علت درد زیر شکم در حین رابطه (درمان سوزش واژن )

علت درد زیر شکم در حین رابطه:

علت درد زیر شکم در حین رابطه

دلایل متعددی وجود دارد برای علت درد پهلو در هنگام نزديكي و خوشبختانه، چندین راه برای تسکین درد وجود دارد.

دلایل متعددی وجود دارد که واژن شما ممکن است بعد از رابطه جنسی دردناک شود.

وقتی بعد از رابطه جنسی با درد واژن روبرو می شوید، داشتن سؤالات زیاد کاملاً قابل درک است.  در برخی موارد، بسیاری از افراد از رابطه جنسی خشن لذت می برند که باعث ایجاد سطحی از ناراحتی می شود. اما تحت بیشتر شرایط، واژن شما نباید بعد از رابطه جنسی – یا در حین آن درد داشته باشد.

از این گذشته، صمیمی بودن با شریک زندگی تان احساس خوبی دارد . بنابراین، هنگامی که رابطه جنسی دردناک است (از نظر پزشکی به عنوان دیسپارونی 1 شناخته می شود )، مهم است که به همسرتان و مشاور مامایی خود اطلاع دهید که با چه چیزی سر و کار دارید.

شایع ترین علت درد زیر شکم در حین رابطه پس از رابطه جنسی در زیر بیشتر بدانید:

علت درد زیر شکم در حین رابطه

روغن کاری کافی برای رابطه جنسی وجود نداشت.

یکی از شایع ترین علل درد در حین یا بعد از مقاربت که می تواند منجر به درد واژن شود، روغن کاری ناکافی است .

عدم برانگیختگی قبل از رابطه جنسی

گاهی اوقات شما کاملاً در حال و هوا نیستید ، و این اشکالی ندارد.  داشتن رابطه جنسی زمانی که به اندازه کافی برانگیخته نیستید نیز می تواند منجر به عدم روانکاری و در نهایت درد واژن پس از رابطه جنسی شود .

درد دخول تا کی ادامه دارد

رابطه جنسی خشن داشتید و باعث اصطکاک بیش از حد شد.علت درد زیر شکم در حین رابطه

اصطکاک می تواند عالی باشد! اغلب اینطور است! اما اصطکاک بیش از حد قطعا می تواند واژن شما را بعد از رابطه جنسی صدمه ببیند، به احتمال زیاد به این دلیل که روغن کاری کافی وجود ندارد.

به لاتکس، روان کننده یا مایع منی حساسیت دارید.

برخی از افراد به لاتکس حساسیت دارند .  اگر شما یکی از این افراد هستید و از کاندوم های لاتکس استفاده می کرده اید، ممکن است واژن خود را تحریک کنید .

نوشته های مرتبط

عفونت واژن دارید.

اگر احساس ناراحتی می کنید که فراتر از درد خفیف است – مانند خارش، سوزش، ترشح غیر طبیعی یا درد لگن – ممکن است عفونت واژن داشته باشید. این می تواند یک عفونت قارچی ، واژینوز باکتریایی ، یک بیماری مقاربتی یا چیز دیگری باشد و بهترین راه حل صحبت با مامایی است.

چرا هنگام دخول درد و سوزش دارم

شما یک وضعیت پزشکی دارید.

اگر در حین یا بعد از رابطه جنسی مکرراً درد دارید، ممکن است شرایط پزشکی داشته باشید که منجر به درد در حین یا بعد از رابطه جنسی شود :

  1. آندومتریوز : این اتفاق زمانی رخ می دهد که پوششداخلی رحم شما به جایرشد در خارج از رحم شمارشد کند. معمولاً روی تخمدان‌ها، لوله‌های فالوپ و بافت پوشاننده لگن شما رشد می‌کند (در موارد نادر، می‌تواند فراتر از ناحیه لگن به شکم یا ریه‌ها گسترش یابد) .
  2. فیبروئیدهای رحمی : این خوش خیم غده (غیرسرطانی) که در داخل و در رحم هستند  .
  3. ولوودینیا : این درد واژن مزمن است که به علت روشن نیست و به مدت حداقل سه ماه است . اگرچه بسیاری از مردم در مورد آن صحبت نمی کنند، ولوودینیا در واقع بسیار رایج است. علاوه بر درد واژن، علائم شامل سوزش، سوزش، خامی و رابطه جنسی دردناک است. درد ممکن است ثابت یا گاه به گاه باشد، و شما ممکن است آن را فقط زمانی احساس کنید که آن ناحیه را لمس کنید، مانند بعد از رابطه جنسی.

علت درد پهلو در هنگام نزديكي

  1. بیماری التهابی لگن (PID) : این اتفاق می افتد زمانی که باکتری های مقاربتی از مهبل (واژن) خود را به دیگر اندام های تناسلی (از جمله رحم خود را، لوله های فالوپ و تخمدانها) پخش شده و باعث عفونت  .
  2. واژینیسموس : این زمانی است که ماهیچه های واژن خود فشار و یا اسپاسم غیر ارادی، و دخول دردناک (آیا آن را از شریک زندگی خود را و یا یک تامپون است)  . کارشناسان مطمئن نیستند که دقیقاً چه چیزی باعث آن می شود، اما اختلالات اضطرابی، جراحی های قبلی، آسیب های زایمان، یا ترس از رابطه جنسی به دلیل سوء استفاده جنسی یا ضربه قبلی ممکن است منجر به واژینیسموس شود.
  3. عفونت گردن رحم : این وضعیت زمانی اتفاق می افتد گردن رحم های شما را پایین تر، انتهای باریک رحم که باز می شود به خود مهبل (واژن)، ملتهب شده .
  4. کیست های تخمدان : این کیسه های معمولی پر از مایع در داخل یا روی تخمدان ایجاد می شوند. بیشتر آنها بی ضرر هستند و بدون درمان از بین می روند، اما کیست های بزرگتر می توانند منجر به نفخ، احساس پری شکم یا درد لگن شوند. کیست پاره می تواند عوارض شود، بنابراین این مهم است که به دکتر مراجعه کنید اگر شما به طور ناگهانی، درد شدید شکم یا لگن دارید.

درمان خانگی سوزش واژن بعد از نزديكي

از مرطوب‌کننده‌های طولانی‌مدت  تا سه بار در هفته استفاده کنید. این است همان چیزی که به عنوان یک روان کننده نیست: مرطوب کننده واژن به طور خاص توسط پوشش داخل مهبل (واژن) خود را با رطوبت، که در آن برای چند روز باقی می ماند، کمک به بافت واژن تبدیل شدن به سالم در طول زمان کار  . از طرف دیگر، روغن ها فقط به طور موقت سطح صافی را فراهم می کنند.

 اگر هر گونه ناراحتی حتی پس از استفاده از مرطوب کننده واژن به مدت دو هفته ادامه داشت، در مورد گزینه های دیگر با پزشک خود صحبت کنید.

در بسیاری از این موارد، شما واقعا نمی توانید از کاهش استروژن جلوگیری کنید. با این حال، اگر در حال گذراندن دوران یائسگی هستید (یا آن را سپری کرده‌اید)، پزشک ممکن است کرم‌ها و قرص‌های استروژنی را پیشنهاد کند که می‌توانید آن‌ها را در واژن قرار دهید یا از حلقه‌های واژینال استفاده کنید که دوز پایینی از استروژن را طی ۹۰ روز آزاد می‌کند. 

اگر از داروهای ضد استروژن برای سرطان استفاده می کنید یا در دوران شیردهی هستید، مطمئن شوید که برای ایمن بودن، هر گزینه ای را با پزشک خود در میان بگذارید.

علت درد تخمدان در هنگام نزديكي

در حالی که غیرمعمول است، اما اگر مشکوک هستید که ممکن است به مایع منی حساسیت داشته باشید، با کاندوم رابطه جنسی داشته باشید تا ببینید آیا این احساس شما را تغییر می دهد یا خیر. اگر بعد از استفاده از کاندوم علائمی نداشتید و در تلاش برای بارداری هستید، بهتر است در مورد گزینه های خود با پزشک خود صحبت کنید.

حتی پس از رابطه جنسی، کمی روغن در واژن خود قرار دهید. او آن را به قرار دادن لوسیون روی پوست شما در زمانی که احساس خشکی خاصی می کند تشبیه می کند. هنوز برای مرطوب کردن پوستتان دیر نیست و در واقع می تواند یک اثر تسکین دهنده داشته باشد. با این اوصاف، باید از هر روان کننده ای که الکل در آن وجود دارد دوری کنید.

 مواد تشکیل دهنده را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که تلاش های شما برای تسکین باعث سوزش اشک در پوست شما نمی شود. علت درد زیر شکم در حین رابطه

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک