چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم ؟

چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم :

٥ روش آرایش برای پنهان کردن آکنه

ما یک ویتامین برای کاهش محتوای آکنه داریم ، سپس با چند روش خوب ادامه مي دهيم. در آرایش برای پنهان کردن کامل آکنه از آنجا که ما باید ٥ روز در هفته خارج از خانه زندگی کنیم ، بنابراین باید در محل کار با مردم ملاقات کنیم.

ما نمی توانیم اجازه دهیم جوش ها برای دیدن دنیا بیرون بیایند. راه حل اصلی آرایش است. هر کسی که آرایش خوبی داشته باشد زنده می ماند. اما هرکسی که در آرایش مهارت ندارد می تواند از این ٥ روش استفاده کند.

چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم

جوش های سرسیاه و سر سفید و کیست، اوه من! مهم نیست چه نوع آکنه ای دارید، جوش ها همان چاله هستند. اما نگران نباش، زیبا! با کمی سحر و جادو آرایش، می توانید زیتون های خود را ناپدید کنید.

روش ١

با تنظیم رنگ صورت شروع به سازگاری با یک پایه مایع کنید که پخش آن هم آسان باشد. و لک نمی زند مراقب باشید که پایه خیلی ضخیم نریزید. از آنجا که باعث ميشود كه آکنه بیشتر دیده شود یا استفاده از برس پایه گزینه دیگری برای صاف شدن پایه روی پوست است. سپس کانسیلر به رنگ مشابه بزنید. یا ١ سطح روشن تر از رنگ واقعی پوست ، با آغشته کردن به ناحیه ای که می خواهید آن را بپوشانید و با استفاده از پودر آن را خاتمه دهید تا پایه و کانسیلر ساخته شود تا تمام روز طول بکشد.

چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم

روش ٢

اصلاً نباید این کار را انجام داد ، بلکه فشار دادن است. یا آن را دستی فشار دهید كه این منجر به التهاب ، عفونت و قرمزی و هایپرپیگمنتیشن می شود. بنابراین ، تنها کاری که دختران می توانند انجام دهند پوشاندن آرایش آکنه است. با استفاده از یک پایه غنی روی صورت و گردن خود شروع کنید ، پیشنهاد می شود که انگشتان شما به جای استفاده از اسفنج یا برس ، پت بزنند. این به شما کمک می کند تا پایه نرمتر ، ماندگارتر و طبیعی تر شود. اما اگر هنوز جوش می بینید می توانید کانسیلر را روی آن بزنید.

پوشاندن جوش با آرایش

کانسیلر را روی و اطراف برک آوت بمالید.

یک فونداسیون مایع با پوشش متوسط ​​را با یک برس صاف کننده با حرکات دایره ای رو به پایین اعمال کنید.

اجازه دهید فونداسیون چند دقیقه سفت شود. در صورت نیاز به پوشش اضافی، مقدار کمی کانسیلر را روی ناحیه آسیب دیده بمالید

لکه ها را پنهان کنید کانسیلر رنگ پوست خود را روی لکه های اصلاح شده رنگ خود بزنید تا ظاهر آنها کم شود.

فونداسیون مایع را اعمال کنید. پس از پمپ کردن فونداسیون به پشت دست خود، به آرامی یک برس فونداسیون یا اسفنج آرایشی را داخل فونداسیون آغشته کنید. به وسط صورت بمالید و به سمت بیرون حرکت دهید و مخلوط کنید.

پوست را آماده سازی کنید: آرایشی زیبا و بادوام است که روی پوست آماده شده انجام شود و اگر از پوسته پوسته شدن آرایش خود روی جوش شاکی هستید علت آن است که این کار را درست انجام نداده‌اید. آماده سازی پوست در چند مرحله انجام می‌شود که نیاز به اختصاص زمان دارد پس باید صبح‌ها وقت کافی را به پوشاندن جوش و آکنه اختصاص دهید.

از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید: اولین گام برای آماده کردن پوست پاکسازی آن است. ابتدا یک پاک کننده ملایم که مناسب پوست چرب و جوش‌دار باشد تهیه کنید و صورت خود را با آن بشویید. به این ترتیب هر گونه آلودگی و چربی اضافی که روی صورت باقی مانده باشد پاک می‌شود و زمینه مناسبی برای انجام مراحل بعدی فراهم می‌شود.

دستمال‌های پاک کننده آرایش گزینه مناسبی نیستند: به خاطر داشته باشید که مرحله پاک سازی صورت حتما باید توسط شوینده‌های مناسب و ترجیحا با آب انجام شود و دستمال‌های پاک کننده آرایش گزینه مناسبی برای این کار نیستند چون نمی‌توانند همه چربی‌ها و آلودگی‌ها را از روی پوست پاک کنند و علاوه بر آن حاوی مواد شیمیایی خاصی هستند که ممکن است باعث التهاب و تحریک پوست و بدتر شدن آکنه شود.

به آرامی لایه برداری کنید: پس از شستن صورت در روز لازم است که لایه برداری ملایمی روی جوش‌ها انجام دهید. این کار را زمانی که پوست هنوز خیس است انجام دهید. البته برخی از شوینده‌های پوست خاصیت پاکسازی و لایه‌برداری کامل هم دارند و می‌توانید با استفاده از این نوع شوینده‌ها با یک تیر دو نشان بزنید و هم پوست را پاک و تمیز کنید و هم سلول‌های مرده را از سطح پوست و آکنه ها جدا کنید.

پوشاندن چاله های صورت با آرایش

مرطوب کننده بزنید: پس از شستن و پاکسازی و لایه برداری صورت، پوست صورت خشک می‌شود و لازم است که بلافاصله از مرطوب کننده استفاده کنید. مرطوب کننده‌های سرمی و انواعی که فاقد چربی هستند انتخاب بهتری برای پوست مبتلا به آکنه هستند و پس از جذب شدن آن به راحتی می‌توانید آرایش خود را انجام دهید. البته قبل از این مرحله می‌توانید از تونر مخصوص پوست چرب و آکنه‌ای هم برای متعادل کردن اسیدیته پوست استفاده کنید.

سرد کردن بهترین راه است: انجام این مراحل برای آماده سازی پوست ممکن است باعث قرمز شدن پوست شما شود و در این مرحله بهتر است با روش‌هایی التهاب پوست را کاهش دهید. خنک کردن بهترین روش برای کاهش قرمزی و التهاب پوست و آکنه است و می‌تواند باعث کوچک شدن جوش شود. این کار را می‌توانید با یک قاشق که شب در فریزر قرار داده‌اید انجام دهید و یا از قالب یخی که درون یک حوله پیچیده‌اید استفاده کنید.

پرایمر برای پوشاندن جای جوش

از پرایمر مناسب استفاده کنید: پس از این که پوست را آماده سازی کردید و زمان کافی صبر کردید تا مرطوب کننده جذب شود و التهاب پوست کاهش یابد نوبت به انجام آرایش می‌رسد. استفاده از پرایمر برای آماده کردن زمینه مناسب آرایش ضروری است و کمک می‌کند تا پوست صاف‌تر و نرمتر شود و آرایش بهتر روی آن بنشیند و دوام بیشتری داشته باشد. حتما از پرایمری که مناسب پوست چرب باشد استفاده کنید تا آرایش پوست در طول روز پوسته پوسته یا خمیری نشود.

در صورت نیاز تصحیح کننده رنگ به کار ببرید: برای پوشاندن جوش چند روش وجود دارد که بستگی به میزان و شدت جوش‌های شما دارد. اگر تعداد کمی جوش ریز روی صورت خود دارید که قرمزی زیاد هم ندارند نیازی به استفاده از تصحیح کننده رنگ نیست و تنها یک لایه کانسیلر هم می‌تواند مشکل شما را حل کند.

اما اگر تعداد زیادی جوش قرمز و در قسمت زیادی از صورت خود دارید بهتر است یک تصحیح کننده با رنگ متضاد قرمز یعنی سبز تهیه کنید و آن را روی قسمت‌های مبتلا بزنید و لبه‌‌های آن را به خوبی محو کنید. برخی از تصحیح کننده‌های رنگ ویژگی پرایمرها را هم دارند و انتخاب بهتری هستند.

کانسیلر بزنید: پس از آماده سازی از کانسیلر مناسب استفاده کنید. کانسیلری برای پوشاندن جوش مناسب است که جامد باشد و قدرت پوشانندگی بالایی داشته باشد، کانسیلرهای مایع بیشتر برای پوشاندن تیرگی زیر چشم مناسب هستند. رنگ کانسیلر را طوری انتخاب کنید که دقیقا همرنگ پوست طبیعی شما باشد و متفاوت به نظر نرسد.

محو کنید: دقت کنید که کانسیلر را باید دقیقا روی نقاطی بزنید که مبتلا به جوش هستند و به نقاط اطراف کاری نداشته باشید. اگر از تصحیح کننده رنگ استفاده کرده‌اید کانسیلر را دقیقا روی نقاط سبز رنگ بزنید و با برس یا اسفنج مخصوص آرایش محو کنید طوری که مرز و لبه‌های کانسیلر روی پوست مشخص نباشد.

چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم

کرم پودر برای پوشاندن جای جوش

پودر تثبیت کننده بزنید: بعد از این که پوشاندن جوش را به طور موفق انجام دادید لازم است که برای تثبیت آرایش از پودرهای مخصوص استفاده کنید. این پودرها می‌توانند رنگی یا بیرنگ باشند اما نوع بیرنگ برای این مرحله مناسب‌تر است.

روش ٣

جوش سر فیل جوش هایی است که به نظر یک لوب بزرگ قرمز است. و به سختی کلیه ها ، بنابراین پوشاندن این نوع آکنه بسیار دشوار است. اما هنوز هم می توان انجام داد اولین مرحله با توجه به رنگ جوش شما شروع می شود؟

اگر لوب قرمز است ، استفاده از کانسیلر سبز توصیه می شود. زیرا این رنگ مخالف قرمز است برای هر کسی که جوش آن بنفش کبود است ، از کانسیلر زرد برای کاهش کبودی استفاده کنید. هنگام استفاده از کانسیلر در مناطق مستعد آکنه ، از اسفنج آرایشی استفاده کنید تا به آرامی کانسیلر را به پوست بزنيد. به دنبال آن یک پایه مات روی صورت بزنید. و در آخر ، فونداسیون را با پایه پودر تنظیم کنید.

روش ٤

رویارویی با آکنه ملتهب، آسان است. فقط از کانسیلر سبز استفاده کنید. کدام رنگ مخالف قرمز است محل را در ناحیه آسیب دیده قرار دهید. سپس با استفاده از اسفنج آرایش به آرامی ضربه بزنید تا پایه صاف شود ، از پایه چوبی با بافتی شبیه کانسیلر روی صورت و گردن استفاده کنید كه طبيعي به نظر برسد.

صورت خود را تمیز و مرطوب کنید. برای از بین بردن هرگونه ناخالصی، از روال منظم مراقبت از پوست خود پیروی کنید.

پایه را اعمال کنید. یک پرایمر به تمام قسمت های آرایش خود بزنید تا آرایشتان قفل شود و از جذب پوستتان جلوگیری کند.

نوشته های مرتبط

از یک اصلاح کننده رنگ برای zits استفاده کنید. استفاده از کانسیلر اصلاح کننده رنگ می تواند جای جوش های شما را بپوشاند. این معمولاً یک کانسیلر سبز است که بر خلاف رنگ زیت شما در چرخه رنگ است.

آرایش خود را تنظیم کنید. چند دقیقه بعد از استفاده از فونداسیون مایع صبر کنید تا سفت شود. در نهایت، یک پودر شل یا فشرده را روی صورت خود بزنید تا مطمئن شوید که آرایشتان در طول روز در جای خود باقی می ماند.

کانسیلر برای پوشاندن جای جوش

روش ٥

ایجاد لک و مك انجام آن آسان است با شروع یک آغازگر برای آماده سازی پوست قبل از آرایش. با استفاده از برس پایه ، آن را مرتباً در همان جهت پخش کنید به جای اینکه آن را دور آن یا حرکات دورانی بکشید. این کمک می کند تا به خوبی به سطح بچسبد. و لکه های سیاه را نرمتر بپوشانید. چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم

چگونه جوش های صورت را محو کنیم

مهم‌ترین قدم برای از بین بردن جوش‌ها شستن و پاک کردن صورت است، یک پاک‌کننده ملایم بدون چربی برای شستن پوست‌های چرب ایده‌آل است.

یک تکه یخ را داخل یک تکه پارچه بگذارید و آن را هر یک ساعت حدود 15 تا 20 دقیقه روی جوش قرار دهید؛ البته حواستان باشد که هر وقت احساس درد کردید؛ یخ را بردارید. شب موقع خواب نیز برای چند دقیقه این کار را انجام دهید.

حالا می‌توانید باقی‌مانده جای جوش را با کانسیلر یا هر نوع کرم‌پودر و ماده آرایشی دیگر بپوشانید. مراقب باشید که این نسخه را فقط یکی دوبار آن هم وقتی قرار است به یک مهمانی مهم بروید انجام دهید و سر فرصت به پزشک پوست و مو مراجعه کنید چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم.

جوش های سر سیاه

جوش های سرسیاه همان نقاط سیاه کوچکی هستند که روی بینی و چانه شما ظاهر می شوند. آنها به دلیل چربی اضافی، پوست مرده و سایر مواد خامی هستند که در منافذ شما گیر می کنند. این تفنگ زمانی که در معرض اکسیژن قرار می گیرد تاریک می شود.چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم.

برای پوشاندن جوش های سر سیاه با آرایش

آماده سازی خود را با استفاده از پرایمر سبک و مبتنی بر آب روی صورت تمیز و مرطوب خود شروع کنید. این به ایجاد یک مانع بین منافذ مسدود شده و آرایش کمک می کند.

مقداری از فونداسیون مایع با پوشش متوسط ​​به اندازه یک نخود را به پشت دست خود بمالید.

از یک برس تنظیم کننده برای فشار دادن مقدار کمی از فونداسیون روی پوست خود در یک حرکت دایره ای رو به پایین استفاده کنید.

اگر نیاز به پوشش بیشتری دارید، مقدار کمی از کانسیلر سایه مشابه را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

با گردگیری از فونداسیون پودری کار را تمام کنید.چگونه با ارایش جوش ها را بپوشانیم.

سرسفیدها

این جوش های مزاحم دارای یک برآمدگی سفید مشخص و حاشیه قرمز یا تغییر رنگ هستند. جوش های سرسفید زمانی ایجاد می شوند که چربی و پوست مرده منافذ یا فولیکول مو را مسدود کند.

برای پوشاندن جوش های سر سفید با آرایش

یک محصول درمان لکه بینی را روی جوش بمالید. Psst. محصولاتی که حاوی اسید سالیسیلیک هستند، انتخاب های درجه یک هستند.

برای کاهش قرمزی یا تغییر رنگ، از یک اصلاح کننده رنگ سبز روی جوش استفاده کنید.

با استفاده از یک برس دقیق، کانسیلر را روی زیت و اطراف آن بمالید.

فونداسیون مایع با پوشش متوسط ​​را با برس صاف کننده بزنید.

آن را با گردگیری از فونداسیون پودری به پایان برسانید.

آکنه کیستیک

قرمز یا بی رنگ، متورم، بی سر و معمولاً دردناک، این غول ها جانورانی هستند. آکنه کیستیک شدیدترین نوع آکنه است زیرا در عمق زیر پوست ایجاد می شود. درمان آنها نیز ممکن است دشوار باشد.

برای پوشاندن آکنه کیستیک با آرایش:

مرطوب کردن، مرطوب کردن، مرطوب کردن. با ایجاد پوشش خود، از روند نرم افزار آرایشی پشتیبانی می کند.

یک پرایمر بزنید تا آرایش خود را روی پوستتان نگه دارد.

از یک اصلاح کننده رنگ سبز در بالای جوش و اطراف آن استفاده کنید تا ظاهر قرمزی یا تغییر رنگ را کاهش دهید. اگر آکنه شما دارای رنگ بنفش است، یک اصلاح کننده رنگ زرد را انتخاب کنید.

در روحیه کمتر است، مقدار کمی از کرم پودر پوشش دهنده کامل استفاده کنید و با اسفنج آرایشی بمالید. این به شما امکان می دهد ارزیابی کنید که آیا به پوشش بیشتری نیاز دارید یا خیر.

اگر هنوز متوجه آکنه خود شدید، کمی کانسیلر مایع روی فونداسیون بمالید.

با فشار دادن ملایم فونداسیون پودری روی ناحیه، آن را به پایان برسانید.

آکنه هورمونی

نوجوانان تنها کسانی نیستند که تغییرات هورمونی را تجربه می کنند. آکنه هورمونی ممکن است در هر سنی ایجاد شود. زمانی اتفاق می افتد که تغییرات هورمونی میزان چربی تولید شده پوست شما را افزایش می دهد. در نتیجه، شما با ترکیبی از جوش های سر سیاه، سر سفید و آکنه کیستیک مواجه می شوید. اوه

برای پوشاندن آکنه هورمونی با آرایش:

یک پرایمر بر پایه آب را روی تمام صورت خود بمالید.

از یک اصلاح کننده رنگ سبز برای کاهش قرمزی یا تغییر رنگ استفاده کنید.

.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.