درمان سریع عفونت گلو در بارداری {آموکسی سیلین}

درمان سریع عفونت گلو در بارداری : مریض شدن احتمالاً در انتهای لیست کارهای هر فردی قرار دارد. بیایید صادق باشیم: به احتمال زیاد حتی در لیست کارهای شما نیست، به خصوص اگر باردار هستید. اما بیماری رخ می دهد ، از جمله گلودرد در دوران بارداری.

دکتر مونیکا ای. بوشر، رئیس بخش OB-GYN در مرکز پزشکی سنت جوزف دانشگاه مریلند،  می گوید: “بیماری های بارداری اغلب شدیدتر از حالت غیر باردار تاثیر می گذارند و بیشتر طول می کشند.” «سیستم ایمنی بدن به عنوان یک پاسخ طبیعی به بارداری

کاهش می‌یابد و بیماران باردار را مستعد ابتلا به بیماری‌های عفونی می‌کند . و هنگامی که نوبت به گلودرد می شود، برخی دیگر از علائم مرتبط با بارداری ممکن است به این موضوع کمک کنند یا آن را تشدید کنند.

«سینوس‌های بینی در بارداری متورم می‌شوند و می‌توانند باعث احتقان بدتر از آنچه معمولاً در زمانی که باردار نیستید، ایجاد کنند.

گلودرد چیست؟

گلودرد که به عنوان فارنژیت نیز شناخته می شود، به شرایطی اطلاق می شود که در آن گلو ملتهب می شود و احساس ناراحتی می کند و بعداً باعث گلودرد می شود. در دوران بارداری، سیستم ایمنی طبیعی شما برای حمایت از رشد جنین تحت تغییرات

پیچیده ای قرار می گیرد. در حالی که به طور کامل سرکوب نمی شود، مکانیسم دفاعی خود را کاهش می دهد تا به نوزاد در حال رشد که آن را با جسم خارجی اشتباه می گیرد، حمله نکند. این تغییرات ممکن است شما را مستعد ابتلا به عفونت های ویروسی

و باکتریایی کند که ممکن است باعث گلودرد شود .

التهاب لوزه ها یکی از شایع ترین مشکلات سلامت بارداری است که لوزه ها را درگیر می کند، یک جفت ساختار بافت نرم که در هر دو طرف در پشت گلو، درست در جایی که زبان شما به پایان می رسد، درگیر می شود. لوزه ها اولین خط دفاعی در برابر باکتری

ها، ویروس ها یا سایر مواد خارجی هستند که از دهان شما عبور می کنند. التهاب لوزه ها یا التهاب لوزه ها نیز به صورت گلودرد ظاهر می شود.

چه مبتلا به فارنژیت، ورم لوزه یا هر دو باشید، ممکن است علاوه بر گلودرد، تعدادی از علائم بارداری را نیز تجربه کنید، همانطور که در بخش بعدی ذکر شد.

حتی با وجود برخی عفونت‌ها یا بیماری‌های بارداری، می‌توان از داروهای خانگی برای درمان نگرانی‌های مربوط به سلامت بارداری مانند گلودرد در بارداری استفاده کرد. بیایید ببینیم برخی از آنها در بخش بعدی چیست.

به غیر از تورم سینوس های بینی، چند عامل ممکن است باعث گلودرد در بارداری شوند. متخصصان علل و راه حل های گلودرد در بارداری را توضیح می دهند، به علاوه اینکه چه زمانی باید در اسرع وقت از کمک پزشکی در خط دریافت کرد.

 

درمان سریع عفونت گلو در بارداری

چرا ممکن است در دوران بارداری احساس سرما کنید و چه باید کرد؟

 

 • سرماخوردگی و ویروس های معمولی
 • سوزش سر دل که اغلب باعث گلودرد، سوزش و سرفه همراه با رفلاکس اسید می شود
 • استفراغ مربوط به بیماری صبحگاهی
 • عفونت های باکتریایی مانند گلودرد استرپتوکوکی
 • احتقان، که منجر به گرفتگی بینی، قطرات بعد از بینی و گلو درد می شود (گاهی اوقات با خونریزی بینی همراه است)
 • آلرژی فصلی ناشی از گرده، گرد و غبار و شوره

علائم  گلودرد در دوران بارداری

 

به طور کلی، علائم گلودرد در دوران بارداری مشابه علائمی است که قبل از بارداری تجربه کرده اید.

فارنژیت و التهاب لوزه معمولاً علائمی مانند را نشان می دهند:

 •   درد مداوم در گلو
 •   لوزه های متورم و قرمز
 •   گلو قرمز و ملتهب
 •   مشکل در بلع
 •   صدای خشن
 •   قرمزی گلو
 •   مشکل در بلع
 •   تب
 •   گوش درد

ممکن است در دوران بارداری برخی از این علائم را همراه با گلودرد خود نداشته باشید. همه چیز بستگی به این دارد که پشت گلو درد شما چه چیزی وجود دارد.

«علائم گلودرد شامل التهاب، قرمزی و درد است . “این می تواند باعث ایجاد مشکل در بلع شود.”

اگرچه گلودرد می تواند دلایل خوش خیم زیادی داشته باشد، مانند آلرژی یا سینوس های متورم مرتبط با بارداری، عفونت باکتریایی مانند استرپتوکوک می تواند به ویژه دردناک باشد.

«به طور کلی، گلودرد استرپتوکوکی یک بیماری خفیف است. با این حال، اگر درمان نشود، می تواند مشکلات مهمی برای فرد باردار و جنین ایجاد کند. گلودرد استرپتوکوکی باید با آنتی بیوتیک تشخیص داده شود و درمان شود، زیرا می تواند باعث تب روماتیسمی،

که آسیب به دریچه های قلب است، و آسیب کلیه به عنوان یک عارضه دیررس عفونت باکتریایی شود.

و از آنجایی که این یک عفونت باکتریایی است نه ویروسی مانند سرماخوردگی، گلودرد استرپتوکوکی نیاز به درمان آنتی بیوتیکی دارد. بنابراین، کارشناسان به اشتراک می گذارند که تمایز بین این دو مهم است.

علت گلودرد در دوران بارداری چیست؟

 

هر یک از دلایل زیر گلودرد در دوران بارداری ممکن است مسئول ناراحتی بارداری شما باشد

 •   رفلکس اسید
 •   آلرژی (گرد و غبار و گرده گل)
 •   فشار بر گلو ناشی از صحبت با صدای بلند یا مداوم
 •   مواد شیمیایی یا آلاینده ها
 •   عفونت گلو
 •   سینوزیت

وقتی گلودرد شما ناشی از چیزی غیر از عفونت یا آلرژی است، ممکن است برای درمان آن نیازی به دارو نداشته باشید.

به خاطر داشته باشید، کووید می تواند عامل ویروسی گلودرد در دوران بارداری باشد. این را می توان با کشت تشخیص داد و ممکن است دارای تفاوت های ظریف و عوارض بالقوه مربوط به بارداری باشد. به همین دلیل همیشه ایده خوبی است که اگر در دوران

بارداری دچار گلودرد شدید، با پزشک خود مشورت کنید.

«غرغره آب نمک گرم یک استراتژی مکانیکی مطمئن برای تسکین علائم است. استفاده از بخارسازهای اتاقی همچنین می تواند تمایل به خشک شدن با تنفس دهانی را کاهش دهد. چای داغ با عسل می تواند برای گلودرد و احتقان تسکین دهد.

آیا به داروخانه می روید؟ شما به طور کلی گزینه هایی خواهید داشت. داروهای ایمن OTC برای گلودرد در دوران بارداری شامل تیلنول، بیشتر داروهای سرفه، قطره های سرفه و مالش منتول می باشد.

«از داروهایی که حاوی سودوافدرین هستند اجتناب کنید. 3 “این می تواند باعث انقباض عروق خونی در جفت، ایجاد فشار خون شدید یا جدا شدن جفت شود، که زمانی اتفاق می افتد که جفت از رحم جدا می شود و باعث خونریزی قابل توجهی از جریان خون

مادر و جنین می شود.”

زمانی که افراد باردار باید به دنبال مراقبت های پزشکی برای گلودرد باشند

اگر شک دارید، اگر نگران گلودرد در دوران بارداری هستید، با پزشک خود تماس بگیرید. ارائه دهندگان پزشکی همچنین علائمی را به اشتراک می گذارند که هرگز نباید منتظر بمانید.

از آنجایی که گلودرد استرپتوکوکی به آنتی بیوتیک نیاز دارد و در صورت عدم درمان می تواند باعث آسیب کلیه و سایر آسیب ها شود ، دکتر بوشر به همه بیماران باردار توصیه می کند در صورت مشکوک شدن به عفونت، به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.  تب و تورم غدد لنفاوی همراه با گلودرد باید یک ارزیابی تشخیصی را تحریک کند.

»» بیشتر بخوانید : علائم بارداری بعد از چند روز ظاهر میشود؟

آیا گلودرد در بارداری بر جنین تأثیر می گذارد؟

 

به طور کلی، نه.

دکتر چوانگ می گوید: «بیشتر اوقات، علائم سرماخوردگی و احساس عدم وجود آن برای چند روز با مراقبت و استراحت اولیه برطرف می شود. “بچه شما خوب خواهد شد. این مهم است که به مصرف ویتامین و هیدرات قبل از تولد خود ادامه دهید.

با این حال، در شرایط شدید، گلودرد می تواند به جنین آسیب برساند. عفونت‌های شدیدی که باعث کاهش وزن می‌شوند بر جریان خون شما تأثیر می‌گذارند. دکتر چوانگ می گوید که تبدیل شدن به یک عفونت سیستمیک می تواند بر رشد کودک شما تأثیر بگذارد. “البته، این یک شرایط شدید است.”

به عبارت دیگر، تامین کننده سلامت شما بهترین منبع شما برای بینش ها و نگرانی های شخصی است. اما بدانید که هنگام مبارزه با گلودرد در بارداری، استراحت و دلسوزی به خود ضروری و شایسته است.

«پرورش کودک کار بسیار زیادی است و ما اغلب در دوران بارداری اعتبار کافی برای خود قائل نیستیم. این مهم است که در دوران بارداری به خود لطف بدهید و به خود اجازه استراحت و بهبودی بدهید، به خصوص زمانی که بیمار هستید.

»» ترمیم پرده بکارت

عفونت گلو در بارداری خطرناک است

 

آیا گلودرد استرپتوکوکی در دوران بارداری خطرناک است؟ابتلا به گلودرد استرپتوکوکی در دوران بارداری خطرناک نیست، تا زمانی که مادران باردار با پزشک ملاقات کنند و بلافاصله پس از شروع علائم تحت درمان قرار گیرند.

هر گونه آنتی بیوتیک تجویز شده، مانند پنی سیلین ها یا سفالوسپورین ها، باید برای زنان باردار بی خطر باشد تا به درمان گلودرد استرپتوکوکی کمک کند.

تنها علامتی که می تواند برای کودک شما خطرناک باشد تب بالا است. اگر در سه ماهه اول بارداری تب شدید داشته باشید، این خطر وجود دارد که جنین به درستی رشد نکند.

اگر باردار هستید و این علامت را دارید، مهم است که در اسرع وقت از شر تب خلاص شوید.

 

آنتی بیوتیک برای گلو درد در بارداری

 

آیا مصرف آنتی بیوتیک ها در دوران بارداری به کودک آسیب می رساند؟درمان سریع عفونت گلو در بارداری

همانطور که آنتی بیوتیک ها بی خطر هستند، فرد باید مراقب میزان مصرف آن ها باشد، زیرا ممکن است برای مادر و جنین او مضر باشد. فقط دوز آنتی بیوتیکی را که پزشک تجویز کرده است مصرف کنید.

دوره آنتی بیوتیک هایی که برای شما تجویز شده است را کامل کنید، حتی اگر احساس بهتری داشته باشید. دوره کامل برای از بین بردن باکتری گلودرد استرپتوکوکی از سیستم شما طراحی شده است.

با این حال، اگر پس از 24 ساعت اول به نظر نمی رسد آنتی بیوتیک ها به علائم شما کمک کنند، مصرف آنتی بیوتیک ها را پس از پایان دوره خود ادامه ندهید. در عوض، با پزشک خود در مورد دریافت یک برنامه درمانی جدید صحبت کنید.

 

درمان سریع عفونت گلو در بارداری

آموکسی سیلین برای گلو درد در بارداری

 

آموکسی سیلین معمولا برای زنان باردار که عفونت های باکتریایی دارند تجویز می شود. استفاده از آموکسی سیلین در دوران بارداری و در دوران شیردهی به طور کلی بی خطر است، اما در برخی موارد ممکن است عوارض جانبی نادری رخ دهد.

آنتی بیوتیک ها از جمله داروهایی هستند که اغلب برای زنان باردار تجویز می شود. آموکسی سیلین آنتی بیوتیکی است که بسیار شبیه پنی سیلین است. این دارو با مسدود کردن تولید دیواره سلولی باکتریایی عمل می کند و منجر به تجزیه سلولی و مرگ

باکتری می شود. آموکسی سیلین اغلب برای درمان عفونت های تنفسی و مجاری ادراری تجویز می شود و اغلب برای درمان این بیماری ها برای زنان باردار تجویز می شود. در حالی که اغلب تصور می شود که آموکسی سیلین در بارداری بی خطر است، اما از

جریان خون مادر به جفت منتقل می شود و بنابراین مهم است که خطرات بالقوه مرتبط با استفاده از آموکسی سیلین در بارداری را بشناسیم.

آموکسی سیلین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به عنوان رده B بارداری طبقه بندی می شود. این بدان معنی است که مطالعات متعدد در مورد استفاده از آموکسی سیلین در حیوانات باردار نشان نداده است که پس از مصرف آموکسی سیلین

توسط مادر، آسیب جنین رخ دهد، اما به اندازه کافی وجود ندارد. یا مطالعات به خوبی کنترل شده در مورد استفاده از آموکسی سیلین در زنان باردار. در مطالعات حیوانی، استفاده از آموکسی سیلین در دوزهای تا 10 برابر دوز استاندارد انسان با آسیب باروری

مرتبط نبود. چند مطالعه انسانی نشان داد که آموکسی سیلین ممکن است با نقایص مادرزادی، به ویژه شکاف کام، در صورت استفاده در سه ماهه اول بارداری در طول دوره رشد اندام جنین همراه باشد. چندین مطالعه انسانی دیگر هیچ اثر مضر آموکسی سیلین

نوشته های مرتبط

را بر رشد جنین نشان نداده اند.درمان سریع عفونت گلو در بارداری

آموکسی سیلین اغلب همراه با آنتی بیوتیک دیگری به نام اسید کلاوولانیک تجویز می شود. اسید کلاوولانیک از تجزیه آموکسی سیلین توسط آنزیم های خاص جلوگیری می کند و این ترکیب داروها را نسبت به آموکسی سیلین به تنهایی در برابر باکتری های

مقاوم موثرتر می کند.

اگر زنی قبل از اینکه متوجه شود باردار است آموکسی سیلین مصرف کند، احتمالاً از نظر سلامت و ایمنی جنین هیچ نگرانی وجود ندارد. سلامت و رشد جنین تا حد زیادی به مادرش بستگی دارد، بنابراین برای زنان باردار و زنان در سنین باروری بسیار مهم است

که تا حد امکان سالم بمانند. گاهی اوقات، این ممکن است شامل مصرف آنتی بیوتیک هایی مانند آموکسی سیلین باشد.

مصرف آموکسی سیلین در زنان شیرده نیز بی خطر است. خصوصیات فیزیکی آن، از جمله حلالیت کم در چربی، اتصال کم پروتئین و PH اسیدی، انتقال آن به شیر مادر را محدود می کند. آکادمی اطفال آمریکا مصرف این دارو را هنگام شیردهی بی خطر می داند.

همه داروها، از جمله داروهای تجویزی، می توانند عوارض جانبی ناخواسته و بالقوه خطرناکی ایجاد کنند. آگمنتین به ندرت می تواند باعث آسیب کبدی شود.

از آنجایی که آنتی بادی هایی که باعث آنافیلاکسی می شوند از سد جفت عبور نمی کنند، ایجاد آنافیلاکسی در جنین بسیار بعید است. با این حال، آنافیلاکسی مادر می تواند باعث جریان خون غیر طبیعی به رحم یا رحم شود. این می تواند بر جنین تأثیر بگذارد

و منجر به تورم مغزی، آسیب عصبی و مرگ جنین شود.

آن را در یک صافی بریزید و لذت ببرید گلودرد در دوران بارداری ممکن است شما را نگران کرده باشد، اما دلیلی برای استرس وجود ندارد. گلودرد بارداری نشان می دهد که حلق شما توسط یک ماده خارجی که ممکن است شامل آلرژن ها، مواد شیمیایی خشن یا

عوامل بیماری زا مانند باکتری ها و ویروس ها باشد، تحریک شده است.

مهم نیست که علت اصلی چیست، داروهای طبیعی برای تسکین و رفع مشکلات سلامت بارداری مانند گلو تحریک شده وجود دارد و به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید. برای یافتن برخی از آنها و همچنین درک بهتر آنچه ممکن است باعث درد و

التهاب گلو شما شود، ادامه دهید.

بهترین درمان گیاهی برای درمان گلودرد در دوران بارداری

 

  چای عسل لیمو

چای عسل لیمو ممکن است گلودرد را تسکین دهید

عسل ممکن است به تسکین گلو کمک کند و لیمو می تواند با باکتری ها مبارزه کند و مخاط را پاک کند.

عسل همچنین دارای خواص ضد میکروبی است و به تسکین گلو تحریک شده کمک می کند. لیمو سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند. ترکیب این دو می تواند یکی از بهترین راه حل های بارداری باشد. این ممکن

است به مبارزه با عفونتی که ممکن است باعث گلودرد شما شود، کمک کند.

غرغره آب نمک زردچوبه

برای تسکین گلودرد با آب نمک زردچوبه غرغره کنید

زردچوبه یک آنتی اکسیدان قوی است و دارای خواص ضد میکروبی است که ممکن است به مبارزه با هرگونه عفونت در گلو کمک کند . همراه با نمک، که خود دارای خواص ضد میکروبی است، می تواند به ابزاری قدرتمند برای پاکسازی گلو، تسکین و ارائه خدمات

عمومی تبدیل شود. تسکین ناراحتی دوران بارداری غرغره گرم همچنین ممکن است به شل شدن مخاط و دفع آن آسان تر کمک کند .

غرغره چای بابونه

غرغره چای بابونه ممکن است گلودرد را تسکین دهد

بابونه یک گیاه عالی برای تسکین گلو تحریک شده به دلیل خواص ضد التهابی قوی آن است . با این حال، بابونه در مقادیر زیاد ممکن است با خطر بالاتر سقط جنین همراه باشد. بنابراین، نوشیدن چای بابونه برای تسکین گلودرد در دوران بارداری توصیه نمی شود .

با این حال، می توانید از دم کرده چای بابونه برای غرغره کردن گلوی ملتهب خود با آن یک بار در روز برای تسکین اقدامات احتیاطی بهداشتی بارداری استفاده کنید.

درمان سریع عفونت گلو در بارداری

چای زنجبیل ممکن است گلوی تحریک شده را آرام کند

 

زنجبیل یک عامل ضد التهابی قوی با خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است که ممکن است به تسکین گلو و مبارزه با عفونت ها کمک کند. جدای از آن، زنجبیل می تواند به علائم گوارشی کمک کند و ممکن است گلودرد ناشی از ریفلاکس اسید را تسکین دهد .

زنجبیل در دوران بارداری در مقادیر محدود بی خطر است، بنابراین می توانید روزانه تا دو فنجان چای زنجبیل را بعد از غذا بنوشید.

زنجبیل طعمی قوی و تند دارد. می‌توانید مقداری دارچین، نعناع، زردچوبه، عسل، آب افرا یا هل را برای افزایش طعم این چای با توجه به ترجیحات خود اضافه کنید.

  هیدراته بمانید

اگر اجازه دهید پوشش گلو خشک شود، گلودرد ممکن است تشدید شود. بنابراین مهم است که هیدراته بمانید. به علاوه هیدراته نگه داشتن می تواند سلامت بارداری شما را نیز مدیریت کند. برای برخی، مایعات گرم باعث تسکین بیشتر می شود، در حالی که

برای برخی دیگر، نوشیدن آب سرد می تواند به تسکین گلوی تحریک شده و خشک در بارداری کمک کند. یکی از بهترین آگاهی های بهداشتی بارداری که باید بدانید این است که از نوشیدن آب سرد یا خیلی گرم خودداری کنید. به خوردن جرعه های کوچک در

طول روز ادامه دهید تا احساس بهتری داشته باشید.

همچنین می توانید آبگوشت، سوپ، یا نوشیدنی های بدون کافئین گرم و مغذی برای تسکین گلودرد خود مصرف کنید. اگر درد گلو بیش از یک هفته ادامه داشت یا هر یک از علائم مرتبط زیر را تجربه کردید، با پزشک خود تماس بگیرید:

 •   تب شدید ناگهانی دارید
 •   در تنفس مشکل دارید
 •   در بلع مشکل دارید
 •   از دست دادن کامل اشتها دارید
 •   علائم شما باقی می ماند یا بدتر می شود
 •   لکه های سفید متمایل به قرمز را در داخل گلوی خود مشاهده می کنید

به طور کلی گلودرد در دوران بارداری جای نگرانی ندارد و بسیار قابل درمان است. اما از آنجایی که بارداری به بدن شما فشار وارد می کند، ممکن است بخواهید بیشتر از اینکه متأسف باشید، ایمن باشید و ببینید برای جلوگیری از گلودرد چه کاری می توانید انجام دهید.

چگونه از گلودرد در دوران بارداری پیشگیری کنیم؟

 

از دود دست دوم یا سایر آلاینده ها دوری کنید. این باید اولین مرحله مراقبت از بارداری شما باشد.

برای جلوگیری از ابتلا به رفلاکس اسید، سعی کنید وعده های غذایی کوچکتر و مکرر را بخورید که خیلی تند یا چرب نباشند، می توانید از داروهای بارداری برای جلوگیری از رفلاکس اسید استفاده کنید. از تماس با آلرژن های شناخته شده خودداری کنید.

با حفظ فاصله از افراد مسری، شستن مکرر دست ها و اجتناب از مکان های شلوغ، خطر ابتلا به عفونت های ویروسی یا باکتریایی را کاهش دهید.

 1.   آرام صحبت کنید تا صدای خود را خسته نکنید.
 2.   مایعات فراوان و حداقل 3 لیتر آب در روز بنوشید.
 3.   استراحت کنید و بیش از حد خود را تحت فشار قرار ندهید زیرا استرس می تواند ایمنی شما را بیشتر کاهش دهد.

تغییرات پیچیده در دوران بارداری ممکن است شما را مستعد ابتلا به آلرژی، مواد شیمیایی خشن یا باکتری کند که ممکن است منجر به گلودرد شود. خبر خوب این است که درک علت پشت آن می تواند به شما در یافتن درمان مناسب کمک کند.

به طور خلاصه، گلودرد در دوران بارداری به راحتی قابل درمان و پیشگیری است. مواد طبیعی مانند زنجبیل، بابونه، زردچوبه، لیمو و عسل ممکن است به شما در مبارزه با گلودرد کمک کرده و سلامت بارداری خود را تضمین کنند. برای عفونت هایی که زمینه ساز

گلودرد هستند، ممکن است لازم باشد با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین درمان را بیابید. برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به گلو تحریک شده یا ملتهب، باید از آلرژن های شناخته شده، دود و سایر آلاینده ها اجتناب کنید. همچنین باید با رعایت بهداشت و

فاصله گرفتن از افراد مبتلا به عفونت فعال از ابتلا به عفونت های ویروسی و باکتریایی جلوگیری کنید.

سوالات متداول:درمان سریع عفونت گلو در بارداری

آیا گلودرد در دوران بارداری می تواند به جنین آسیب برساند؟

 

گلودرد در دوران بارداری به کودک آسیبی نمی رساند. با این حال، اگر گلودرد شما ناشی از عفونتی مانند آنفولانزا باشد، ممکن است برای درمان آن به مراقبت های پزشکی نیاز داشته باشید، زیرا خطراتی برای مادر و نوزاد به همراه دارد

آیا در دوران بارداری باید نگران گلودرد باشم؟

 

خیر، در دوران بارداری نباید استرس داشته باشید یا نگران گلودرد باشید. درمان‌های خانگی می‌توانند به شما در رفع علائم کمک کنند و اگر علائم نگران‌کننده دیگری همراه با گلودرد خود دارید، می‌توانید با پزشک متخصص زنان خود مشورت کنید.

چه چیزی گلودرد را فوراً درمان می کند؟

 

هیچ درمان فوری برای گلودرد وجود ندارد، اما یک قاشق غذاخوری عسل ممکن است به تسکین سریع گلو تحریک شده کمک کند .

آیا هورمون های بارداری می توانند باعث گلودرد شوند؟

درمان سریع عفونت گلو در بارداری

خیر، هورمون های بارداری باعث گلودرد نمی شوند. سیستم ایمنی اصلاح شده در دوران بارداری ممکن است زنان باردار را مستعد ابتلا به عفونت هایی کند که ممکن است باعث گلودرد شود .

مدت زمان گلودرد چقدر است؟

درمان سریع عفونت گلو در بارداری

گلودرد ناشی از عفونت ویروسی ممکن است 3 تا 10 روز طول بکشد، در حالی که گلودرد ناشی از عفونت های باکتریایی و آلرژن ها ممکن است بیشتر طول بکشد.

چگونه بفهمم گلودرد من ویروسی است یا باکتری؟

 

به دنبال علائم باشید. در عفونت های ویروسی ممکن است سرفه، تورم در گلو و آبریزش بینی را تجربه کنید. با این حال، علائم عفونت باکتریایی شامل حالت تهوع، استفراغ و معده درد است.

ممکن است در دوران بارداری به دلیل رفلاکس اسید، آلرژی، آلاینده ها یا سینوزیت دچار گلودرد شوید.

درد مداوم در گلو، صدای خشن، تب و گلو ملتهب از علائم شایع این بیماری هستند.

چای عسل لیمو، غرغره آب نمک زردچوبه و غرغره چای بابونه ممکن است به درمان علائم گلودرد در دوران بارداری کمک کند.

مشاوره پزشکی زنان در تهران با برند زنان 909 اماده دادن بهترین خدمات به شما عزیزان در زمینه سلامت و زیبایی می باشد

 

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.