دفع کیست تخمدان با داروی گیاهی (سریع و خانگی)

دفع کیست تخمدان با داروی گیاهی : به دنبال درمان کیست تخمدان با داروهای خانگی هستید؟ تو در جای درستی هستی. از هر چهار زن یک نفر تحت تأثیر کیست تخمدان قرار می گیرد. کیست ،کیسه ها یا جیب های پر از مایعی است که در داخل یا روی سطح تخمدان ها وجود دارد. 

علت اصلی کیست تخمدان عدم تعادل هورمونی است. چندین عارضه جانبی کیست تخمدان وجود دارد مانند نفخ شکم ، حالت تهوع ، افسردگی ، قاعدگی نامنظم ، بی خوابی ، افزایش وزن و ریزش مو. 

انواع خاصی از کیست تخمدان نیز می تواند باعث کاهش قدرت باروری و سرطانی شود. وقتی به پزشک مراجعه می کنید ، آنها داروهای هورمونی را ارائه می دهند که ممکن است در طولانی مدت برای بدن مفید نباشد.

خوشبختانه ، چندین درمان خانگی برای علائم کیست تخمدان وجود دارد که به مرور آزمایش و آزمایش می شوند. چغندر حاوی ترکیبی به نام بتاسیانین است که توانایی پاکسازی سموم را از سیستم شما دارد. 

می توانید یک چغندر را آب بگیرید و آن را با یک قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. زنجبیل به دلیل خاصیت ضد التهابی که باعث کاهش التهاب و تسکین درد ناشی از کیست تخمدان می شود ، شناخته شده است  .

 چای گیاهی مانند چای بابونه نیز داروی خوبی برای درمان کیست در تخمدان محسوب می شود. بذر کتان به تعادل میزان استروژن در بدن کمک می کند و سموم بدن را دفع می کند. 

در اینجا لیستی از درمان های طبیعی برای کیست تخمدان آورده شده است که می تواند به تسکین علائم و همچنین کاهش اندازه کیست ها کمک کند. برای دانستن بیشتر بخوانید:

دفع کیست تخمدان با داروی گیاهی

1-دانه های کتان

دانه های کتان به تعادل میزان استروژن در بدن کمک می کند و سموم بدن را دفع می کند. یک قاشق غذاخوری دانه های کتان آسیاب شده را در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. آن را روزانه با معده خالی بنوشید.

2-سرکه سیب

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب و یک قاشق غذاخوری ملاس بند سیاه را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. روزانه یک یا دو لیوان از این محلول بنوشید.دفع کیست تخمدان با داروی گیاهی

3-زنجبیل

زنجبیل به دلیل خاصیت ضد التهابی که باعث کاهش التهاب و تسکین درد می شود ، معروف است. روزانه 2-3 فنجان چای زنجبیل بنوشید.

4-چای بابونه

چای گیاهی مانند چای بابونه نیز یک درمان خوب برای درمان کیست تخمدان محسوب می شود. دو قاشق چایخوری بابونه خشک و یک قاشق چایخوری عسل را در یک فنجان آب داغ مخلوط کنید. روی آن را بپوشانید و بگذارید پنج دقیقه بماند. می توانید روزانه دو تا سه فنجان چای بابونه بنوشید تا از این مشکل خلاص شوید.

5-بادام

بادام مملو از منیزیم است که به تنظیم منظم دوره قاعدگی شما کمک می کند و همچنین گرفتگی شکم را کاهش می دهد. روزانه 5-7 بادام خیس خورده داشته باشید.

6-آب چغندر

چغندر حاوی ترکیبی به نام بتاسیانین است که توانایی پاکسازی سموم را از سیستم شما دارد. می توانید یک چغندر را آب بگیرید و آن را با یک قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید. روزانه یک لیوان از این آب میوه بنوشید.

7-پنج انگشت: 

طب گیاهی می تواند در کنترل بیماری سندرم تخمدان پر کیست بسیار مؤثر باشد. اگرچه بهترین درمان، توسط پزشک صورت می گیرد، اما خوددرمانی با پنح انگشت Vitex agnus-castus نیز می تواند بهبود قابل توجهی را به ارمغان بیاورد. برای این منظور، می بایست حداقل ۳ تا ۴ ماه آنرا مصرف کنید تا نتایج را مشاهده کنید.

8-نخل اره ای:

معلوم شده است که عصاره ی نخل اره ای فعالیت ضد آندروژنی داشته و می تواند در درمان سندروم پلی کیستیک که دلیل آن بالا رفتن سطح هورمون آندروژن در زنان است مؤثر می باشد.

9-گل صدتومانی:

اگرچه گل صدتومانی اغلب به عنوان دارویی برای دردهای دوره ای مثل فیبروئید در نظر گرفته می شود، اما هنگامی که به همراه شیرین بیان استفاده شود می تواند علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک را از بین برده و به باروری زنان کمک کند.

10-شیرین بیان:

تحقیقات در چین نشان داده است که شیرین بیان می تواند در سندروم تخمدان پلی کیستیک و بهبود نظم قاعدگی و باروری مؤثر باشد. این گیاه همچنین از کبد و بافتهای غشایی در معده و مسیرهای تنفسی حفاظت می کند

درمان سریع کیست تخمدان

استروژن اضافی را آزاد کنید – سبزیجات سبز مانند جوانه های بروکسل ، کلم پیچ ، یقه ، کلم بروکلی ، کلم حاوی DIM (دی-ایندولیل متان) است که در کمک به روند بدن و از بین بردن استروژن اضافی بسیار موثر است. سعی کنید در هر وعده غذایی یک طرف از این سبزیجات داشته باشید .

کبد خود را سم زدایی کنید – در حالی که بسیاری از محصولات به عنوان سم زدایی برای ما به بازار عرضه می شود ، واقعیت کاملاً ساده است – برای حمایت از عملکرد کبد خود باید غذا بخورید و بهترین راه برای انجام این کار مستقیماً با غذا است. بنابراین چای های سم زدایی و مکمل های فانتزی را فراموش کنید و به جای آن تخم مرغ بیشتری برای پروتئین های ضروری موجود در بدن ، سبزیجات سنگین گلوتاتیون مانند آووکادو و مارچوبه و غذاهای فوق العاده سلنیوم مانند آجیل برزیل و بلغور جو دوسر بخورید. 

فیبر بالا – نشان داده شده است که یک رژیم غذایی سرشار از فیبر باعث کاهش جذب مجدد استروژن در بدن می شود و از بروز مشکلات مربوط به استروژن از جمله کیست و سرطان پستان می کاهد . میوه ها و سبزیجات بهترین منابع فیبر برای این منظور هستند. 

دانه های کتان غنی از فیبر را به سالادها ، سوپ ها و اسموتی های خود اضافه کنید. گلابی پر از فیبر را هر روز در سالاد میوه خود قرار دهید.

با روده خود خوب باشید – غذاهای تخمیر شده ، ترشی کلم ، ترشی به بدن کمک می کند تا سطح استروژن را کنترل کند. 

مواد مغذی خود را همگام سازی کنید – در طول چرخه قاعدگی شما 2 اوج افزایش استروژن وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده و با انتخاب مواد غذایی کنترل شود. روش همگام سازی چرخه برای خوردن این موج ها را با غذاها و مکمل هایی که حاوی ریز مغذی هایی هستند که بدن شما می خواهد .

هدف قرار می دهد تا از استروژن مورد نیاز خود بهره مند شود. این تضمین می کند که این افزایش ها به عنوان افزایش استروژن باقی بمانند و به تسلط طولانی مدت استروژن تبدیل نشوند. 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.