علائم صد در صد جنین پسر | علایم واضح

علائم صد در صد جنین پسر : چه چیزی جنسیت کودک را تعیین می کند؟

جنسیت جنین با آرایش کروموزومی آن در زمان لقاح (هنگام دیدار اسپرم با تخمک) تعیین می شود. یک جنین (یا کودک) از هر یک از والدین 23 کروموزوم دریافت می کند ، جایی که یک جفت از کروموزوم های جنسی تشکیل می شود که جنسیت جنین را تعیین می کند. اگر جنین دارای دو کروموزوم X باشد ، یک دختر است و اگر یک کروموزوم X و یک Y داشته باشد ، پسر است.

علائم صد در صد جنین پسر

اختلافات جنسی از حدود هفته هفتم بارداری شروع می شود و آنها نیز تحت تأثیر عوامل ژنتیکی و محیطی قرار دارند.

در اینجا ، برخی از علائم یا نشانه های رایج که به عقیده مردم معمولاً نشانگر یک پسر بچه است را لیست می کنیم.

بگذارید افسانه هایی را کشف کنیم که می توانند حدس زدن جنسیت کودک را سرگرم کننده کنند!

1. تهوع صبحگاهی

باور نادرست : هنگامی که دچار تهوع صبحگاهی یا حالت تهوع نمی شوید ، این نشانه این است که یک پسر بچه را حمل می کنید.

واقعیت : تهوع صبحگاهی (حالت تهوع و استفراغ) یکی از علائم رایج بارداری است که بین 70 تا 80 درصد زنان باردار را تحت تأثیر قرار می دهد. این بیشتر در سه ماهه اول بارداری محدود است ، اما برخی از زنان ممکن است تا زایمان آن را تجربه کنند . اعتقاد بر این است که تغییرات هورمونی باعث آن می شود و نه جنسیت کودک.

علائم صد در صد جنین پسر

2. ضربان قلب

باور نادرست : اگر متوجه شوید که ضربان قلب کودک شما در هر دقیقه زیر 140 ضربان باقی مانده است ، این می تواند علائم صد در صد جنین پسر باشد.

واقعیت : این ادعای گمراه کننده ای است و هیچ تحقیقی برای حمایت از آن انجام نشده است. مطالعه ای با عنوان تفاوت های مربوط به جنسیت در میزان ضربان قلب جنین در سه ماهه اول این افسانه را برطرف می کند که می گوید بین ضربان قلب دختر و پسر در سه ماهه اول تفاوت معنی داری وجود ندارد .

صرف نظر از جنسیت ، ضربان قلب طبیعی جنین 120 تا 160 دور در دقیقه است. ممکن است در اوایل بارداری بالاتر (140 تا 160 دور در دقیقه) و در مراحل بعدی بارداری (120 تا 140 دور در دقیقه) کاهش یابد .

علایم واضح جنین پسر

3. وضعیت پوست و مو

باور نادرست : پوست شما هنگام حمل جنین پسر بدون جوش است ، در حالی که دختر پوست مادر را خراب می کند. در صورت حمل جنین پسر ، مادر همچنین موهای بلند و براق تری خواهد داشت.

واقعیت : هیچ مطالعه ای برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد. تغییرات در پوست و مو در دوران بارداری به دلیل تغییر در سطح هورمون است. تغییرات هورمونی ، بدون توجه به جنسیت کودک ، می تواند منجر به شفافیت پوست و موهای براق ، یا آکنه و ریزش مو شود.

4. هوس غذایی

باور غلط : اگر به دنبال غذاهای ترش یا شور هستید ، به احتمال زیاد پسر خواهید داشت.

واقعیت : هیچ مدرک علمی وجود ندارد که این ادعا را تأیید کند. اشتیاق می تواند به دلیل تغییرات هورمونی ، کمبود تغذیه ، مواد فعال دارویی (موجود در غذاهای خاص) ، عوامل فرهنگی و روانی باشد. با این حال ، تحقیقات کافی برای حمایت از این فرضیه ها وجود ندارد .

علائم صد در صد جنین پسر

5. موقعیت شکمی

باور غلط : حمل کم یکی از نشانه های داشتن یک پسر بچه است.

واقعیت : نحوه حمل شما نشان دهنده جنسیت جنین نیست. یک مطالعه تحقیقاتی که در ژورنال Birth منتشر شده است ، بیان می کند که نه این روش و نه روش های دیگر برای پیش بینی جنسیت کودک درست نبوده است  . تغییرات وضعیتی یک زن باردار ممکن است به اندازه کودک و شکل رحم شما مرتبط باشد .

6. تغییرات خلق و خوی

باور نادرست : اگر پسر حمل می کنید مستعد ابتلا به تغییرات خلقی نیستید ، اما اگر دختری را باردار باشید نیز چنین خواهید کرد.

نوشته های مرتبط

واقعیت : تغییرات خلقی در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی است و به دلیل جنسیت کودک نیست  .

علائم جنین پسر در سه ماهگی

7. رنگ ادرار

باور غلط : رنگ ادرار شما در دوران بارداری تغییر می کند و اگر تیره به نظر برسد ، علائم صد در صد جنین پسراست .

واقعیت : تغییرات ادرار در دوران بارداری شایع است. ادرار تیره ممکن است نشانه کم آبی بدن باشد ، که ممکن است به دلیل حالت تهوع و استفراغ اتفاق بیفتد  . رنگ ادرار نیز ممکن است با غذاها ، داروها و مکمل ها تغییر کند و به پیش بینی جنسیت مربوط نیست.

8. اندازه پستان

باور نادرست : هنگامی که یک نوزاد پسر را حمل می کنید ، پستان راست شما بزرگتر از سینه سمت چپ است.

واقعیت : تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث بهبود جریان خون و تغییراتی در بافت پستان می شود که باعث بزرگتر شدن آنها می شود. سینه ها متورم می شوند زیرا برای تغذیه کودک پس از تولد برای تهیه شیر مادر آماده می شوند  . با این حال ، هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط تغییرات پستان با جنسیت کودک وجود ندارد.

9. پاهای سرد

باور نادرست : اگر پاهایتان یخ زده است ، علائم صد در صد جنین پسر است.

واقعیت : سردی پا در دوران بارداری می تواند به دلیل گردش خون ضعیف ، دیابت یا هوای بسیار سرد باشد .برای تشخیص و مراقبت بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

10. افزایش وزن

باور غلط :  علایم واضح جنین پسر ، وزن اضافی آن بیشتر در معده قابل مشاهده است ، اما هنگامی که دختری را حمل می کنید ، وزن در تمام بدن از جمله صورت توزیع می شود.

واقعیت : بیشتر زنان باردار در طول بارداری اضافه وزن پیدا می کنند ، و افزایش قابل توجه وزن یکی از قسمتهای اساسی بارداری سالم است و از نظر جنسیت کودک تعیین نمی شود .

11سردرد

در دوران بارداری ، اگر بیشتر مستعد سردرد هستید ، ممکن است علائم جنین پسر باشد.. این بیشتر به دلیل نوسان هورمون بارداری است.

علائم جنین پسر در هفته شانزده

برخی از روشهای استاندارد پزشکی که می تواند برای تعیین جنسیت نوزاد متولد نشده شما استفاده شود:

1. سونوگرافی

این یک روش غیرتهاجمی برای تعیین جنسیت جنین است و معمولاً بین هفته های 18 تا 22 انجام می شود . اگر موقعیت کودک ایده آل نیست یا بارداری پیشرفت نکرده است ، سونوگرافی ممکن است همیشه جنسیت را تشخیص ندهد. در این موارد ، ممکن است مجبور شوید برای اسکن مجدد اقدام کنید.

2. آزمایش خون DNA جنین

انجام آزمایش خون در حدود هفته های 6 تا 10 ممکن است به تشخیص جنسیت جنین کمک کند.

خون مادر دارای اثری از DNA جنین است که توالی Y- کروموزومی را تعیین می کند که می تواند جنسیت جنین را نشان دهد . این آزمایشات معمولاً انجام نمی شود مگر اینکه شما بیش از 35 سال سن داشته باشید و نیاز به تحقیقات ژنتیکی داشته باشید .

3. آزمایش ژنتیک

آزمایشات تهاجمی وجود دارد که تعیین قطعی جنسیت را امکان پذیر می کند. آنها شامل آمنیوسنتز و نمونه برداری از پرزهای کوریونی (CVS) هستند ، مانند آزمایش خون DNA جنین اما ممکن است جنسیت را از همان اوایل تشخیص ندهد.

آمنیوسنتز بعد از هفته پانزدهم در حالی که CVS بعد از هفته یازدهم انجام می شود .هر دو احتمال سقط جنین کم است و بنابراین می تواند برای زوج های مسن و کسانی که سابقه اختلالات ژنتیکی دارند در نظر گرفته شود.

اگر می خواهید جنسیت کودک غافلگیر کننده باشد ، اما هنوز هم می خواهید حدس بزنید پسر است یا دختر ، از آن لذت ببرید ، در ادامه چند ایده برای شما آورده ایم.

توجه: ما مجدداً به شما اطلاع می دهیم که همه این روشهای ذکر شده برای شناسایی جنسیت جنین در دوران بارداری 100٪ دقیق نیستند. اما بررسی آن با خواندن این علائم فوق هیچ ضرری ندارد ، بسیار سرگرم کننده است. هر بارداری منحصر به فرد است و ما نمی توانیم خلاف طبیعت پیش برویم. سونوگرافی بهترین و معتبرترین روش برای شناسایی جنسیت نوزاد متولد نشده است. اگر شما یک جنین پسر حمل می کنید ، مطمئناً نشانه هایی از یک نوزاد پسر در سونوگرافی وجود دارد.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک