ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود؟(نی نی سایت)

ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود : آیا ترشحات واژن در دوران بارداری طبیعی است؟

ترشحات واژن مایعی است که توسط واژن و دهانه رحم ساخته می شود و به مرطوب و تمیز نگه داشتن واژن کمک می کند. همچنین به محافظت از شما در برابر عفونت کمک می کند.آیا مایع دهانه رحم، ترشحات واژن و مایع تحریک کننده همه یکسان هستند؟ نه واقعا. امروز نگاهی به این موضوع خواهیم داشت و تمایز واضحی بین انواع مایعات و ترشحات واژن خواهیم داشت.

ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود

ممکن است هنگام بارداری ترشحات واژن بیش از حد معمول داشته باشید. اما تغییر در ترشحات واژن می تواند نشانه چیزی باشد که نیاز به درمان دارد.

مایع دهانه رحم چیست؟ ساده ترین راه برای توضیح مایع دهانه رحم، توصیف احساس آن است. پایه “خیسی” واژن چیزی است که بدن شما به طور روزانه برای سالم و تمیز نگه داشتن واژن ایجاد می کند. به طور معمول، این احساس می‌کند که واقعاً هیچ اتفاقی نمی‌افتد. این مقدار معمولی از ترشحات واژن است که بلافاصله پس از پریود تجربه می کنید. سطح یا مقدار مایع موجود فراتر از این پایه، مایع دهانه رحم در نظر گرفته می شود.

در اینجا انواع مختلف مایع دهانه رحم را بررسی خواهیم کرد.

مهم است که بدانید چه چیزی طبیعی است و چه زمانی باید از کمک پزشکی استفاده کنید.ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود

بله ، وجود ترشحات سفید شیری با بوی ملایم حتی قبل از بارداری کاملاً طبیعی است. (لکوره نامیده می شود.) فقط مقدار زیادی از آن در دوران بارداری وجود دارد زیرا بدن شما استروژن بیشتری تولید می کند ، که به واژن تولید ترشح بیشتری می دهد.

هیچکدام – این خط پایه شماست. در لمس خشک یا کمی مرطوب است. این مقدار کمی مایع است که به سرعت تبخیر می شود. روی لباس زیر شما ظاهر کمی دارد یا اصلاً ظاهر نمی شود. این معمولاً همان چیزی است که بلافاصله پس از پریود خود خواهید دید.

چسبنده – احساس کمی مایع وجود دارد یا اصلا وجود ندارد. ممکن است کمی سفید یا زرد به نظر برسد که شبیه چسب است. روی انگشتان شما ممکن است چسبناک، خمیری یا حتی شکننده باشد. ممکن است روی پارچه روی لباس زیر شما بنشیند (نه خیس بخورد). این نزدیک به زمان تخمک گذاری است.

این ترشحات از ترشحات دهانه رحم و واژن ، سلول های قدیمی و باکتری های طبیعی واژن تشکیل شده است. ترشحات واژن سالم معمولاً:

 • سفید شفاف تا شیری.
 • نازک تا ضخیم یا مخاط مانند.
 • بوی ملایم یا بدون بو.

احتمالاً با نزدیک شدن به زایمان متوجه ترشحات واژن بیشتری نیز خواهید شد ، اگرچه به نظر می رسد تا حدی متفاوت از جریانی است که به آن عادت کرده اید.

ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود

ترشحات خطرناک در بارداری

ترشحاتی که به رنگ سبز است ، بوی نامطبوع دارد ، باعث درد یا خارش می شود ، یا از هر طریق دیگری غیر معمول به نظر می رسد می تواند نشانه عفونت یا مشکل دیگری باشد. همچنین ، در موارد زیر فوراً با پزشک یا ماما تماس بگیرید:

خونریزی از واژن شما

بلافاصله مشاوره پزشکی بگیرید. در اوایل بارداری ، این می تواند نشانه سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشد . در بارداری بعدی ، این می تواند نشانه ای از مشکل جفت شما باشد

هنوز 37 هفته طول نکشید و متوجه افزایش میزان ترشح یا تغییر در نوع ترشحات شدید. به عنوان مثال ، اگر به طور مداوم مایعات شفاف و آبکی نشت می کنید ، این می تواند نشانه پاره شدن کیسه اب یا  زایمان زودرس باشد.

به نظر می رسد که واژن شما ملتهب است ، یا ترشحات مایع و سفید و بدون بو دارید که باعث درد همراه با ادرار یا مقاربت ، درد ، خارش یا سوزش می شود. این بدان معنی است که می توانید به  عفونت مخمر مبتلا شوید .

شما ترشحات نازک سفید یا خاکستری با بوی شدید ماهی دارید که ممکن است بعد از رابطه جنسی (وقتی ترشحات با مایع منی مخلوط می شود) بیشتر دیده شود. این ممکن است بیماری به نام  واژینوز باکتریایی باشد.

ترشحات زرد رنگ در بارداری

ترشحات شما زرد یا سبز و کف دار است و بوی نامطبوعی دارد. این ممکن است نشانه ای از  تریکومونیازیس باشد ، یک عفونت شایع  جنسی . از دیگر علائم احتمالی تریکومونیازیس (یا تریچ) می توان به ایجاد وولای قرمز یا تحریک شده یا خارش دار واژن و ناراحتی هنگام ادرار یا حین رابطه اشاره کرد.

ترشحات شما بوی شدید و قابل توجهی دارد یا از نظر ترشحات طبیعی ، رنگ ، مقدار یا قوام آن تغییر کرده است.

تشخیص اینکه چه زمان علائم مشکلی را نشان می دهد دشوار است و حتی اگر علائم متداولی مانند تحریک ، خارش یا سوزش نداشته باشید ، باز هم می توانید از طریق واژن یا از طریق مقاربت عفونت داشته باشید.

اگر احساس ناراحتی می کنید یا فکر می کنید عفونت دارید ، سعی نکنید خودتان را با داروهای بدون نسخه یا محصولات “بهداشت زنانه” درمان کنید. بسیاری از این محصولات به منظور فكر كردن مشكلی در شما ایجاد می شود در حالی كه واقعاً اینگونه نیست.

و استفاده از آنها می تواند یک منطقه حساس را تشدید کند. در عوض ، برای تشخیص و درمان صحیح به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

ترشحات بارداری در ماه اول

آیا تغییرات در ترشحات  می تواند نشانه اولیه بارداری باشد؟

به طور معمول ، نه در حالی که بسیاری از خانمها در طول بارداری متوجه افزایش ترشحات واژن می شوند ، اما شما احتمالاً این علائم را در یکی دو هفته بعد از بارداری مشاهده نمی کنید. و این یکی از  علائم اولیه بارداری نیست  که زنان معمولاً در آن چند هفته اول گزارش می کنند.

اگر شک دارید که ممکن است باردار باشید ، بهترین شرط شما این است که  آزمایش حاملگی را  در زمانی انجام دهید که انتظار پریود را دارید.

چگونه می توان تشخیص داد که این ترشحات واژن است یا مایع آمنیوتیک است؟

ترشحات منظم به صورت پراکنده در مقادیر کم خارج می شوند ، اما با پاره شدن کیسه آب ، مایع آمنیوتیک به طور مداوم نشت  می کند . مایع آمنیوتیک معمولاً شفاف یا کمی مایل به زرد ، آبکی و بدون بو یا کمی بوی شیرین است. هنگامی که کیسه آب شما پاره می شود ، ممکن است مایع آمنیوتیک به صورت نشت یا قطره قطره ، یا در یک شکاف بزرگ و چشمگیر خارج شود.

اگر فکر می کنید مایعات آمنیوتیک نشت می کنید ، بلافاصله با ارائه دهنده خود تماس بگیرید. مهم است که بفهمید ممکن است زایمان کنید یا خیر.

اگر کمتر از 34 هفته باردار هستید و فکر می کنید کیسه آب شما پاره است ، بلافاصله با مامای خود تماس بگیرید. ممکن است برای تأخیر در زایمان و سرعت بخشیدن به رشد ریه ها و آنتی بیوتیک های کودک برای محافظت در برابر عفونت به داروهایی نیاز داشته باشید.

ترشحات زرد رنگ در اواخر بارداری

در اینجا چند روش دیگر برای سالم نگه داشتن ناحیه تناسلی وجود دارد:

 • همیشه از جلو به عقب پاک کنید.
 • لباس های عرق کرده یا لباس های شنای مرطوب را به سرعت عوض کنید.
 • اگر واژن شما تحریک شده است ، محدود کردن شلوارهای تنگ ، شلوار استرچ یا لباس زیر ساخته شده با مواد مصنوعی را در نظر بگیرید.
 • از حمام حباب دار ، پد معطر ، دستمال توالت معطر ، اسپری های بهداشتی زنانه و صابون های معطر یا خوشبو کننده استفاده نکنید. این رایحه ها می توانند برای پوست حساس شما تحریک کنند.
 • دستگاه تناسلی خود را بعد از دوش گرفتن ، استحمام یا شنا خشک کنید.
 • لباس های زیر را از پارچه های قابل تنفس مانند پنبه بپوشید.
 • و دوش واژینال نکشید. دوش گرفتن می تواند تعادل طبیعی باکتریها را در واژن شما برهم زده و احتمال عفونت را افزایش دهد.

ترشحات بارداری چه رنگی است

در اواخر بارداری ، ترشحات واژن شما ممکن است دوباره افزایش یابد. این طبیعی است اما برای همه اتفاق نمی افتد.

در چند روز آخر بارداری ، ممکن است قوام مخاطی یا ژلی مانند ضخیم تری داشته باشد.

در حالی که بدن شما برای تولد آماده می شود ،بسیاری از زنان باردار در چند روز آخر بارداری خود “نمایش” را تجربه می کنند. اینجاست که متوجه می شوید مقداری ترشحات واژن دارید. به طور کلی ضخیم است و با ماده ای ژله ای صورتی رگه دار است.

این اتفاق زمانی می افتد که مخاطی که در گردن رحم شما قرار دارد (دهانه رحم) از بین برود. این نشانه ای از آماده شدن بدن شما برای زایمان است. برخی از زنان قبل از زایمان چندین نمایش دارند.ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود.

علت ریزش ناگهانی آب از واژن در بارداری

لکه بینی

هیچ چیزی ترسناک‌تر از خون‌ریزی بی‌علت نیست. اغلب زنان این لکه‌های خونی را در سه ماهه اول بارداری، بعد از رابطه جنسی، بعد از معاینات لگنی یا حتی در اواخر بارداری تجربه می‌کنند. اغلب اوقات این حالت مشکل جدی نیست و تنها به دلیل خون‌ریزی ناشی از لانه گزینی تخمک بارور شده در رحم، تحریک دهانه رحم و یا حتی بدون هیچ علت خاصی به وجود می‌آید.

ترشحات آبکی یا رطوبتی

یکی از شرایط محتمل برای این حالت رطوبتی یا آبکی، بی اختیاری ادراری در طول دوران بارداری است که در هنگام سرفه یا خنده روی می‌دهد و به دلیل فشار زیاد رحم بر روی مثانه می‌باشد. تمرینات کگل Kegel می‌توانند به انقباض و انبساط دهانه واژن در زنان کمک نموده و به آنان در کنترل مثانه کمک نماید.

عفونت قارچی

قارچ‌ها همیشه در اطراف مهبل وجود دارند ولی بارداری شرایط مناسبی را برای بروز عفونت‌های قارچی فراهم می‌آورد. عفونت‌های قارچی دوران بارداری معمولا به صورت ترشحات زرد یا سفید تکه‌ای، ضخیم یا به صورت پنیری خود را نشان می‌دهند. علائم دیگر آن عبارتند از خارش، تورم و درد واژن البته برخی از زنان درد در هنگام رابطه جنسی و سوزش ادراری را تجربه می‌کنند. مصرف مواد پروبیوتیک تا حدود زیادی به مقابله با آن‌ها کمک می‌کند. هم‌چنین برای جلوگیری از بروز این حالت بهتر است از مصرف بیش از اندازه مواد قندی اجتناب نمود.

واژینوز باکتریایی (BV)

واژینوز باکتریایی، عفونت ناشی از عدم تعادل باکتری‌های معمول موجود در مهبل (واژن) می‌باشد. اغلب این حالت بدون علامت است ولی می‌تواند به ترشحات با بوی ماهی در زنان باردار منجر شود. این ترشحات بعد از رابطه جنسی قابل توجه‌اند و ممکن است با خارش یا سوزش همراه باشد. اگر این حالت بدون درمان باقی بماند می‌تواند به عوارض دوران بارداری منجر شود. 

بیماری‌های منتقله از راه جنسی (STD)

ترشحات زرد دوران بارداری گاهی اوقات نشانه بیماری گنوره می‌باشند و ترشحات زرد و سبز کف مانند دوران بارداری می‌توانند نشان دهنده تریکوموناس باشند. علاوه بر همه این موارد ترشحات بو دار می‌توانند یک اثر جانبی از کلامیدیا باشند. این سه عفونت می‌توانند باعث درد در هنگام رابطه جنسی شوند. 

سفیده تخم مرغ – این ممکن است واژن شما را لغزنده یا کمی آبکی کند. در لمس، احساس خیس، چسبناک و الاستیک می کند. اگر آن را بین انگشت اشاره و شست خود قرار دهید، سپس آنها را از هم جدا کنید، کشیده می شود. ظاهر آن سفیده تخم مرغ (شفاف تا سفید مایل به شیری) خواهد بود. این ترشح می تواند ایجاد کند.

instagram banner
1 دیدگاه
 1. nafas می گوید

  سلام
  من ماه پیش ینی فروردین دوبار پریود شدم
  اول ماه ینی هفتم چون باشگاه میرفتم…و ی بار هم آخر ماه ینی ۲۹ ام
  ماه قبل کلا روزه بودم
  بعد اینکه ی مسافرت کوتاه هم داشتم
  الان نزدیک به ۲۰ روزه ک سردرد و سرگیجه دارم جوری ک چشام سیاهی میره و بی حالم
  دیروز رفتم دکتر بهم گفت چون نزدیک پریودته و شاید حامله باشی نمیتونم مسکن بدم و فقط آمپول عضلانی و سرم تقویتی داد
  ولی هنوز حالم خوب نشده
  سر گیجم کم شده اما سرم بدجور درده
  بعد تنظیم خوابم هم بخاطر اینکه این ماه شاغل شدم ب هم ریخته و خیلی زیاد میخوابم و همش خستم انگار
  درد پریودی خفیف هم دارم و اینکه تنبلی تخمدان هم کمی دارم
  و ترشحات زیاد دارم سفید بی بو جوریکه هر لحظه فک میکنم پری شدم دل درد هم دارم میشه ب بارداریم امیدوار بود یا ن ممنونم
  الان دو روزه تاخیر دارم چ کنم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک