10 دانستنی های جالب در مورد ناخن

دانستنی های جالب در مورد ناخنناخن اسپا:سوالات متداول سالن ناخن، آنچه باید بدانید!ناخن اسپا

دانستنی های جالب در مورد ناخن

طبق عادات مصرف‌کنندگان فعلی، ممکن است فرض کنیم که عملکرد اصلی ناخن‌ها داشتن ظاهر خوب است. اما ناخن‌ها چند هدف فیزیولوژیک دارند: آن‌ها لمس خوب و مهارت‌های حرکتی خوب و محافظت از انگشتان دست و پا را به عهده دارند. پزشکان نیز ممکن است آن‌ها را به دنبال شاخصه‌های بیماری‌های جدی معاینه کنند؛

برای مثال، ناخن‌های چماقی (وضعیتی که در آن انگشتان دست یا پا ضخیم شده و ناخن‌ها اطراف آن‌ها را می‌پوشانند) علامت کلاسیک اختلالات مزمن ریه و قلب است. به این خاطر، حفظ سلامت ناخن‌ها مهم است.

نکات سلامتی ناخن

اگر شما ناخن‌ مصنوعی دارید این فهرست راهنمایی‌هایی درباره‌ی سلامت ناخن‌ها ارائه می‌دهد:

ناخن اسپا

آیا درباره‌ی حساسیت به مواد داخل ناخن‌های مصنوعی سوالی دارید، به عنوان نمونه یک ناخن کاشته‌اید و منتظر روزهایی هستید تا ببینید آیا واکنشی ایجاد می‌شود یا نه.

اگر ناخن یا پوست طبیعی اطراف آن آلوده یا تحریک‌شده است هرگز از ناخن مصنوعی استفاده نکنید. اول اجازه بدهید عفونت برطرف شود.

قبل از اعمال ناخن‌ها، نکات مربوط به ناخن‌های خودتان را بخوانید و به دقت به نکته‌ها توجه کنید. در موردی که شما واکنش آلرژی یا آسیب‌های دیگیری دارید، فهرستی از داروهای خود را برای پزشکتان ببرید.

مراقبت ناخن‌های مصنوعی خودتان باشید. آن‌ها ممکن است محکم‌تر از ناخن‌های خودتان باشند ولی هنوز هم می‌توانند بشکنند یا جدا شوند. سعی نکنید آن‌ها را بکوبید یا بشکنید. راه‌های جدیدی برای انجام کارهای روزمره پیدا کنید مانند استفاده از مداد برای شماره‌گیری یا فشاردادن شماره‌های تلفن.

اگر ناخن مصنوعی جدا شود، نوک انگشتتان را با الکل بشویید تا فضای بین ناخن‌های طبیعی و مصنوعی را قبل از اتصال مجدد ناخند مصنوعی تمیز کرده باشید. این کار به پیشگیری از عفونت کمک می‌کند.

هرگز از چسب‌های خانگی برای تعمیر ناخن‌ استفاده نکنید. فقط از محصولات از پیش‌تعیین‌شده برای ناخن‌ها استفاده کنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

هر بار از ناخن‌های مصنوعی برای مدت زمان طولانی‌تر از 3 ماه استفاده نکنید. آن‌ها را بعد از یک ماه بردارید تا به ناخن‌هایتان استراحت بدهید.

چسب‌های ناخن و سایر مواد سمی را دور از دسترس کودکان نگهدارید.

ناخن اسپا

عفونت‌های ناخن چقدر شیوع دارند؟ رایج‌ترین مشکلات ناخن که متخصصان پوست گزارش می‌دهند عبارتند از عفونت‌های باکتریایی مانند Staphylococcus؛ قارچی مانند Candida (به عنوان مخمر نیز شناخته می‌شود)؛ ویروس‌های پوستی مانند زگیل.ناخن اسپا

عفونت‌های باکتریایی و قارچی اغلب ناشی از ناخن‌های مصنوعی هستند چه در خانه چه در یک سالن به کار رفته باشند. ضربه زدن یا کوبیدن یک ناخن مصنوعی بلند ممکن است باعث شود تا ناخن از پایه‌ی خود بلند شده و حفره‌ای برای نفوذ آلودگی به داخل آن باز شود. اگر ناخن بدون تمیزکاری مناسب (برای مثال، با مالش مختصر الکل) دوباره چسبانده شود ممکن است قارچ و باکتری بین ناخن‌ها رشد کرده و به ناخن طبیعی برسند. همچنین، همان‌طورکه ناخن طبیعی رشد می‌کند، بین ناخن طبیعی و مصنوعی منفذی باز می‌شود. اگر این فضا به طور منظم پر نشود، می‌تواند شانس عفونت را افزایش بدهد.

عفونت قارچی می‌تواند زمانی رخ می‌دهد که ناخن اکریلی مدت زیادی در یک محل می‌مانند مثلاً سه ماه یا بیش‌تر و رطوبت زیر ناخن تجمع می‌یابد.

عفونت‌های باکتریایی، قارچی و ویروسی نیز می‌توانند در اثر استفاده از ابزارهای ناسالم ناخن به خصوص در سالنی رخ بدهند که آن‌جا از هان ابزارها برای اکثر افراد استفاده می‌شود.

اگر پوست اطراف ناخن بشکند، استفاده از ابزارهای آلوده خطرناک است. این می‌تواند موقع مانیکور کردن بیش از حد رخ بدهد – برای مثال، وقتی کوتیکول بیش از حد بریده شده یا خیلی به عقب هل داده می‌شود. اگر کوتیکول بریده شود یا از ناخن جدا گردد، عوامل عفونی می‌توانند وارد ناحیه‌ای شوند که در معرض آن‌ها قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که متخصصان پوست توصیه می‌کنند کوتیکول‌ها را دست نخورده بگذارید.ناخن اسپا

اطلاعات در مورد سلامت ناخن

علایم عفونت عبارتند از:

  • درد، سرخی، سوزش و چرک در محل ناخن یا اطراف آن.
  • تغییر رنگ ناخن به زرد-سبز، سبز و سبز-سیاه نشانه‌های عفونت باکتریایی Pseudomonas هستند.
  • تغییر رنگ آبی-سبز نشان‌دهنده‌ی عفونت قارچی است.

اگر عفونت موقع گذاشتن ناخن مصنوعی به وجود بیاید، باید ناخن‌ها را برداشت و این ناحیه را با آب و صابود کاملاً تمیز کرد. اگر علایم همچنان ادامه داشتند، شخص باید با پزشکی مشورت کند که ممکن است یک داروی موضعی یا ضد عفونی دهانی را تجویز کند.

نوشته های مرتبط

ناخن اسپا

هیچ محصول غیرتجویزی معتبری برای درمان عفونت‌های قارچی ناخن وجود ندارد و از محصولات بدون نسخه برای درمان سایر انواع عفونت‌های قارچی نباید برای عفونت‌های ناخن استفاده کرد.

با وجود این قانون، برخی از شرکت‌ها به فروش محصولات OTC تأیید نشده‌ی ناخن ادامه می‌دهد مانند چسب‌های ناخنی که ادعا می‌شود ضد قارچ هستند. FDA هشدار داده است که اگر این شرکت‌ها فروش محصولتت خودشان را متوقف نکنند ممکن است مورد پیگرد قانونی قانونی قرار بگیرند.

ایمنی سالن ناخن چیست؟

سالن‌ها و تکنیسین‌های آن‌ها توسط دولت (در ایالات متحده) سامان داده می‌شوند که در آن سالن یا تکنیسین معمولاً از طریق تابلوهای زیبایی خودشان تجارت می‌کنند. لوئیس ویسکور رئیس پیشین شورای بین‌المللی مراقبت‌های زیبایی دولتی گفت تا آن‌جا که می‌داند هر کشور انواعی از قوانین صدور مجوز را برای سالن‌های ناخن، تکنیسین‌های ناخن یا هر دو دارد.

طبق این الزامات، سالن‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ناخن معمولاً باید الزامات خاصی را رعایت کنند مانند:

تکنیسین‌های ناخنی را به کار بگیرند که حداقل تعداد ساعات آموزش کلاسی یا عملی را گذرانده باشند.

ابزارهای مانیکور را به طور مناسبی استریل کنند. روش‌های ترجیحی عبارتند از اتوکلاو کردن (استریل‌سازی حرارتی) یا استریل‌سازی شیمیایی.

تحت بازرسی دوره‌ای قرار داشته باشند.

از تجهیزات کافی استفاده کنند مانند حداقل یک میز مانیکور و یک سینک که آب سرد و گرم دارد.

اطمینان حاصل کنید که کارکنان قبل از شروع کار روی مشتری دست‌های خود را می‌شویند. برای پیشگیری از عفونت‌های منتقله از طریق خون مانند HIV و هپاتیت، مراکز ملی کنترل و پیشگیری از بیماری در دستورالعمل‌های صادرشده در سال 1985 روش‌های بهداشتی مشابهی را برای کارکنان سالن توصیه کردند.

برای کمک‌ به این‌که تصمیم بگیرید آیا سالن خدمات ناخن را ارئه می‌دهند، متخصصات بهداشت عمومی و ناخن ملاحظات زیر را پیشنهاد می‌کنند:ناخن اسپا

آیا سالن مجوز دارد؟ مجوزها اغلب پست می‌شوند. اگر شما آن را نمی‌بینید، آن را درخواست کنید.

آیا تکنیسین‌های ناخن مجوز دارند؟ این مجوزها نیز معمولاً پست می‌شوند. اگر یکی از آن‌ها را برای تکنیسین خودتان نمی‌بینید، آن را از او بخواهید.دانستنی های جالب در مورد ناخن

ابزارهای ناخن چطور طبق اصول بهداشتی استریل می‌شوند؟ اتوکلاو کردن (استریل‌سازی با حرارت) بهترین راه است ولی اکثر کشورها اجازه‌ی استریل‌کردن شیمیایی ابزارها را می‌دهند که ابزار را با فاصله‌ی حداقل 10 دقیقه‌ای بین مشتری‌ها در الکل غوطه‌ور می‌کنند. از تکنیسین پرسید شیوه‌های سالن چیست. اگر آن‌ها از محلول شیمیایی استفاده می‌کنند، برچسب محصول را به دنبال واژه‌هایی مانند میکروب‌کش بگردید که نشان می‌دهند که این محلول برای کشتن باکتری‌ها به اندازه‌ی کافی قوی است. اگر شک دارید، ابزارهای خودتان را بیاورید.

آیا تمیزکاری قبل از خدمات وجود دارد؟ هر دو تکنیسین ناخن و مشتری باید دست‌هایشان را قبل از شروع کار ناخن با آب و صابون ضد میکروب بشویند.

آیا هر مشتری یک کاسه‌ی آب و صابون تازه برای خیساندن ناخن‌هایش می‌گیرد و آیا از فایل ناخنی جدیدی برای هر مشتری استفاده می‌شود؟ از هر دو روش باید پیروی شود.

آیا ابزار شسته و تمیز است؟ اگر نه، می‌توانید سالن دیگری را در نظر بگیرید، پس از این‌ها، آیا در رستوران کثیفی غذا می‌خورید؟ آیا بوی شدید بخور وجود دارد؟ اگر بله، این نشانه‌ی این است که محیط تهویه‌ی ضعیفی دارد. استنشاق گازهای ناشی از محصولات ناخن می‌تواند شما را بیمار کند. اگر درباره‌ی سالن ارائه‌دهنده‌ی خدمات ناخن شکایتی دارید، با اداره‌ی امور زیبایی کشور تماس بگیرید.

آلرژی یا سایر مخاطرات ناخن اسپا

سایر مشکلات شایع مربوط به محصولات ناخن عبارتند از واکنش‌های آلرژی مانند درماتیت تماسی، بثورات پوستی که با سرخی و خارش و گاهی‌اوقات تاول‌های کوچک آب‌دار مشخص می‌شوند.

برخی از مواد ناخن تمایل به ایجاد واکنش‌های حساسیت‌زا دارند. برای مثال، مقادیر کمی از باقیمانده‌ی بلوک‌های سازنده‌ی اصلی رزین‌های اکریلی (اکریلیک) مورد استفاده در ناخن‌های مصنوعی می‌تواند باعث قرمزی، تورم و درد بستر ناخن شود. در برخی از موارد، واکنش به حدی شدیدی است که ناخن طبیعی از بستر ناخن جدا می‌شود و اگرچه معمولاً ناخن جدید رشد می‌کند ولی اگر ریشه‌ی ناخن آسیب دیده باشد ممکن است ناقص رشد کند.

تقویت‌کننده‌های ناخن که حاوی فرمالدهید آزاد هستند ممکن است باعث تحریک یا واکنش شوند همان‌طورکه سایر مواد شیمیایی درون چسب‌ها و پولیش‌ها می‌توانند.

به هر علت، واکنش‌های آلرژی معمولاً جایی رخ می‌دهند که محصول به کار می‌رود یا جایی‌که به طور ناگهانی با سایر سطوح پوستی مانند صورت، پلک‌ها و گردن تماس پیدا می‌کنند.

وقتی برای مدت طولانی از عوامل مضر استفاده نمی‌شود، واکنش‌ها از بین می‌روند. گاهی‌اوقات، کاربر می‌تواند ماده‌ی شیمیایی عامل واکنش آلرژیک را شناسایی و از آن دوری کند.ناخن اسپا

اگرچه کمیاب است ولی برخی از محصولات ناخن می‌توانند باعث بیماری و حتی مرگ شوند به خصوص اگر در مورد کودکان مورد استفاده قرار بگیرند.

محصولات ناخن نیز می‌توانند خطرناک باشد، به شرط این‌که با چشم تماس داشته باشند. و اگر در معرض شعله‌ی آتش اجاق گاز، سیگار روشن یا حتی المنت گرم فلز فر قرار داشته باشند، به راحتی می‌توانند آتش بگیرند.دانستنی های جالب در مورد ناخن

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.