ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه |علائم اولیه بارداری

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه :

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

در این زمینه تحقیقات بسیار کمی وجود دارد و علائم اولیه بارداری برای همه متفاوت است . علائم اولیه بارداری یکی از مواردی است که باعث می شود تعجب کنید که آیا آن را تصور می کنید یا نه. 

برخی از شایع ترین علائم اولیه بارداری را می توان در اوایل روز تخمک گذاری مشاهده کرد ، اما بیشتر آنها در چند هفته اول بارداری ظاهر می شوند. 

 بعضی از خانمها اولین یا دو بار بارداری را یک هفته یا دو هفته بعد از بارداری احساس می کنند .

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه
 • 50٪  در حین 5 هفته حاملگی دارای برخی از علائم بارداری بودند.
 • 70 درصد علائم 6 هفته داشتند.
 • 90 درصد علائم تا 8 هفته داشتند.

 شایع ترین علائمی که باید به دنبال آن وجود داشته باشد تهوع ، استفراغ ، خستگی ، تکرر ادرار و حساسیت به پستان و تورم است . این علائم می تواند خفیف یا شدید باشد.

فکر می کنید ممکن است باردار باشید؟

علائم اولیه بارداری بعد از انعقاد نطفه

اولین علامت بارداری (درد کاشت) فقط چند روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. با این وجود ، در بیشتر سایر علائم اولیه بارداری ، انتظار دارید که حدود 4 هفته بارداری یا دو هفته پس از تخمک گذاری برای یک چرخه منظم متوجه تغییراتی شوند.

آنچه در 2 هفته احساس می کنید

آخرین دوره شما از حدود دو هفته پیش شروع شده است. براساس روشی که پزشکان و ماماها هفته های بارداری را محاسبه می کنند ، با علامت به اصطلاح 2 هفته ای ، شما واقعاً تخمک گذاری می کنید . به احتمال زیاد به چرخه قاعدگی معمول شما مربوط می شود.

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

علائم بارداری در 3 هفته

اگر تخمک شما با موفقیت بارور شد ، این هفته فرایندی به نام تقسیم سلولی را طی می کند ، زیرا راه خود را از طریق لوله فالوپی به سمت رحم منتقل می کند. 

در آنجا ، تخمک بارور شده در آستر رحم شما قرار می گیرد.

اکثر خانمها در 3 هفته احساس خیلی متفاوتی ندارند ، اما برخی ممکن است متوجه کمی لکه بینی شوند و یا علائم حاملگی زودرس مانند خستگی ، سینه های لطیف ، حالت تهوع ، احساس بوی بلند ، بی حس کردن مواد غذایی و مکرر احساس کنند.

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

علائم بارداری در 4 هفته

روشن ترین علامت در این مرحله یک دوره از دست رفته است. بسیاری از خانم ها هنوز هم در 4 هفته احساس خوبی دارند ، اما برخی دیگر ممکن است متوجه سینه درد ، خستگی ، ادرار مکرر و حالت تهوع شوند.  حدود یک سوم زنان در 4 هفته بارداری حالت تهوع را تجربه می کنند.

علائم بارداری در 5 هفته

در حالی که نطقه شما با سرگیجه ای در رحم شما رشد می کند ، ممکن است شما از ناراحتی های مربوط به حاملگی از جمله خستگی ، سینه های دردناک یا متورم ، حالت تهوع و رفتن مکرر به دستشویی آگاه شوید.

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

علائم بارداری در 6 هفته

برای بیشتر زنان ، بیماری صبحگاهی بین 6 تا 8 هفته آغاز می شود. همچنین ممکن است شما خسته شده و دچار نوسانات خلقی شوید ، که می تواند ناشی از تغییرات هورمونی و همچنین استرس تعجب از آنچه پیش روی بارداری شما است ، باشد.

حدود 25 درصد از زنان در اوایل بارداری لکه بینی مشاهده می کنند. این معمولاً چیزی برای نگرانی نیست ، اما اگر متوجه لکه بینی یا خونریزی شدید ، با پزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز درست نیست.

علائم بارداری در هفته اول نی نی سایت

علائم بارداری در 7 هفته

ممکن است بیماری صبحگاهی در این مرحله به خوبی ادامه داشته باشد ، و همچنین ممکن است متوجه شوید که شلوار کمی تنگ تر است. رحم شما اکنون دو برابر اندازه پنج هفته قبل است.

نوشته های مرتبط

به احتمال زیاد به دلیل فشار بیش از حد بر مثانه از رحم در حال رشد و همچنین خون بیشتر در کلیه های شما ، باید بارها از دستشویی دیدن کنید.

علائم بارداری در 8 هفته

تغییرات هورمونی همچنان باعث احساس لاغری و خستگی شود ، در حالی که حالت تهوع و استفراغ نیز ممکن است باعث تخلیه انرژی شما شود. ممکن است سینه بند شما کمی احساس گرگی کند چون افزایش سطح هورمون سینه های شما را برای شیردهی آماده می کند . 

 علائم دیگر بارداری که زنان تا 8 هفته گزارش کردند عبارتند از:

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

علائم اولیه بارداری : ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

 • پریود نشدن
 • خستگی
 • حساسیت بویایی
 • بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع
 • گریزی های غذایی
 • نوسانات خلقی
 • سینه های متورم

روش تشخیص بارداری در روزهای اول

پریود نشدن

احتمالاً به بارداری شک داریدو یک دوره از دست رفته یکی از علائم بارداری زودرس است .

خستگی

خستگی حاملگی علامتی است که تقریباً در همه تجربیات مادران وجود دارد. در دوران بارداری اولیه ، انرژی زیادی برای ایجاد  جفت ، صرف میشود.

حساسیت بویایی

یکی از اولین تغییراتی است که برخی از خانم های تازه باردار گزارش می دهند.

بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع

در چند هفته کوتاه از بارداری شما شروع میشود.  اما احتمال  آن در حدود هفته 6 آغاز می شود.

نوسانات خلقی

 به محض گذشت 4 هفته از بارداری ، ممکن است احساس خستگی به سبک PMS احساس کنید. 

سینه های متورم

یکی دیگر از اولین علائم بارداری است. هورمون های استروژن و پروژسترون  تغییرات پستان و حساسیت به پستان را ایجاد میکنند .دارند. 

تکرر ادرار

دو تا سه هفته پس از بارداری ، ممکن است متوجه افزایش نیاز به pee شوید .  به دلیل هورمون حاملگی hCG است که جریان خون را به کلیه های شما افزایش می دهد و به آنها کمک می کند تا بتوانند از بدن شما خلاص شوند.

تشخیص سریع بارداری در روزهای اول

نفخ

 متأسفانه نفخ اغلب با یبوست همراه است . دریافت مقدار مناسب فیبر در رژیم غذایی شما می تواند به شما منظم کمک کند.

درجه حرارت بدن افزایش یافته است

اگر از  دماسنج بدنه پایه ای برای ردیابی درجه حرارت اول صبح خود استفاده کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که هنگام بارداری حدود 1 درجه افزایش می یابد و در طول دوران بارداری خود بالا می رود . 

 خون ریزی

تا 30 درصد از مادران ، لکه بینی یا خونریزی کاشت قبل از انتظار پریود شما  (حدود 6 تا 12 روز) گاهی اوقات علامتی است که جنین خود را درون دیواره رحم کاشته است ، که ممکن است باشد یا نباشد. ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

instagram banner
2 دیدگاه ها
 1. آرزو می گوید

  با سلام و عرض ادب.من۳۵ سالمه.برای بارداری دوم اقدام کردم.روز قبل از تخمک گذاری.روز تخمک گذاری و بعدش اقدام داشتم.دوره هام۳۰ روزه س.امروز۲۴پریودیمه.از روز۲۰ دل درد و کمر درد و کوفتگی کف و مچ پارو دارم.هیچ ترشحی ندارم تقریبا.ب نظرتون بارداری اتفاق افتاده یا علایم پریودیه؟ممنون

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر علایم پریودیه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک