درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت :

منافذ باز پوست چیست؟

منافذ باز منافذ ریز در سراسر پوست ما هستند که به پوست کمک می کنند نفس بکشد و هیدراته بماند. آنها همچنین به دفع سموم از بدن ما کمک می کنند. با این حال، گاهی اوقات این منافذ ممکن است به دلیل مسدود شدن و گشاد شدن گسترش یابد. آن وقت است که مشکل ساز می شوند. احتمال بروز این بیماری در افراد دارای پوست چرب بیشتر است.

منافذ باز و بزرگ اغلب مانع از دستیابی به رنگ رویایی ما می شوند. اگر شما از جمله افراد دیگری هستید که از منافذ بزرگ و پوستی خسته رنج می‌برید.

 این خبر خوب و بد است – شما نمی‌توانید منافذ پوست خود را از بین ببرید، اما مطمئناً می‌توانید با یک رژیم مراقبت از پوست مناسب آنها را کوچک‌تر کنید.

 و چند تکنیک آرایشی اگر مشتاق هستید بدانید چگونه با آرایش منافذ را کوچکتر کنید و ظاهر آن منافذ غول پیکر را به حداقل برسانید، به خواندن ادامه دهید!

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

علت منافذ باز پوست در طب سنتی

علاوه بر سه عامل اصلی که نوع پوست چرب، سن و جنس شما هستند، اگر فکر کرده اید چه چیز دیگری باعث ایجاد منافذ بزرگ می شود، در اینجا یک سری دلایل معتبر از متخصصان پوست آورده شده است:

 • وقتی صحبت از اندازه منافذ شما به میان می‌آید، ژنتیک یک عامل مؤثر است
 • آسیب های ناشی از نور خورشید و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه های خورشید می تواند پوست شما را ضخیم کند و منافذ بزرگتری را به همراه داشته باشد
 • با افزایش سن، پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این باعث کشیدگی و افتادگی آن می شود و منافذ روی صورت شما بزرگتر به نظر می رسد.
 • مقدار بیش از حد چربی و سلول های مرده پوست می تواند منافذ شما را مسدود کرده و باعث شود که بزرگتر از حد معمول به نظر برسند
 • جوش های سرسیاه می توانند اندازه منافذ را با گسترش منافذ شما افزایش دهند

منافذ باز پوست را با آرایش کوچکتر کنیم

با استفاده از محصولات مناسب و کمی تکنیک‌ها و دانش حرفه‌ای میکاپ آرتیست، می‌توانید منافذ پوستی خود را طوری جلوه دهید که از بین رفته‌اند (حداقل تا زمانی که آرایش خود را انجام دهید).

در اینجا یک نکته وجود دارد که همیشه مفید خواهد بود – کلید باورپذیر کردن رنگ پوست شما قبل از استفاده از کرم پودر شروع می شود. مهم نیست که از چه محصولاتی در بالای پوست خود استفاده می کنید تا به اصلاح منافذ خود کمک کند، هیچ کدام کارساز نیستند مگر اینکه ابتدا پوست شما به اندازه کافی هیدراته شود.

یخ برای منافذ باز پوست

آماده سازی بسیار مهم است و این شامل پاکسازی، لایه برداری و مرطوب کننده است. 

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

همچنین می توانید از تونر یا آب میسلار برای خنثی کردن پوست استفاده کنید. یخ همچنین به عنوان یک درمان ساده و در عین حال موثر برای کمک به کوچک کردن منافذ بزرگ قبل از استفاده از آرایش عمل می کند.

مراقبت از پوست و آرایشی را انتخاب کنید که مناسب نوع پوست شما باشد. شما باید از محصولاتی استفاده کنید که به طور خاص برای کمک به روشن کردن و صاف کردن پوست شما طراحی شده اند. بنابراین، قبل از یادگیری نحوه کوچکتر کردن منافذ پوست، این محصولات توصیه شده را بررسی کنید.

درمان خانگی منافذ باز پوست

1. پرایمر

پرایمرها نه تنها پوست شما را صاف‌تر و صاف‌تر نشان می‌دهند، بلکه کمک می‌کنند کرم پودر ساعت‌ها به پوستتان بچسبد. برای منافذ بسیار بزرگ، بهتر است از پرایمرهای مبتنی بر سیلیکون استفاده کنید، .

زیرا این پرایمرها قوام ضخیم تری دارند و به خوبی برای صاف کردن منافذ، چین و چروک، اسکار آکنه و خطوط ظریف کار می کنند. آنها همچنین از جوش و تشدید آکنه جلوگیری می کنند.

2. بنیاد

می دانم که به این فکر می کنید که چگونه منافذ بزرگ را پنهان کنید. بهتر است از فرمول‌های شبنم‌کننده و روشن‌کننده یا آن‌هایی که ظاهری مات به شما می‌دهند اجتناب کنید. به دنبال محصولاتی باشید که ظاهری «ابریشمی»، «طبیعی»، «ساتن»، «بی عیب» یا «HD» به شما بدهد. اینها منافذ را استتار می کنند و روی پوست احساس سنگینی نمی کنند.

3. پودر پایان

برای یک ایربراش فوری، یک پودر تکمیل کننده یا یک پودر سفت کننده می تواند نجات دهنده شما باشد.

4. برس های آرایشی

از برس های آرایشی با موهای نرم و با کیفیت استفاده کنید. همچنین، استفاده از یک برس فونداسیون متراکم باعث می‌شود که فونداسیون شما منافذ بزرگ‌شده را پر کرده و بپوشاند، نه اینکه روی آن‌ها را بپوشانید.

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

چگونه منافذ را با آرایش کوچکتر کنیم – آموزش گام به گام

مراحل را دنبال کنید تا منافذ بزرگ را با آرایش پنهان کنید و به یک پایه بی عیب و نقص برسید.

1. پوست خود را آماده کنید

نوشته های مرتبط

با شستن صورت خود با یک پاک کننده ملایم و بدون روغن شروع کنید. برای از بین بردن سلول های مرده پوست یا سایر باکتری ها از یک تونر بدون الکل یا مقداری آب میسلار استفاده کنید. از یک مرطوب کننده سبک و آبرسان استفاده کنید. 

برای بهترین نتیجه، یکی را با اسید سالیسیلیک انتخاب کنید که به کوچکتر نشان دادن منافذ شما کمک می کند. پس از مرطوب کردن، حداقل پنج دقیقه قبل از شروع به استفاده از پرایمر به صورت خود بدهید.

2. پرایمینگ کلید است

کمی از پرایمر کوچک کننده منافذ خود را بردارید و از انگشتان خود استفاده کنید تا با حرکات دایره ای آن را عمیقاً در نواحی دارای منافذ بزرگ شده قرار دهید. در مرحله بعد، با انگشتان خود فشار محکمی وارد کنید و به آرامی نواحی را که پرایمر خود را اعمال کرده اید، لمس کنید. این به صاف شدن محصول کمک می کند و به پوست شما پایه ای یکدست و صاف می دهد.

3. زمان برای بنیاد شما

با استفاده از یک برس سفت کوچک، فونداسیون خود را در مناطقی که دارای منافذ بزرگ شده‌اید قرار دهید. این برس را با حرکات دایره‌ای روی نواحی آسیب‌دیده بمالید، بنابراین فرمول زیرسازی شما تمام منافذ را پوشش می‌دهد و فقط بالای پوست نمی‌چرخد. 

کرم برای منافذ باز پوست

هنگامی که این کار را تمام کردید، از یک برس زیرسازی معمولی در حرکات نوک زنی استفاده کنید تا روی قسمت های دیگر بروید.

4. آن را با یک پودر تنظیم کنید

از یک پفک پودری برای زدن پودر سفت کننده خود استفاده کنید. آن را از وسط تا کنید و از فشار محکم استفاده کنید و آن پف پودر را روی پوست بغلتانید تا پودر درست داخل منافذ برود.

شما می توانید لب ها و چشم های خود را برای تکمیل نگاه انجام دهید.

چگونه با آرایش منافذ را کوچکتر نشان دهیم

اکنون که ایده خوبی در مورد نحوه کوچکتر کردن منافذ با آرایش دارید، در اینجا یک سری نکات ضروری دیگر وجود دارد که مفید خواهند بود.
به یاد داشته باشید، برای کوچکتر نشان دادن منافذ پوست با آرایش، عوامل مهم دیگری نیز در ایجاد رویا نقش دارند (مثلاً چقدر از پوست خود مراقبت می کنید؟) نگاهی بیندازید!

 • از محصولات غیر کومدوژنیک استفاده کنید

کلید کوچکتر نشان دادن منافذ این است که آنها را شفاف نگه دارید. متخصصان پوست همیشه توصیه می کنند که از آرایش و مرطوب کننده های غیر کومدوژنیک استفاده کنید. از محصولاتی که حاوی مواد سنگین مانند روغن معدنی، نفت و مواد شیمیایی هستند که ممکن است منافذ را تحریک کرده و حتی بزرگ‌تر به نظر برسند، خودداری کنید.

 • لایه برداری کلید است

ما نمی‌توانیم به اندازه کافی روی اهمیت لایه‌برداری تأکید کنیم – از یک اسکراب ملایم برای تمیز کردن عمیق مناطقی که منافذ آن بیشتر قابل توجه هستند، مانند اطراف چانه و بینی استفاده کنید. کارشناسان توصیه می کنند برای از بین بردن سلول های مرده پوست، دو تا سه بار در هفته لایه برداری کنید.

 • رژیم مراقبت از پوست

از یک رژیم مناسب برای پوست خود پیروی کنید – پاکسازی، تقویت کننده، مرطوب کننده) بهترین دوست پوست شما خواهد بود! همچنین می‌توانید از رتینول و اسیدهای لایه‌بردار مانند اسید گلیکولیک استفاده کنید تا به پاک‌سازی پوستتان کمک کند و منافذ را از بین ببرد.

درمان قطعی منافذ باز پوست صورت
 • هرگز کرم ضد آفتاب خود را فراموش نکنید

استفاده از یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با حداقل SPF 30 نه تنها برای جلوگیری از بزرگ شدن منافذ در اثر آسیب خورشید، بلکه برای سلامت کلی پوست شما بسیار مهم است.

 • با پوست خود ملایم باشید و صورت خود را انجام دهید

هنگامی که پوست خود را تمیز و لایه برداری می کنید، تهاجمی نباشید. همچنین، برداشتن پوست تنها می تواند وضعیت صورت شما را بدتر کند و می تواند آسیب جدی به منافذ شما وارد کند. هر 4 تا 6 هفته یک بار صورت خود را انجام دهید زیرا کمی لایه برداری و استخراج حرفه ای می تواند به ظاهر و سلامت پوست شما کمک کند.

 • همیشه پوست خود را هیدراته نگه دارید

می توانید با نوشیدن آب زیاد و مصرف مرطوب کننده خود شروع کنید. حتی برای یک روز آن را نادیده نگیرید زیرا پوست شما با تولید مقادیر اضافی روغن پاسخ می دهد که بیشتر منافذ شما را مسدود می کند. همچنین می توانید قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده از سرم آبرسان استفاده کنید تا منافذ را کوچک کرده و پوست اطراف را حجیم کنید.

 • ماسک صورت خود را پیدا کنید

درمان های خانگی مانند ماسک صورت و لایه برداری با استفاده مداوم به خوبی کار می کنند. از ماسک حاوی زغال چوب یا خاک رس استفاده کنید تا روغن را از منافذ شما جذب کند. همچنین، اگر انواع مختلفی از مناطق مشکل دار دارید، می توانید تکنیک چند وظیفه ای را امتحان کنید.درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

نکاتی برای جلوگیری از منافذ بزرگ

اگر ژن‌های شما مسئول این منافذ بزرگ نیستند، آیا از خود پرسیده‌اید که چه کاری می‌توانید انجام دهید و چه کاری انجام ندهید تا از ایجاد منافذ بزرگ در وهله اول جلوگیری کنید؟ زیرا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

 • هرگز با آرایش نخوابید
 • SPF را نادیده نگیرید
 • درست بخورید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید . از غذاهای فرآوری شده که می توانند پوست شما را ملتهب کرده و باعث مسدود شدن منافذ پوست شوند، خودداری کنید.
 • از محصولات پوستی مبتنی بر روغن استفاده نکنید.

همه ما آرزو داریم پوستی درخشان و بدون منافذ داشته باشیم و بله، مبارزه واقعی است! اگر پوستتان بی نقص نیست، ناامید نشوید. به خاطر داشته باشید که ترکیب چند تکنیک ساده در نحوه مراقبت از پوست و همچنین نحوه آرایش خود می تواند تفاوت زیادی در ظاهر منافذ ایجاد کند. 

برای پوشاندن منافذ پوست چه اقداماتی را انجام می دهید؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید. درمان قطعی منافذ باز پوست صورت

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک