش بهره ببرند.

مدل ابرو میکروپیگمنتیشن

نوشته های مرتبط

آن هایی که ابروها و ظاهر آن را دوست ندارند هم می توانند از چنین روشی استفاده کنند. رنگدانه هایی که مورد استفاده قرار می گیرند برای این روش خاص فرموله و طراحی شده اند.

این رنگدانه ها می توانند با رنگ طبیعی ابروها ست شوند. اگر ابروی طبیعی وجود داشته باشد چنین رنگدانه هایی به خوبی در پوست ترکیب می شوند و ظاهر طبیعی و زیبایی به فرد می بخشند.

میکروپیگمنتیشن

PhiContour به معنای کشیدن نیمه دائمی لب ها،پلک ها و سایر موارد است.

شکل مدنظر براساس تقاطع طلایی (Phi 1.618) و مورفولوژی صورت محاسبه می گردد. تقارن لب با استفاده از برنامه PhiBrows حاصل می شود. PhiContour تکنیک های مختلفی را برای اصلاح نقص های طبیعی ارائه می دهد اما خطوط را هم برجسته می کند.

این موارد مطابق با قوانین زیبایی شناختی است و همیشه بر اساس میل مشتریان انجام نخواهد شد. هدف ما اصلاح رنگ و شکل بدون آرایش سنگین بر روی صورت است.

فیکانتور چیست

به منظور موفقیت درمان، پوست نباید در فرآیند مشکلی داشته باشد، یعنی نباید آسیب دیده باشد. در صورت وجود اگزما، درماتیت سبوره، آکنه، جوش یا هر گونه آسیب در ناحیه لب، هفت روز قبل از درمان، مشتری می تواند از کرم PhiTopic استفاده کند که مشکلات را از بین می برد. PhiTopic را می توان از سالن های آرایشی نیز سفارش داد.

اگر فردی مستعد مبتلا به تبخال باشد باید با افزودن مکمل ها به رژیم غذایی خود احتمال وقوع آن را کاهش دهد.

توصیه می کنیم از مکمل های ضد تبخال دکتر فی استفاده کنید که در سالن های آرایشی ممکن است در اختیارتان قرار گیرد. رنگدانه های لب همیشه باید با رنگ طبیعی لب ها مطابقت داشته باشند .

این در حالیست که رنگدانه های پلک و پوست باید با رنگ طبیعی موها مطابقت داشته باشند. این تکنیک برای همه افراد بالای 18 سال (افراد زیر 18 سال باید با والدین خود همراه باشند) که می خواهند مشکلات زیبایی شناسی لب ها، پلک ها، پوست سر و یا گردن خود را اصلاح کنند می تواند مورد استفاده قرار گیرد. درد در طول درمان نسبی است.

مشتریانی که از چنین فرایندهایی واهمه دارند معمولا درد شدیدی را احساس می کنند اما دیگر مشتریان چنین دردی را با آنچه که هنگام برداشتن ابروها احساس می کنند، مقایسه می نمایند.

علاوه بر این، زنانی که در دوران قاعدگی خود هستند درد زیادی را تجربه می کنند، بنابراین توصیه نمی شود که درمان در حالی که خانم ها در این دوران قرار دارند انجام شود. ممکن است از بی حسی اندکی استفاده شود که به شمل کرم یا مایع است.

PhiRemoval:

ابزار حذف تاتو به شیوه ای مشابه با تاتو کردن یا میکروپیگمنتیشن مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از همان تجهیزات، فرمول استخراج یا برداشتن تاتو تقریبا بلافاصله پس از کشیدن جوهر خال کوبی اصلی از طریق پوست شروع می شود.

پوست زخمی حاوی جوهر تاتو یا همان خالکوبی بر روی منطقه درمان شده در طول چند روز آینده تشکیل می شود.

در فرآیند درمان جوهر بیشتری از پوست محو می شود. جوهر تاتو حاوی تاتو در چند روز آینده در منطقه تحت درمان قرار می گیرد. همانطور که پوست در حال بهبود است، امکان تشکیل زخم بیشتر وجود دارد.

ماندگاری فیکانتور لب

به احتمال بسیار زیاد، زخم دیگری تشکیل می شود که حاوی جوهر است. پس از این فرایند و تا زمانی که زخمی روی پوست است، سطح پوست را خشک نگه دارید. حذف خال کوبی یا PMU بد پس از یک درمان بهبود پیدا نمی کند.

ممکن است به چندین فرآیند نیاز داشته باشید تا به نتایج دلخواه خود برسید. اگر فقط اپیدرم تحت تاثیر قرار گرفته باشد، معمولا هیچ گونه علامت یا زخمی وجود نخواهد داشت زیرا سلول های پایه ی اپیدرم قادر به بازسازی کامل هستند.

این روش چگونه کار می کند؟

 • ابزار حذف خالکوبی یا همان حذف تاتو به شیوه ای مشابه با خال کوبی کردن یا میکروپیگمنتیشن ، با همان تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد.

فرمول حذف تاتو تقریبا بلافاصله پس از کشیدن خال کوبی اصلی، شروع به کار می کند و به سمت بالا از طریق پوست حرکت می نماید.

 • چند روز بعد، زخم پوستی که حاوی جوهر خال کوبی است بر روی منطقه در حال درمان تشکیل می شود. همانطور که پوست در حال بهبود است، جوهر خالکوبی ناخواسته بیشتری از پوست به بیرون کشیده می شود.
 • زخم پوستی به طور طبیعی پوسته پوسته می شود و جوهر خال کوبی ناخواسته را به بیرون می کشد. به احتمال زیاد ممکن است زخم بیشتری که حاوی جوهر بیشتری است داشته باشید.

پس از این فرآیند و تا زمانی که زخم روی پوست است، سطح پوست را خشک نگه دارید. حذف خال کوبی یا PMU بد ممکن است با یک فرایند بهبود پیدا نکند. ممکن است به بیش از یک فرآیند نیاز داشته باشید تا به نتایج مدنظر و دلخواه خود برسید.

اگر فقط اپیدرم تحت تاثیر قرار گرفته باشد معمولا هیچ گونه علامت یا زخمی وجود نخواهد داشت، زیرا سلول های پایه ی اپیدرم قادر به بازسازی کامل هستند.

تفاوت شیدینگ و فیکانتور

میکروپیگمنتیشن

مزایای PhiRemoval چیست؟

 • باعث ایجاد اختلال اعصاب نمی شود
 • بافت به سرعت درمان پیدا می کند
 • رنگدانه های برداشته شده و کمیت آن به خوبی قابل مشاهده است
 • لب ها را به خوبی پاک می کند به گونه ای که هیچ محصولی نمی تواند با آن رقابت نماید
 • قرمزی یا ساختار غیر طبیعی بعد از فرآیند به صورت طولانی مدت وجود نخواهد داشت.

مراقبت بعد از فرایند:

هدف اصلی طراحی کرم های تسکین بخش، آرام کردن و تسکین بخشیدن به زخم های پوستی و تسریع فرآیند بهبود است. 48 ساعت پس از هر روش درمانی، یک لایه نازک از این کرم را به ناحیه ی مدنظر اعمال کنید.

کرم را حداقل دو یا سه بار در روز اعمال کنید تا زخم پوستی کم رنگ تر شود و از بین برود. این کار ممکن است 7 تا 14 روز یا بیشتر از آن طول بکشد.

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست

ژل Antiscar پس از اسیب های جدی به کار می رود و می تواند از بروز زخم های حاد جلوگیری نماید. پس از بهبود اولیه زخم پوستی، مقدار کمی از ژل را بر روی پوست هر 8 ساعت یکبار اعمال کنید. این کار باید تا زمانی که پوست بهبود می یابد، قرمزی ناپدید می شود و رنگ پوست به حالت عادی باز می گردد ادامه یابد.

مدت زمان اعمال: 30 روز و بیشتر.

میکروپیگمنتیشن

توصیه هایی برای بعد از حذف تاتو:

 • به مدت دو روز زخمی که ایجاد شده است را خشک نگه دارید
 • به مدت 10 الی 14 روز بر روی ناحیه مدنظر از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
 • بعد از برداشتن تاتو زخمی که ایجاد شده است را لایه برداری نکنید. اجازه دهید این زخم به طور طبیعی درمان شود.
 • از سولاریم استفاده نکنید. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید برای دو هفته پس از فرآیند حذف تاتو خودداری کنید
 • از حمام کردن، سونا رفتن یا شنا کردن برای دو هفته بعد از فرایند خودداری نمایید.
 • برای سه الی شش هفته پس از این فرآیند از انجام کارهای درمانی بر روی پوست یا بدن خودداری کنید.
 • به مدت 7 روز پس از این فرایند، ورزش نکنید و بدن و صورت خود را ماساژ ندهید
 • همیشه با متخصص ارتباط داشته باشید و در دوره های یک یا سه روزه اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید
 • از محصولات پس از فرآیند که توسط متخصص تجویز شده است استفاده کنید. برای اینکه مطمئن شوید تاتو به طور امن برداشته می شود بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. اینکار در هزینه ها و زمان تان صرفه جویی می کند.

موفقیت این فرآیند به موارد زیر بستگی خواهد داشت:

هزینه میکروپیگمنتیشن

 • کیفیت پوست
 • مراقبت های پس از درمان
 • قرار گرفتن در معرض موارد خارجی متعدد

هیچ کدام از این فاکتورها تحت کنترل فرد متخصص نیستند. به همین خاطر تضمینی برای درمان وجود نخواهد داشت.میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن

قبل از درمان در صورت وجود موارد زیر با آرایشگر یا متخصص مشورت کنید:میکروپیگمنتیشن

 • پوست مشکل سازی دارید
 • مشکلات حادی در سلامت خود دارید
 • داروهای خاصی را مصرف می کنید
 • در حال حاضر PMU قدیمی بر روی ابروهایتان دارید

قبل از هر کاری با مراقبت های بعد از فرایند اشنا شوید.

قبل از درمان:

فرق میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن

قبل از هر درمان، پوست نباید سوزانده شود و در فرایند بازسازی و جوان سازی قرار گیرد.

30 روز قبل از درمان نباید موارد زیر را انجام دهید:

 • استفاده از بوتاکس و پرکننده
 • استفاده از میوه یا اسید لاکتیک
 • درمان با لیزر
 • لایه برداری شیمیایی
 • قرار گرفتن در معرض نور آفتاب قوی

شیدینگ لب یعنی چه

سایه زدن لب که به آن رژگونه لب یا خالکوبی لب نیز می گویند، یک عمل زیبایی نیمه دائمی است که می تواند رنگ و شکل لب های شما را تغییر دهد.

برای ایجاد این اثر، یک متخصص زیبایی از سوزن‌های ریز استفاده می‌کند تا از طریق فرآیندی به نام پیکسل‌سازی، رنگدانه‌ای را در لب‌های شما رسوب کند.

شدینگ لب برای تقویت و پررنگ کردن رنگ طبیعی لب شما گزینه بسیار مناسبی استبا اینکه تاتو لب در دسته آرایش دائم قرار دارد، اما شیدینگ لب نیز مانند میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو یک روش دائمی نیست و بعد از مدتی لب شما به حالت قبل باز می‌گردد.

در این روش، با استفاده از دستگاه و سوزن های مخصوص، رنگ مناسب لب شما را به بافت لب تزریق می‌کنند. برای اطمینان از عدم حساسیت نسبت به این رنگ ها، بهتر است قبل از انجام کار، تست حساسیت را انجام دهید.

 • برطرف کردن ایرادها و مشکلات لب
 • برجسته کردن لب ها با حفظ حالت طبیعی
 • برطرف کردن ایرادها و مشکلات لب
 • برجسته کردن لب ها با حفظ حالت طبیعی
 • شاداب شدن و جوان تر نشان دادن چهره
 • شاداب شدن و جوان تر نشان دادن چهره
instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.