ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه :

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

در این زمینه تحقیقات بسیار کمی وجود دارد و علائم اولیه بارداری برای همه متفاوت است . علائم اولیه بارداری یکی از مواردی است که باعث می شود تعجب کنید که آیا آن را تصور می کنید یا نه. 

برخی از شایع ترین علائم اولیه بارداری را می توان در اوایل روز تخمک گذاری مشاهده کرد ، اما بیشتر آنها در چند هفته اول بارداری ظاهر می شوند. 

 بعضی از خانمها اولین یا دو بار بارداری را یک هفته یا دو هفته بعد از بارداری احساس می کنند .

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه
 • 50٪  در حین 5 هفته حاملگی دارای برخی از علائم بارداری بودند.
 • 70 درصد علائم 6 هفته داشتند.
 • 90 درصد علائم تا 8 هفته داشتند.

 شایع ترین علائمی که باید به دنبال آن وجود داشته باشد تهوع ، استفراغ ، خستگی ، تکرر ادرار و حساسیت به پستان و تورم است . این علائم می تواند خفیف یا شدید باشد.

علایم صددرصدی بارداری در هفته اول

یاد بگیرید چگونه به طور منظم فشار خون خود را پیگیری کنید.

از پزشکتان درباره دستورالعمل های رژیم غذایی شخصی برای کمک به کاهش فشار خون سؤال کنید.

به طور مرتب آب کافی و میان وعده برای جلوگیری از سرگیجه مصرف کنید. به آرامی از روی صندلی بلند شدن ممکن است کمک کننده باشد.

حساسیت بویایی و بیزاری از غذا در اوایل بارداری

حساسیت بویایی از علائم اولیه ی بارداری است که بیشتر گزارش شده است. شواهد علمی کمی در مورد حساسیت بویایی در سه ماهه اول وجود دارد. اما ممکن است مهم باشد، چرا که حساسیت بویایی ممکن است باعث تحریک تهوع و استفراغ شود. همچنین ممکن است باعث بروز بی میلی و بیزاری شدید نسبت به غذاهای خاص شود.

گزارش های مربوط به رابطه بین بو و حاملگی که در سال های ۱۹۲۲ تا ۲۰۱۴ مورد بررسی قرار گرفت. محققین این روند را پیدا کردند که زنان باردار در طول سه ماهه اول میزان بو را شدیدتر حس می کنند.

۴ دی.پی.اُ یا چهار روز پس از تخمک گذاری، یک مرحله ی اولیه در حاملگی است. اگر در مرحله‌ی تخمک گذاری، تخمک آزاد شده بارور شود تبدیل به زیگوت می شود و از طریق لوله ی فالوپ وارد رحم می شود. در طول ۴ روز بعد از لقاح، زیگوت به ۱۶ سلول مختلف با نام سلول های پر توان تقسیم خواهد شد. سلول های پر توان می‌توانند به هر بخشی از بدن انسان تبدیل شوند.

زیگوت در این مرحله توتاله نامیده می شود که بعدها تقسیم می شود تا بلاستوسیت را ایجاد کند. این اولین مرحله از تشکیل یک جنین است. زمانی که این جنین در پوشش رحم شما جای‌گیر شود، بارداری شما آغاز می‌شود.

فکر می کنید ممکن است باردار باشید؟

علائم بارداری چیست؟

بارداری شرایطی است که در آن جنین یا در رحم زنان ایجاد می شود. اصطلاح “جنین”  استفاده برای توصیف ارگانیسم در حال توسعه در طول 8 هفته اول بارداری و اصطلاح “جنین” از هفته 9 بارداری استفاده می شود.

تولد معمولاً در حدود 38 هفته پس از بارداری یا حدود 40 هفته پس از شروع آخرین قاعدگی رخ می دهد.

بعد از لقاح تخمک ، هم در عملکرد اندام ها و هم در وضعیت عاطفی زن باردار تغییراتی رخ می دهد. بعضی اوقات علائم اولیه بارداری شبیه علائم سندرم قبل از قاعدگی است.

همه خانمها تمام علائم بارداری زودرس را ندارند. علائم با شدت های مختلف بروز می کنند.

شایع ترین علائم در اوایل بارداری عبارتند از:

علائم بارداری در روز 23 پریودی

 • تأخیر / عدم وجود قاعدگی.
 • احساس ضعف ، سرگیجه و خستگی؛
 • تورم ، افزایش حساسیت یا درد پستان.
 • احساس تورم شکم؛
 • حالت تهوع؛

علائم اولیه بارداری بعد از انعقاد نطفه

اولین علامت بارداری (درد کاشت) فقط چند روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. با این وجود ، در بیشتر سایر علائم اولیه بارداری ، انتظار دارید که حدود 4 هفته بارداری یا دو هفته پس از تخمک گذاری برای یک چرخه منظم متوجه تغییراتی شوند.

آنچه در 2 هفته احساس می کنید

آخرین دوره شما از حدود دو هفته پیش شروع شده است. براساس روشی که پزشکان و ماماها هفته های بارداری را محاسبه می کنند ، با علامت به اصطلاح 2 هفته ای ، شما واقعاً تخمک گذاری می کنید . به احتمال زیاد به چرخه قاعدگی معمول شما مربوط می شود.

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

علائم بارداری در 3 هفته

اگر تخمک شما با موفقیت بارور شد ، این هفته فرایندی به نام تقسیم سلولی را طی می کند ، زیرا راه خود را از طریق لوله فالوپی به سمت رحم منتقل می کند. 

در آنجا ، تخمک بارور شده در آستر رحم شما قرار می گیرد.

اکثر خانمها در 3 هفته احساس خیلی متفاوتی ندارند ، اما برخی ممکن است متوجه کمی لکه بینی شوند و یا علائم حاملگی زودرس مانند خستگی ، سینه های لطیف ، حالت تهوع ، احساس بوی بلند ، بی حس کردن مواد غذایی و مکرر احساس کنند.

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

اگر در این دوره آزمایش شما منفی بود ولی شما به بارداری خود اطمینان دارید، برای تایید این موضوع باید به دیدن یک پزشک بروید. نتایج منفی اشتباه هنگام آزمایش های خانگی می تواند اتفاق بیفتد. دلیل آن می تواند این باشد که شما بسیار زودتر از موعد آزمایش را انجام داده اید یا اینکه بدن شما به زمان بیشتری برای آزاد کردن هورمون اچ.سی.جی نیاز دارد.

فشار خون بالا و سرگیجه در اوایل بارداری

در بیشتر موارد، فشار خون بالا یا عادی در مراحل اولیه حاملگی کاهش می یابد. از آن جایی که عروقتان گشاد می شوند افت فشار ممکن است موجب سرگیجه نیز بشود.

تشخیص این که فشار خون بالا در نتیجه ی بارداری ایجاد شده دشوار است. تقریبا تمام موارد فشار خون بالا در۲۰ هفته ی اول نشان دهنده مشکلات زمینه ای است. فشار خون بالا ممکن است در حاملگی ایجاد شود یا از قبل از حاملگی وجود داشته باشد.

پزشک فشار خونتان را در اولین ملاقات قبل ز زایمان می گیرد و این به پیدا کردن فشار پایه برای خواندن فشار خون طبیعی کمک کننده است.

اگر هنوز ورزش های خود را به ورزش های مناسب بارداری تغییر نداده اید، این کار را بکنید.

علائم بارداری در 4 هفته

روشن ترین علامت در این مرحله یک دوره از دست رفته است. بسیاری از خانم ها هنوز هم در 4 هفته احساس خوبی دارند ، اما برخی دیگر ممکن است متوجه سینه درد ، خستگی ، ادرار مکرر و حالت تهوع شوند.  حدود یک سوم زنان در 4 هفته بارداری حالت تهوع را تجربه می کنند.

علائم بارداری در 5 هفته

در حالی که نطقه شما با سرگیجه ای در رحم شما رشد می کند ، ممکن است شما از ناراحتی های مربوط به حاملگی از جمله خستگی ، سینه های دردناک یا متورم ، حالت تهوع و رفتن مکرر به دستشویی آگاه شوید.

ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

علائم بارداری در 6 هفته

برای بیشتر زنان ، بیماری صبحگاهی بین 6 تا 8 هفته آغاز می شود. همچنین ممکن است شما خسته شده و دچار نوسانات خلقی شوید ، که می تواند ناشی از تغییرات هورمونی و همچنین استرس تعجب از آنچه پیش روی بارداری شما است ، باشد.

حدود 25 درصد از زنان در اوایل بارداری لکه بینی مشاهده می کنند. این معمولاً چیزی برای نگرانی نیست ، اما اگر متوجه لکه بینی یا خونریزی شدید ، با پزشک خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز درست نیست.

علائم بارداری در هفته اول نی نی سایت

در دوره چهار روز پس از تخمک گذاری ، تخمک به تازگی بارور شده و می تواند در مرحله ی توتاله یا ابتدای مرحله ی بلاستوسیست باشد. بدن شما ممکن است برای حفظ یک حاملگی سالم شروع به آزاد کردن هورمون هایی نظیر گنادوتروپین جفتی انسان (اچ.سی.جی) و پروژسترون نماید. با این وجود در بیشتر بارداری ها هورمون اچ.سی.جی بعد از جای‌گیری جنین آزاد می شود.

علائم بارداری که شما ممکن است چهار روز پس از تخمک گذاری متوجه شوید.

علائم بارداری در 7 هفته

ممکن است بیماری صبحگاهی در این مرحله به خوبی ادامه داشته باشد ، و همچنین ممکن است متوجه شوید که شلوار کمی تنگ تر است. رحم شما اکنون دو برابر اندازه پنج هفته قبل است.

به احتمال زیاد به دلیل فشار بیش از حد بر مثانه از رحم در حال رشد و همچنین خون بیشتر در کلیه های شما ، باید بارها از دستشویی دیدن کنید.

نوشته های مرتبط

علائم بارداری در 8 هفته

تغییرات هورمونی همچنان باعث احساس لاغری و خستگی شود ، در حالی که حالت تهوع و استفراغ نیز ممکن است باعث تخلیه انرژی شما شود. ممکن است سینه بند شما کمی احساس گرگی کند چون افزایش سطح هورمون سینه های شما را برای شیردهی آماده می کند . 

 علائم دیگر بارداری که زنان تا 8 هفته گزارش کردند عبارتند از:

 • گرفتگی یا ناراحتی رحم ملایم (بدون خونریزی )
 • نفخ شکم
 • یبوست
 • سوزش سر دل
 • گرفتگی بینی
 • تنگی نفس
 • هوس غذا یا گریزی
 • سبکی
 • رگه های عنکبوتی
 • کف دست خارش دارد
 • مناطقی از پوست تیره تر (روی صورت ، شکم یا آئرولا)
ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

علائم اولیه بارداری : ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

 • پریود نشدن
 • خستگی
 • حساسیت بویایی
 • بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع
 • گریزی های غذایی
 • نوسانات خلقی
 • سینه های متورم

روش تشخیص بارداری در روزهای اول

پریود نشدن

احتمالاً به بارداری شک داریدو یک دوره از دست رفته یکی از علائم بارداری زودرس است .

خستگی

خستگی حاملگی علامتی است که تقریباً در همه تجربیات مادران وجود دارد. در دوران بارداری اولیه ، انرژی زیادی برای ایجاد  جفت ، صرف میشود.

حساسیت بویایی

یکی از اولین تغییراتی است که برخی از خانم های تازه باردار گزارش می دهند.

بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع

در چند هفته کوتاه از بارداری شما شروع میشود.  اما احتمال  آن در حدود هفته 6 آغاز می شود.

نوسانات خلقی

 به محض گذشت 4 هفته از بارداری ، ممکن است احساس خستگی به سبک PMS احساس کنید. 

سینه های متورم

یکی دیگر از اولین علائم بارداری است. هورمون های استروژن و پروژسترون  تغییرات پستان و حساسیت به پستان را ایجاد میکنند .دارند. 

تکرر ادرار

دو تا سه هفته پس از بارداری ، ممکن است متوجه افزایش نیاز به pee شوید .  به دلیل هورمون حاملگی hCG است که جریان خون را به کلیه های شما افزایش می دهد و به آنها کمک می کند تا بتوانند از بدن شما خلاص شوند.

تشخیص سریع بارداری در روزهای اول

نفخ

 متأسفانه نفخ اغلب با یبوست همراه است . دریافت مقدار مناسب فیبر در رژیم غذایی شما می تواند به شما منظم کمک کند.

درجه حرارت بدن افزایش یافته است

اگر از  دماسنج بدنه پایه ای برای ردیابی درجه حرارت اول صبح خود استفاده کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که هنگام بارداری حدود 1 درجه افزایش می یابد و در طول دوران بارداری خود بالا می رود . 

 خون ریزی

تا 30 درصد از مادران ، لکه بینی یا خونریزی کاشت قبل از انتظار پریود شما  (حدود 6 تا 12 روز) گاهی اوقات علامتی است که جنین خود را درون دیواره رحم کاشته است ، که ممکن است باشد یا نباشد. ریزترین علائم بارداری انعقاد نطفه

اولین علائم بارداری پس از تخمک گذاری

از آنجا که این اتفاق خیلی رایج نیست، تنها برخی از زنان می توانند از همان ابتدا متوجه علائم بارداری در ۴ دی.پی.اُ شوند. این علائم ممکن است بسیار خفیف بوده و نمی توانند شاخص معینی از حاملگی باشند. بیشتر این علائم علاوه بر نشانه های رایج بارداری، نشانه ی چرخه قاعدگی نیز می باشند و تشخیص علت را سخت می کنند.

اگر شما هریک از این علائم را در ۴ دی.پی.اُ تجربه می کنید، توصیه می‌شود قبل از تشخیص آن ها تا زمان اولین عقب افتادن قاعدگی خود صبر کنید. برای بیشتر زنان بروز نشانه ها چهار روز پس از تخمک گذاری غیر‌محتمل است.

با این وجود اگر شما به طور فعال درحال تلاش برای باروری بوده اید ممکن است نسبت به تغییرات بدنتان حساس تر باشید. بعضی از آن ها ممکن است شبیه به علائم پیش از موعد بارداری باشند. اگر در ۴ دی.پی.اُ هیچ تغییری مشاهده نکردید نیازی به نگرانی نیست.

زیرا تا زمانی که شما در واقع باردار شوید هنوز چند روز دیگر باقی مانده است. بروز نشانه های محسوس بارداری در ۴ دی.پی.اُ بسیار نادر است و تا به حال تنها زنان انگشت شماری تجربه ی نشانه های خفیف را گزارش داده اند.

اگر شما در تلاش برای بارور شدن می باشید و در انتظار دیدن نشانه ای از حاملگی خود هستید، بدن شما علائم دقیقی را ارائه می دهد که شما متقاعدتر خواهید شد. اما آیا نمایان شدن پیش از موعد علائم بارداری رایج است؟

بهترین راه برای فهمیدن حاملگی، انجام یک آزمایش خانگی بعد از عقب افتادن یک دوره ی قاعدگی می باشد. با این وجود تعدادی از زنان شناسایی شده اند که علائم بارداری را در همان اوایل، نظیر روز چهارم پس از تخمک گذاری تجربه کرده اند. بیایید نگاه عمیق تری به موضوع داشته باشیم که آیا این می تواند به عنوان نشانه ی دقیقی از حاملگی تلقی شود یا خیر.

گرفتن یک آزمایش خون از پزشک می تواند این موضوع را برایتان مشخص کند. پس از تخمک گذاری یک مرحله ی بسیار اولیه در بارداری شما است.

در زمانی که ممکن است تخمک تشکیل لقاح داده باشد و شما ممکن است علائم خفیفی را تجربه کنید، بهتر است برای تایید بارداری تا عقب افتادن قاعدگی خود صبر کنید. تنها تعداد کمی از زنان ممکن است این علائم را تجربه کرده باشند. پس بهتر است چند روز دیگر نیز برای تایید آن صبر کنید.

اولین علائم بارداری پس از تخمک گذاری

۱. گرفتگی

گرفتگی شکمی در روزهای اولیه ی بارداری توسط برخی زنان احساس شده است. اما از آنجا که گرفتگی های قاعدگی و گرفتگی ها در چهار روز پس از تخمک گذاری قابل تشخیص از یکدیگر نیستند، این مورد می تواند کمی گیج‌کننده بوده و خیلی قابل‌اتکا نباشد. شما حتی می‌توانید گرفتگی را در طول تخمک گذاری تجربه کنید. بنابراین با اینکه نمی توان این مورد را به‌طور کلی کنار گذاشت اما احتمال اینکه این گرفتگی ها درنتیجه ی بارداری باشد، کم است.

۲. لکه بینی

یک دلیل رایج برای لکه بینی در طول مراحل اولیه ی بارداری خونریزی جای‌گیری می باشد. با این حال انجام عمل جای‌گیری در ۴ دی.پی.اُ رایج نمی باشد، به دلیل اینکه این عمل معمولا ۶ الی ۱۲ روز بعد از لقاح اتفاق می‌افتد.

اگرچه ممکن است تخمک به رحم رسیده باشد، اما چند روزی زمان می برد تا جای‌گذاری شود. در این زمان است که بدن شما هورمون هایی ترشح می کند تا پوشش رحمی را برای جای‌گذاری موفق آماده کند. هر نوع لکه بینی در  چهار روز پس از تخمک گذاری نمی تواند از علائم بارداری باشد. اولین علائم بارداری پس از تخمک گذاری

اگر شما در این زمان دچار لکه بینی هستید توصیه می‌شود که برای رد کردن سایر علت های لکه بینی به پزشک خود مراجعه کنید. اگر شما اقدام به باروری کرده اید و در در دوره پس از تخمک گذاری هستید، ممکن است که خونریزی ناشی از جای‌گیری را در روزهای بعدی مشاهده کنید.

اگر هم چیزی ندیدید نگران نباشید، همه ی زنان باردار این علامت را تجربه نمی کنند. و از آنجا که این مورد به سختی قابل ملاحضه است، بعضی از زنان حتی متوجه آن نمی شوند.

۳. حالت تهوع

حالت تهوع یا تهوع صبحگاهی یک علامت شناخته شده در بارداری است. احتمال اینکه قبل از عقب افتادن قائدگی تجربه ی حالت تهوع داشته باشید بسیار کم می باشد و تنها ده درصد از زنان این اتفاق را تجربه می‌کنند. حالت تهوع اغلب نشانه ای از افزایش سطح هورمون در بدن می باشد که بروز آن کمی زمان خواهد برد.

اگر شما در 4روز پس از تخمک گذاری هستید ولی نشانه ای از حالت تهوع ندارید، مشکلی نیست. از آنجا که حالت تهوع کمی دیرتر ظاهر می شود، می توانید در انتظار چند روز دیگرِ بدون حالت تهوع هم باشید!

. سینه های دردناک

سینه های حساس یا دردناک نیز علاوه بر نشانه ی بارداری می توانند نشانه ی قاعدگی هم باشند. با اینکه نمی توانید این مورد را به عنوان نشانه ای از حاملگی به دلیل افزایش هورمون های بارداری نادیده بگیرید، ولی این مورد همچنین می تواند به دلیل تغییرات هورمونی در طول دوره ی قاعدگی رخ دهد.

۵. خستگی

احساس خستگی در سرتاسر روز می تواند یکی از علائم اولیه ی بارداری باشد. این مورد در زنان به ویژه در طول سه ماهه ی اول رایج است. اما یک نشانه ی قطعی بارداری نمی باشد.

۶. نفخ شکمی و ویارهای غذایی

این موارد نیز مانند بیشتر علائم دیگر در هر دو چرخه ی بارداری و قاعدگی رایج هستند اما همه ی زنان این را تجربه نمی کنند.

علائم دیگری مانند سردرد، تکرر ادرار، نوسانات خلقی، بیزاری از غذا، یبوست و گرفتگی بینی وجود داد که ممکن است تجربه کنید. چنین علائمی معمولا در طول سه ماهه ی اول بارداری تجربه می شوند و برای بیشتر زنان، بروز آن ها در مراحل بسیار اولیه چندان رایج نمی باشد. 

instagram banner
2 دیدگاه ها
 1. آرزو می گوید

  با سلام و عرض ادب.من۳۵ سالمه.برای بارداری دوم اقدام کردم.روز قبل از تخمک گذاری.روز تخمک گذاری و بعدش اقدام داشتم.دوره هام۳۰ روزه س.امروز۲۴پریودیمه.از روز۲۰ دل درد و کمر درد و کوفتگی کف و مچ پارو دارم.هیچ ترشحی ندارم تقریبا.ب نظرتون بارداری اتفاق افتاده یا علایم پریودیه؟ممنون

  1. دکتر مشاوره می گوید

   خیر علایم پریودیه

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک