علت درد زیر شکم در حین رابطه

علت درد زیر شکم در حین رابطه:

علت درد زیر شکم در حین رابطه

دلایل متعددی وجود دارد برای علت درد پهلو در هنگام نزديكي و خوشبختانه، چندین راه برای تسکین درد وجود دارد.

دلایل متعددی وجود دارد که واژن شما ممکن است بعد از رابطه جنسی دردناک شود.

وقتی بعد از رابطه جنسی با درد واژن روبرو می شوید، داشتن سؤالات زیاد کاملاً قابل درک است.  در برخی موارد، بسیاری از افراد از رابطه جنسی خشن لذت می برند که باعث ایجاد سطحی از ناراحتی می شود. اما تحت بیشتر شرایط، واژن شما نباید بعد از رابطه جنسی – یا در حین آن درد داشته باشد.

از این گذشته، صمیمی بودن با شریک زندگی تان احساس خوبی دارد . بنابراین، هنگامی که رابطه جنسی دردناک است (از نظر پزشکی به عنوان دیسپارونی 1 شناخته می شود )، مهم است که به همسرتان و مشاور مامایی خود اطلاع دهید که با چه چیزی سر و کار دارید.

شایع ترین علت درد زیر شکم در حین رابطه پس از رابطه جنسی در زیر بیشتر بدانید:

علت درد زیر شکم در حین رابطه

روغن کاری کافی برای رابطه جنسی وجود نداشت.

یکی از شایع ترین علل درد در حین یا بعد از مقاربت که می تواند منجر به درد واژن شود، روغن کاری ناکافی است .

عدم برانگیختگی قبل از رابطه جنسی

گاهی اوقات شما کاملاً در حال و هوا نیستید ، و این اشکالی ندارد.  داشتن رابطه جنسی زمانی که به اندازه کافی برانگیخته نیستید نیز می تواند منجر به عدم روانکاری و در نهایت درد واژن پس از رابطه جنسی شود .

درد دخول تا کی ادامه دارد

رابطه جنسی خشن داشتید و باعث اصطکاک بیش از حد شد.علت درد زیر شکم در حین رابطه

اصطکاک می تواند عالی باشد! اغلب اینطور است! اما اصطکاک بیش از حد قطعا می تواند واژن شما را بعد از رابطه جنسی صدمه ببیند، به احتمال زیاد به این دلیل که روغن کاری کافی وجود ندارد.

به لاتکس، روان کننده یا مایع منی حساسیت دارید.

برخی از افراد به لاتکس حساسیت دارند .  اگر شما یکی از این افراد هستید و از کاندوم های لاتکس استفاده می کرده اید، ممکن است واژن خود را تحریک کنید .

عفونت واژن دارید.

اگر احساس ناراحتی می کنید که فراتر از درد خفیف است – مانند خارش، سوزش، ترشح غیر طبیعی یا درد لگن – ممکن است عفونت واژن داشته باشید. این می تواند یک عفونت قارچی ، واژینوز باکتریایی ، یک بیماری مقاربتی یا چیز دیگری باشد و بهترین راه حل صحبت با مامایی است.

چرا هنگام دخول درد و سوزش دارم

شما یک وضعیت پزشکی دارید.

اگر در حین یا بعد از رابطه جنسی مکرراً درد دارید، ممکن است شرایط پزشکی داشته باشید که منجر به درد در حین یا بعد از رابطه جنسی شود :

 1. آندومتریوز : این اتفاق زمانی رخ می دهد که پوششداخلی رحم شما به جایرشد در خارج از رحم شمارشد کند. معمولاً روی تخمدان‌ها، لوله‌های فالوپ و بافت پوشاننده لگن شما رشد می‌کند (در موارد نادر، می‌تواند فراتر از ناحیه لگن به شکم یا ریه‌ها گسترش یابد) .
 2. فیبروئیدهای رحمی : این خوش خیم غده (غیرسرطانی) که در داخل و در رحم هستند  .
 3. ولوودینیا : این درد واژن مزمن است که به علت روشن نیست و به مدت حداقل سه ماه است . اگرچه بسیاری از مردم در مورد آن صحبت نمی کنند، ولوودینیا در واقع بسیار رایج است. علاوه بر درد واژن، علائم شامل سوزش، سوزش، خامی و رابطه جنسی دردناک است. درد ممکن است ثابت یا گاه به گاه باشد، و شما ممکن است آن را فقط زمانی احساس کنید که آن ناحیه را لمس کنید، مانند بعد از رابطه جنسی.

علت درد پهلو در هنگام نزديكي

 1. بیماری التهابی لگن (PID) : این اتفاق می افتد زمانی که باکتری های مقاربتی از مهبل (واژن) خود را به دیگر اندام های تناسلی (از جمله رحم خود را، لوله های فالوپ و تخمدانها) پخش شده و باعث عفونت  .
 2. واژینیسموس : این زمانی است که ماهیچه های واژن خود فشار و یا اسپاسم غیر ارادی، و دخول دردناک (آیا آن را از شریک زندگی خود را و یا یک تامپون است)  . کارشناسان مطمئن نیستند که دقیقاً چه چیزی باعث آن می شود، اما اختلالات اضطرابی، جراحی های قبلی، آسیب های زایمان، یا ترس از رابطه جنسی به دلیل سوء استفاده جنسی یا ضربه قبلی ممکن است منجر به واژینیسموس شود.
 3. عفونت گردن رحم : این وضعیت زمانی اتفاق می افتد گردن رحم های شما را پایین تر، انتهای باریک رحم که باز می شود به خود مهبل (واژن)، ملتهب شده .
 4. کیست های تخمدان : این کیسه های معمولی پر از مایع در داخل یا روی تخمدان ایجاد می شوند. بیشتر آنها بی ضرر هستند و بدون درمان از بین می روند، اما کیست های بزرگتر می توانند منجر به نفخ، احساس پری شکم یا درد لگن شوند. کیست پاره می تواند عوارض شود، بنابراین این مهم است که به دکتر مراجعه کنید اگر شما به طور ناگهانی، درد شدید شکم یا لگن دارید.

درمان خانگی سوزش واژن بعد از نزديكي

از مرطوب‌کننده‌های طولانی‌مدت  تا سه بار در هفته استفاده کنید. این است همان چیزی که به عنوان یک روان کننده نیست: مرطوب کننده واژن به طور خاص توسط پوشش داخل مهبل (واژن) خود را با رطوبت، که در آن برای چند روز باقی می ماند، کمک به بافت واژن تبدیل شدن به سالم در طول زمان کار  . از طرف دیگر، روغن ها فقط به طور موقت سطح صافی را فراهم می کنند.

 اگر هر گونه ناراحتی حتی پس از استفاده از مرطوب کننده واژن به مدت دو هفته ادامه داشت، در مورد گزینه های دیگر با پزشک خود صحبت کنید.

در بسیاری از این موارد، شما واقعا نمی توانید از کاهش استروژن جلوگیری کنید. با این حال، اگر در حال گذراندن دوران یائسگی هستید (یا آن را سپری کرده‌اید)، پزشک ممکن است کرم‌ها و قرص‌های استروژنی را پیشنهاد کند که می‌توانید آن‌ها را در واژن قرار دهید یا از حلقه‌های واژینال استفاده کنید که دوز پایینی از استروژن را طی ۹۰ روز آزاد می‌کند. 

اگر از داروهای ضد استروژن برای سرطان استفاده می کنید یا در دوران شیردهی هستید، مطمئن شوید که برای ایمن بودن، هر گزینه ای را با پزشک خود در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط

علت درد تخمدان در هنگام نزديكي

در حالی که غیرمعمول است، اما اگر مشکوک هستید که ممکن است به مایع منی حساسیت داشته باشید، با کاندوم رابطه جنسی داشته باشید تا ببینید آیا این احساس شما را تغییر می دهد یا خیر. اگر بعد از استفاده از کاندوم علائمی نداشتید و در تلاش برای بارداری هستید، بهتر است در مورد گزینه های خود با پزشک خود صحبت کنید.

حتی پس از رابطه جنسی، کمی روغن در واژن خود قرار دهید. او آن را به قرار دادن لوسیون روی پوست شما در زمانی که احساس خشکی خاصی می کند تشبیه می کند. هنوز برای مرطوب کردن پوستتان دیر نیست و در واقع می تواند یک اثر تسکین دهنده داشته باشد. با این اوصاف، باید از هر روان کننده ای که الکل در آن وجود دارد دوری کنید.

 مواد تشکیل دهنده را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که تلاش های شما برای تسکین باعث سوزش اشک در پوست شما نمی شود. علت درد زیر شکم در حین رابطه

علت خونریزی واژن بعد از رابطه

هرگونه خونریزی واژینال که در زمانی رخ می دهد که قاعدگی ندارید غیر طبیعی تلقی می شود. خوشبختانه خونریزی نامنظم واژن ، که به خونریزی رحمی نیز معروف است ، اغلب به راحتی قابل درمان است. با این حال ، این لکه بینی همچنین می تواند نشانه بیماری جدی تری مانند فیبروم ، عفونت یا پولیپ باشد. در مورد علل و درمان خونریزی غیرطبیعی واژن بیشتر بدانید.

اینکه چقدر خونریزی می کنید ، در زمان شروع قاعدگی و چه مدت طول می کشد فقط مختص شماست. چرخه قاعدگی به طور متوسط ​​28 روز طول می کشد اما برای اکثر افرادی که دارای رحم هستند ، می تواند بین 21 تا 35 روز متغیر باشد. 

خونریزی در هر یک از موارد زیر خونریزی غیرطبیعی رحم تلقی می شود:

 • خونریزی یا لکه بینی بین پریودها
 • خونریزی یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی
 • دوره های قاعدگی که بیش از 38 روز یا کوتاهتر از 24 روز است
 • دوره های “نامنظم” که در آن طول چرخه بیش از 7 تا 9 روز متغیر است
 • خونریزی بعد از یائسگی

شیوع خونریزی نامنظم واژن

شیوع خونریزی غیرطبیعی رحم در بین افراد دارای سن باروری بین المللی بین 3 تا 30 درصد تخمین زده می شود که شیوع بیشتری در دوران قاعدگی (دوره اول) و یائسگی رخ می دهد .  بسیاری از مردم برای علائم خود به دنبال درمان نیستند ، بنابراین تعیین شیوع دقیق آن دشوار است.

علل خونریزی غیرطبیعی

دلایل مختلفی برای خونریزی بین پریودها وجود دارد. برخی ممکن است نگران کننده نباشند ، اما در صورت نگرانی به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

کنترل تولد

در صورت شروع یا توقف استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی  مانند قرص ، ممکن است دچار خونریزی غیرطبیعی یا غیر منتظره شوید  .

اگر قرص مصرف می کنید و داروی خود را دیر مصرف می کنید یا قرصی را فراموش کرده اید ، ممکن است دچار لکه بینی شوید. علاوه بر این ، اگر از دستگاه داخل رحمی (IUD) استفاده کرده اید ، می توانید شانس خونریزی غیرطبیعی بین پریودها را افزایش دهید.

استرس و تغییر سبک زندگی استرس و تغییر شیوه زندگی ، مانند افزایش یا کاهش وزن ، رژیم غذایی ، تغییر برنامه های ورزشی ، مسافرت ، بیماری و سایر اختلالات در برنامه عادی روزانه شما می تواند بر چرخه قاعدگی شما تأثیر بگذارد و باعث بی نظمی شود.

سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

اگر مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (تخمدان پلی کیستیک ) هستید ، تخمدان ها آنطور که باید تخمک آزاد نمی کنند. بدن شما بیش از حد هورمون های مردانه تولید می کند ( آندروژن نامیده می شود ). این می تواند منجر به قاعدگی های نامنظم ، لکه بینی و گاهی بدون قاعدگی شود.

بارداری

ممکن است در اوایل بارداری مقدار کمی خونریزی را تجربه کنید که خونریزی لانه گزینی نامیده می شود . خونریزی بین دوره های قاعدگی یکی از علائم اولیه سقط جنین است . سقط جنین می تواند در هر زمان از بارداری رخ دهد و ممکن است قبل از اینکه شما حتی حامله شوید ، اتفاق بیفتد.

سرطانهای سیستم تولید مثل

در بیشتر موارد ، خونریزی بین پریودها نگران کننده نیست. با این حال ، خونریزی واژینال بین پریودها یکی از علائم احتمالی انواع خاصی از سرطان است. در صورت ورود به یائسگی ، توجه به خونریزی غیرطبیعی واژن بسیار مهم است.

سرطان های زیر ممکن است باعث خونریزی نامنظم واژن شوند:

 • سرطان دهانه رحم
 • سرطان واژن
 • سرطان تخمدان
 • سرطان ولوار
 • سرطان آندومتری

آیا خونریزی غیرطبیعی واژن می تواند نشانه سرطان باشد؟

حدود 90 درصد از افراد مبتلا به سرطان آندومتر خونریزی غیرطبیعی واژن دارند. شرایط Noncancer نیز علت خونریزی غیر طبیعی اما این مهم می تواند به یک چک پزشک هر گونه خونریزی نامنظم حق دور.

علت خونریزی واژن بعد از ادرار

فیبروئیدهای رحمی یک نوع شایع تومور خوش خیم (غیر سرطانی) هستند که می توانند در داخل و روی رحم شما رشد کنند. همه فیبروئیدها علائم ایجاد نمی کنند ، اما در صورت بروز علائم ، خونریزی شدید قاعدگی ، خونریزی بین پریودها ، کمردرد ، تکرر ادرار و درد در هنگام رابطه جنسی می تواند باشد.

پولیپ های آندومتر ، که پولیپ های رحمی نیز نامیده می شوند ، معمولاً توده های کوچک و پیازی شکل بافت آندومتر هستند که توسط ساقه به رحم متصل می شوند. علائم ممکن است شامل خونریزی شدید قاعدگی ، لکه بینی بین پریودها ، خونریزی بعد از رابطه جنسی و خونریزی بعد از یائسگی باشد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک