ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود؟(نی نی سایت)

ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود : آیا ترشحات واژن در دوران بارداری طبیعی است؟

ترشحات واژن مایعی است که توسط واژن و دهانه رحم ساخته می شود و به مرطوب و تمیز نگه داشتن واژن کمک می کند. همچنین به محافظت از شما در برابر عفونت کمک می کند.آیا مایع دهانه رحم، ترشحات واژن و مایع تحریک کننده همه یکسان هستند؟ نه واقعا. امروز نگاهی به این موضوع خواهیم داشت و تمایز واضحی بین انواع مایعات و ترشحات واژن خواهیم داشت.

ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود

ممکن است هنگام بارداری ترشحات واژن بیش از حد معمول داشته باشید. اما تغییر در ترشحات واژن می تواند نشانه چیزی باشد که نیاز به درمان دارد.

مهم است که بدانید چه چیزی طبیعی است و چه زمانی باید از کمک پزشکی استفاده کنید.ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود

بله ، وجود ترشحات سفید شیری با بوی ملایم حتی قبل از بارداری کاملاً طبیعی است. (لکوره نامیده می شود.) فقط مقدار زیادی از آن در دوران بارداری وجود دارد زیرا بدن شما استروژن بیشتری تولید می کند ، که به واژن تولید ترشح بیشتری می دهد.

این ترشحات از ترشحات دهانه رحم و واژن ، سلول های قدیمی و باکتری های طبیعی واژن تشکیل شده است. ترشحات واژن سالم معمولاً:

 • سفید شفاف تا شیری.
 • نازک تا ضخیم یا مخاط مانند.
 • بوی ملایم یا بدون بو.

احتمالاً با نزدیک شدن به زایمان متوجه ترشحات واژن بیشتری نیز خواهید شد ، اگرچه به نظر می رسد تا حدی متفاوت از جریانی است که به آن عادت کرده اید.

ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود

ترشحات خطرناک در بارداری

ترشحاتی که به رنگ سبز است ، بوی نامطبوع دارد ، باعث درد یا خارش می شود ، یا از هر طریق دیگری غیر معمول به نظر می رسد می تواند نشانه عفونت یا مشکل دیگری باشد. همچنین ، در موارد زیر فوراً با پزشک یا ماما تماس بگیرید:

خونریزی از واژن شما

بلافاصله مشاوره پزشکی بگیرید. در اوایل بارداری ، این می تواند نشانه سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشد . در بارداری بعدی ، این می تواند نشانه ای از مشکل جفت شما باشد

هنوز 37 هفته طول نکشید و متوجه افزایش میزان ترشح یا تغییر در نوع ترشحات شدید. به عنوان مثال ، اگر به طور مداوم مایعات شفاف و آبکی نشت می کنید ، این می تواند نشانه پاره شدن کیسه اب یا  زایمان زودرس باشد.

به نظر می رسد که واژن شما ملتهب است ، یا ترشحات مایع و سفید و بدون بو دارید که باعث درد همراه با ادرار یا مقاربت ، درد ، خارش یا سوزش می شود. این بدان معنی است که می توانید به  عفونت مخمر مبتلا شوید .

شما ترشحات نازک سفید یا خاکستری با بوی شدید ماهی دارید که ممکن است بعد از رابطه جنسی (وقتی ترشحات با مایع منی مخلوط می شود) بیشتر دیده شود. این ممکن است بیماری به نام  واژینوز باکتریایی باشد.

ترشحات زرد رنگ در بارداری

ترشحات شما زرد یا سبز و کف دار است و بوی نامطبوعی دارد. این ممکن است نشانه ای از  تریکومونیازیس باشد ، یک عفونت شایع  جنسی . از دیگر علائم احتمالی تریکومونیازیس (یا تریچ) می توان به ایجاد وولای قرمز یا تحریک شده یا خارش دار واژن و ناراحتی هنگام ادرار یا حین رابطه اشاره کرد.

نوشته های مرتبط

ترشحات شما بوی شدید و قابل توجهی دارد یا از نظر ترشحات طبیعی ، رنگ ، مقدار یا قوام آن تغییر کرده است.

تشخیص اینکه چه زمان علائم مشکلی را نشان می دهد دشوار است و حتی اگر علائم متداولی مانند تحریک ، خارش یا سوزش نداشته باشید ، باز هم می توانید از طریق واژن یا از طریق مقاربت عفونت داشته باشید.

اگر احساس ناراحتی می کنید یا فکر می کنید عفونت دارید ، سعی نکنید خودتان را با داروهای بدون نسخه یا محصولات “بهداشت زنانه” درمان کنید. بسیاری از این محصولات به منظور فكر كردن مشكلی در شما ایجاد می شود در حالی كه واقعاً اینگونه نیست.

و استفاده از آنها می تواند یک منطقه حساس را تشدید کند. در عوض ، برای تشخیص و درمان صحیح به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید.

ترشحات بارداری در ماه اول

آیا تغییرات در ترشحات  می تواند نشانه اولیه بارداری باشد؟

به طور معمول ، نه در حالی که بسیاری از خانمها در طول بارداری متوجه افزایش ترشحات واژن می شوند ، اما شما احتمالاً این علائم را در یکی دو هفته بعد از بارداری مشاهده نمی کنید. و این یکی از  علائم اولیه بارداری نیست  که زنان معمولاً در آن چند هفته اول گزارش می کنند.

اگر شک دارید که ممکن است باردار باشید ، بهترین شرط شما این است که  آزمایش حاملگی را  در زمانی انجام دهید که انتظار پریود را دارید.

چگونه می توان تشخیص داد که این ترشحات واژن است یا مایع آمنیوتیک است؟

ترشحات منظم به صورت پراکنده در مقادیر کم خارج می شوند ، اما با پاره شدن کیسه آب ، مایع آمنیوتیک به طور مداوم نشت  می کند . مایع آمنیوتیک معمولاً شفاف یا کمی مایل به زرد ، آبکی و بدون بو یا کمی بوی شیرین است. هنگامی که کیسه آب شما پاره می شود ، ممکن است مایع آمنیوتیک به صورت نشت یا قطره قطره ، یا در یک شکاف بزرگ و چشمگیر خارج شود.

اگر فکر می کنید مایعات آمنیوتیک نشت می کنید ، بلافاصله با ارائه دهنده خود تماس بگیرید. مهم است که بفهمید ممکن است زایمان کنید یا خیر.

اگر کمتر از 34 هفته باردار هستید و فکر می کنید کیسه آب شما پاره است ، بلافاصله با مامای خود تماس بگیرید. ممکن است برای تأخیر در زایمان و سرعت بخشیدن به رشد ریه ها و آنتی بیوتیک های کودک برای محافظت در برابر عفونت به داروهایی نیاز داشته باشید.

ترشحات زرد رنگ در اواخر بارداری

در اینجا چند روش دیگر برای سالم نگه داشتن ناحیه تناسلی وجود دارد:

 • همیشه از جلو به عقب پاک کنید.
 • لباس های عرق کرده یا لباس های شنای مرطوب را به سرعت عوض کنید.
 • اگر واژن شما تحریک شده است ، محدود کردن شلوارهای تنگ ، شلوار استرچ یا لباس زیر ساخته شده با مواد مصنوعی را در نظر بگیرید.
 • از حمام حباب دار ، پد معطر ، دستمال توالت معطر ، اسپری های بهداشتی زنانه و صابون های معطر یا خوشبو کننده استفاده نکنید. این رایحه ها می توانند برای پوست حساس شما تحریک کنند.
 • دستگاه تناسلی خود را بعد از دوش گرفتن ، استحمام یا شنا خشک کنید.
 • لباس های زیر را از پارچه های قابل تنفس مانند پنبه بپوشید.
 • و دوش واژینال نکشید. دوش گرفتن می تواند تعادل طبیعی باکتریها را در واژن شما برهم زده و احتمال عفونت را افزایش دهد.

ترشحات بارداری چه رنگی است

در اواخر بارداری ، ترشحات واژن شما ممکن است دوباره افزایش یابد. این طبیعی است اما برای همه اتفاق نمی افتد.

در چند روز آخر بارداری ، ممکن است قوام مخاطی یا ژلی مانند ضخیم تری داشته باشد.

در حالی که بدن شما برای تولد آماده می شود ،بسیاری از زنان باردار در چند روز آخر بارداری خود “نمایش” را تجربه می کنند. اینجاست که متوجه می شوید مقداری ترشحات واژن دارید. به طور کلی ضخیم است و با ماده ای ژله ای صورتی رگه دار است.

این اتفاق زمانی می افتد که مخاطی که در گردن رحم شما قرار دارد (دهانه رحم) از بین برود. این نشانه ای از آماده شدن بدن شما برای زایمان است. برخی از زنان قبل از زایمان چندین نمایش دارند.ترشحات بارداری از هفته چندم شروع میشود.

instagram banner
1 دیدگاه
 1. nafas می گوید

  سلام
  من ماه پیش ینی فروردین دوبار پریود شدم
  اول ماه ینی هفتم چون باشگاه میرفتم…و ی بار هم آخر ماه ینی ۲۹ ام
  ماه قبل کلا روزه بودم
  بعد اینکه ی مسافرت کوتاه هم داشتم
  الان نزدیک به ۲۰ روزه ک سردرد و سرگیجه دارم جوری ک چشام سیاهی میره و بی حالم
  دیروز رفتم دکتر بهم گفت چون نزدیک پریودته و شاید حامله باشی نمیتونم مسکن بدم و فقط آمپول عضلانی و سرم تقویتی داد
  ولی هنوز حالم خوب نشده
  سر گیجم کم شده اما سرم بدجور درده
  بعد تنظیم خوابم هم بخاطر اینکه این ماه شاغل شدم ب هم ریخته و خیلی زیاد میخوابم و همش خستم انگار
  درد پریودی خفیف هم دارم و اینکه تنبلی تخمدان هم کمی دارم
  و ترشحات زیاد دارم سفید بی بو جوریکه هر لحظه فک میکنم پری شدم دل درد هم دارم میشه ب بارداریم امیدوار بود یا ن ممنونم
  الان دو روزه تاخیر دارم چ کنم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک