قرص ال دی برای عقب انداختن پریود (نی نی سایت)

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود د: آیا می توانید بلافاصله قاعدگی را متوقف کنید؟

هیچ راه مطمئن و موثری برای توقف سریع قاعدگی وجود ندارد ، بنابراین اگر می خواهید به دلیل قرار ملاقات در هفته آینده یا ماه آینده قاعدگی خود را به تأخیر بیندازید ، باید با پزشک خود در مورد بهترین روش برای به تأخیر انداختن شروع قاعدگی صحبت کنید.

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

برخی از استراتژی های ایمن برای جلوگیری از قاعدگی عبارتند از:

 • به مدت 1 یا 2 روز

اگر می خواهید قاعدگی را 1 یا 2 روز قاعدگی خود را به تأخیر بیندازید ، بهترین گزینه مصرف قرص ضد بارداری ست.

 • به مدت 1 ماه

اگر می خواهید 1 ماه بدون قاعدگی بمانید ، در حالت ایده آل باید قرصی را که به آن عادت کرده اید بدون وقفه مصرف کنید.  بنابراین فقط کافی است اولین قرص بسته جدید را درست پس از اتمام بسته قبلی مصرف کنید.

 • برای چند ماه

برای چند ماه بدون قاعدگی توصیه می شود از یک قرص ضد بارداری مداوم استفاده کنید ، زیرا بار هورمونی کمی دارد و ساخته شده است تا به طور مداوم و بدون مکث استفاده شود و بنابراین خونریزی وجود ندارد. گزینه دیگر قرار دادن IUD هورمونی  توسط پزشک است. 

با این حال ، این دو روش در غیبت دوره قاعدگی شما موثر است اما ممکن است خونریزی کمی در هر مرحله از ماه وجود داشته باشد ، که می تواند یک ضرر باشد.

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

مصرف قرص ال دی در روز اول پریودی

قرص های مرسوم پیشگیری از بارداری برای هماهنگی با چرخه طبیعی پریودی و جلوگیری از لقاح طراحی شده اند.

بسته قرص های مرسوم ال دی حاوی 28 قرص است، اما فقط 21 قرص فعال است؛ که حاوی هورمون هایی برای سرکوب باروری است. هفت قرص دیگر غیر فعال هستند.

خونریزی که طی هفته ای که قرص های غیر فعال را مصرف می کنید، رخ می دهد خونریزی غیرطبیعی (ناشی از محرومیت استروژن) نامیده می شود.

در واقع این پاسخ بدن شما به توقف تولید هورمون هاست. اگر قرص های غیرفعال را مصرف نکنید و بسته قرص جدید حاوی قرص فعال را شروع کنید، این خونریزی شبیه پریود را از دست خواهید داد.

در واقع با مصرف این قرص ها پریودی شما از دست می رود و یک دوره پریود نمی شوید. 

مصرف قرص ال دی برای جلوگیری از قاعدگی

قرص LD را از روز ۵ تا ۷ دوره خود شروع کنید. در حالت عادی بعد از مصرف ۲۱ قرص، مصرف قطع شده و به دنبال آن خونریزی شروع می شود، اما شما تا زمانی که می خواهید خونریزی به تعویق بیافتد ادامه دهید، زمانی که مصرف را قطع کنید طی یک تا دو روز بعد خونریزی در شما شروع خواهد شد.

قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

اگر در روزهای ابتدایی دوره قاعدگی هستید، با یک قرص شروع کنید و اگر لکه بینی پیدا کردید دو قرص مصرف کنید.

نوشته های مرتبط

 تا لکه بینی تمام شود، پس از پایان لکه بینی دوباره یک قرص تا زمانی که می خواهید خونریزی رخ ندهد.

اگر در روزهای پایانی دوره قاعدگی هستید، چون امکان لکه بینی بالاتر می شود بهتر است از اول روزی ۲ قرص مصرف کنید و پس از اتمام لکه بینی به روزی یک قرص کاهش دهید .

 تا زمانی که می خواهید خونریزی رخ ندهد ادامه دهید. این دارو برای خانم های مجرد مشکلی ایجاد نمی کند.

برای به تاخیر انداختن قاعدگی می توان از قرصهای ال دی، اچ دی،تری فازیک،دزوسپتیو و… استفاده کرد .

البته با توجه به عوارض آن و وضعیت فعلی خود می بایست نوع قرص را انتخاب کنید مثلا تری فازیک نسبت به ال دی و اچ دی عوارض کمتری دارد ولی باعث افزایش لکه بینی بین قاعدگی می شود و برای کسانی که دچار مشکل لکه بینی هستند توصیه نمی شود.

چه موقع توصیه می شود پریود خود را متوقف کنید

ممکن است پزشک به دلیل سایر موارد بهداشتی مانند کم خونی ، آندومتریوز و برخی از انواع فیبروم رحم ، قطع قاعدگی را برای مدتی ضروری بداند. 

معایب عقب انداختن پریودی چیست؟

خونریزی غیر طبیعی رحم یا لکه بینی بین پریودی ها در هنگام مصرف قرص ال دی برای عقب انداختن و یا جلوگیری از پریودی، به ویژه در چند ماه اول، رایج است. با این وجود، خونریزی های غیرطبیعی به طور معمول با گذشت زمان کاهش می یابد، زیرا بدن شما با رژیم جدید سازگار می شود.

یکی دیگر از معایب عقب انداختن پریودی این است که اگر باردار باشید، تشخیص آن دشوارتر می شود. اگر بیماری صبحگاهی، حساسیت سینه یا خستگی غیرمعمول دارید، آزمایش بارداری خانگی انجام دهید یا با دکتر خود مشورت کنید.

چه کسی نباید قاعدگی را قطع کند

دختران قبل از 15 سالگی نباید قاعدگی خود را متوقف کنند زیرا در چند سال اول چرخه قاعدگی برای آنها مهم است که بتوانند فاصله بین چرخه ها ، مقدار خون از دست رفته و در صورت وجود علائم PMS را مشاهده کنند.

برای جلوگیری از قاعدگی چه باید کرد

– قرصهای فعال را شش هفته پشت سر هم مصرف کنید. باید دو بسته قرص مصرف کنید. قرص های فعال بسته اول را مصرف کنید، قرص های غیرفعال باقی مانده را کنار بگذارید، و سپس قرص های فعال بسته دوم را مصرف کنید. به طوری که فاصله ای بین بسته ها ایجاد نشود.

قرص های غیر فعال را از بسته دوم مصرف کنید. هنگامی که قرص های فعال را از بسته دوم مصرف کردید، شش هفته قرص های فعال را مصرف کرده اید.

در طول هفته هفتم قرص های غیر فعال را از بسته دوم مصرف کنید. این زمانی است که پریودی شما رخ می دهد.

برای کاهش نشانه های خونریزی غیرطبیعی، پزشک توصیه می کند به جای مصرف قرص های غیر فعال به مدت هفت روز، فقط سه یا چهار روز از آن ها استفاده کنید.

اگر خونریزی غیر قابل پیش بینی یا سایر عوارض جانبی قابل توجهی نداشته باشید، پزشک توصیه می کند قرص های فعال را به طور مداوم برای هفته 9 در چرخه بعدی و هفته 12 در چرخه بعد نیز مصرف کنید.

این عوامل ممکن است در ارزیابی سلامت سیستم تولید مثل دختران مفید باشد و با استفاده از مکانیزم هایی برای جلوگیری از قاعدگی ، اجازه ندهید که این پارامترها ارزیابی شوند.

چگونه جلوی ناراحتی ناشی از قاعدگی را بگیریم

اگر به دلیل علائم PMS یا گرفتگی در تحمل پریود مشکل دارید ، می توانید از برخی راهکارها مانند:

 • غذاهای غنی از امگا 3 ، 6 و 9 بیشتر مصرف کنید.
 • هر روز آب پرتقال طبیعی بنوشید.
 • بیشتر موز و سویا بخورید.
 • چای بابونه یا زنجبیل بخورید.
 • مکمل های ویتامین B6 یا روغن گل مغربی را مصرف کنید.
 • روزانه ورزش کنید
 • داروهایی مانند  هیوسین را در برابر گرفتگی مصرف کنید.

قاعدگی به طور معمول بین 3 تا 10 روز طول می کشد و فقط یک بار در ماه رخ می دهد اما در صورت تغییرات هورمونی یا بیماری ، قاعدگی می تواند طولانی تر شود یا بیش از یک بار در ماه رخ دهد.قرص ال دی برای عقب انداختن پریود

instagram banner
2 دیدگاه ها
 1. شیوا می گوید

  سلام من یکی دو روز آینده پریودم شروع میشه. میخواستم چند روز عقب بندازم. ینی میشه الان با قرص LD عقب بندازم یا اگه پریود شدم مصرف کنم زود قطع میشه؟ در حد لکه باشه مشکلی ندارم فقط زیاد نباشه

 2. فاطمه می گوید

  سلام من اولین بارمیخوام ازقرص ال دی استفاده کنم یک هفته ازپریودم گذشته چطوراستفاده کنم

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس با پزشک