کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی : رژیم‌غذایی و عادات شیوه‌ی زندگی شما می‌تواند به دردهای شکمی قاعدگی کمک کرده یا آن‌ها را بدتر کند. اگر ناراحتی قاعدگی را ماهانه تجربه می‌کنید، برخی از زنان اجتناب از خوردن غذاهای خاصی را مفید می‌دانند. کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

درد دوره قاعدگی به عنوان دیسمنوره شناخته می شود و ممکن است اولیه باشد که با هیچ آسیب شناسی لگنی همراه نباشد. 

این بیماری معمولاً در گروههای سنی پس از بلوغ (18 تا 25 سال) دیده می شود. دیسمنوره ثانویه با آسیب شناسی لگن مانند فیبروم ، آندومتریوز ، آدنومیوز رحم و بیماری التهابی لگن همراه است.

درد پریود دو نوع مختلف دارد:

دیسمنوره اولیه

این اتفاق معمولاً در دختران نوجوان و زنان جوان ، در آغاز زندگی قاعدگی رخ می دهد. دردهای گرفتگی ناشی از انقباض رحم برای از بین بردن پوشش داخلی آن است. همچنین ممکن است درد ناشی از کاهش خونرسانی به رحم باشد. درد عمدتا در قسمت تحتانی شکم است اما می تواند به پشت و پایین قسمت جلوی ران برود. بعضی از خانم ها همزمان احساس تهوع می کنند. این یک وضعیت کاملا طبیعی است و برای بسیاری از خانم ها به راحتی یک ناراحتی ماهانه خفیف است. کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

دیسمنوره ثانویه

این ممکن است تا اواسط بیست سالگی یا بعد از آن شروع شود. بعید است پس از زایمان متوقف شود. درد فقط به خونریزی “در ماه” محدود نمی شود و می تواند در طول چرخه رخ دهد. دوره ها ممکن است سنگین تر و طولانی تر شوند و مقاربت دردناک باشد. دیسمنوره ثانویه می تواند نشانه ای از بیماری های دیگر باشد ، از جمله عفونت های لگن ، که ممکن است نیاز به توجه فوری داشته باشد. کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

گرفتگی های قاعدگی زمانی اتفاق می افتد که رحم شما منقبض شود و پوشش داخلی رحم را از بین ببرد. این می تواند باعث درد در معده ، کمر ، کشاله ران یا ران فوقانی شود. پیش از این ، در مورد اینکه منطقی است که به پزشک مراجعه کنید تا گرفتگی های قاعدگی را داشته باشد ، صحبت کردیم . 

غذاهای تصفیه‌شده‌ی سفید را کنار بگذارید مانند شکر، نان و پاستا. از اسیدهای چربی اجتناب کنید که اغلب در غذاهای تجاری مانند سیب‌زمینی سرخ‌شده، کوکی‌ها، حلقه‌های پیاز، کراکر و مارگارین یافت می‌شوند. الکل، تنباکو و کافئین را کنار بگذارید.

دیسمنوره ثانویه یک دوره دردناک است که ناشی از آسیب شناسی اساسی است. این نوع از درد قاعدگی معمولاً با گذشت زمان بروز می کند و ممکن است حداقل تا 20 سالگی یا حتی بعد از آن شروع نشود. دو حالت شایع که باعث ایجاد این نوع درد می شود ، آدنومیوز و فیبرومهای رحمی است.

اگر دیسمنوره ثانویه دارید ، ورزش ممکن است با اثرات آن بر پروستاگلاندین ها به کاهش دوره های دردناک کمک کند. همانطور که در دیسمنوره اولیه وجود دارد ، پروستاگلاندین ها حتی با یک آسیب شناسی اساسی نقش مهمی در ایجاد انقباضات رحم و گرفتگی رحم دارند.

 تمام این چیزها التهاب را افزایش می‌دهند و ممکن است باعث درد قاعدگی شوند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهند کاهش مصرف غذاهای مضر ممکن است به کاهش دوره‌های دردناک نیز کمک کند.

کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

درمان گیاهی درد قاعدگی پریودی

اگر درمان‌های دیگر جواب نداد، شاید بخواهید داروهای گیاهی را امتحان کنید.

گیاه ‌‌درمانی

پزشکان ممکن است گیاهان را برای درمان دردهای شکمی قاعدگی برای زنان تجویز کنند. کوهاش سیاه، بداغ جنگلی، زردچوبه و پنج‌انگشت چند گیاهی هستند که مورد استفاده قرار گرفته‌اند. آن‌ها برای تسکین درد و کاهش التهاب مفید هستند.

پنج‌انگشت در اروپا به طور گسترده‌ای برای درمان دوره‌های قاعدگی نامنظم، درد دوره‌ای سینه، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) و خون‌ریزی غیرعادی رحم استفاده می‌شود.

اطمینان حاصل کنید که پزشک شما از تمام شرایط پزشکی شما، داروها و مکمل‌های شما آگاه است زیرا گیاهان برای هر زنی مناسب نیستند.

 گیاهان ممکن است با عمل چند دارو نداخل کنند یا اثربخشی آن‌ها را کاهش بدهند.

از کافئین صرف‌ نظر کنید

کافنئین می‌تواند به دردناک بودن دوره‌ها کمک کند.

درمان درد قاعدگی با داروهای گیاهی

به قهوه نه بگویید

کاهش کافئین به بسیاری از زنان در تسکین درد قاعدگی کمک می‌کند. کافئین به شکل‌های مختلفی از جمله قهوه، چای، نوشابه، شکلات و نوشیدنی‌های انرژی‌زا تأمین می‌شود.

اگر روزانه کافئین مصرف می‌کنید، ممکن است لازم باشد که دوز آن را به آرامی پایین بیاورید تا علایم ترک آن کم‌تر شود.

کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

به عنوان جایگزین، سعی کنید سبزیجات غنی از آنتی‌اکسیدانت، انواع توت‌ها و پودر پروتئین را جایگزین کنید. مواد مغذی را می‌توانید زیاد مصرف کنید بدون این‌که دردی که می‌تواند با کافئین همراه باشد را افزایش بدهند.

گرمارسانی

پدهای حرارتی و بطری‌های آب گرم باعث تسکین حرارتی می‌شوند.

درمان آسان در خانه

از پد حرارتی، پتوی گرم یا بطری آب گرم روی شکم استفاده کنید تا از تسکین درد قاعدگی شگفت‌زده شوید. شما می‌توانید این موارد را در داروخانه یا آنلاین پیدا کنید.

 ممکن است استفاده‌ی مداوم از گرما و همچنین ایبوپروفن برای تسکین درد قاعدگی دردناک کار کند. گرما به ریلکس‌شدن عضلات کمک می‌کند.

یک مطالعه روی زنان بین 18 و 30 سالی که قاعدگی دردناک اولیه داشتند نشان داد که کسانی که از پچ گرما که تا 104 درجه‌‌ی فارنهایت گرم می‌شد استفاده کرده بودند از تسکین درد مشابه به کسانی برخوردار شدند که دردهای خود را با ایبوپروفن تسکین داده بودند.

اگر شما پد حرارتی، پتوی گرم، کیسه‌ی آب گرم یا پچ گرما ندارید، در عوض می‌توانید از دوش آب گرم یا از حوله‌ی گرم استفاده کنید.

کاهش سریع درد پریود در روز اول

درد قاعدگی به خاطر انقباضات رحم رخ می‌دهد. در موارد درد شدید قاعدگی، داروهای بدون-سنخه مانند ایبوپروفن، آسپرین و سدیم ناپروکسن می‌توانند دردهای قاعدگی را کاهش بدهند.

مسکن درد خود را به انتخاب خود در خانه، محل کار و در اتومبیل بگذارید تا در زمان نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

اگر در سلامتی شما مشکلاتی وجود دارد، مراقب داروهای ضد-التهابی غیر-استروئیدی (NSAID) باشید. این داروها می‌توانند زخم‌های معده را تحریک کرده یا وضعیت خون‌ریزی را بدتر کنند.

محققان معتقدند رازیانه انقباضات رحمی را که توسط پروستاگلاندین‌ها تحریک می‌شوند کاهش می‌دهد.

در یک مطالعه حدود 80 درصد از زنان جوانی که کپسول‌های حاوی 30 میلی‌گرم از عصاره‌ی رازیانه را 3 روز قبل از شروع دوره‌ی قاعدگی خود دریافت کرده بودند درد کم‌تری را نسبت به زنانی که مسکن گرفته بودند تجربه کردند.

محققان معتقدند رازیانه انقباض‌های رحمی را که توسط پروستاگلاندین‌ها تحریک می‌شوند کاهش می‌دهد. عصاره‌ی رازیانه می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای تقریباً 10 درصد از زنانی باشد که به خاطر دردهای شدید شکمی قاعدگی نمی‌توانند فعالیت‌های عادی خودشان را به مدت 1 تا 3 روز در طول دوره‌ی قاعدگی خود انجام بدهند.

تعدادی روش ساده برای تسکین ناراحتی وجود دارد.

 • در وان گرم با روغن های آروماتراپی آرام باشید.
 • یک بطری آب گرم را بغل کنید.
 • ماساژ کمر و معده داشته باشید. این برای بعضی از خانمها بسیار موثر است.
 • چند روز قبل و در طول دوره پریود لباس های گشاد بپوشید.
 • برخی از ورزش های آرام مانند یوگا را انجام دهید. یک برنامه آرامش منظم قبل از پریود و در چند روز اول به شل شدن عضلات کمک می کند و خون رسانی به ناحیه لگن را بهبود می بخشد.
 • برای تسکین سریع ، از داروی مسکن مخصوص علائم پریود استفاده کنید.
 • کمی گرما می تواند به شل شدن عضلات ، بهبود جریان خون و از بین بردن تنش کمک کند. سعی کنید با پد گرم کننده بنشینید ، دوش آب گرم بگیرید یا در وان آب گرم استراحت کنید.
 • هورمون پروستاگلاندین می تواند باعث انقباض و درد عضلانی شود. داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن می توانند با کاهش میزان پروستاگلاندین ها در بدن ، تسکین سریع داشته باشند. برای بهترین نتیجه ، فقط در صورت احساس گرفتگی ، داروهای OTC مصرف کنید.

درمان دل درد پریودی در خانه

اگر گرفتگی عضلات ناشی از عدم تعادل هورمون باشد ، کنترل بارداری می تواند درد دوره را متوقف کند . متعادل سازی سطح استروژن و پروژسترون به نازک شدن پوشش رحم کمک می کند تا راحت تر بریزد. کنترل بارداری هورمونی همچنین طول و دفعات پریود شما را تنظیم می کند. 

برخی از اشکال جلوگیری از بارداری با قطع کامل پریود ، می تواند گرفتگی های قاعدگی را کاملاً کاهش دهد. سپس ، شما می توانید نوع جلوگیری از بارداری را که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

پودر دارچین را با غلات یا فنجان کاکائوی داغ خود امتحان کنید.

در یک مطالعه روی زنان جوان، افرادی که کپسول‌های حاوی 420 میلی‌گرم دارچین را 3 بار در روز در سه روز اول چرخه‌ی قاعدگی خودشان گرفته بودند خون‌ریزی قعادگی کم‌تر، درد کم‌تر و تهوع و استفراغ کم‌تری را در مقایسه با زنانی تجربه کردند که داروی مسکن گرفته بودند.

زنان هیچ‌گونه عوارض جانبی را گزارش نکردند که مربوط به قرص‌های دارچین باشد. پودر دارچین را با غلات یا فنجان کاکئوی داغ خود امتحان کنید. این نمی‌تواند به شما صدمه بزند و ممکن است دردهای شکمی شما و سایر علایم دوره‌ی قاعدگی را کاهش می‌دهد.

پیکوژنول نوعی عصاره‌ی گیاهی است که از درخت کاج دریایی مشتق شده که در ناحیه‌ی جنوب غربی فرانسه یافت می‌شود.

عصاره‌ی آن حاوی چند ترکیب آنتی‌اکسیدانت قوی است. در یک مطالعه روی زنان بین 18 و 48 سال سن، آن‌هایی که بدقاعدگی را تجربه کرده بودند یک مکمل حاوی 60 میلی‌گرم از پیکوژنول را در طول دوره‌ی خودشان دریافت کرده بودند و به داروی کم‌تری برای درد نیاز داشتند نسبت به زنانی که این مکمل را نگرفته بودند.

آن‌ها موقعی که مکمل پیکوژنول را دریافت کردند برای روزهای کم‌تری به داروی درد نیاز داشتند. به طرز عجیبی، زنان هنوز هم در طول دوره‌های خود حتی بعد از این‌که آن‌ها دریافت پیکوژنول را قطع کرده بودند باز هم به داروی درد کم‌تری نیاز داشتند. بااین‌حال، این مکمل به زنانی که سطح پایین‌تری از درد قاعدگی داشتند کمکی نکرد. اگر پیکوژنول می‌تواند در دوره‌ی قاعدگی‌تان به خلاص‌شدن از دید شدید کمک کند آن را از پزشک خودتان بخواهید.

ورزش

با این حال ، در هنگام ورزش در طول مدت زمان درد خود را افزایش ندهید ، به خصوص اگر فیبروم رحمی دارید ، که تومورهای خوش خیم از عضلات صاف در دیواره رحم شما رشد می کنند ، نگران نباشید. فیبرها شبکه ای از رگ های خونی ایجاد می کنند زیرا برای رشد به خون و مواد مغذی نیاز دارند.

هنگامی که ورزش می کنید ، بدن شما به نفع قلب ، ریه ها و ماهیچه های شما ، جریان خون را از سایر ساختارهایی که در این ورزش درگیر نیستند ، دور می کند. در شرایط عادی ، رحم شما بدون هیچ مشکلی با این کار سازگار می شود. اما اگر فیبروم دارید ، ممکن است که آنها کاهش قابل توجهی در جریان خون را هنگام ورزش تجربه کنند.

در اکثر موارد ، اگر تازه ورزش را شروع کرده باشید ، ناگهان شدت ورزش خود را افزایش داده اید ، یا به تازگی وزن زیادی را از دست داده اید ، نگرانی بزرگی در مورد برخی از خونریزی های موفقیت آمیز یا قاعدگی از دست رفته  وجود ندارد. اما اگر تغییری در چرخه خود مشاهده کرده اید که دو یا سه ماه متوالی ادامه می یابد ، باید آن را با پزشک خود صحبت کنید.

به طور کلی ، ورزش تأثیرات مثبتی بر دوره شما دارد. جالب است بدانید که خانمهایی که کم تحرک هستند و به طور منظم ورزش نمی کنند ، معمولاً دوره های سنگین تر و دردناک

ورزش باعث ترشح اندورفین می‌شود که درد را در طول دوره‌ی ماهانه‌ی شما کاهش می‌دهد.

برای تسکین درد تحرک داشته باشید

بسیاری از زنان متوجه شدند که ورزش‌کردن به تسکین دردهای قاعدگی کمک می‌کند. ورزش باعث ترشح اندورفین می‌شود که نوعی ماده‌ی شیمیایی در مغز است که تندرستی را افزایش می‌دهد.

چه از راه‌رفتن، دویدن یا شنا کردن لذت ببرید یا نه مشارکت در تمام این فعالیت‌ها در طول دوره‌ی قاعدگی برای شما ایمن است. یوگا و تای چی فرم‌های آرام‌تر ورزش هستند که درصورتی‌که خستگی را تجربه می‌کنید ممکن است انجام دادن آن آسان‌تر باشد.

کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی
نوشته های مرتبط

ماساژ

ماساژ شکم ممکن است باعث کاهش درد شود.

لمس کردن موجب تسکین می‌شود

ماساژ شکمتان به مدت 5 دقیقه در روز ممکن است بتواند به تسکین دردهای شکمی دوران قاعدگی کمک کند. ماساژ موجب تقویت جریان خون می‌شود. کرم ماساژ حاوی روغن‌هایی مانند مریم گلی، اسطوخودوس و مرزنگوش است که برای بدن مزیت‌های بیش‌تری دارند.

این روغن‌ها حاوی ترکیباتی هستند که توسط بسیاری از افراد گزارش شده است که به تسکین درد و کاهش درد قاعدگی دردناک کمک می‌کنند.

طب‌ سوزنی و طب‌ فشاری

برخی از زنان تسکین درد دوره‌ی قاعدگی را با طب‌سوزنی و طب‌فشاری گزارش کرده‌اند.

طب‌سوزنی و طب‌فشاری درمان‌های تسکین‌دهنده‌ی شرقی هستند که نقاط تحریکی خاصی را روی پوست تحریک می‌کنند تا اثرات مطلوبی روی بدن بگذارند. درمان‌ها برای شرایط پزشکی مختلف انواع متفاوتی دارند از جمله دردهای شکمی قاعدگی.

یک متخصص طب‌سوزنی می‌تواند از سوزن برای کاهش دردهای شکمی قاعدگی زنان استفاده کند. متخصص می‌تواند به شما نشان بدهد این نقاط تحریک‌شونده کجا هستند و چطور آن‌ها را با فشردن دستان شما برای رسیدن به نتایج مشابه تحریک می‌کند.

استفاده از فشار روی نقاط کلیدی پشت، شکم، پاها و قسمت گوشتی بین انگشتان و انگشت اشاره می‌تواند درمان موثری برای درد باشد. چون این تکنیک‌ها بدون دارو هستند، بهترین بخش آن این است که شما می‌توانید آن‌ها را هر زمان علایم را تجربه کردید انجام بدهید.

از متخصص مقاله‌های عکس‌داری را بخواهید که می‌توانند به شما کمک کنند یاد بگیرید چطور طب‌سوزنی را خودتان انجام بدهید.

چگونه درد قاعدگی را از بین ببریم

مصرف مناسب منیزیم نیز با خطر پایین‌تری از اندومتریوز همراه است. منابع خوب منیزیم عبارتند از بادام، اسفناج، بادام‌زمینی، بادام‌هندی و لوبیای سیاه. زنان بزرگسال باید هر روز بست هبه سنشان و این‌که آیا حامله یا  شیرده هستند یا نه حدود 310 و 400 میلی‌گرم منیزیم را دریافت کنند.

از مغزتان کار بکشید

یوگای سبک و آرام‌بخش ممکن است افسردگی قاعدگی را کاهش بدهد.

ورزش برای دردهای شکمی دوره‌ای

درمان خانگی آسان برای دردهای قاعدگی این است که ورزش‌های سبکی را انجام بدهید که مغز را درگیر می‌کنند. درحالی‌که با زانوهای خمیده روی پشت دراز می‌کشید نفس عمیق بکشید.

یوگا نوع دیگری از ورزش است که ممکن است به زنانی که قاعدگی دردناک اولیه دارند کمک کند.

در یک مطالعه، زنان جوانی که به مدت 60 دقیقه طی 12 هفته یوگا را تمرین کرده بودند افسردگی قاعدگی و درد دوره‌ای کم‌تری را در مقایسه با زنانی که یوگا را انجام نداده بودند تجربه کردند. کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

برخی از بهترین حالت‌هایی که به زنان کمک می‌کند در طول قاعدگی احساس بهتری داشته باشند عبارتند از پل، نشستن درست و حرکت تعظیم. از مربی واجد شرایط یوگا بخواهید که این موقعیت‌ها را به شما نشان بدهد. 

مشکلات خواب‌آلودگی مزمن

الگوهای خواب ضعیف می‌توانند موجب افسردگی قاعدگی شوند.

خواب سالم را خوب تمرین کنید

کیفیت خواب روی علایم قاعدگی و بسیاری از وضعیت‌های سلامتی تأثیر می‌گذارد. در یک مطالعه، در مقایسه با زنانی که بی‌خوبی نداشتند، زنانی که بی‌خوابی داشتند قاعدگی دردناک شدیدتر و تداخل بیش‌تر علایم را با فعالیت‌های روزانه گزارش کردند. برای مقابله با علایم قاعدگی دردناک خواب خوب و سالم را تمرین کنید.

این شامل به رختخواب رفتن در یک زمان مشخص در هر شب است. برای این‌که به بدنتان این سیگنال را بفرستید که الان زمان خواب است، خواب روتین شبانه‌ را ایجاد کرده و به آن بچسبید.

روتین ممکن است شامل چیزهایی مثل گوش دادن به موسیقی آرامش‌بخشريال لذت بردن از یک فنجان چای یا حمام گرم باشد.

برای افزایش سلامت کلی خودتان که به شما کمک خواهد کرد علایم ماهانه‌ی مربوط به دوره‌ی قاعدگی خودتان را کنترل کنید خواب مناسبی داشته باشید.

نکات بیش‌ تر درباره‌ خواب :کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

برای کمک به به آرام‌شدن خودتان، از تلویزیون، گوشی موبایل، کامپیوتر و سایر صفحات قبل از خواب اجتناب کنید. ممکن است در موقعیت‌های مختلف در طول دوره‌ی قاعدگی خودتان احساس راحتی بیش‌تری داشته باشید. توجه بیش‌تری به بهداشت خواب در روزهای پیش از دوره‌ی خود داشته باشید.

حمام‌کردن درد را تسکین می‌دهد

مشخص شده است که حمام کردن باعث کاهش درد می‌شود.

حمام معطر را اضافه کنید

یک حمام گرم ممکن است تنها چیزی باشد که شما برای تشکین درد و ریلکس‌کردن ماهیچه‌های منقبض‌‌شده به آن نیاز دارید. با اضافه‌کردن حمام معطر لوکس یا روغن خوش‌بوی لازم شروع کنید. کتاب یا مجله‌ی مورد علاقه‌تان را بخوانید تا به از بین‌بردن استرس و دورکردن تنش کمک کند.

حمام شبانه یک فعالیت عالی است که به شما کمک می‌کند تا از خواب بیدار شوید و بهتر بخوابید. اگر شما آدم حمام‌کردن نیستید، یک دوش گرم می‌تواند مزیت‌هایی داشته باشد و درد لگن و سایر علایم را کاهش بدهد.

گلاب برای درد قاعدگی

  دستورالعمل پزشکی را دنبال کنید

پزشک شما می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگرید که آیا کنترل هورمونی بارداری انتخاب خوبی برای شما هست یا خیر.کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

درمان می‌تواند متناسب باشد

اگر درمان خانگی و مداخلات دیگر برای کنترل علایم شما کافی نیست، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما می‌تواند سطح هورمون‌های شما را بررسی کرده و ممکن است قرص‌های کنترل بارداری یا داروهای دیگری را برای درمان قاعدگی دردناک تجویز کند.

به پزشکتان اجازه بدهید درباره‌ی علایم شما بداند به خصوص این‌که چطور باعث اختلال خواب می‌شوند یا با عملکرد روزانه تداخل می‌کنند. داشتن تصویر کاملی از سابقه‌ی پزشکی شما به پزشک شما کمک خواهد کرد تا بهترین درمان را به شما ارائه کند.

معاینه ی سالانه‌ی وضعیت سلامتی ایده‌ی خوبی برای هر فرد است.

قرص‌های کنترل بارداری

برخی از پزشکان ممکن است قرص‌های کنترل باردرای یا پچ‌هایی را به زنانی تجویز کنند که از دردهای شکمی قاعدگی رنج می‌برند. دارو ممکن است به تنظیم چرخه‌ی قاعدگی و کاهش درد کمک کند.

کنترل هورمونی بارداری به محافظت در برابر بارداری کمک می‌کند و ممکن است در صورت وجود بیماری‌های مربوط به رحم مانند اندومتریوز کمک‌کننده باشد.

اندومتریوز و سایر اختلالات مرتبط با اندام‌های تولیدمثلی زن باعث ایجاد قاعدگی دردناک ثانویه می‌شوند. این نوع تمایل دارد تا زودتر از چرخه‌ی ماهانه شروع شده و طولانی‌تر از دردهای معمول طول می‌کشد.

اطمینان حاصل کنید پزشک شما از تمام سوابق سلامتی شما و وضعیت‌های پزشکی‌تان آگاه است زیرا ممکن است قرص برای هر زنی مناسب نباشد. این نوع از کنترل بارداری مانع از تخمک‌گذاری می‌شود.

همچنین مانع از این می‌شود که رحم به ضخامتی که باید در حالت طبیعی در طول نوسانات طبیعی هورمونی ماهانه داشته باشد برسد. زنان زیادی که قرص می‌خورند خون‌ریزی قاعدگی یا دوره‌هایی را که خیلی طولانی‌تر از حد معمول هستند تجربه نمی‌کنند.کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی

بهترین دمنوش گیاهی برای درد پریود

از چای های گیاهی لذت ببرید

دمنوش های گیاهی دارای خواص ضد التهابی و ترکیبات ضد اسپاسم هستند که می توانند اسپاسم عضلانی رحم را که باعث گرفتگی عضلات می شود ، کاهش دهند. نوشیدن چای بابونه ، رازیانه یا زنجبیل راهی آسان و طبیعی برای رفع گرفتگی های قاعدگی است. به علاوه ، چای های گیاهی می توانند فواید دیگری مانند کاهش استرس و کمک به بی خوابی داشته باشند.

اگر مشکلات اساسی مانند کیست ، فیبروم ، آندومتریوز رد شود ، درد پریود را می توان به روش های مختلفی مقابله کرد. “چای های گیاهی مانند چای نعناع ممکن است به کاهش درد مربوط به گرفتگی کمک کند.

استفاده از گرما یا فشار دادن کیسه آب گرم به محلی که در آن گرفتگی عضله دارید ، یک درمان آسان است. “ماساژ ناحیه تحتانی شکم با روغن اسطوخودوس ، مریم گلی یا روغن مرزنجوش مفید است.

  از این روغن های معطر می توان به صورت جداگانه یا ترکیبی استفاده کرد. طب سوزنی به عنوان داروی جایگزین می تواند مفید باشد ، اما باید توسط یک فرد آموزش دیده انجام شود. روغن ماهی و مکمل های ویتامین B1 نیز مفید هستند.

یک قرص ضد بارداری خوراکی استاندارد همچنین می تواند از درد های قاعدگی مراقبت کند اما مراقب عوارض جانبی آن باشید. 

قرص های ضد بارداری خوراکی تخمک گذاری را سرکوب می کنند ، جریان خون را کاهش می دهند و از مزایای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند.”

درمان فوری درد پریود

تحقیقات نشان داده است که با اصلاح شیوه زندگی می توان علائم درد دوره قاعدگی را کاهش داد. بنابراین موارد زیر را امتحان کنید:

 • سیگار را متوقف یا قطع کنید. تصور می شود که سیگار کشیدن با کاهش اکسیژن رسانی به ناحیه لگن ، میزان بروز پریود را افزایش می دهد.
 • مصرف الکل خود را کاهش دهید.
 • غذاهای حاوی فیبر بالا و سالاد و سبزیجات فراوان بخورید.
 • ثابت شده است که مکمل های ویتامین E روزانه به شما کمک می کنند.
 • اگر گوشت قرمز می خورید حتما بیشتر مرغ و ماهی بخورید.
 • غذاهای شیرین ، شکلات ، کیک و بیسکویت را کم کنید.
 • برای جلوگیری از احتباس آب ، مقدار نمک رژیم خود را کاهش دهید.
 • آب میوه خالص یا آب معدنی را به جای نوشیدنی های شیرین انتخاب کنید.
 • یک مکمل حاوی اسید گاما لینولنیک (GLA) مانند روغن گل مغربی یا روغن گل گلی یا ویتامین B6 مصرف کنید. هر دو به حفظ تعادل هورمونی کمک می کنند.

در صورت ادامه درد ، برای معاینه به پزشک عمومی مراجعه کنید. ممکن است برای شما تجویز شود:درمان کاهش درد قاعدگی پریودی

 • درمان های دارویی غیر هورمونی: اسید ترانکسامیک یا اسید مفنامیک.
 • قرص ضد بارداری: نه تنها باعث کاهش درد و ناراحتی می شود ، بلکه پریود شما را سبک تر و منظم تر می کند.
 • مسکن های قوی تر : این موارد را باید به محض شروع دوره شروع کنید – منتظر نمانید تا درد در بدترین حالت باشد.

داروهای گیاهی چینی ممکن است گزینه‌ی درمانی موثری برای زنان باشند که از دردهای اوایل قاعدگی رنج می‌برند.

درمان سنتی دردهای اوایل قاعدگی همیشه جواب نمی‌دهند، و گاهی‌اوقات زنان نمی‌توانند درمان را تحمل کنند. درمان‌های سنتی به درمان دردهای اوایل قاعدگی تقریباً 20 تا 25 درصد از زنان کمکی نمی‌کنند یا نمی‌توانند آن‌ها را مصرف کنند. داروهای گیاهی چینی ممکن است گزینه‌ی درمانی موثری برای زنان باشند که از دردهای اوایل قاعدگی رنج می‌برند.

در مطالعات متعددی، گیاهان دارویی چین برای تسکین درد و کاهش علایم کلی موثر بودند. زنانی که داروی گیاهی چینی را برای دردهای اوایل قاعدگی دریافت کردند به داروهای کمکی کم‌تری نیز نیاز داشتند.

کاهش درمان قوی درد پریودی قاعدگی
دردهای شبیه پریود نشانه چیست ?

• نشانه های اولیه بارداری
• تخمک گذاری
• کیست تخمدان
• اندومتریوز
• بیماری التهابی لگن (PID)
• اختلال کف لگن
• سیستیت بینابینی
• سندرم روده تحریک پذیر (IBS)
• آپاندیسیت
• سرطان تخمدان

دمنوش برای درد قاعدگی بهترین دمنوش گیاهی برای درد پریود ؟

در دوران قاعدگی برای کاهش درد از دم کرده ی گیاه بابونه، گل گاوزبان و سنبل‌الطیب استفاده کنید.
استفاده از دم کرده ی زنجیل یا خوردن زنجبیل به صورت تازه در غذاها به دلیل داشتن طبع گرم این گیاه بسیر برای کاهش درد دوران قاعدگی و هضم غذا و حالت تهوع مفید است.
نوشیدن دمنوش نعناع نیز به دلیل کاهش گرفتگی ماهیچه ها و خاصیت آرام بخشی خود باعث تسکین و درمان درد دوران قاعدگی در بانوان می شود .
دمنوش پونه و آویشن علاوه بر تاثیر فوق العاده‌ای که بر کاهش دردهای قاعدگی دارد برای سرماخوردگی هم بسیار مفید است. ۱ قاشق غذاخوری پونه و ۱ قاشق غذاخوری آویشن را در ۳ لیوان آب جوش بریزید و بگذارید روی حرارت ملایم سی دقیقه‌ای دم بکشد. یک لیوان از دم‌نوش را با ۲ قاشق غذا خوری عسل، شیرین و نوش جان کنید.

درمان درد قاعدگی با داروهای گیاهی چیست ؟

• کاهش درد قاعدگی با زنجبیل
• زنجبیل؛
استفاده از زنجیل دمکرده هم در تسکین دردهای قاعدگی موثر است. برای این منظور یک قاشق مرباخوری زنجبیل را در یک فنجان آبجوش ریخته و در آن را به مدت ۱۰ دقیقه ببندید. سپس آن را صاف کرده و مصرف کنید.
• رازیانه و بابونه
گرچه دردهای قاعدگی اگر خیلی شدید نباشد، طبیعی محسوب می شود اما برخی خانم ها به دنبال تسکین این دردها هستند. بهتر است برای کاهش دردهای خود سراغ مواد طبیعی بروید.
برای کاهش میزان درد قاعدگی استفاده از عرقیات گیاهی مانند رازیانه و بابونه کمک کننده است.
البته باید توجه داشت که این داروهای گیاهی را باید مدتی قبل از شروع قاعدگی مثلا یک هفته تا ۱۰ روز قبل شروع و روزی یک استکان مصرف کرد.
در دوسه روز اول قاعدگی نیز می توان مصرف آنها را ادامه داد ولی بهتر است در زمان قاعدگی مصرف نشود. این عرقیات می تواند دردهای شما را بهبود ببخشد.
به طور کلی در دوران قاعدگی و برای کاستن دردهای این دوران باید چند نکته اساسی را مدنظر قرار داد. اولین مورد تغذیه مناسب است.
موادغذایی که در این دوران مصرف می شود، اهمیت زیادی در حفظ توانایی بدن و حتی تسکین دردها دارد. بهتر است در این دوران از غذاهایی با طبع گرم استفاده شود.
به علاوه خوردن غذاهایی که خونساز هستند نیز در این دوران توصیه می شود. غذاهایی مثل زرده تخم مرغ عسلی (حتما توجه شود که تخم مرغ سالم باشد)، حلوا، آب سیب و. . . مفید است.
• رازیانه : یک مطالعه نشان داده است که رازیانه از گرفتگی عضلات جلوگیری کرده و در کمتر از یک ساعت درد قاعدگی را کاهش می دهد.
فراموش نکنید که رازیانه خونریزی را تشدید می کند به همین دلیل توصیه می شود که شب از مصرف آن اجتناب کنید.
• زنجبیل : زنجبیل خونریزی شدید دوران قاعدگی را کاهش داده و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد.
• دارچین : دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد یکی از بهترین دارو های گیاهی برای درمان درد قاعدگی و پریود می باشد.
• شنبیلیه : شنبیلیه دارای خواص ضد درد طبیعی بوده و به کاهش سریع درد قاعدگی و پریود کمک می کند.
• سنبل الطیب ، چای بابونه
سنبل الطیب و چای بابونه را فراموش نکنید
مصرف یک فنجان سنبل الطیب قبل از صبحانه، ناهار و شام از روش های دیگری است که دردهای شما را آرام می کند. استفاده از چای زنجبیل و چای بابونه را نیز فراموش نکنید.
از مصرف ترشیجات بپرهیزید!
در زمان قاعدگی از مصرف ترشیجات و ماست و غذاهایی با طبع سرد بپرهیزید .
زیرا باعث سرد شدن رحم شده و به جز افزایش درد در ایام قاعدگی در اینده احتمال سقط جنین ،نازایی یا فیروم و میوم و بیماری های رحمی رو افزایش میدهد.

تغذیه و غذاهای مناسب قبل از پریود؟

• چون سوخت و ساز گلوکز (قند خون) در زمان قاعدگی مختل می شود و کاهش قند خون و علایم ناشی از آن وجود دارد، بنابراین خوردن مواد قندی خاص مانند خرما، کشمش، موز، سیب زمینی و غلات توصیه می شود.
• استفاده از سبزیجات و میوه ها و مواد پروتئینی مانند تخم مرغ، گوشت و لبنیات مفید است.
• مکمل های غذایی و ویتامین ها مانند B6 نیز در کاهش علایم موثر است.
• استفاده از سویا در رژیم غذایی علاوه بر این که در کاهش علایم اختلالات قبل از قاعدگی موثر است، موجب درمان و جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های قلبی نیز می شود.
• دریافت مقادیر کافی کلسیم مانند خوردن حداقل روزانه 3 لیوان شیر یا معادل آن از لبنیات مفید است.
• شکر، قند، عسل، آب نبات، مالت یا ژله و شکرهای مصنوعی که برای بیماران دیابتی ساخته می شود ممنوع است.
• از مصرف الکل و نیکوتین که خصوصا در سیگار وجود دارد به شدت اجتناب کنید.
• کافئین موجود در چای و قهوه، شکلات، نوشیدنی های کافئین دار مانند کولا توصیه نمی شوند.
• مصرف نمک را تا حد امکان کاهش دهید.

instagram banner
ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک