(7) ریزترین شباهت علائم پریود با بارداری

ریزترین شباهت علائم پریود بارداری :سندرم قبل از قاعدگی (PMS) گروهی از علائم مرتبط با چرخه قاعدگی است. به طور معمول ، علائم PMS یک یا دو هفته قبل از پریود شما اتفاق می افتد. آنها معمولاً بعد از شروع دوره شما متوقف می شوند.

علائم PMS می تواند بسیار شبیه به علائم بارداری زودرس باشد . در ادامه بخوانید تا یاد بگیرید چگونه تفاوت را بگویید. اما به یاد داشته باشید ، این اختلافات ظریف است و از زن به زن دیگر متفاوت است.

ریزترین شباهت علائم پریود بارداری

1- درد پستان

PMS: در طول PMS ، تورم پستان و حساسیت در نیمه دوم چرخه قاعدگی شما ایجاد می شود. حساسیت به لمس از خفیف تا شدید است و معمولاً شدیدترین حالت قبل از پریود شما است. زنان در سالهای زایمان دارای علائم شدیدتری هستند.

ممکن است بافت پستان به ویژه در نواحی بیرونی احساس ضعف و متراکم کند. ممکن است احساس پر شدن از پستان با حساسیت و درد شدید ، و کسل کننده داشته باشید. درد اغلب در طول دوره یا بعد از آن بهبود می یابد ، زیرا سطح پروژسترون شما کاهش می یابد.

حاملگی: سینه های شما در دوران بارداری ممکن است احساس لمس ، حساسیت یا حساسیت به لمس داشته باشند. همچنین ممکن است احساس پر شدن و سنگین تر شدن کنند. این حساسیت و تورم معمولاً یک تا دو هفته بعد از برداشتن شما اتفاق می افتد و ممکن است مدتی ادامه یابد چون سطح پروژسترون به دلیل بارداری شما بالا می رود.

2-خونریزی

PMS: اگر PMS به طور کلی دچار خونریزی یا لکه بینی نشوید . هنگامی که پریود خود را دارید ، جریان به طور قابل توجهی سنگین تر است و می تواند تا یک هفته ادامه یابد.

بارداری: برای برخی ، یکی از اولین علائم بارداری خونریزی واژینال یا لکه بینی است که معمولاً صورتی یا قهوه ای تیره است. این به طور معمول 10 تا 14 روز پس از برداشتن اتفاق می افتد و معمولاً برای پر کردن پد یا تامپون کافی نیست. لکه بینی معمولاً فقط یک یا دو روز طول می کشد ، بنابراین کوتاه تر از یک دوره عادی است.

3-تغییر حالت

PMS: ممکن است در طول PMS تحریک پذیر باشید و کمی دلخور شوید. همچنین ممکن است شما طلسم گریه داشته باشید و احساس اضطراب کنید. این علائم معمولاً پس از شروع دوره شما از بین می رود.

ریزترین شباهت علائم پریود بارداری

ورزش کردن و خواب زیاد ممکن است به شما کمک کند تا احساس خستگی PMS را از بین ببرید. به هر حال اگر به مدت دو هفته یا بیشتر احساس غم ، غرق شدن ، ناامید شدن و یا کمبود انرژی کنید ممکن است افسرده شوید . حتما با پزشک خود صحبت کنید.

بارداری: اگر باردار هستید ، می توانید تغییرات خلقی داشته باشید که تا زمان تولد ادامه دارد. به احتمال زیاد در دوران بارداری احساساتی خواهید شد. شما ممکن است با اشتیاق و هیجان باشید و منتظر عضو جدید خانواده خود باشید. همچنین ممکن است لحظات غم و اندوه داشته باشید و راحت تر گریه کنید.

مانند PMS ، این علائم دوم نیز می تواند نشان دهنده افسردگی باشد. اگر نگران علائم خود هستید و فکر می کنید ممکن است افسرده شوید ، حتما با پزشک خود صحبت کنید. افسردگی در دوران بارداری رایج است ، و می تواند – و باید – درمان شود

4- خستگی

نوشته های مرتبط

PMS: خستگی یا خستگی در طول PMS معمول است ، همچنین خوابیدن مشکل دارد . این علائم باید با شروع دوره شما از بین بروند. انجام برخی از ورزش ها می تواند به بهبود خواب شما کمک کند و خستگی شما را کاهش دهد.

بارداری: در حالی که باردار هستید ، افزایش سطح هورمون پروژسترون می تواند شما را خسته کند. خستگی می تواند در سه ماهه اول شما برجسته تر باشد ، اما می تواند در طول بارداری شما نیز ادامه یابد. برای کمک به بدن خود در مقابله ، حتما خوب غذا بخورید و خواب زیادی داشته باشید.

5-حالت تهوع

PMS:  برخی از ناراحتی های گوارشی مانند حالت تهوع می توانند علائم PMS را همراه داشته باشند.

بارداریبیماری صبحگاهی یکی از علائم و روشنی ترین و واضح بودن بارداری است. دوره های تهوع اغلب یک ماه پس از بارداری شروع می شود. استفراغ ممكن است همراه با حالت تهوع باشد.  بیماری صبحگاهی در هر زمان از روز ممکن است رخ دهد. با این حال ، همه زنان بیماری صبحگاهی را تجربه نمی کنند.

6-هوس غذا

PMS: وقتی PMS دارید ، احتمالاً متوجه خواهید شد که عادات غذایی شما تغییر می کند. ممکن است در شکلات ، کربوهیدرات ، قند ، شیرینی یا غذاهای شور میل کنید. یا ممکن است اشتهای بی اراده ای داشته باشید .

بارداری: ممکن است هوس های خاصی داشته باشید و ممکن است کاملاً در غذاهای دیگر بی توجه باشید . همچنین ممکن است نسبت به بوها و سلیقه های خاصی بیزار باشید ، حتی به مواردی که زمانی دوست داشته اید. این اثرات می تواند در طول بارداری دوام داشته باشد.

همچنین می توانید پیکا داشته باشید ، که در آن اجباری می خورید مواردی که هیچ ارزش غذایی ندارند ، مانند یخ ، خاک ، پوسته های خشک شده رنگ یا تکه های فلزی. اگر تمایل به وسایل غیرغذایی دارید ، سریعاً با پزشک خود صحبت کنید.

 علائم بارداری بعد از چند روز ظاهر میشود

در پژوهشی که روی این سؤال صورت گرفته است، ۱۳۶ زن که در تلاش برای بارداری بودند، علائم روزانهٔ خودشان را از زمان قطع مصرف قرص ضدبارداری تا هشت هفته پس از بارداری ثبت کردند، یعنی هشت هفته پس از اولین روز از آخرین دورهٔ پریودشان و نتایج به این شکل بود:

  • ۵۰ درصد از این زنان از هفتهٔ پنجم بارداری برخی علائم بارداری را داشتند.
  • ۷۰ درصد زنان از هفتهٔ ششم بارداری علائمی را داشتند.
  • ۹۰ درصد این زنان از هفتهٔ هشتم بارداری علائمی را داشتند.

اولین علامت بارداری معمولاً فقدان یک دوره پریود است و پس از آن رایج‌ترین علائم شامل حالت تهوع یا استفراغ، احساس خستگی، تکرر ادرار و ورم سینه‌ها و حساسیت آنها به لمس است که تمام این علائم می‌تواند خفیف یا شدید باشد. همه چیز را در مورد هفتهٔ اول بارداری بدانید.

7-گرفتگی : ریزترین شباهت علائم پریود بارداری

PMS: اگر مبتلا به PMS هستید ، ممکن است دچار دیسمنوره شوید ، که گرفتگی هایی هستند که 24 تا 48 ساعت قبل از پریود شما اتفاق می افتد. احتمالاً درد در طول دوره شما کاهش می یابد و سرانجام تا پایان جریان از بین می رود.

گرفتگی قاعدگی اغلب پس از اولین بارداری بالا می رود. برخی از خانم ها هنگام شروع یائسگی ، گرفتگی بیشتری را تجربه می کنند .ریزترین شباهت علائم پریود بارداری

بارداری: در اوایل بارداری ممکن است گرفتگی خفیف یا سبک داشته باشید . این گرفتگی ها احتمالاً مانند گرفتگی های سبک شما در طول دوره احساس می شود ، اما در معده یا پایین کمر شما قرار دارند .

هنگام بارداری می توانید گرفتگی گرفتگی را تا هفته ها تا ماه ها داشته باشید. اگر می دانید که باردار هستید و این گرفتگی ها با هرگونه خونریزی یا ترشح آبکی همراه است ، سریعاً به پزشک مراجعه کنید. ریزترین شباهت علائم پریود بارداری

instagram banner
1 دیدگاه
  1. […] پیش از لانه گزینی، بلاستوسیت از پوشش محافظتی خود خارج می شود. زمانی که بلاستوسیت به دیواره رحم نزدیک شد، این […]

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک