اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

علت بارداری ناخواسته

طبق آمار ، تقریباً نیمی از بارداری ها هر ساله یا بدون برنامه ریزی یا ناخواسته است. حاملگی ناخواسته مطمئناً زن را در یک مخمصه قرار می دهد. نحوه اداره اوضاع تا حد زیادی به سن ، ثبات عاطفی و حمایتی که در این دوره سخت دریافت می کند بستگی دارد.

حاملگی ناخواسته و سقط جنین می تواند زنان را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار دهد . همچنین می تواند به کیفیت زندگی و سایر تجربیات آسیب برساند که می تواند شرایط تهدید کننده زندگی را طی کند. مهم است که خود را برای عمل پزشکی آماده کنید و با مراقبت از خود از پیچیدگی ها جلوگیری کنید.

میلیون ها زن در سراسر جهان قادر به بچه دار شدن نیستند. با این حال ، بسیاری دیگر از آنها دارای سیستم تولید مثل هستند که می تواند در زمان مناسب فعال شود. بارداری ناخواسته می تواند در صورت تحریک سیستم تولیدمثلی زن هنگام برنامه ریزی یا تمایل به بارداری رخ دهد.

این می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد ، مانند رابطه جنسی بدون محافظت ، تجاوز جنسی ، یا یک محاسبه اشتباه ساده در تکنیک های تنظیم خانواده.

تا به امروز ، هیچ یک از روش های پیشگیری از بارداری یا تنظیم خانواده 100 درصد موثر نیست. بعضی از آنها ممکن است موثرتر از سایرین باشد ، اما هیچ یک از آنها تضمین 100 درصدی ندارند.

زنان در این شرایط باید گزینه های موجود خود را بدانند و قبل از تصمیم نهایی باید هر گزینه را با دقت مطالعه کنند. درک این نکته مهم است که اگرچه بسیاری از گزینه هایی که در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت در اکثر کشورها وجود دارد .

اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

اما برخی از آنها در دسترس نیستند. عوامل دیگر ، مانند اعتقادات مذهبی و قوانین موجود ، ممکن است انتخاب های زن را محدود کند.

 • بپذیرید که در شوک هستید و این اشکالی ندارد. بارداری ناخواسته شوکه کننده است. …
 • به خودتان اجازه دهید احساساتی باشید. …
 • با تردیدهای خود روبرو شوید. …
 • گزینه های مختلف را تجسم کنید. …
 • اجازه ندهید مسائل مالی دغدغه اصلی شما باشد. …
 • حمایت غیر قضاوتی را پیدا کنید.

علائم بارداری ناخواسته

آمنوره (Amenorrhea) نبود سیکل جنسی و پریود می تواند در اثر بارداری و یا سایر شرایط نظیر anovulation (عدم رها سازی تخم)، وزن پایین بدن، استرس، بیماری¬های مزمن و اختلالات هورمونی ایجاد شود.اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

خونریزی لانه گزینی
این وضعیت خونریزی نقطه ای یا ملایم در اثر قرارگیری جنین در دیواره رحم میباشد. این وضعیت معمولاً در هفته 6 تا 12 آبستنی روی میدهد.

این مورد یکی از علایم متداول و معمول بارداری در حین شیردهی میباشد. با این حال به این مورد توجه داشته باشید که خونریزی نقطه ای میتواند بدون جایگزینی نیز ایجاد شود.

سیکل های قاعدگی نیز ممکن است در طول شیردهی مختل و غیر معمول شود. اگر خونریزی همراه با درد باشد، در اولین فرصت به بیمارستان مراجعه کنید.اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم


تکرر ادرار

با رشد جنین، به مثانه فشار آورده و منجر به انقباض و کوچک شدن آن میشود. با توجه به اینکه مثانه به سرعت پرمی شود، بیش از حد معمول ادرار میکند.

تکرر ادرار میتواند در اثر بارداری ایجاد شود، ولی سایر شرایط نظیر دیابت، عفونت کلیه و/یا مجاری ادراری، اختلالات مثانه، بزرگ شدن رحم غیر وابسته به آبستنی و سایر موارد نیز می¬تواند منجر به چنین شرایطی شود.

اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

بارداری دوم ناخواسته نی نی سایت

این وضعیت می تواند به سادگی در اثر خوردن بیش از حد آب و یا مصرف داروهای مدر (داروها یا موادی که منجر به افزایش برون ده ادرار می¬شوند) نیز ایجاد شود.


بزرگ شدگی رحم
پس از زایمان، رحم به تدریج به اندازه پیش از آبستنی بر میگردد. در روزهای اول بعد از زایمان، نوک رحم را می¬تواند در ناحیه ناف یا اندکی پایین تر حس کرد.

پس از دو هفته، رحم به طور کامل در ناحیه لگن قرار میگیرد. شیردهی به سرعت این روند کمک میکند. این بدان معنی است که اگر شما رحم را در بالای استخوان عانه حس کنید، بدان معنی است که اندازه آن یکبار دیگر افزایش یافته است، مگر اینکه قبلاً به طور کامل منقبض نشده باشد.

اگر شما باردار هستید، فرد آزمایش کننده قادر به احساس رحم در ناحیه شکم در هفته 14-12 بوده که در هفته 20 به ناحیه ناف میرسد.

بارداری ناخواسته چگونه صورت میگیرد

بارداری برنامه ریزی نشده می تواند یک تجربه احساسی باشد، اما با حمایت مناسب، ممکن است بتوانید با آن کنار بیایید و تصمیمی بگیرید که به بهترین وجه از آنچه می خواهید حمایت کند.

واقعیت یک بارداری برنامه ریزی نشده این است که شما انتظارش را نداشتید و اکنون ممکن است با اضطراب و دلهره ای که مربوط به معنای داشتن یک بچه برای شما در حال حاضر باشد، دست و پنجه نرم می کنید.در شوک بودن اشکالی ندارد.

نوشته های مرتبط

شوک می تواند با هر تغییر ناگهانی و آسیب زا که ممکن است زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد، مانند بارداری ناخواسته اتفاق بیفتد. شما می توانید – و احتمالاً باید – قبل از اینکه بفهمید چگونه می خواهید پاسخ دهید، مدتی به خود فرصت دهید تا پردازش کنید.

بارداری ناخواسته می تواند بر سلامت کلی زنان تأثیر بگذارد:اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

 • بارداری ناخواسته می تواند زنان را در معرض خطر سقط جنین ناامن قرار دهد.
  می تواند منجر به سوء تغذیه یا سایر بیماری ها در کودکان و مادران شود.
 • از آنجایی که خطرات مامایی زیادی وجود دارد، می تواند منجر به مرگ در طول فرآیند سقط جنین شود.
 • حاملگی ناخواسته می تواند منجر به فقر، سوء استفاده و سهل انگاری و محرومیت اقتصادی شود.
 • بارداری ناخواسته می تواند بر شانس تحصیل و رشد شغلی مادر جوان تأثیر بگذارد.
 • حاملگی ناخواسته می تواند بر سلامت روان مادر تأثیر بگذارد که می تواند عواقب طولانی مدتی داشته باشد.
 • همچنین در برخی شرایط می تواند به رشد سالم کودک پس از زایمان آسیب برساند.

بارداری ناخواسته می تواند بر سلامت روحی و روانی شما تأثیر بگذارد.

مجموعه ای از عوامل کلیدی دیگر نیز در بارداری ناخواسته نقش دارند، از جمله:

 • عدم مراقبت و اطلاعات بهداشت جنسی و باروری
 • گزینه های پیشگیری از بارداری که با بدن و شرایط زنان مناسب نیستند
 • هنجارهای مضر و ننگ زنانی که باروری و بدن خود را کنترل می کنند
 • خشونت جنسی و اجبار باروری
 • نگرش های قضاوت آمیز یا شرمساری در خدمات بهداشتی
 • فقر و توقف توسعه اقتصادی
 • نابرابری جنسیتی

ناخواسته باردار شدم میخوام سقط کنم نی نی سایت

یک نفس عمیق بکش. سپس سعی کنید بفهمید که چگونه می خواهید به جلو حرکت کنید، چه تصمیم به ادامه بارداری باشد یا نه. و تغییرات را در روابط یا چالش های عاطفی خود در نظر بگیرید.

در حالی که تست های بارداری خانگی به طور کلی بسیار قابل اعتماد هستند، پزشک می تواند بارداری را با آزمایش خون تایید کند و سونوگرافی انجام دهد تا ببیند طول بارداری چقدر است.

مراجعه به پزشک نیز ممکن است به شما در تعیین برنامه بارداری کمک کند. این ممکن است به شما در تصمیم گیری در مورد کاری که قرار است انجام دهید کمک کند و ممکن است به شما کمک کند که احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

قبل از اینکه روش خاتمه بارداری خود را انتخاب کنید، مهم است که از عوارض جانبی آن آگاه باشید تا بهتر برای سقط جنین آماده شوید:

 • خونریزی واژینال پس از سقط جنین می تواند 14 تا 21 روز طول بکشد.
 • زنان احتمالاً گرفتگی، سرگیجه، استفراغ و خواب‌آلودگی و البته خونریزی از واژن را مانند یک دوره سنگین تجربه می‌کنند.
 • اگر تحت شرایط و مهارت های پزشکی مناسب انجام نشود، به سایر روش های جراحی اضافی نیاز خواهد داشت.
 • می تواند رحم یا لوله های فالوپ را آلوده کند.
 • سقط جنین می تواند منجر به شوک سپتیک شود.
 • روش جراحی می تواند جای زخم در داخل رحم باقی بگذارد.
 • این روش گاهی اوقات دهانه رحم را ضعیف می کند و می تواند خطر زایمان زودرس را در آینده افزایش دهد.
 • سقط های مکرر خطر عوارض بارداری بعدی را افزایش می دهد و همچنین خطر ناباروری را در آینده افزایش می دهد.

بارداری ناخواسته و سقط جنین

تصمیم گیری در مورد گزینه مناسب برای شرایط شما ممکن است دشوار باشد. فاکتورهای زیادی وارد عمل می شود و اینها معمولاً شامل وضعیت مالی فعلی ، شغلی ، ثبات عاطفی ، آمادگی برای تربیت کودک ، دین و عقاید شخصی شما می شوند. در برخی موارد ، نظر والدین ، ​​دوستان یا سایر اعضای خانواده نیز ممکن است در تصمیم گیری تأثیر بگذارد.

دو انتخاب اول همان چیزی است که برخی بعنوان انسانی ترین انتخاب در نظر می گیرند. با این حال ، یادآوری این نکته نیز مهم است که بارداری می تواند یکی از خطرناک ترین دوره های زندگی یک زن باشد. برخی از زنان تصمیم می گیرند بارداری را خاتمه دهند اگر این امر خطرات جدی برای سلامتی به همراه داشته باشد.

اگر گزینه دوم یعنی سقط جنین را انتخاب کنید ، بسته به میزان پیشرفت بارداری می توان از طریق داروها یا جراحی انجام داد. شما همچنین باید خطرات چنین اقدامی مانند سلامتی خود را در نظر بگیرید. این روزها سقط جنین ممکن است روشی ایمن باشد ، اما خطرات مختلفی را به همراه دارد.

در بعضی از کشورها که سقط جنین قانونی است ، این روش را می توان در کلینیک های سقط جنین یا بیمارستانهایی که خدمات ارائه می دهند ، انجام داد. اگر این روش در یک کشور خاص غیرقانونی باشد ، افراد غیرمجاز و آموزش دیده غالباً این روش را انجام می دهند. انجام سقط جنین در دستان یک فرد غیر آموزش دیده می تواند زندگی شما را به خطر بیندازد و اگر در کشور شما قانونی نباشد ، ممکن است با خطر مواجه شدن با قانون روبرو شوید.

بارداری ناخواسته و سقط جنین می تواند باعث گرفتگی دردناک شود. :اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

 • در اوایل بارداری هوشیار باشید و اقدامات لازم را انجام دهید، به خصوص اگر از روش منظم پیشگیری از بارداری استفاده نمی کنید یا روشی که استفاده می کنید شکست خورده است (مانند شکستن کاندوم یا فراموش کردن قرص). همچنین می توان در چنین شرایطی از روشی به نام پیشگیری از بارداری اورژانسی استفاده کرد.
 • برای انجام خدمات سقط جنین ایمن، ارزیابی سابقه پزشکی، معاینه، مشاوره، خدمات سقط جنین، پیگیری و اطمینان از استفاده از پیشگیری از بارداری به پزشک و مرکز مناسب مشخص شده توسط دولت مراجعه کنید.
 • در مورد احساسات خود با یکی از نزدیکان صحبت کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت و سایر مشکلات، نسخه های پزشکی را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • از یک پد گرم کننده برای گرفتگی عضلات استفاده کنید و در صورت درد شدید مسکن ها را نگه دارید.
 • در صورت خونریزی شدید، خستگی یا درد غیرقابل تحمل به بیمارستان مراجعه کنید.

بارداری ناخواسته با جلوگیری طبیعی

در اسرع وقت یک روش منظم پیشگیری از بارداری را اتخاذ کنید.

زندگی با یک نوزاد جدید در خانه چگونه خواهد بود، تغییر در روال، و غیره، با اذعان به خوب و بد

اگر تصمیم بگیرید که در آن مسیر بروید، روند پذیرش چگونه خواهد بود و چه احساسی خواهید داشت

چگونه پایان بارداری بر احساس شما پس از انجام این روش چه در کوتاه مدت و چه در دراز مدت تاثیر می گذارد

مانند سایر فرآیندها، شما باید سعی کنید به راحتی پیش بروید. شما فقط گزینه هایی را که دارید در نظر می گیرید و سعی می کنید بفهمید که در مورد هر انتخاب چه احساسی خواهید داشت.اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

همچنین ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که هر تصمیم چگونه بر هر بیماری زمینه‌ای که ممکن است با آن زندگی می‌کنید، مانند افسردگی و اضطراب، تأثیر بگذارد.

وقتی تست بارداری خانگی را مثبت می‌گیرید یا در یک قرار ملاقات معمول پزشکی متوجه می‌شوید، سعی کنید مدتی را برای پردازش اخبار اختصاص دهید. هیچ چیز فوراً تغییر نمی کند، بنابراین شما مدتی برای پردازش آنچه فکر می کنید و احساس می کنید دارید.

همانطور که شروع به پردازش اخبار می کنید، اگر می خواهید تعیین کنید که قرار است چه کاری انجام دهید، می توانید با شریک زندگی خود یا با دوستان و خانواده کار کنید. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید، باید در تصمیم خود اطمینان داشته باشید.اگر ناخواسته باردار شدیم چه کنیم

instagram banner
3 دیدگاه ها
 1. عاطفه می گوید

  من مدت ۱۵روزمیشود بی حالم قرص ضدبارداری استفاده کردم ولی احساس میکنم بار دارم ونمیخواهم بدنیابیارمش رهنمایی کنید

 2. دیانا می گوید

  من یگ ماه باردارم برای سقط جنین چه باید بخورم

  1. دکتر می گوید

   سلام با مشاور سایت تماس بگیرید البته رایگان نیست

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک